2015 Hasan Dağı XC Open 06-12 Eylül 2015 Aksaray

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
monokotilodon
Ad Soyad: Tolga İnan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen monokotilodon » 9 yıl 1 ay önce (03.02.2015, 19:45)

inönü yazdı:Herkese Merhaba.

THKY 311 YAMAÇPARAŞÜTÜ EĞİTİM VE UÇUŞ YÖNERGESİ ne göre
SERTİFİKA İMTİYAZLARI bölümünde

7.2 Yamaçparaşüt Orta Seviye Pilot Sertifikası (OP/P3)
Seviye-3 gereklerini yerine getirenlere verilir. OP sertifika sahibinin imtiyazları şunlardır;
1. Eğitim ve orta düzey yamaçparaşütleri ile,
2. Her türlü yükseklikten,
3. 30 km.nin altındaki rüzgarlarda kendi sorumluluğunda uçuş yapar.
4. En az 20:00 saat termik uçuşunu beyan etmesi ve yarışma lokal kurallarında bu seviyeyi kısıtlayan bir durum olmaması halinde yarışmalara katılabilir.
yazmaktadır.

Organizatör lokal kural olarak pilot seviyesi belirleyebilir.

bahsettiğim nokta organizatörün lokal kurallarda kısıtlama getirmesi değil!

organizatör aksi bi durumdan bahsetmedikçe p-3 seviye pilotları CAT-2 yarışmalarına katılabilir bu yarışmalarda 2 tane 15 km uçarsa p4 2 tane 30 km uçarsa p5 alır.

daha önceki yarışmalarda da bildiğimiz üzere organizatör(yoksa meet director mı?) lokal kurallara her takım için ekstra
''takım kayıt ücreti''
''gol birası parası''
''t-shirt parası''

gibi keyfi eklemeler yapabilir.

hazır metin hocam da burdayken öğrenmek isterim!

lokal kurallara yazmak kaydı ile;
cat-2 yarışmalara p-3 ve 20 saat termik uçuşunu belirtmesine rağmen istekte bulunan pilotun alınmaması cat-2(fai kurallarına) ye uygun mudur

veya organizatör cat-2 olduğunu belirttiği yarışma için sertifikasına bakmaksızın kayıt alabilir mi? alırsa sertifikasız pilotları civl sonuç listesinde yayınlar mı?(şimdiye kadarki pek çok yarışmada olduğu üzere)

veya organizatör bir yarışma için cat-2 onayı alıp bu yarışmaya p5 ve üzeri veya t2 ve üzeri veya çift yedek zorunluluğu getirebilir mi?

Kullanıcı avatarı
0guzkan
Ad Soyad: Oğuzkan Sadeer
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen 0guzkan » 9 yıl 1 ay önce (03.02.2015, 20:31)

Merhaba Tolga

Daha önce yapılan yarışmalarda istekte bulunan pilotun alınmaması yada lisanssız pilotların katılması gibi durumu Pilotlara değil THK na Dilekçe ile bildirmen gerekiyor çünkü Cat 2 onayını THK Aracılığı ile alıyoruz eğer sen o durumda bu şikayetini belirtmediysen pekte bizi ilgilendirmez açıkçası,organizatör yarışma başladıktan sonra keyfi para isterse bu durumuda dilekçende yazabilirsin bu durumda sana cevap gelmez yada THK ilgilenmezse yazdığın dilekçeler ve aldığın cevaplar ile ayrı bir konu açarak pilotlara duyurabilirsin.

Fai tam tarihini hatırlamamakla birlikte Lisanssız sporcularıda civl sıralamasında puan veriyor ve bu listeyi organizatör değil yarışmada bulunan Fai gözlemcisi (THK Eğitmeni ) gönderiyor. Yani organizatörle pek alakalı değil

bu durumlarda organizasyon raporunda organizasyon konusunda büyük eksiklikler ve kural dışı durumlar varsa THK listeyi Fai ye göndermiyor.

Organizatör ve meet director lokal durumlardan kaynaklı ön katılım şartı koyabilir.(Öğrneğin çok dağlık bir bölgedir bu yüzden acil durumlar için Spot cihazı zorunluluğu olabilir )

Bu Tarz konuları lürtfen başka başlık altında dile getir.

THK Yayında olan yönergesi şuanda güncel değil ve güncel olanın ne zaman yayınlancağı hakkında bir fikrim yok fakat P4 lisansının olması gerektiğini ve diğer Sertifika Kontrol Kurslarının detaylarını THK nu arayarak öğrenebilirsin senden saklamazlar.

0312 303 72 00 Eğitim Şubeyi Bağlatarak sorabilirsin

Yarışmaya Kayıt Beklediğimiz gibi oldu bu konuda katılım şartları getireceğiz tabiki bu durumları sezon başında bildiririz ki sizde o gerekli şartları yerine getirmek için uzun bir sezonu kullanabilin.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
0guzkan
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen 0guzkan » 9 yıl 1 ay önce (03.02.2015, 20:36)

menafnergiz yazdı:Merhabalar.
Öncelikle organizasyondan dolayı kutlar ve başarılarınızın devamlılığını dilerim.
Benim de aklıma takılan bir sorum var.
Henüz yarışma için hazır değilim, o tarihe kadar bir SKK'dan gerekliliği yerine getirebilecek seviyeye gelmiş olabilirim belki de yalnız yarışma ortamına katılıp (izleyici olarak) o heyecana ortak olmak için hevesliyim. Aksaray'a çok uzak olsam da gelmek istiyorum. Tüm yarışma boyunca bu etkinliğe izleyici olarak katılmak için bir kolaylık var mıdır?
Konaklama + ulaşım + ... vs vs açısından sıkıntı yaşar mıyım, yoksa izleyiciler için de bir şeyler düşünüldü mü ? Paylaşırsanız çok memnun olurum.
Teşekkürler

Menaf Nergiz
Beron Sportif Havacılık Kulübü Üyesi

Merhaba Menaf Nergiz

Misarif konusunda bir çalışmamız şuan için yok sadece yarışmacıların ailesi için bu konuyu düşündük fakat bu konuda istek çok olursa elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız.

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Çaylak_
Ad Soyad: İsmail Avcı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Çaylak_ » 9 yıl 1 ay önce (04.02.2015, 01:21)

''THK Yayında olan yönergesi şuanda güncel değil ve güncel olanın ne zaman yayınlancağı hakkında bir fikrim yok fakat P4 lisansının olması gerektiğini ..... THK nu arayarak öğrenebilirsin .... ''

THK sana sertifika vererek (p3) cat2 onaylı yarışmalara girebilirsin diyor ve henuz ustunden 6ay gecmemişken diyorki yok artık o eskidendi artık bir ust sınıf sertifika alman lazım (Sana 6 ay once verilen bir hak vardı ama sadece 6 aylık hakmıs o kadar daha ilerisi yok - ayrıca bunuda bilmene gerek yok). Sonrada Thk yı arayalım! Oguzkan hocam benim dogrum; THK ve kurallarının tartışılacagı konunun burasının olamayacagı, o yuzden bu mevzuyu atalım çöpe gitsin.

Umarım kendime bu sene hasandagından ucabilmek için imkan yaratabilir ve ucabilirim (geçenseneki olumlu eleştirilerden bende baya etkilenmiştim), şimdiden yarışma organizasyonunda sizlere basarılar dilerim, Saygılar.

Kullanıcı avatarı
hero
Ad Soyad: Abdullah Kahraman
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen hero » 9 yıl 1 ay önce (07.02.2015, 21:57)

Herkese merhabalar

Oğuzkan'ın da belirttiği gibi, en az P4 gerekli, şu an için bu şartın esnetilmesi söz konusu değil.
Yarışmacı pilotlar haricinde il dışından veya yurtdışından gelecek misafirlerimiz içinde şehir merkezinden kalkış Alanına, yerel yönetimlerle de görüşüp belirli saatlerde Gidiş dönüş olacak şekilde araçlar ayarlamaya çalışıyoruz, şu an net olmamakla birlikte bir sorun olacağını düşünmüyorum, Kesinleştiğinde duyuracağız.
Aynı şekilde misafirlerimiz için Konaklama konusunda da, organizasyon olarak belirleyeceğimiz birkaç otel le de görüşüp, kendi imkanlarıyla konaklamalarına yardimci olabiliriz.
Henüz erken olduğu için yarişma tarihine yakın bir zamanda tekrar bu Konuları netleştireceğiz.

Teşekkürler

Abdullah kahraman

Kullanıcı avatarı
monokotilodon
Ad Soyad: Tolga İnan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen monokotilodon » 9 yıl 1 ay önce (09.02.2015, 17:33)

ortada çok büyük bir keyfiyet durumu söz konusu.

her şeyden önce yürürlükte olan yönergede çok açık olmasına rağmen, henüz bi resmiyete kavuşmamış sözde yeni yönergeye dayandırılarak cat-2 yarışmalarında ancak p-4 ve üzerilerinin yarışabileceği idda ediliyor. paraşütçülük oynamıyoruz kurallar ve yönerge açık.

ha! organizatör bu yarışma için gerekli gördüğü şartları ortaya koymak şartıyla ;''ben bu yarışmaya ancak p-4 ve üzeri pilotları kabul edeceğim'' derse ve bunu lokal kurallarda belirtirse kabul

lakin bunu yönergeye dayatarak üstelik her ne hikmetse sadece THK çalışanlarının bildiğini iddaa ettiği ''sözde'' yönergeye dayatması anlaşılabilir değildir. madem böyle bi yönerge var yayınlayın da bilelim,öğrenelim, itiraz etmeyelim.(tüm çabalarımıza rağmen eğitim şubeden veya inönüden bu ''sözde'' thky311 2014 yönergesine ulaşamadığımızı da belirtmek isterim)

''bizim YP YARIŞMALARINDAKİ ana programımız,THKY-311 programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve YARIŞMALARDA bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan YÖNERGELERİN dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır.''

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen MAGNETO » 9 yıl 1 ay önce (10.02.2015, 13:45)

Bu konunun yeri bu baslik mi emin deyilim , kisiler bu baslik altinda tartisma gereyi duymus olmalari sebebi ile !

THK uçuş eyitim yonergesi nde p4 ve p5 almaya hak kazanacak plotlarin yapmasi gereken ler bildiyim ve okudugum kadari ile 2 secenek vardir ,
1.THK nin duzenlemis oldugu konu ile ilgili kurslara katilmak vs
2.CAT 2 onayi almis yarismalara katilip
2kez 15km ve uzeri gorov ucmak ( P4 )
2kez + 30km ve uzeri gorev ucmak ( P5 ) e hak kazanmis oluyorsunuz yazili beyanda bulunup ucus kayiti ispat ile lisans yukseltme ,
Yani kisi isterse iki secenekten birini tercih edebiliyor CAT 2 yarismalarina katilip lisansini P4 seviyesine tasimak istiyen birini yarismaya almamak ta abes olmazmi ? konu ile ilgili sayfanin resmini cekip ekliyorum isteyen olursa ucus yonergesinin tamamini pdf olarak yuklerim saygilar :? :file: :love:
Dosya ekleri
SC20150210-122429.png

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Champion » 9 yıl 1 ay önce (13.02.2015, 18:45)

Selamlar

Bazı hususları netleştirmek adına yazıyorum.

Organizatör yer ve uçuş şartlarına göre kalifikasyon veya tecrübe kriteri koyabilir. Bu yerel kurallara konulur ve ilgili kurumlara tastik ettirilir.
Katılan arkadaşlar bilirler, bizimde Çameli ve Bayramören yarışmalarında sıkı kriterler koymamız gerekmişti.
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Katılım kriterlerini bilmiyorum ama,
Sadece P4 üstü ifadesi yeterli güvence sağlamaz. P4 üstü her pilotun iyi uçtuğunu kabul edemeyeceğimiz gibi, sertifikası olmayan çok iyi pilotlarda biliyoruz.
Daha önce bizim belirlediğimiz kriterlerde "veya " ifadesi ile pilotların sertifika nedeni ile mağdur olmaması sağlanmıştı!

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
0guzkan
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen 0guzkan » 8 yıl 10 ay önce (08.05.2015, 10:25)

Merhaba

Yarışma için katılım şartları Oluşturuldu Bayramören ve Mercimek Tepe Turhal da Belirlenen kurallar ile aynı Ödemeleri Mayıs Ayının Son haftasında Banka Hesap Numaralarını ilan ederek almaya başlayacağız Daha önce bu sayfada belirttiğim Yarışma ücretleri ve ödeme tarihleri geçerlidir.

Teşekkürler

https://airtribune.com/hasandagi/info/d ... _selection

Kullanıcı avatarı
0guzkan
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen 0guzkan » 8 yıl 10 ay önce (25.05.2015, 10:08)

Merhaba

Kesin kayıtlar açıldı banka bilgileri aşağıdaki gibidir lütfen yarışma katılım koşullarını okumadan ödeme yapmayınız.

Yarışma Ücreti : 250 TL

https://airtribune.com/hasandagi/info/d ... _selection

Bank Transfer:

ACCOUNT HOLDER: Abdullah KAHRAMAN

Euro ---- GARANTİ BANK
IBAN: TR90 0006 2000 5910 0009 0910 60

HESAP ADI : Abdullah KAHRAMAN

Türk Lirası TL ---- GARANTI BANK
IBAN: TR08 006 2000 5910 0006 6569 63

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen SkyCloud » 8 yıl 8 ay önce (22.07.2015, 14:34)

Yarisma icin bugun itibariyle konfirme olup kesin kayit yaptiran Pilot sayisi toplamda 53 gorunuyor ve
bunun 36 adedi yabanci Pilot !!

Bu yarisma Turkiye Sampiyonasi icin aday yarisma statusunde degil mi?
Yoksa sanki Bulgaristan Sampiyonasi gibi olacak ....

Kullanıcı avatarı
alibasar
Ad Soyad: Ali Başar Özcanlı
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen alibasar » 8 yıl 6 ay önce (03.09.2015, 18:47)

Yarışmaya Ankara'dan aracı ile gıdecek olup yeri olana ortak olabilirim.

Kullanıcı avatarı
3333feet
Ad Soyad: Cem Aydın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen 3333feet » 8 yıl 6 ay önce (03.09.2015, 19:12)

Akin abi sanirim genel olarak yarismalara katilimlarda bu sene bir var. Kendim gelemesemde takip ediyorum.

Kullanıcı avatarı
SilverCloud
Ad Soyad: Muharrem Kılıç
:
Aldığı Beğeni: 62 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen SilverCloud » 8 yıl 6 ay önce (04.09.2015, 11:06)

alibasar yazdı:Yarışmaya Ankara'dan aracı ile gıdecek olup yeri olana ortak olabilirim.

Pazar sabahı erkenden yola çıkıyorum, uyarsa beraber gidebiliriz.

Kullanıcı avatarı
hikmetim
Ad Soyad: Hikmet Birdemir
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

6.9.2015 aksaray hasan dagı yamaçparaşütü yarışması

Mesaj #35 gönderen hikmetim » 8 yıl 6 ay önce (12.09.2015, 14:36)

6.9.2015. Bir spora. Gönül vermek. Bu olsa. Gerek. Başda. Abdullah. Kahraman Bey Oğuzkan ve Semih sayır hocamıza Say'ın Aksaray valisine. Aksaray. Belediyesine. Ve. Bu organizede. Bulunan. Spor ve sporcu dostlara. Şükran ve. Teşekkürler. Dileriz. Hasan dağı. Bölgede. Çok ileri sıralara. Geleceği. Şüphesiz. Arkadaşlar. İşlh. Daha. Nice. Festival ve. Yarışmalar. Bölgede. Yapılır ve. Bu. Süper. Hasan dağı. Gökyüzü sevdalılarına. Ev sahipliği. Yapar. . :) Yahooooooo :)

Aksaray Hasan dagı yarışmadan resimler :) :) :) :)

https://www.facebook.com/hbirdemir/post ... 9276049854

https://www.facebook.com/hbirdemir/post ... 9281044854

https://www.facebook.com/hbirdemir/post ... 9286689854

https://www.facebook.com/hbirdemir/post ... 9311669854

https://www.facebook.com/hbirdemir/post ... 9271789854

https://www.facebook.com/groups/trypp/p ... 286894881/

Kullanıcı avatarı
alibasar
Ad Soyad: Ali Başar Özcanlı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen alibasar » 8 yıl 6 ay önce (12.09.2015, 16:34)

Telgraf.ınız. Ulaşmıştır. Okurken. Yoruldum.

Kullanıcı avatarı
ert
Ad Soyad: Ertan Özcan
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen ert » 8 yıl 6 ay önce (13.09.2015, 02:29)

Aksaray'dan aklımda yer edenler;

- Hasan Dağı'nın zirvesine süzülüp dokunmak :love: :love:

- Ihlara vadisi, Narlıgöl, Yeraltı şehri

- ( +8 )' lik "dust devil" ler.. Bizzat test edildi :D

- Prensipli meet direktörümüz oğuzkan :?

- Çevirmenimiz Fahri abi (ve organizatör)

- Hızlı şoförler :(

- Take-off'ta yakan güneş. :oops: Aksaray'a gelmeden peynir gibiydik, yandık valla :D

- Ve tabiki herşeyi ayarlamaya çalışan, heryere koşan Abdullah Kahraman

- Organizasyonda görev yapan Aksaray Havacılık, Burcu Kekeç, skorer Fatih

- Orjinal kupalar hazırlayan resim hocamız Özgür Bey

- Aksaray öğretmen evinin samimi ortamı

- Kafa rüzgarına mücadele.. Task komiteye laf yok ;)

========================

Güzel bir yarışmaydı. Farklı bir coğrafyayı ve insanları tanımış olduk sayenizde. Emeği geçen herkese teşekkürler. Bunları hatıra defterine yazıcaktım ama unuttum :)

Ertan özcan

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen gakkaya001 » 8 yıl 6 ay önce (13.09.2015, 16:25)

Son yarışmanın ardından..
Bu yılın son ulusal yarışması olan Aksaray xc open-2015 kazasız geride bıraktık.

Bölgesinde ciddi yatırımlar yapan, AKHAS havacılık sporları kulübünün bu yıl ilkini gerçekleştirdiği,yarışmada emeği geçen

Başta projenin mimarı Abdullah Kahraman
Çevirmenimiz ve organizatörümüz Fahri beye
Meet directör Oğuzkan
HQ çalışan tüm arkadaşlara
Akhas havacılık kulübünün muhteşem insanlarına
Task komiteye ve Tekrar ABDULLAH KAHRAMAN kardeşimize emeklerinden ötürü teşekkür ederiz.

AHAS- Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
advilhan
Ad Soyad: Hüseyin İlhan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen advilhan » 8 yıl 6 ay önce (13.09.2015, 21:40)

Güner Akkaya güzel özetlemiş,
En önemlisi, kazasız ve kırımsız olmasıydı. Tebessümle anacağımız çok güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkürler

Hoş kalın...

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen ibramçavuş » 8 yıl 6 ay önce (16.09.2015, 11:45)

Çok güzel bir yarışma organizasyonu idi,ilk kez yapılıyormuş gibi acemilik görmedik.Başta Abdullah Kahraman,Oğuzkan Sadeer,Fahri bey ve AKHAS Kulübü üyeleri olmak üzere emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.