Denizli XC Open Ve Universiteler Şampiyonası

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Denizli XC Open Ve Universiteler Şampiyonası

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 5 yıl önce (13.04.2009, 16:19)

Merhaba Arkadaşlar
19-24 mayıs tarihinde gereçekleşecek olan Denizli Açık Üniversiteler Yarışması hazırlıklarımız sürüyor.
Bu yarışmanın bütün sporcu arkadaşlarımıza açık olduğunu ve FAI tarafından ikinci kategoride değerlendirileceğini önemle hatırlatırım.

Yarışmada ödüller;
- Açık klasman
- Açık klasman bayanlar
-Üniversiteler Genel klasman
-Üniversiteler takım klasman

Üniversiteler klasmanında dereceye girebilmeniz için
a) Halen Üniversitede Okuyor olmak
b) 26 yaşından büyük olmamak
şartlarına uygun olmanız gerekiyor.

Bu sene sadece üniversitelerarası takım sıralaması yapmayı düşünüyoruz.

Takım Puanları
2+1 (iki bay bir bayan sporcu) üzerinden hesaplanacaktır. Maksimum takım sayısı 3+2 sporcudur.

Yarışma kayıtlarınız www.thehorizons.org sitesi üzerinden alınacaktır. Daha önce kayıt yaptırmak isteyen arkadaşlar bana kişisel mail ile başvurabilirler.
[email protected]

Yarışma Ücreti 10 mayıs 2009 tarihine kadar 120 YTL Bu tarihten sonra kayıt gününe kadar 150 YTL dir.
Kayıt Hesap No:
Semih Sayır
Garanti bankası
ışıklar Şubesi/Ant
320 -6696319 TL

Kayıt ücretine kalkış yerine ulaşım,toplama, öğle yemek paketi ve BBQ Açılış partisi dahildir.
Yarışmaya katılan bütün kayıtlı arkadaşların paraşütleri için ücretsiz kumaş testi(porosity) ve genel görsel konrol testi yaptırma olanakları bulunuyor.

Bu sene yarışma dışı serbest uçucular için bir organizasyon yapılmayacaktır. Serbest uçmak isteyen arkadaşlar Ön uçucu(wind Dummy) olarak organizasyon tarafından belirlenen saatde ve güzergahda uçmak zorundadır.

Konaklama ve hareket merkezi

Tepe kamping tesisi sınırlı sayıda oda ve kamp yapma imkanı sunmaktadır.http://tepecamping.com/
Pamukkale içerisinde kalmayı tercih eden arkadaşlarımız içinde Şehir merkezinden saat 09.00da araç kaldırılacaktır.
kayıt sırasında;
3D hafızalı GPS(kendi kablonuz varsa getirin)
2m radyo(144-147 mhz)
Cep telefonu
Yamaç paraşütünü kapsayan sigorta*
gereklidir.

*Yarışmaya sigortasız pilot katılımı mümkün değildir.
Uçuş sigortalarınızı Acıbadem sigorta veya uçuşu kapsayan herhangi bir firma ile yapabilirsiniz.
Kayıt sırasında sigorta poliçelerinizi getirmeyi unutmayın!
Sİgorta konusunda yardıma ihtiyacınız varsa benimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Görüşmek üzere

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Champion » 1 on yıl 4 yıl önce (29.04.2009, 18:48)

Merhaba Arkadaşlar
Kayıt yaptırmak için 10 mayısa kadar vaktiniz olduğunu hatırlatırım. Bu tarihten sonra yarışma ücretini zamlı olarak yatırabilirsiniz.
Üniversitelereden harcırah alacak arkadaşlar davetiye mektubu için bana bilgi versinler.Yarışmanın en iyi şekilde gerçekleşmesi için hazırlıklarımızı erken başlattık, organizasyon yönünden bir sıkıntımız olmayacaktır.

PWC Denizli organizasyonunda gönüllü çalışacak arkadaşları arama kurtarma , ilkyardım ve toplama konularında XC Denizli yarışması sırasında eğitmeyi düşünüyoruz.

İlgilenen arkadaşlar lütfen yazılı başvursunlar.

Görüşmek üzere

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
gees
Ad Soyad: Gizem Kurçeren
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen gees » 1 on yıl 4 yıl önce (05.05.2009, 18:15)

sonunda yarışmaya sayılı günler kaldıı!! yaşasııınnn :D her yarışmada olduğu gibi bende bu yarışmayı kaçırmicam tabiiki ;) hazırlıklar son hızıyla devam etmekte! çok daha eğlenceli ve adrenalin dolu bi yarışma olması için şimdiden çalışmaya başladık! herkesi yarışmaya bekliyoruz:)

saygılar..

Gizem

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Ad Soyad: Mine Dinçer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (08.05.2009, 02:39)

merhabalar
ben acıbadem sigorta fethiye acentesi mine
semih bey sizlerden sigorta istemiş ve arkadaşlarınız benimlede irtibata gecmeye başladı ve yardımcı oldum sigortaları yapıldı bu konu ile yardımcı olmamı isteyen arkadaşlar ban ulaşbilir
aynı zamanda sigorta bilgilerinide almak için sorunları olanlarda bilgi vermek için yanınızdayız.

506 8385053
[email protected]

semih bey size
fethiyeden gönül başıhoşun selamı var

Kullanıcı avatarı
Semih60
Ad Soyad: Semih Necli
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Semih60 » 1 on yıl 4 yıl önce (08.05.2009, 13:52)

:twisted: :roll: :o :?

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (08.05.2009, 18:11)

semih bey
işaretlerden bana kızmış gibisiniz

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 4 yıl önce (08.05.2009, 23:37)

Soyadlara dikkat etmek lazım malüm birçok semih takip edibilir siteyi :D

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (09.05.2009, 14:13)

cok haklısınız özür dilerim semihler karıştı

Kullanıcı avatarı
7/24 SİGORTA
Ad Soyad: C. Serdar Eren
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen 7/24 SİGORTA » 1 on yıl 4 yıl önce (14.05.2009, 19:07)

değerli arkadaşlar,

acıbadem yp kaza sigortası yarışmalar için kısa süreli olarakda yapılabilmektedir, sigortanın zorunlu tutulduğu bütün organizasyonlarda kısa süreli poliçemizden yararlanabilirsiniz... senelik poliçeden tek farkı bir ay süreyle geçerli olmasıdır, ilk hafta ev, iş ve trafik kazaları ile birlikte yp risklerinide içeren poliçemiz kalan sürede uçuş zamanlarını acente veya bölge müdürlüklerine bildirilmek kaydıyla sadece yp risklerini karşılamaktadır... kısa süreli sigortanın bedeli 57.00.-tl olup kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir... 19 mayıs günü itibariyle pamukkalede sigortalarınızın yapılması konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım... şimdiden herkese kazasız ve keyifli uçuşlar dilerim...

Kullanıcı avatarı
rüzgar
Ad Soyad: Mahmut Yelkenci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen rüzgar » 1 on yıl 4 yıl önce (15.05.2009, 10:27)

Acıbadem sigorta sadece yamaçparaşütçülerini mi sigortalıyor?Yelkenkanatçılar da aynı sigortadan faydalanabilir mi?Yada poliçeye yelkenkanat kelimesi de yazılabilir mi?

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (15.05.2009, 17:38)

şimdi sizin için bölge müdürlüğüme sordum arkasında motor var galiba yelken kanatlarım evet yapabiliriz.
[email protected] bana mail atarsanız tam detayları bende size pazartesi günü bilgisini verebilirm.

Kullanıcı avatarı
dogansa
Ad Soyad: Doğan Soner Aydar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen dogansa » 1 on yıl 4 yıl önce (17.05.2009, 10:36)

Mine Hanım Yelken kanadın arkasında motor olmaz motorlu yelken kanada microlight denir..

sigorta ve kapsadığı riskleri 7/24 sigortada Serdar Beyden Öğrenebilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (18.05.2009, 10:02)

günaydın
tam olraktan yelken kanattın ne olduğunu bilmediğim için kusura bakmayın
serdar bey size bilgi verdiyse sorun yok o zaman biz kimizde acıbadem sigortayız aynı şeyleri söyleyeceğiz sizlere iyi calışmlar

Kullanıcı avatarı
rüzgar
Ad Soyad: Mahmut Yelkenci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen rüzgar » 1 on yıl 4 yıl önce (19.05.2009, 00:17)

iyigünler mine hanım,sorumun ve sorunumun çözümü için belki yelkenkanadın ne olduğunu bilmeyen birisi daha fazla yardımcı olabilir.bilenlere sordum ,umursamadılar.Bunlar kaçkişiki zaten diye, herhalde.fazla değiliz belki ama 20 kişi için soruyorum;yelkenkanatl sporunu yapanları dahi sigortalıyor musunuz?poliçeye yelkenkanat ile uçanlar diye ekleniyor mu? yamaçparaşütü yada parapant yazdığı gibi...

Kullanıcı avatarı
evrenselsigorta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen evrenselsigorta » 1 on yıl 4 yıl önce (19.05.2009, 11:38)

ben yardımcı olmaya calışıyorum ama bana kızıyorsunuz yelken kanat ne imiş öğrendim dün ölüdenizde sordum gösterdiler ama bana öyle birşey yazmışsınızki serdar beyden öğrenin diye ona alındım acıkcası .
benim takıldığım yer olursa bölge müdürümden yardım alıyorum
sizin cok yada az kişi yelken kanat yapmanız önemli değil acıkcası bu işi yapıyor olmanız önemli
evet aynı police yelken kanatıda karşılıyor ismi parapant diye
bu arada size verilen bilgide hava ambulansı yada helikopter teminatıda var deniliyormu bana soruyorlar bazı kişiler var diye biliyor ama sadece kara ambulansı teminat içerisinde de
benim amacım sizler için tam bilgiyi alıp ulaştırmak acıkcası

policeye yelken kanat diye eklenmiyor ama sorarız parapant policesi sadece paraşut değil yelken kanadıda karşılıyor.

iyi ucuşlar

Kullanıcı avatarı
uygunguc
Ad Soyad: Uygun Güç
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen uygunguc » 1 on yıl 4 yıl önce (19.05.2009, 12:00)

evrenselsigorta yazdı:evet aynı police yelken kanatıda karşılıyor ismi parapant diye

Mine hanım Öncelikle PARAPANT fransızca bir sözcük olup;Türkçesi'de Yamaçparaşütdür.

evrenselsigorta yazdı:
policeye yelken kanat diye eklenmiyor ama sorarız parapant policesi sadece paraşut değil yelken kanadıda karşılıyor.

Adından da açıkcası anlaşıldığı gibi yapmış olduğunuz sigorta sadece Yamaçparaşüt sporunu kapsar.Sizin dediğiniz gibi yelken kanadı kapsamaz.Eğer sigorta poliçesine Yamaçparaşüt ve Yelkenkanat riskleri teminat altına alınmıştır diye özel bir not düşerseniz;Bu şekilde her ikisinide kapsar.

Mine hanım sizin için yine söylüyorum;Kesin emin olmadığınız ve bilmediğiniz bir bilgiyi burada bizim ile paylaşıp sigorta konusunda tam olarak bilgi sahibi olmayan arkadaşların kafasını karıştırmamanızı rica ediyorum.

Ayrıca bu sporda yelken kanatın ne olduğunu bilmemeniz mazeret değil.Bunları bilmelisiniz çünkü siz Acıbadem Sigorta adına RİSK SİGORTASI yapmaktasınız.

FERDİ KAZA SİGORTASI GENEL ŞARTLARI madde 6'yı göre bu maddeler yazdırmazsanız poliçesiz geçersiz olacaktır.

http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Mevzuat/Y ... RTLARI.htm

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 4 yıl önce (19.05.2009, 17:06)

Arkadaşlar;başlık xc yarışma için açılmış bir başlık ve her nedense yine sigorta kapışmasına dönüştü.LÜTFEN ! sigorta cı arkadaşlar ve sigorta bilgisi almak isteyenler ayrı bir başlık yada var olan başlık altında tartışılsın.Bu spora başlamış
tüm yp pilotları sigorta yaptırmak gereğinin farkındadırlar ve kendi kararlarını verebilecek durumdadırlar.SAYGILAR...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 4 yıl önce (24.05.2009, 19:30)

sonuclari nereden yayinlamayi dusunuyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 4 yıl önce (25.05.2009, 10:48)

hava koşullarından dolayı tasklar sürekli iptal oldu fakat yinede bir sonuç açıklaması olacaktır... 1 task uçuldu çünkü. biraz daha zaman bence, insanlar daha yeni dönüyorlar evlerine. muhtemelen geçen sene olduğu gibi bu başlığın ilk esajında semih abinin yazdığı internet sitesinde yayınlanacak.