bursa kupası 17-18 temmuz gürle/orhangazi

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

bursa kupası 17-18 temmuz gürle/orhangazi

Mesaj #1 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 yıl önce (10.07.2010, 23:47)

Selamlar,

1. BURSA KUPASI Bölgesel Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Eğitim Yarışması 17-18 Temmuz 2010 tarihlerinde Orhangazi Gürle Dağında yapılacaktır.

Yarışma, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü Tarafından düzenlenmektedir ve yarışmaya Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi, Yenisölöz Belediyesi, Kent Konseyi, Hava Sporları Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü destek vermektedirler.
Bursa da Yapılacak ilk Mesafe uçuşu yarışması olacak olan BURSA KUPASI düşüncesi, Bursalı pilotların yarışma uçuşları konusunda eğitilmesi ve daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi amacına dayanıyordu. Ancak, yarışma hazırlıkları sırasında bu yarışmayı Marmara bölge geneline sunmanın daha doğru olacağını düşündük. Bu nedenle yarışmaya tüm Marmara bölgesi pilotlarının katılımını bekliyoruz.
Yarışma nedeniyle Gürle kalkış alanı Yeni Sölöz belediyesi katkılarıyla yeniden düzenlenmiştir. Kalkış alanı genişletilmiş ve uygun kalkış eğimi sağlanmıştır. Bu çalışmalarından dolayı Yeni Sölöz belediyesine teşekkür ederiz. Kalkış alanı 4-5 kanadın rahatlıkla serilip kalkabileceği bir duruma ulaşmıştır.
Yarışma 17-18 temmuz cumartesi Pazar günlerini kapsamaktadır yani iki görev uçuşu yapılacaktır. Yarışmamız özelliği gereği TPS’ye puan vermemektedir. Diğer yandan ilk defa yarışma uçuşu yapacak veya hafta sonunu bir yarışma ile doldurmak isteyen tüm bölge pilotlarına açıktır.
Yarışmaya katılacak pilotların Gençlik Spor İl Müdürlüklerinden alınan Sporcu lisansı ve Yamaç paraşütü Sigortalarının olması zorunludur. Yarışma ücreti 40 TL dir ve yamaçta kayıt esnasında toplanacaktır. Yarışmaya katılacak pilotların GPS veri kablolarını getirmeleri gerekmektedir. Yarışma ile ilgili tüm bilgiler ve pilot kayıt formları Kulüp web sitemizde mevcuttur. Yarışma pilot sayısı maksimum 45 kişidir bu nedenle, yarışmaya katılacak olan tüm pilot arkadaşların pilot kayıt formlarını bir an önce doldurmaları gerekmektedir.
Şehir dışından gelen pilot arkadaşlarımız isterlerse Gürle kalkış alanında çadır kurabilirler yada İznik gölü kenarındaki Orhangazi Spor tesislerinde kalabilirler.
Kayıtlar için web adresimiz: www.gokyuzusk.com
İletişim: Serdar İlker : 05326200212
Erol Aslantaş : 05379605966
Türker Türkoğlu : 05069478012
Yarışma günlerinde göl kenarında DESSAT Su altı topluluğu tarafından İznik gölünde arama kurtarma gösterileri yapılacaktır. Ayrıca göl kenarı toplanma alanında plaj valeybolu, DJ ve animasyonlar yer alacaktır.
14.07.2010 tarihinde, Yamaçparaşütü mesafe yarışmaları konusunda Bursa’da eğitim düzenlenecektir. Eğitime katılmak isteyen arkadaşların benimle irtibata geçerek isim yazdırmaları uygun olacaktır.
Eğitim Yeri : Anadolu Sürücü Kursu Üçevler Mah. Ahıska sok. Çalı yolu A Blok No:205 Nilüfer/Bursa

Saygılarımla,

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 yıl önce (14.07.2010, 14:34)

Merhabalar,

17-18 Temmuz 2010 tarihinde yapılacak olan BURSA KUPASI Yamaçparaşütü Mesafe Uçuşu Eğitim Yarışması kapsamı yaşanan yoğun ısrarlar neticesinde genişletilmiştir. Bölgesel yarışma olarak düşünülen yarışmamız artık tüm Türkiye açılmıştır. Yarışmaya katılmak isteyenler www.gokyuzusk.com adresinden kayıt yaptırabilir ve yarışma hakkında gerekli bilgileri edinebilirler. Bununla beraber yarışma kontenjanı 50 kişiye çıkarılmıştır. Yarışmacılar Orhangazi Spor tesislerinde (göl kenarı) konaklayacaklardır, konaklama sayımız kısıtlı olduğu için çadırı olan yarışmacıların yanlarında çadırlarını da getirmeleri rica olunur. Çadır alanı, Spor tesislerinin hemen yanında bulunan yeşil alandır, su ve tuvalet imkanları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yarışmacıların GPS veri kablolarını da getirmeleri gerekmektedir.

İlginize tekrar teşekkür ederiz.

Serdar İLKER

Tel : 0532 620 02 12

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 yıl önce (16.07.2010, 18:00)

Selamlar,

17-18 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan BURSA KUPASI Yamaç Paraşütü
Mesafe Yarışması, hava muhalefeti nedeniyle 24-25 Temmuz tarihine
ertelenmiştir.

Saygılarımla

Serdar İLKER

Kullanıcı avatarı
Yamasut
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 yıl önce (22.07.2010, 10:57)

Merhabalar,

Geçen haftaki hava muhalefeti nedeniyle bu haftaya ertelenen BURSA KUPASI Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Eğitim Yarışması 24-25 Temmuz 2010 tarihinde Gürle/Orhangazi de yapılacaktır. Meteoroloji sitelerine göre haftasonu için hava durumu iyi; rüzgar kuzeyli yönlerden 13-20 km/saat, hava açık yada parçalıbulutlu olacak. Dolayısıyla haftasonu tam Gürle havası olacak gibi duruyor, sezonun en eğlenceli yarışmasını kaçıran üzülür diyorum. Yarışmaya katılmak isteyenler www.gokyuzusk.com adresinden kayıt yaptırabilir ve yarışma hakkında gerekli bilgileri edinebilirler. Yarışmacılar Orhangazi Spor tesislerinde (göl kenarı) konaklayacaklardır, konaklama sayımız kısıtlı olduğu için çadırı olan yarışmacıların yanlarında çadırlarını da getirmeleri rica olunur. Çadır alanı, Spor tesislerinin hemen yanında bulunan yeşil alandır, su ve tuvalet imkanları bulunmaktadır. Kalınacak yer İznik gölüne 30 metre mesafede, göl kenarında çok güzel bir kumsal da mevcut, mayonuzu ve havlunuzu alın derim, şamreli biz burdan tedarik ederiz. Kalınacak yer ve gürle kalkış alanı fotoğrafları da ektedir. Bunun yanı sıra yarışmacıların GPS veri kablolarını da getirmeleri de gerekmektedir.

Saygılarımla,

Serdar İLKER
Dosya ekleri
P1010019.JPG
P1010015.JPG
P1010008.JPG
P1010002.JPG
P1010001.JPG
Görüntü024.jpg
Görüntü023.jpg
Görüntü018.jpg
Görüntü017.jpg
Görüntü016.jpg

Kullanıcı avatarı
Andrea
Ad Soyad: Andrea Ojetti
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Andrea » 1 on yıl 3 yıl önce (26.07.2010, 12:02)

Çok güzel bir hafatsonu geçirdim. Serdara ve tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hatta yarişmalar hakkında birkaç şey daha oğrendım (mesela GPS kullanması)...
Herkese iyi haftalar dilerim.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen cincir » 1 on yıl 3 yıl önce (26.07.2010, 17:58)

Organizasyon çok başarılı geçti.Düzenleyen arkadaşlara teşekkürler.Selamlar.

Kullanıcı avatarı
dogan54
Ad Soyad: Doğan Özesener
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen dogan54 » 1 on yıl 3 yıl önce (26.07.2010, 20:24)

İlk defa katıldığım yarışma ortamından çok şeyler öğrendim.
Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Benim için yarış bahane, arkadaşlık şahane.. :lol: