2010 Universiteler Sampiyonasi

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Champion » 1 on yıl 4 yıl önce (18.12.2009, 12:03)

12-15 Haziran tarihleri arasi benim acimdanda uygun.

Inis konusuna gelince..,
Biraz zorluk yeni arkadaslarimizinda inis planlama yeteneklerini gelistirecektir. Bizim normalde inis yapmadigimiz yolu olmayan tarlalarda mevcut. En kotu ihtimalle oralara inilebilir.
Yarismada baslangic seviyesinde arkadaslar olmasini arzu etmem.
Bu arkadaslar egitim yarismalarindan daha fazla yararlanabilirler.

Referans vermesi acisindan,

50 saatlik ucus tecrubesi
20 saatlik termik tecrubesi
10 saatlik XC tecrubesi
30 km ustunde bir ucuslarindan bir tanesi
Orta seviye bir XC yarismasina katilabilmek icin bana gore minimum yeterliliktir.

2010 yili Yarismalar Takvimi Turk Pilotlar Panelinde yaptigimiz calismalar icerisinde degerlendirilip aciklanacaktir.

Semih Sayir

Kullanıcı avatarı
ayhankocaman
Ad Soyad: Ayhan Kocaman
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen ayhankocaman » 1 on yıl 4 yıl önce (18.12.2009, 16:53)

semih hocam merhaba
karar vermeden önce tire üzerinde dursanız diyorum,bozdağ'ı herkes biliyor ve uçuyor,tire'den uçan nadir,yükseklik olarak bozdağ ile hemen hemen aynı ve iniş alanları bozdağ'a göre daha rahat ve haziran ayında yağış dışında her zaman hakim rüzgar yönü kuzey ,kuzeybatı ,kuzey doğu sadece take-off için belediyeden yardım istense take-off açılsa harika olacak,hem tire'nin böyle bir tanıtıma ihtiyacı var belediye de desteğini verir diye düşünüyorum.hoşçakalın
Dosya ekleri
P1080101.JPG
TİRE TAKE OFF 1080 METRE

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Champion » 1 on yıl 4 yıl önce (18.12.2009, 17:42)

Merhaba Ayhan Bey..

İki taraftada uçuş planlıyoruz...
Pilotların kalış yeri ve karargahın konumunu yerel yönetimlerin yardımları belirleyecektir.
Belediyeniz ve kaymakamlığınız destek verirse orada konaklamamızda mümkündür...

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 4 yıl önce (19.12.2009, 11:35)

Merhabalar,

Ülkemizde düzenlenen yarışmaların daha uzun olmasını istiyorum. Gene ülkemizde düzenlenecek Rusya şampiyonası 7 gün süreli oluyor ama kendi yarışmalarımız için 4 gün süre veriliyor. Bunun 1 günü de antreman olduğu düşünülürse zevkli bir yarışma ortamı için 3 günü yetersiz görüyorum. Bilginize.

Saygılarımla
Umut

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Champion » 1 on yıl 4 yıl önce (20.12.2009, 19:52)

aslan_umut yazdı:Merhabalar,

Ülkemizde düzenlenen yarışmaların daha uzun olmasını istiyorum. Gene ülkemizde düzenlenecek Rusya şampiyonası 7 gün süreli oluyor ama kendi yarışmalarımız için 4 gün süre veriliyor. Bunun 1 günü de antreman olduğu düşünülürse zevkli bir yarışma ortamı için 3 günü yetersiz görüyorum. Bilginize.

Saygılarımla
Umut
Ulkemizde yapılan ulusal şampiyonlar hariç diğer yarışmaların maksimum 5 gün yapılmasının sebebi birçok pilotun işi ve izinleri dolayısıyla 1 haftalık yarışmalara gelmesinin zor olmasındandır.
Ayrıca bir haftalık yarışma, organizasyonun maliyetini, giriş ücretini ve pilotların yarışma başına harcadıkları parayı da yükselmektedir.
Gözlemci olarak görev aldığım Pre PWC organizasyonlarında da 5 gunluk yarışmalar aynı sebeplerden daha çok tercih edilmektedir.
Rusya Açık şampiyonasının Ulusal şampiyona olması ve pilotların yurtdışından gelmeleri sebebiyle yarışma süresi 1 hafta olarak belirlenmiştir.

Her yıl ortalama 5-6 yarışmanın yapıldığı ülkemizde yarışmanın uzun tutulmasını gerektirecek bir sebep görülmemekle beraber bu karar tamamen organizatörün insiyatifindedir.

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
weasp
Ad Soyad: Sedat Kırtulukoğlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen weasp » 1 on yıl 4 yıl önce (27.12.2009, 15:15)

Selam,

Yarışma haziranda olacak galiba. Olur da tarih değişecek olur, bir asker olarak 18 - 19 mayıstan sonra olmasını isterim...:)

Saygılarımla...

Sedat