Akşehir XC Open 2014 18-19-20 Temmuz

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
zikowsky
Ad Soyad: Zekai Başol
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen zikowsky » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 14:40)

Mustafa Çelik bey. Yazınızı okuyunca çok duygulandım ve tamamına katılıyorum. Başlangıç kursundan sonra ileri düzey egitimimi Fahri hocamdan aldım ve birçok yerde onun sayesinde uçtum. Türkiye'nin hemen heryerinde Nasrettin Hoca olarak uçup bu sporun ülkemizde tanınmasına ve sevilmesine büyük katkılar sağlayan bir duayenin kendi memleketine kazandırdığı o tepede ONSUZ yapılan her organizasyon belki kayıtlarda değil ama onu tanıyanların gönüllerinde TOPAL KALMAYA MAHKUMDUR.

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
Ad Soyad: Selahattin Asmalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 16:58)

Akşehir. Hoca Nasreddin torunlarının şehri. Hoşgörü ve gülmecenin başkenti. Geçen yılki katılımın yarısı kadar sporcu ile bu yıl bir yarışmayı da geri de bıraktık. Geçen yılki organizasyonda çok daha deneyimli pilot ile uçma şansını yakalamıştık. Geçen yıl, bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşan Yurdaer Etike yarışma ve kros uçuşu eğitimimize çok önemli katkılarda bulunmuştu. Fahri hoca ricamızı kırmayıp, Nasreddin hoca kıyafeti ile yaptığı pozitif ve birleştirici konuşma ile yöreyi tanıtıp, açılış uçuşunu gerçekleştirmişti. Yarışma direktörü Alim bey, dışardan bakıldığında hiç de hoş olmayan bir uslupla, bir kaç dakika süren bu bu açılış uçuşunun bir an önce bitirilmesini ve task birifingi yapacağını ortamı geren bir tarzla bildirmişti.
Bu yıl yarışmaya katılan ve sporculara ilgili yönerge gereği yerine getirilirse P4 ve P5 sertifakası alabilme hakkı olduğu bizzat bu forumdan Hüdaverdi bey tarafından duruyuruldu. Yarışmanın hemen öncesinde duyurulan bu açıklama nedeni ile belki de pek çok yarışmacı sırf bunun için yarışmaya katılmaya istekli oldu. Ancak birinci gün taskı verildiğinde taskın 29.8 km. Olduğu en azından 30 km. Üzerinde olması istendiğinde, Alim bey "sertifaka benim sorunum değil, ben böyle bir söz vermedim" gibi bir açıklama da bulundu. Alim beyin (geçen yıl ve bu yılki gözlemlerime göre) ortamı geren ve çatışmaya eğilimli bir iletişim tarzı var. Öncesini bilmeyen biri için (kişisel görüşümdür) insanları kendisinden uzaklaştıran bir tavrı var. Bu bağlamda Alim beyin ve Hüdaverdi beyin açıklamaları birbiri ile örtüşmedi. İşin aslı bu da yarışmacıların sorunu değildi.
"Arkadaşlar hava koşulları buna uygun değil, yarışma güvenliği açısından ancak bu kadarlık mesafe uygun" vb bir açıklamaya kimse itiraz etmezdi, hoş TP'lerin iki tanesinin çapını 0,5 km olarak belirlense çözelecek bir sorun için, tartışma yaratmak da bana çok anlamsız geliyor.
Yarışmacılar, ailelerine, çocuklarına ayıracakları zamandan, kısıtlı imkanlarla okumaya çalışan ve uçuş tutkusunun peşinden giden öğrenciler maddi olanak yaratıp katıldıkları bu etkinlikten, bu tarz bir tavırla karşılaşmaları bence hoş olmadı.
Sonuçta birinci gün yağmur yağdı, task iptal edildi. Hava koşulları konusunda bir etkimiz yok. Bu tamam. Ancak iletişim konusunda mevcut durumdan daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum.
Akşehir belediye başkanı YP camiası ve Akşehirli sporcuları için büyük bir şanstır. Birleştirici, destekleyici, olgun bir yaklaşımı var. Sporcuların şikayetlerini dinledi ve aksaklıklarla ilgili sorumluluğu üstlendi, daha sonra yapılacak etkinliklerde bunları gidermeye çalışacağını bildirdi.
Bizim kültürümüzde "bana bir harf öğretenin kölesi olurum" anlayışı vardır. Belki bu uç bir noktadır ama, Yamaç paraşütü ve Akşehir için yaptığı onca şey göz önüne alındığında Fahri hoca için sergilenen düşmanca tavrı anlamakta güçlük çekiyorum.
Bundan sonra görev alacağı yarışmalarda Alim beyin yarışmacılara yönelik iletişim uslubuna dikkat edeceğini ümit ediyorum. Yoksa istediğini söyleyenin, istemediğini işitme olasılığı (bence) yüksektir. Saygılarımla,

Kullanıcı avatarı
ottoman300
Ad Soyad: Gürsel Bilmiş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ottoman300 » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 19:44)

Hazerfenin Bir Füruğu yazdı:...
Bundan sonra görev alacağı yarışmalarda Alim beyin yarışmacılara yönelik iletişim uslubuna dikkat edeceğini ümit ediyorum. Yoksa istediğini söyleyenin, istemediğini işitme olasılığı (bence) yüksektir. Saygılarımla,

Anlatmak istediğimi bu paragraf ile harika özetleyen Selahattin Bey'e teşekkürler..Ne Alim'i, ne Hüdaverdi'yi ne de Fahri Hoca dediğiniz şahsı tanımam etmem.. Beni rahatsız eden şey sadece gayri insani tavırlar idi..kim olursa olsun bu tarz tavır takınanları yerel yönetimlere şikayet etmeliyiz ki, bu işi tepede su satmaya çevirmesinler.. Ben şahsen B.Başkanı ile görüştüm ve birkaç durumu, karşılaştığımız tavırları, tripleri, vurdumduymaz sıfatları v.s. izah ettim.. oldukça iyi niyetli biri.. seneye görürüz ne tür bir netice alınacak Akşehir organizasyonları için..

Netice itibariyle sadece tek birşey demek istiyorum; Kumanyada su yok be kardeşim. Bundan mı kâr edeceksiniz sayın mit dayrıktırlar..! tepede su satılmasını esefle kınadım.. kerameti ne olursa olsun BU İŞİ TİCARETE ÇEVİRMEYE ÇALIŞAN kim olursa olsun mutlaka bir tavır görmeli, uyarılmalı.. yp camiasında bizleri yolunacak kaz olarak görecekseniz, bundan sonra körler sağırlar birbirinizi dayrıktır dayrıktır ağırlarsınız vesselam..

af buyursun arkadaşlar.. bu fahri hocayı ben de tepede çok duydum, "..geçen seneki o edepsiz olaydan sonra camiadan soğutuldu.." demişlerdi.. Sahi bu fahri hocanın ne kötülüğünü gördü ki bu Akşehir, biz tepede tezekler içinde bir yarışma ve katılımcısını azarlayan bir mit dayrıktır ile karşılandık :) Belediye Başkanı ile bu Fahri Hoca mutlaka görüştürülmeli bence, en azından bir dahaki seneye yapılacağı düşünülen bir faaliyet olacaksa, onun salahiyeti açısından.. bizim bu yazdıklarımız tek tek okutulmalı yetkililere.. Belediyelerden destek istenecekse de bunu adam gibi adamlar, ahlaki ve insani hassasiyetlere sahip şahıslar yapmalı.. kaz yolma heveslileri değil..

Kullanıcı avatarı
waterloo
Ad Soyad: Kıvılcım Korkmaz
Aldığı Beğeni: 8 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen waterloo » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 22:12)

Organizasyonda elinden geldiği kadarı ile(malum bütçe) çok iyi ev sahipliği yapan bizim her türlü masrafımızı karşılayan, her türlü ihtiyacımızı gideren Hüdaverdi Abi ve Arkadaşları ile, her türlü sorumuzu cevaplayan, her konuda destek çıkan, bizi oralara çağıran Alim Abiye emekleri için sonsuz teşekkürler.

Bu yarışmaya can veren, renk katan pilotlara ayrietten derece yapan pilotlara da çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
engineren
Ad Soyad: Engin Eren
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen engineren » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 22:55)

Selamlar;
Sertifika konusunda bir çok tlf aldım ve açıklık getirmek için bilgi paylaşımında bulunuyorum,THKY 311 yönergesine göre istenelen nitelikler sağlandığında p3 olanlar p4 ve p5 sertifikaları için hak sahibi olabiliyor...Tüm arkadaşların bilgisine ve duyurulmasınıda rica ediyorum saygılarımla...

Demiş hüdaverdi bey.
Ancak tepede alim yıldırım beyefendiye bu yarışmaya sertifika için katıldığımızı bildirdiğimizde bu beyefendi tavrından anladığım kadarı ile kendine yakışır bir uslup ile bu konunun kendisini ilgilendirmediğini ifadenederek yarışma güvenliği için uygun olanın belirlenen mesafe olduğunu söylesede o anda ne tepede nede iniş alanında olmayan ambulans geçtik olmayan vinsaklar olmayan akut güvenliğin önemini bizlere göstermiştir. Biz örende iki yıl sonderece amatör iki festival yaptık ve üçüncüsünü yapmadan önce eksikliklerimiz neler diye çeşitli organizasyonlara katılmaya çalılıyoruz ancak birçok organizasyonda hele birde thk nin gözlemci gönderdiği bu organşzasyonlarda demek thk destek verirse ancak bu kaliteyi yakalıya biliriz sonucuna varıyoruz.
Bu organizasyondada hiçbir maddi çıkar gözetmeden sonderece candan çalışan birçok yp de amatör insanlık ve misafirperverlikte profosyonel arkadaşıma gönül dolusu teşekkürlerini sunarım.

Kullanıcı avatarı
cansoycan
Ad Soyad: Can Soycan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen cansoycan » 9 yıl 8 ay önce (21.07.2014, 23:35)

Adam gibi adam Hüdaverdi Bozdağ' a teşekkür etmezsek uctugumuz termikler gözümüze dizimize durur. Çok emek harcadı. Çok yoruldu. Insanoğlunun nazını çekmek kolay değil. Bunun haricinde söylenen herseye katılıyorum.

greenmydonose
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen greenmydonose » 9 yıl 8 ay önce (22.07.2014, 17:53)

Herkese merhabalar,

Akşehir'de fahri çavdar hocanin sayesinde bu spora başlayan ve 3 yıl bu take-off u kullanmış 8 yıllık öğrencisi olarak benim de söylemek istediğim bazı seyler var... kendisine organizasyonunda calisitigi 2006 yılındaki 6.turkiye şampiyonasında yardım ederek başladığım bu sporda aksehirdeki emeklerinin hiçe sayılarak ona saygısızlık edilmesini üzülerek okudum. 2006 yılındaki şampiyonada nasıl gecesini gündüzüne katarak kendi cebinden maddi olarak yipranarak çalıştığını bizzat gözlerimle gördüm. daha sonraki yıllarda aksehir tepesi icin yaptıgı çalısmalar, şenlikler ve 2009 eğitim yarismasindaki özverili çalısmalarını da.. fakat ben Akşehir'den ayrıldıktan sonra ne olduysa bazı kişiler sırf egolarini tatmin edebilmek icin onun gibi yamacparasutu sporunu, camiasını cok seven ve pek cok seveni olan birisini bu spordan soğutmaya çalıştılar ki buna bazı " öğrencileri " de dahildir.

Bu seneki yarışmada da bence ilk uçuşta nasreddin hoca olarak yer almalıydı . çünkü biz uçan nasreddin hocayı onunla, onun üslubuyla sevdik. kendisine yapılan haksızlık ve saygısızlıklar umarım bir an önce sona erer de bu camia onun gibi güleryüzlü, isini seven birisini kaybetmez.

Ayrica dereceye giren sporcuları tebrik ederim. herkese iyi uçuşlar diliyorum..

Kullanıcı avatarı
utku09
Ad Soyad: Utku Temur
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen utku09 » 9 yıl 8 ay önce (22.07.2014, 18:54)

Organizasyonda emeği geçen başta Akşehir Sportif Havacılık Kulubu ve Alim abi olmak üzere herkese tesekkur ederim. Yagmur nedeniyle iptal edilen taskın 30 km üstü degil diye elestirilmesi bence art niyetli. Dereceye giren tüm pilotlara tebrikler.

Kullanıcı avatarı
Çaylak_
Ad Soyad: İsmail Avcı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Çaylak_ » 9 yıl 8 ay önce (22.07.2014, 21:53)

* Hudaverdi'ye emeklerinden dolayı teşekkürler.
* Transportlar gayet guzel calıştılar. En azından ben inişi yapar yapmaz bi araca binip yurda hemen geri geldim. Bu konuda sıkıntı yasayan varmı bilemiyorum. Bu konuda Akşehir başarılıydı.
* Konaklama yeri ve yurt içerisindeki imkanlar gayet yeterliydi.

*''Hüdaverdi demişti ki''
Selamlar;
Sertifika konusunda bir çok tlf aldım ve açıklık getirmek için bilgi paylaşımında bulunuyorum,THKY 311 yönergesine göre istenelen nitelikler sağlandığında p3 olanlar p4 ve p5 sertifikaları için hak sahibi olabiliyor...Tüm arkadaşların bilgisine ve duyurulmasınıda rica ediyorum saygılarımla...

-Alim Yıldırım'ın bu konuda takındıgı tavır ve uslubundan dolayı cogu pilot tarafından sınıfta bırakılmıştır.
-Hüdaverdi'nın yarışma organizatoru olmasına ragmen bu konuda cozum uretmemesi onunda sınıfta kalmasına neden olmuştur. İyiki 20-25 pilot cıkıp ver paramızı yarışmana katılmıyoruz demedi takeoff'ta. Boyle bişeyle karsılasılsaydı nasıl bir cozum yoluna gidilirdi merak ediyorum.

* C.tesi gunu Ambulans neredeydi !!!
* Akşehirde yapılan bir yarışmaya Akşehir'i Türkiye'ye tanıtan sevdiren takeoff'unu takeoff yapan Nasreddin Hoca neredeydi !! Tüm Akşehir pilotları bence başlarını bi öne egip dusunmeliler bu konuda.

SORU ?***
THK yonetmeliğine gore;
''P3 sertifikasına sahip olan ve kurs esnasında seyrüsefer uçuşunu gerçekleştiremeyen pilotlardan
, CAT-2 onayı almış mesafe yarışmalarına katılarak 2 defa 15 km. ve üzeri uçuş yapanlara P4, 2 defa 30 km. ve üzeri uçuş yapanlara ve yazılı olarak seviyesinin yükseltilmesini talep edenlere, evrakları incelenerek uygun görüldüğü taktirde P5 sertifikaları düzenlenir. ''

CAT-2 onaylı ve aynı yarışmada 2 kere mi +30 yapmak gerekir? yoksa CAT-2 onayı almış farklı yarışmalarda 1 er kere +30 yapmak yeterlimidir. Misal Gürle Kupasında 1 kere +30 yapılmıstır, Akşehirde de 1 kere +30 yapılmış olması sertifikanın yukseltilmesi için yeterlimidir?

Aklıma gelenler simdilik bu kadar,
Saygılar, Selamlar...

İsmail AVCI
Gürhavk / Alida Motor

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen ZEMHERİ » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 00:23)

THK den Mevlüt hocanın verdiği bilgiye göre farklı zamanlarda yapmak yeterli olabiliyor.Alim bey Hudaverdiyi ne yazıkki çok kötü bir durumda bırakmıştır.Alim bey task belirlenirken güvenlikten bahsetti herkesin bahsettiği gibi ambulans trafige takılmıştı herhalde...

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen ymcbayraktar » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 10:12)

Bu yarışma sayesinde Akşehir'de ilk defa uçma imkanım oldu Emeği geçen herkese teşekkür ederim ancak bazı hususları belirtmeliyim ki bir daha ki yarışmada düzeltilsin 1- Fahri Çavdar Akşehir'de Yamaç paraşütünü başlatan onlarca kişiye eğitim veren İlk defa burada uçan ve Take of düzenleyen Akşehir'in Uçan Nasrettin'i bu camianın çok değerli duayenlerindendir Akşehir için bir şanstır bu insana yapılan hareket hiç şık olmamıştır oradaki uçanların hepsinde emeği vardır bir büyük olarak gönlü alınmalıdır
2- Yarışma için Yurt Kaymakamlık tarafından tahsis edilmiş Transport belediye tarafından verilmişken 2 günlük bir yarışma için toplanan kişi başı 150 Tl karşılığı Yarışmacılara kumanya dışında hangi imkan sunulmuştur sabah kahvaltısına bile 7.5 Tl para alınmış akşam yemeği verilmemiştir elbette organizatöre ve görevlilere para verilecektir ancak toplanan miktar 2 gün için çok yüksektir sanırım son zamanlarda yarışmalar gelir kapısı olarak görülmeye başladı

Kullanıcı avatarı
nilüfer sportif
Ad Soyad: Rasim Kuşçu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen nilüfer sportif » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 10:46)

Yarışmada Seviye Kontol Yapacağz Diyerek Yeni Bir Pazar Oluştuğunu İzliyorum Akşehir'e Birçok İnsan Yarışma Değil Denklik Almak İçin Katılmıştı Sadece Akşehir Değil Tokat Olsun Mustafa Kemalpaşa olsun Ne oluyor Organizetörlere Thk Desteği midir Desteği İse Destek Verdikleri Organizatorun Davranışlarını Denetler mi Kınar Veya Onarmı Bilek İstiyorum.

Selam Arkadaşlar Akşehir Kötü Bir Örnekti Alim bey Tepenin Hakimi Benim Ben Böyle İstiyorum Böyle Yapacağım Diyerek Takeof'taki Katılımcıları Tersleyip Azarlayacağına Oradaki Katılımcılar Olmadan Orada Bir İşe Yaramayacağını da Bilmeli Ayrıca Takeof Eksikliklere Doluydu Bunu'da Alim bey Biliyor Orada Belediye Başkanına Eksik Gördüğüm Şeylerden Bahsedince Rahatsız Oldu Ve Ayır Eksik Yok Diyerek Komik Duruma Düştü Tepede Rüzgar Yönünü Gösterecek Bir şey Yoktu Bayrak Yoktu Bırakın Ambulansı Sağlık'cı Yoktu Saplık Çantası Yoktu Nereden Biliyorsun Derseniz Mehmet BAYRAKTAR Yedeğini Bağlarken Plaster Lazım Oldu Hüdaverdi Bozdağ Dağil Kimse Bulamadı Yani Sağlık Çantası Yoktu Doktor Arkadaşı Varmış Alim Beyin Ne işe Yarar Sporcuları Tepede Akşehiri Anlatan Bir Yazı Bir İbare Yoktu Fahri Çavdarı Sordum Ne yapacaksın Onu Dediler O sizi Doldurmuş Belli Dediler Ya sormazlarmı Adama Akşehirin Simgesi Ollan Biri Neden Kusmuş Neden Yıllarını Verdiği Tepesine Çıkmıyor Neden Kırılmış Nedenini Fahri Hoca Yazar Bizde Öğreniriz Diye Düşünüyorum Beklide Akşehire Ve Havacılığa Gönlünü Veren Sayın Fahrettin ÇAVDARIN Bir Vefafızlığı Kaldıracak Kadar Yüreğinde Yer Kalmadığı İçin Yazmaz Ama Biz Biliyoruzki Akşehir Deyince Havacılık Deyince İlk Aklımıza Gelen Fahri Çavdar Hocadır. Fahri Beyi Gülen Yüzü Misafir Perverliğiyle Gülerken Tepede Görmek İsteriz.

Akşehiri Tanıtan Broşür Flama Bayrak Nasrettin Hoca Yoktu Sporculara Hoşgeldiniz Başarılar Yazan Bir Pankart Yoktu Taze İnek Tezekleri Otları Temizlemek Çokmu Maliyetli idi Hüdaverdi Bozdağ Emek etmiş Emeğine Sağlık Ama Eşşek Arısı'da Çok Çalışmasına Rağmen Bal Üretemiyor Olan Ortada
En son nilüfer sportif tarafından 23.07.2014, 11:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen Karaömer » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 10:48)

Akşehir'de 2006 yılında iki kez bulundum. Birincisi SKK kursu ikincisinde de 6. Türkiye Açık Yamaçparaşüt Mesafe Yarışmasında Hedef hakemi olarak görev aldım. Fahri Çavdar'ın yarışmaya kattığı değeri yarışmacılara gösterdiği ilgi ve alakayı takdirle izledim. Takibeden yıllarda Akşehir'de bu sporun sağlam temeller üzerinde gelişmesinde çok önemli bir payı vardır. Tatminsiz egolar uğruna Fahri Çavdar'a yapılan bu terbiyesizliği kınıyor bir daha tekrar etmemesini umuyorum.

Çok özlediğim Sultan Dağı semalarında en kısa zamanda tekrar uçmak nasip olur inşallah.

Kullanıcı avatarı
salih
Ad Soyad: Salih Eryigit
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen salih » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 17:09)

Bence de Fahri hocamız, Akşehir'de yapılacak Yamaç paraşütü organizasyonlarında yer almalı,Temsili olarak Nasrettin hoca kıyafetiyle uçmalıdır, insanlarla iletişimi güçlü,yardım sever,kurumlar arası işbirliğini becerebilen bir hocanın elini çekmiş olması Akşehirin hayrına degildir,Bu konuda Akşehir'in yerel pilotlarına görev düşüyor diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Çaylak_
Ad Soyad: İsmail Avcı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen Çaylak_ » 9 yıl 8 ay önce (23.07.2014, 22:09)

ZEMHERİ yazdı:THK den Mevlüt hocanın verdiği bilgiye göre farklı zamanlarda yapmak yeterli olabiliyor.Alim bey Hudaverdiyi ne yazıkki çok kötü bir durumda bırakmıştır....

Bari pazar gunku task +30 olarak yapılsaydı be kardeşim demeden edemiyor insan, yazık. Tam bi fiyasko.

Kullanıcı avatarı
engineren
Ad Soyad: Engin Eren
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen engineren » 9 yıl 8 ay önce (24.07.2014, 10:54)

Yarışma için Yurt Kaymakamlık tarafından tahsis edilmiş Transport belediye tarafından verilmişken 2 günlük bir yarışma için toplanan kişi başı 150 Tl karşılığı Yarışmacılara kumanya dışında hangi imkan sunulmuştur sabah kahvaltısına bile 7.5 Tl para alınmış akşam yemeği verilmemiştir elbette organizatöre ve görevlilere para verilecektir ancak toplanan miktar 2 gün için çok yüksektir sanırım son zamanlarda yarışmalar gelir kapısı olarak görülmeye başladı
demiş mehmet bey
ben yarışmalar yarışma adı altında yeni bir sektör ortaya çıkarılıyor diye bir başlık açmıştım birkaç yorum yapılmıştı. ben daha bu yarışmaya gitmeden bu durumu görür gibi olmuştum keşke yanılsaydım ama malesef yanılmadım. aynı insanların düzenlediği diğer yarışmalarda da farklı şeyler olacağını zannetmiyorum.
olay yamaç paraşütü severleri kümesteki kaz görmeden başka birşey değil ama bizim insanımızda malesef bunuda kaderimiz çekeriz anlayışı olduktan sonra bizi yolan çok olur daha. bari değişik organizasyonlar ortaya konulsada serbest piyasa ekonomisinde ki rekabetten faydalansak

Kullanıcı avatarı
SilverCloud
Ad Soyad: Muharrem Kılıç
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 62 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen SilverCloud » 9 yıl 8 ay önce (24.07.2014, 16:43)

Arkadaşlar Allah aşkına herşeyi kendinize yontmadan düşünmeye çalışın biraz. Siz orada üç gün geçirdiniz diye tüm organizasyon üç gün sürmüyor. Organizasyonda görevli arkadaşlar, hazırlık sürecinde orada belkide günler, haftalar geçirdiler. Defalarca gidip geldiler, orada yatıp kalktılar yediler içtiler.

Yarışmaya 172 kişi kayıt yaptırmış sadece 62 kişi ödeme yapmış. Muhtemelen hazırlıkların bir kısmını boşa çıkarmış oldu kayıt olupta Akşehir'e gitmeyen arkadaşlar. Bende dahil... Bütün organizasyon planları ve bütçe hesapları altüst oldu muhtemelen.

Kişi başı 150 TL verilmişşe 9 bin küsur para toplanmış, haftalardır orada mesai harcayan kaç kişinin masrafı var o para içerisinde hesaplayanınız var mı. Siz haftalarca mesai harcasanız karşılığında talep edeceğiniz ücret ne olurdu. Az çok hesap yapmayı bilen herkes muhtemelen bu işin zarara uğradığını tahmin edebilir...

Organizasyonun eksikleri, kişiler arasındaki sıkıntılara yorum yapma hakkını kendimde görmüyorum, orada değildim. Ama bu kadar kişinin ters köşeye yatırdığı üstelik hava koşullarından da darbe yiyen organizatörlerin ruh halini de az çok anlamaya çalışın.

Birde bu son zamanlarda çıkan "yarışma adı altında bir sektör doğması" muhabbeti var. Keşke gerçekten öyle olsa, organizatörler sırf bu işlerden kazandıkları ile geçinip, tüm zaman ve enerjilerini bu alana aktarsalar. Gerçekten profesyonel işler ortaya koysalar.

Lütfen birazda karşınızdaki insanlarla empati kurup kendinizi birde onların yerine koyun. Böyle giderse önümüzdeki seneler organizasyon yapacak kimseyi zor bulacağız.

Kullanıcı avatarı
Ayderbaha
Ad Soyad: Ayhan Şahin
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen Ayderbaha » 9 yıl 8 ay önce (24.07.2014, 19:30)

Valla bravo Muharrem hocam. Tam anlamıyla düşüncelerimin tercümanı oldun. Eleştirilerin dozu kaçmış. Maalesef eleştirilerin yapıcı yanı olmadığı gibi oldukça da üzücü. Bence orada emek ve gönül veren arkadaşların karşılığı bu olmamalı. Daha fazlasını hak ettikleri halde, bir teşekkürü çok görmemek gerek.

Sevgiler.

Ayhan

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen H_E_L_P_55 » 9 yıl 8 ay önce (24.07.2014, 21:12)

Yarışmaları veya festivalleri beleşe uçma yeri olarak gören insanları anlayamıyorum.

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen seccckin » 9 yıl 8 ay önce (25.07.2014, 01:57)

Take off un tezeklerle dolu olduğunu söyleyen, ambulansın olmadığını idda eden arkadaşlar memleketlerinizde kırmızı halı üstünden mi kalkıyorsunuz ? her uçuşunuzda ambulans mı oluyor ?

Para konusunu dert eden arkadaşlar tepede, yerde, ve ucus sırasında bilgisayar başında araç tepelerinde çalışan izmirden gelen üniversite öğrencilerinin sayısını biliyormusunuz ? Sizce bu öğrenciler bizim hayrımıza mı geldi ??

Alim'e laf söyleyen arkadaşlar ben adamın bir kusurunu görmedim bu yarışma eğitim yarışmasıydı. Bütün millet dışarda top oynarken ben ve bir kaç arkadaş içerde Alimi soru yagmuruna tuttuk adam üşenmedi tek tek anlattı, take off da GPS ayarlayamadık geldi ayarladı. Bazı kurallar vardı kurallara uymayanları da sert bir dille de uyarmış olabilir ki haklıda. yarışmanın ikinci günü gol noktasına ulaştık iniş yaptık malzememizi topladık araç var Alim de orda hadi gidelim diyoruz iki pilot eksik onları bulamadan gidemeyiz diyor 45 dakka sonra bulundu pilotlar biri yurtda uyuyor biride malzemesini toplamış araca binmiş Antalya ya doğru yola çıkmıs. Kurallar beliydi yapılcak olay inince iyiyim mesajı çekmekti. Bu yarışmaya ve kurallara saygısı olmayan arkadaşlar yüzünden biz gol noktasında en az 45 dakka bekledik sıcakta...Bu tarz saygısız insanlara bağırmaklada en iyisini yapıyor.