2014 Yarışma Takvimi

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Yamasut » 1 on yıl 1 hafta önce (09.04.2014, 17:00)

Merhaba Eren,
önce ilk soruna cevap vereyim Türkiye Şampiyonası yarışması olarak Kayseri daha önce kesinleşmişti. 2014 Yarışma Takvimini ilan ettiğim zaman da belirtmiştim, bu başlıktaki 14 numaralı mesajımdaki kesinleşmiş olan yarışma takiminde de görebilirsin.
Diğer sorularınla ilgili olarak şöyle bir açıklama yapmak doğru olur sanırım. 2014 yarışma takvimini camia, THK ve GOSBF ile kesinleştirip ilan ettikten bir süre sonra THK dan Bekir Bey ile görüştüm. Kendisine Türkiye Şampiyonası ile ilgili detayların netleştirilmesi ve sporculara olacak destekler konularında bir toplantı yapmamız gerektiğini belirttim. Sonrasında toplantı gün ve saatine karar verdik. Toplantıyı 7 Mart'ta THK nın opera binasında gerçekleştirdik. Toplantıya Bekir Bey, ben, Alim ve Semih katıldık. Toplantının Türkiye Şampiyonasıyla ilgili bölümüne Kayseri Talas kulübünden gelen yetkili arkadaşlar da katıldı.
2013 yılı yarışma sonuçlarına göre bu yıl desteklenecek sporcuların hangi kurala göre destekleneceği ve 2014 yılı yarışmalarından alınan puanlara göre 2015 yılında ve diğer yıllarda sporcuların hangi kriterlere göre destekleneceğini konuştuk. Uzun bir toplantının sonunda herkesin hemfikir olduğu bir sisteme karar verildi. Toplantının sonunda Bekir Bey bana toplantıda çıkan kararı camiaya duyurmamı söyledi. Bende toplantıda alınan kararı birkaç gün sonra yazılı bir metin haline getirip, son kez onaylarını almak için toplantıya katılanlara mail olarak gönderdim. Ancak, camiaya duyurma kısmını benim yapmam yerine THK'nın yapmasının daha doğru olduğunu düşündüğüm için THK ile tekrar görüştüm. Bunun iki sebebi var birincisi THK içerisinden bir yetkili değilim ve THK adına açıklama yapmamın doğru olmayacağını düşündüm, ikincisi ise THK tarafından yapılacak açıklamanın daha resmi ve bağlayıcılığı olduğunu düşündüm. Kendileri de bu düşüncemi doğru buldular. Yazılı açıklama ile ilgili en son dün görüştüm, birkaç gün içerisinde açıklamayı yapacaklar. O nedenle şu anda konunun ayrıntılarına girmiyorum. Yazı açıklanınca ayrıntıları tekrar konuşuruz.

Saygılar
Serdar İLKER
Yamaşüt