Açık Mesafeler Yarışıyor - Flyinfante

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
0guzkan
Ad Soyad: Oğuzkan Sadeer
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Açık Mesafeler Yarışıyor - Flyinfante

Mesaj #1 gönderen 0guzkan » 7 yıl 10 ay önce (02.05.2016, 21:14)

Flyinfante olarak organize ettiğimiz XC yarışmasının detayları şu şekildedir;

Yıllarca, Türkiye’de yamaç paraşüt pilotlarının büyük bir çoğunluğu, uzun mesafe uçuşları yapmakta ve bu uçuşlarda büyük sıkıntılar (dönüş yolu gibi) yaşanmaktadır. Flyinfante olarak bu yarışmadaki amacımız; uzun mesafe uçuşları sayesinde yamaç paraşüt sporunun gelişiminde büyük katkı sağlayan yamaç paraşütü pilotlarını ödüllendirerek, teşekkür etmek. Planlanan bu yarışma; her yıl devam ettirilicek olup, mümkün olduğunca para ödüllerini ve sıralama kategorilerini yükseltmeyi hedeflemektedir.

YarışmaKoşulları:

1- Kayıt yaptıran her pilotun acil durumlar (SIV) çalışmasını yapmış olması gerekmektedir.
2- Sadece Türkiye coğrafyasında yapılan uçuşlar sıralamaya girecektir.
3- Pilotun en iyi 3 doğrusal mesafe uçuşunun toplam kilometresi sıralamaya girecektir. (22.4 km +28.1 km+30.4 km = 71.0 km)
4- Uçuş kayıtları http://www.ypforum.com/leonardo üzerinden takip edilecektir.
5- Uçuş kayıtları, mail vb. şekilde kabul edilmeyecektir.
6- Sertifikasyonu olmayan yamaç paraşütü ile yapılan uçuşlar sıralamaya alınmayacaktır.
7- Yarışmaya katılım ücreti 75 TL dir. Bu ücret karşılığında her pilota etkinlik tişörtü verilecektir.
8- Yarışmaya Dahil Edilecek Uçuş Tarihleri:
01 Nisan 2016 – 29 Ekim2016 tarihleri arasında yapılan mesafe uçuşları dikkate alınacaktır.
9- En iyi 3 doğrusal mesafe uçuşu ile sıralamada ilk 5 pilota verilecek olan para ödülleri şu şekildedir;

Birinciye 1.750 TL
İkinciye 1.250 TL
Üçüncüye 1.000 TL
Dördüncüye 600 TL
Beşinciye 400 TL

9-Uçuşlar esnasında organizasyon, konaklama, ulaşım, umke, ambulans gibi konularda destek vermez.

Tüm uçuşlar pilotların kendi sorumluluğunda yapılacaktır.

10- Kayıtlar sadece http://www.flyinfante.com internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Resim

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Re: Açık Mesafeler Yarışıyor - Flyinfante

Mesaj #2 gönderen seccckin » 7 yıl 10 ay önce (02.05.2016, 22:39)

Ben paramotorla sipilden cıkarım arada termık donerım termık bulamadıgım yerde paramotorla termık donuyo gıbı yukselırım kimse bişi anlamaz :) Siz beni direk birinci ilan edin parayı gönderin :)

Kullanıcı avatarı
VBaran
Ad Soyad: Volkan Baran Düzenli
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen VBaran » 7 yıl 10 ay önce (02.05.2016, 22:41)

seccckin yazdı:Ben paramotorla sipilden cıkarım arada termık donerım termık bulamadıgım yerde paramotorla termık donuyo gıbı yukselırım kimse bişi anlamaz :) Siz beni direk birinci ilan edin parayı gönderin :)

"Şerefsizim aklıma gelmişti"
:twisted:

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen seccckin » 7 yıl 10 ay önce (02.05.2016, 23:23)

Abi Türk milletiyiz başka şeye çalışmaz aklımız :)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen KARAGÖZ » 7 yıl 10 ay önce (03.05.2016, 09:00)

ÇOK GÜZEL BİR FİKİR OLMUŞ OĞUZKAN. BU TİP MOTİVE EDİCİ ÖDÜLLER TATLI BİR REKABET ORTAMI OLUŞTUDUĞU İÇİN BENCE ÇOK FAYDALI. BU SAYEDE BİRAZ DAHA KASAR BELKİ TR REKORUNU 350 - 400 +'YA ÇIKARTIRIZ. ŞİMDİTEN FİKİR İÇİN TEBRİKLER.

Kullanıcı avatarı
VBaran
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen VBaran » 7 yıl 10 ay önce (03.05.2016, 17:56)

Mesela ben kanadıma hakimim, stall noktasını çok iyi biliyorum, kapanmaları açabiliyorum vs. vs.. Ama SIV eğitimim yok.
Katılamaz mıyım?

Kullanıcı avatarı
0guzkan
Ad Soyad: Oğuzkan Sadeer
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen 0guzkan » 7 yıl 10 ay önce (03.05.2016, 18:45)

Kapanmaları açabiliyorsundur, stall noktasını çok iyi biliyorsundur fakat bu bildiklerinin doğru olduğunu nasıl biliyorsun ? bu sorunun cevabını ise SIV eğitimi.bu yüzden eğitim alıyoruz eğitim veriyoruz.deneme yanılma ile Yamaç Paraşütü öğrenme tekniğini 1980 lerde bıraktık

Kullanıcı avatarı
VBaran
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen VBaran » 7 yıl 10 ay önce (03.05.2016, 19:12)

0guzkan yazdı:Kapanmaları açabiliyorsundur, stall noktasını çok iyi biliyorsundur fakat bu bildiklerinin doğru olduğunu nasıl biliyorsun ? bu sorunun cevabını ise SIV eğitimi.bu yüzden eğitim alıyoruz eğitim veriyoruz.deneme yanılma ile Yamaç Paraşütü öğrenme tekniğini 1980 lerde bıraktık

1) Bu işini deneme yanılma yöntemiyle öğrenmiyorum, her fırsatta çok daha tecrübeli olan pilotların görüşlerine ve fikirlerine başvuruyorum, öğrendiklerimin de doğru olduğunu savunmuyorum. P3-P4 sertifikası alabilmek için kendimi yırtıyorum.
2) SIV eğitimi benim gözümde bir eğitim konusudur evet, ama bu iş bu sporun özünde sporu yapan kişinin beceri ve hakimiyet kazanmasını amaçlar. Öğrenen kişi öğrendiklerini salt doğru kabul edip, başka hiç bir bilgiye ve kişilerin yardımına ihtiyaç duymuyor hatta önem vermiyorsa o zaman bu bir problemdir ve getireceği kötü sonuçları bu fikirleri taşıyan kişi yaşar. Dolayısıyla kanat hakimiyetinin yeterli olduğunu söyleyen çok çok çok tecrübeli ve sözü geçen, eğitmenlik yapan pilotlar birebir söylemişse bir referans olabilir. Ben havalanıpta kendi kendime kanadı staala sokup hah tamamdır bu iş demedim yani. Bu sorudan bunu çıkartmanız da tuhaf.

Mesela şunu beklerdim ben, ki olması gereken de bence budur; "Kardeş bir gün bi yerde birlikte uçarsak kanat hakimiyetine bakarız, senden bir şeyler, bi hareketler falan yapmanı isteriz, gerçekten yeterliysen katılabilirsin..?"

Benim etik ve ahlaki bilincimde bu vardır. Hayati önem taşıyan her eylem birebir temas halinde, eğitimi robotlaştırmadan (?) öğretildiğinde güvenli hale gelir. Mesela trafik eğitimi o kadar düz veriliyor ki, sorumsuz ve bilinçsiz sürücülerden her dakika şikayet ediyoruz. Sorsanız o adam detaylıca eğitim almıştı.

Benim dışardan aldığım SIV eğitiminin doğru olacağını ya da tehlike anında doğru uygulayabileceğimi nasıl biliyorsunuz?

Not: Bu mesajı polemik yada tartışma yaratmak için yazmadım. Sorduğum soruya verilen cevap ve içerdiği sorular son derece doğru ve düşündürücü. Yani bazı sorular insanın yüzüne tokat gibi çarpmalı ki derdini daha iyi anlatabilsin ya da bilmiyorsa öğrensin. O yüzden muhattabı umarım yanlış anlamamıştır. Benim derdim bu sporun ülkemizdeki eğitim şekliyle ilgili.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KARAGÖZ » 7 yıl 9 ay önce (22.05.2016, 16:44)

OĞUZKAN KAYIT FORMUNDA TARİH YAZDIĞIMIZ BÖLÜMLERDE TARİH FORMAT HATASI VERİYOR. TARİHİ HANGİ FORMATTA YAZICAZ ?