mersin hedef yarışması ile ilgili

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ayşe gül
Ad Soyad: Ayşegül Erkılınç
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

mersin hedef yarışması ile ilgili

Mesaj #1 gönderen ayşe gül » 8 yıl 11 ay önce (13.05.2015, 12:22)

Selam Arkadaşlar:

Yp forumdaki bir takım tartışmalar beni üzdüğünden uzun zamandır YP foruma girmedim. Bu durum birkaç yıl sürdü… Ancak mersindeki hedef yarışması konusu nedeniyle camiamızdan beni birçok kişi arayıp bir açıklama yapmam gerektiği ile ilgi istekleri üzerine yazma zorunluluğu hissettim:
Arkadaşlar THK’nın Bursa Nilüferde çeşitli illerden gelen yp pilotlarıyla bir toplantısı olmuştu; bu toplantıya mersin yp pilotlarını temsilen katıldım… katılmaktaki amacım şimdiye kadar yp dalında hiçbir etkinliğe yarışmaya imza atmamış Mersinimizi yp ile ilgili etkinliklerde dahil etmek, bunu gelenekselleştirip mersinde yeni nesil yetişecek havacı gençlerinde bunu görev bilinciyle devam ettirmesiydi. Bunun için yıllık iznimden kullanarak Bursaya kendi imkanlarımla gittim. Toplantının konularından biri hedef yarışmaları yapılacak iller ve tarihleriydi; hedef yarışmaları ile ilgili taslak üzerinde konuşuldu mersini Bursadan Rasim KUŞCU hocam ile birlikte teklife sunduk gelincik tepesinden kısaca bahsettim plana konuldu bu arada Bursada hedef için nilüfer ve Kestel ayakları varken Mersin plana konulduğundan Kestel ayağı iptal edilmişti Bu nedenle Bursadaki arkadaşlarımın özverisi nezaketi ve desteği beni çok onurlandırdı onlara çok teşekkür ediyorum.Mersin’e döner dönmez gerekli görüşmelerimi yaptım yarışmalar için tam destek aldım; THK’nun Eğitim kuruluna mail atarak gerekli desteği adlığımı bildirdim ayrıca eğitim kurulunu telefon ile arayarak resmi olarak Mersinin hedef yarışma takvimine konulup konulmayacağı ile ilgili bilginin verilmesini, görüştüğüm yerler ile protokol yapacağımı söyledim beni arayacaklarını söylediler…bende bekledim benimle hiçbirşekilde THK’nın eğitim kurulu irtibata geçip bilgi vermedi. Mersinin hedef yarışmalarına dahil edildiğini Eskişehir in İnönü tesislerinde Mevlüt HOYRAZ hoca dan öğrendim çok şaşırmıştım…ama yinede öğrendikten sonra çalışmalarıma devam ettim.benim bu çabalarımdan mersinden Servet TAŞ ve Ökkeş KADAN arkadaşımızın haberi olduğu halde bana destek için katkıda bulunmak isteyeceklerini söylemek yerine organizasyon için THK dan istekde bulunmuşlar, elbetteki herkesin böyle bir hakkı var ama arkadaşlıkta etik değerlerin çiğnenmesi beni çok incitti. Arkadaşların böyle bir isteği olduğunu bilseydim elbette desteklerini isterdim onlarla gurur duyardım amaç Mersinimizin kazanması değilmiki? Benim verdiğim emek Mersin pilotları adınaydı… Biz mersin ekibi olarak toplanıp organizasyondaki görev paylaşımını ve organizasyonda kimin adının geçmesi gerektiğini birlikte karar verecektik belki bahse konu olan kişilerin adı geçecekti ama bunda herkesin ortak kararı olacaktı…Ancak sözü edilen arkadaşlar kimsenin onayını alma tenezzülünde bulunmayarak etik olmayan duruma imza atmışlardır. mersin pilotlarından sadece birkaçının katıldığı sönük bir yarışma organizasyonuna sebep olmuşlardır. Keşke böyle olmasaydı….geçen bu süreç içinde organizasyon ile ilgili etik olmayan usluplar ile ilgili arkadaşlarıma ve THK’nın eğitim kurulu başkanına v.s kırgın olduğumu söyledim…
Hedef yarışmasının son günü rahatsız olduğum halde arkadaşlarımı görmek için Gelincik tepesine gittim; Konu ile ilgili hiçbir şekilde konuşmadım Ancak Servet TAŞ’ın nişanlısı yanıma gelerek bir takım sorular sordu bende Servete kırgın olduğumu konu ile ilgili konuşmanın gereksiz olduğunu kendisine nezaketli bir şekilde söyledim ve yanından ayrıldım. Daha sonra Vedat YÜKSEL ile selamlaştık ve konuşmamızın konusu Servet TAŞ olmadığı halde Servet TAŞ’ın nişanlısı yanımıza gelerek ‘sen buraya kasıtlı geldin ortalığı karıştırmak istiyorsun’şeklinde çirkin suçlamalarda bulundu bende gidip Servet TAŞ’a havacılık ile ilgisi olmayan bu kadının neden bu işe karıştığını sordum o sırada bu kadın sözlü şiddet ile birlikte fiziksel şiddet göstermek üzere saldırgan bir vaziyette üzerime atlarken arkadaşlar tarafından engel olundu. Bu olaya kadar bütün bu yapılanlara kadar sözlüde olsa kırgınlığımı dahi göstermemişken maruz kaldığım bu sözlü şiddet ve fiziksel şiddete maruz kalabilme durumundan sonra iş rayından çıkmış bir vaziyet almıştır. Bende bunun üzerine onlara sözlü olarak saygısız olduklarını söyledim.
Arkadaşlar Havacı olan yada havacılığı seven bütün insanlar zaten ayrıcalıklı ve özel… bitmek tükenmek bitmeyen bu ego neyin nesidir acaba? Bir türlü anlayamıyorum neden başarılara imza atmak için birbirimizin üzerine basarız? Hepimiz ölümlü değimliyiz? Kefenden başka ne götürecez? baki kalan şey dostluk ve yaptığımız iyilikler deyilmidir? neyi paylaşamıyoruz? camiamızdaki kendini gösterme çabası içinde olan arkadaşları anlayamıyorum… bizler uçuşta çok iyi hatta en iyisi olsak bile dünyada en kötü uçan kuş dan dahi iyi uçabilirmiyiz?
YÜREĞİ BÜYÜK UÇAN ÖZEL İNSANLAR….. HEPİNİZE GERÇEKTEN SAYGIM SEVGİM SONSUZ …. UCUZ HESAPLAR BİZ UÇAN İNSANLARIN İŞİ OLAMAZ….
SEVGİYLE KALIN…..

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

Geçmiş.olsun

Mesaj #2 gönderen hsiray@ttnet » 8 yıl 11 ay önce (15.05.2015, 00:45)

Ayşegül geçmiş olsun.Onların cahilliği.Dünya malı dünyada kalır.

Kullanıcı avatarı
ayşe gül
Ad Soyad: Ayşegül Erkılınç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ayşe gül » 8 yıl 10 ay önce (17.05.2015, 21:57)

Teşekkür ederim Hamdi Abi haklısın. ..Dünya malı dünyada kalır. ... :)

Kullanıcı avatarı
ustunh
Ad Soyad: Halil Üstün
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ustunh » 8 yıl 10 ay önce (18.05.2015, 10:54)

Yaklaşık 6-7 aydır Mersin'deyim. Bu zamanın son 2 ayında Gelincik Tepesinde uçmaya başlamışımdır. İlk zamanlarda rotayı hep Adana'ya çevirdim. Hemen hemen hiç kimseyle bi selamın ötesinde tanışıklığım olmadığımdan yazdıklarım kişisel alınmayacaktır sanırım.

Yamaç paraşütünün haricinde model uçak ve chopper motor hobilerim arasındadır ve bunların da kendine özgü kulupleri ve etkinlikleri vardır. Gitmediğim yer de kalmamıştır. Bir süre sonra bu hobilerin oluşturduğu paylaşım, dostluk, arkadaşlık bağları yapılan sporun/hobinin önüne geçmiştir.

Gel gör ki mersinde herkes tek kişilik dev kadro!!! Kime kimi sorsan **********. İki kişi yanyana belki, üçüncüyü bulana aşkolsun. Bu ne gurur, kibirdir arkadaş... Kimileri bu işi nakde çevirmenin peşinde. Yapılan işde dostluk, muhabbet vs. olmayınca tepeye gitmek gelmiyor insanın içinden. Bu sebeple sanırım. hafta sonları bakıyorusun Gelincik'de 20/30 kişi adana ekipleri, Mersinlilerden 2 kişi ya var ya yok...

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen acg5 » 8 yıl 10 ay önce (18.05.2015, 13:14)

Halil Üstün çok doğru yazmışın. Bende tam bir yıldır mersindeyim. Evimi gelincik tepesinin çok yakınına aldım.

" Gel gör ki mersinde herkes tek kişilik dev kadro!!! Kime kimi sorsan **********. İki kişi yanyana belki, üçüncüyü bulana aşkolsun. Bu ne gurur, kibirdir arkadaş... Kimileri bu işi nakde çevirmenin peşinde. Yapılan işde dostluk, muhabbet vs. olmayınca tepeye gitmek gelmiyor insanın içinden"

bende aynı düşüncelerim...

Bende artık bisiklet sporuna başladım yavaş yavaş... Uçmaktan soğuduk resmen sağolsun THK da katkılarıyla...

yazmazsam olmaz bu arada isim yazmayacağım ama o bilir.... Telefon rehberine ekletyip uçuşa giderken haber vereceğim diyen sevgili mersinli arkadaştan tek bir mesaj almadım bu arada... ama ne zaman gitsem hep tepede....
:))
(Bu arada bir iki arayan arkadaşlar da olmadı değil. Sözğüm onlara değil.)

Yazmasa olmazdı şimdi..

Bu arada Ayşegül arkadaşımız da üzülmesin. Normal. ben şaşırmadım. Mersin böyle olmuş. Düzelir mi elbette...ama çok çalışmak lazım...

En büyük problemlerden biri araç problemi.. Ama en kolayıda o tabi... 5-6 kişi olunsa bir araba gün boyu mutlaka ayarlanır...nerede o kişiler...:)))

Adana ekibide gerçek ten iyiler... her zaman grup olarak bir yerdeler. Mersinde daha çok uçuş bölgeleri olmasına rağmen...

:)))

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen MAGNETO » 8 yıl 10 ay önce (19.05.2015, 16:34)

Merhabalar ,bir mersin plotu olarak kendi adima bir öz elestiri yapma ihtiyaci hissediyorum ucus bolgem ile ilgili ,
oncelikle bir mersin plotu olarak son 2 sezon haric 5 yildir gelincikte ucuyorum son iki sezon diyorum cunku bu sure zarfinda -+ 10-15 sorti ucusum vardir ,nedeni turkiyenin farkli bolgelerinde ucmaya ve yarismalara agirlik vermemdir , mersinde ve adana da cok deyer verdiyim pilot abilerim vardir desteyini ve yardimini her kosulda esirgemiyen, kahrimi ceken ,benim gelememdeki skintiyi gideren ve bu ise gonul vermis abilerim vardir ,onlari tenzih ederim
arkadaslar mersin gelincik plotlari herzaman boyle deyildi cok guzel gunler ve dostluklar paylasimlar birliktelikler yasadik , fakat bu sporun birde ego kismi varki turkiyede pek cok kulup ve dernek kapanmistir , ego cok tehlikeli ve en iyi dostluklari bir anda bitirebilecek bir seydir ,benim bu sporu baslamadan oncede bir spor hayatim oldugu icin bunu coook iyi biliyorum ve uzak durmaya calisiiyorum , insanlar olaylari kisisellestirip kendi aralarindaki husumetleri spora bulastirmalarini guruplasmalarini vebunun bizlere hicnir yarar saglamadigini gorduyum gun bu hale geleceyimizi biliyordum ve hep uzak durdum , sonuc olarak spordan soguma ve parcalanma sizler deyerli insanlarsiniz bunu hissediyorum yanlizca bilmediyiniz cok sey var kusurum ve yanlisim olduysa af ola saygilar sevgiler telefondan yazdigim icin gendimi iyi ifade etmemis olabilirim bir araya geldigimizde muhabbet ederiz :love: