Tokat Turhal THK Türkiye Şampiyonası iptali

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Tokat Turhal THK Türkiye Şampiyonası iptali

Mesaj #1 gönderen Bilalk » 1 on yıl 3 yıl önce (11.08.2010, 16:34)

Merhaba arkadaşlar 2010 yılı Türkiye şampiyonası 2 ci ayagı Tokat THK şubesi tarafından 18-21 Ağustos tarihleri arasında Turhalda Mercimek tepede düzenlenecektir. 2011 yılı ülkemizi temsil etmek için 1 ci katogori yarışmalara katılacak olan pilotların secimi bu yarışma sonuçlarının etkileyecegini belirtmek isterim kayıt yaptıracak arkadaşlar http://www.thktokat.com/Kayit.aspx?Register=true linkinden formlarını gönderebilirler

selamlar

Bilal KAYA
En son Bilalk tarafından 13.08.2010, 12:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
hilmiince
Ad Soyad: Hilmi İnce
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen hilmiince » 1 on yıl 3 yıl önce (11.08.2010, 17:29)

Bu ne şimdi?
Böyle bir yarışma varsa yarışmaya 7 gün kala mı duyurulur? Üstelik ne THK web sayfasında ne de başka bir yerde böyle bir duyuru olmadı!!!
Bu yarışmayı düzenleyenler acaba çok mu ciddiyetsiz ya da Türkiye'deki pilotları hiç kaale almıyorlar mı? Neticede çoğu pilot başka işlerde çalışan insanlar ve kısıtlı izinlerini yarışma takvimine göre ayarlıyorlar.
Üstelik artık bir Hava Sporları Federasyonumuz olduguna göre Türkiye şampiyonasını düzenleme yetkisi THSF'de degil midir? Hangi yarışmaların milli takımı belirleyecegi, sezon başında belirlenmelidir ve belirlendi diye biliyorum. Pre-Pwca Bayramören ve Ali Dağı kupası.

Artık THK ve THSF gibi iki güzide kurumumuzun yetkilileri bir araya gelip şu olayları bir netleştirseler (çoktan olması gerekirdi ya) diyorum....

Hilmi İnce

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Champion » 1 on yıl 3 yıl önce (11.08.2010, 19:05)

Hilmiye hak vermemek elde değil...
THSF Türkiye Şampiyonası yapıldı ve sonuçları belirlendi...Bende Şampiyonum diye geziyordum ortalıkta....
Bu duruma göre iki adet Türkiye Şampiyonumuz olacak:)) Öncekinde kazanamayanlar şimdi şansını denesin...

Bu arada benim Bildiğim kadarı ile Türkiye Şampiyonasının isim hakkı Federasyonumuza ait olmalı... Bu şampiyonaya THK Şampiyonası demek belkide daha doğru olur...

Benim işlerim dolayısıyla gelmem mümkün değil...Bu durumda Dünya Şampiyonasında da uçma şansım kalmıyor haliyle....

Umarız bizi utandırmadan temsil edecek birilerini gönderebilirler...!

Semih

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 yıl önce (12.08.2010, 01:43)

Bu yarışmada THK Tokat sportif havacılık kulübümüzün herhangi bir görevi yoktur yarışma Tokat şubesi tarafından yapılmaktadır

Mehmet Bayraktar

Kullanıcı avatarı
Aviator
Ad Soyad: R. Özay Zorlu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Aviator » 1 on yıl 3 yıl önce (12.08.2010, 10:39)

Bu haber saka mi ciddi mi anlayamadim;

1-Devletin kurdugu resmi bir federasyon varken ve TR Sampiyonasini
duzenliyorken bir baska kurum/kurulus/vb. hangi hukuksal dayanak ve hak ile
Turkiye Sampiyonasi duzenleyebiliyor?

2- Bu kurum hangi ciddiyet ve mantikla bu sozde sampiyonayi , duzenlenmeden
sadece ve sadece 1 hafta once ilan ediyor. (Gercek Turkiye sampiyonasi
ayaklari ve benzer ulusal yarismalar 3-4 ay onceden ilan edilir)

3-Yillik izin ve seyahat planlarini 4-5 ay onceden yapan iddali pilotlar bu
yarismaya nasil katilabilir?

4- Federasyonun 2 ayakli TR sampiyonasi henuz sonuclanmisken ve TR yi temsil
kabiliyet ve becerisinde tum pilotlar bu yarismalarda esit sartlarda rekabet
ederek siralamadaki yerlerini almisken, THK hangi mantikla 1 hafta onceden
yapilacagini ilan ettigi bu yarismanin sonuclarina gore 1. Kategori (Dunya
ve Avrupa Sampiyonasi) yarismalara pilot gonderecegini soyluyor.

Inanilir gibi degil.
Tamamen saka olmali bu :))))

Ozay

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ASİ » 1 on yıl 3 yıl önce (12.08.2010, 11:50)

tamamıyla art niyet dolu bir davranış.

yurtdışındaki yarışmalarda yarışacak milli takım düzeyindeki türk müsabıkları belirleyecek kurum kanuna göre thsf'dur. hadi thk da kanunda açık yerler var, bu görevi biz de yapabiliriz dese bile, uluslararası arenada ülkemizi temsile edecek kişilerin en iyiler arasından seçilmesi ana kriterdir. şimdi yarışma gününe 1 hafta kala hiç bir yerde ilan etmeden adeta yangından mal kaçırır gibi böyle bir organizasyonu ilan etmek son derece yanlış.

çoğu kişi bu süre içinde işini gücünü ayarlayıp da yarışmaya katılamaz, buradaki amaç kesinlikle yetki karmaşası ve kaos yaratmak.

yazık.....

Kullanıcı avatarı
ucarimanda
Ad Soyad: Yigit Yildirim
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ucarimanda » 1 on yıl 3 yıl önce (12.08.2010, 13:00)

http://www.thktokat.com/Kayit.aspx?Register=true

linkine girerek protesto ediyorum diye kayıt yaptırdım, benim gibi düsünenlerle birlikte toplu protesto edelim derim.

PS: Ben de bu sene şampiyonaya katılamadım diye üzülüyordum, 2 gün bi izin alsam, hazır favorilerin hicbiri yok,

yigit

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ASİ » 1 on yıl 3 yıl önce (12.08.2010, 13:07)

.............
En son ASİ tarafından 13.08.2010, 13:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Bilalk
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Tokat Turhal THK Türkiye Şampiyonası iltali

Mesaj #9 gönderen Bilalk » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 12:41)

Merhaba daha önde duyurmuş oldugum Tokat Turhal THK Türkiye Şampiyonası hazırlıkların bitmemesi nedeni ile iptal olmuştur yarışmacı arkadaşlara duyurulur

selamlar

Bilal KAYA

Kullanıcı avatarı
ben_oguz
Ad Soyad: Oğuzhan Erdemir
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ben_oguz » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 12:52)

biryerlerde yarışma mı varmış?.. hani? nerede? tüh kayıtlar dolmak üzere.... aaa iptal olmuş.... ne seneryo yaşandı bee... THK nın yapacağı iş bu kadar olur :)

Kullanıcı avatarı
Bilalk
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Bilalk » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 13:16)

Selam Beyler ve Bayanlar Tokat Turhal da düzenlenecek olan yarışma için Meet Director olarak bana teklif geldi ve bende bu yarışmayı burada sizlere duyurdum. Duyurudan sonra ise gördüğüm yazılar iştah acıcı olmamakla beraber gereksiz olarak görüyorum! Nedenine gelince organizasyonu yapanların web sitesi ve iletişim bilgileri mevcut oralara buradaki düşünce ve önerilerinizi yazarsanız daha mantıklı olur hani havanda su dövmek gibi olmaz yada tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış derler ya o misal.

Uzun süredir ne yazı yazıyorum nede ortama giriyorum fakat benim bu işlerden kendimi soyutlamam hiç bir şeyin çözümü olmadığı bir gerçek. Hala insanlar bir yerlerde acık arıyor veya burada yazılmaması gerek yazılar yazıyor buradaki protestoları yazıları yazıyı yazan olduğum için Bana yazılmış gibi şayet böyle ise yazacak çok şey var yok organizasyonu yapan kuruluşa ise o zaman http://www.thk.org.tr/yeni/subelerimiz/subelera.php adresinden yazınız burada gereksiz yazışmalar yaşamayalım.

selamlar

Bilal KAYA

Kullanıcı avatarı
KUTLU
Ad Soyad: Kutlu Aydar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen KUTLU » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 15:25)

Bilal bey haklı, bu gayriciddi bir girişimdi, hiç olmamış gibi davranmak en iyisi.

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen mubi » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 19:12)

ben_oguz yazdı:biryerlerde yarışma mı varmış?.. hani? nerede? tüh kayıtlar dolmak üzere.... aaa iptal olmuş.... ne seneryo yaşandı bee... THK nın yapacağı iş bu kadar olur :)

Arkadaşlar lütfen bu son olsun. Bundan sonra lütfen tepkjilerimizi daha yapıcı koyalım. Alaycı olmayalım lütfen. Bize yakışır şekilde davranalım. Spor yarışmalarının federasyon tarafından yapılmasını savunuyorum ama bir taraftanda Atatürkün kurduğu bir kurumada alaycı bir şekilde davranılmasını görmemezlikten gelemem. Burada kurumun adını telaffuz etmeyebilirdi saygıdeğer arkadaşım. Şu şekilde olsaydı daha iyi olabirdi diye bilirdi arkadaşım. Lütfen eleştirilerimizi yapıcı şekilde yapalım. Herkese kazasız uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Tokat Turhal

Mesaj #14 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 yıl önce (13.08.2010, 21:38)

Konu kendi bölgemiz olunca küçük bir açıklama yapma gereği duydum
THK Tokat sportif havacılık kulübü olarak 50 üyesi 30 un üzerinde aktif pilotu olan bir topluluğuz şimdiye kadar 4 şenlik 2 Cat 2 yarışması düzenleyerek tepemizi tanıtmaya çalıştık bu etkinlikler sırasında da organizasyonda en ufak bir aksaklık olmadan misafirlerimizi ve yarışmacılarımızı memnun ederek geri gönderdik malesef yaptığımız bu faliyetler Tokat şubesinin başındaki şahsı kıskançlık krizlerine soktu kulübümüzle birlikte davranmak yerine kulübü bir rakip gibi görerek yarışma ve organizasyon konusunda en ufak bir bilgisi olmadan yarışma düzenlemeye kalktı ve sonuç ortada arkadaşlarımdan bu durum nedeniyle Tokat ve kulübümüz hakkında olumsuz intibalara kapılmamalarını rica ediyorum Bilal Kardeşim benimle bir kısa görüşme yapsaydı kendini bu konuda uyarırdım

Mehmet Bayraktar
THK Tokat Sportif Havacılık klb. Bşk
THSF İl Temsilcisi

Kullanıcı avatarı
ben_oguz
Ad Soyad: Oğuzhan Erdemir
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ben_oguz » 1 on yıl 3 yıl önce (14.08.2010, 02:51)

Sayın Muharrem bey, Özayında yazdığı gibi şaka gibi bir yarışma organizasyonu, sonradan da hemen iptal olması daha da şaka gibi olmasına neden oldu. Bu kadar gayri ciddi bir planlamanın yorumu da ne kadar ciddi olur bilemiyorum... Tabiki THK yı eleştirmek herkesin olduğu gibi benim de hakkım. Evet Atatürk'ün kurduğu bir kurum, tıpkı ülkemiz gibi... Günümüzde nasıl yönetilirse yönetilsin burayı Atatürk kurmuş diye eleştirmeyecekmiyiz? eminim o böyle yönetmezdi..

Saygılar
Oğuzhan

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 3 yıl önce (14.08.2010, 22:26)

Internette tesadufen bu konu ile ilgili rastladigim haberin bir kismini alinti olarak asagida aynen yorumsuz veriyorum.
Verilen beyanatin tarihi 20 Haziran 2010.

http://www.samanyoluhaber.com/ShowFlash ... eSupport=1
http://www.yenitokatgazetesi.com/haber/ ... berID=3127
http://www.burdurthk.tr.gg/THK-h-dan-Haberler.htm

THK Tokat, Sivas ve Amasya Şube Başkanları bölge toplantısına katılmak üzere Tokat’a gelen THK Genel Başkanı Yıldırım, THK Tokat Şubesi Başkanı Burhan Besler ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. THK’nın halktan aldığını halka veren, gençlere daha çok havacılık eğitimi vermek üzere faaliyetlerini yürüten bir kurum olduğunu ifade eden Yıldırım, Tokat’ta da bu faaliyetlerin çok etkin bir şekilde yapıldığını söyledi.

Havacılık faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Yıldırım, Tokat’ta Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası’na müteakiben de Uluslararası Şampiyona yapmayı hedeflediklerini ve bu şekilde kentin isminin dünyaya duyurulacağını kaydetti. Türkiye’de kuracakları 7 eğitim merkezinden birini de Tokat’a kurmak istediklerini belirten Yıldırım, ‘’Tokat’ın bir avantajı daha var. Burada bir meydanın olması bir artı. Havacılık eğitim merkezinde paraşüt, planör, yamaç paraşütü, model uçak, uçuş eğitimi gibi faaliyetleri yürütecek bir merkez kurmayı planlıyoruz. ……………

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 yıl önce (16.08.2010, 10:37)

Sayın Genel Başkanımız'ın Tokat Konusunda söylediklerinin hepsi doğrudur ancak güvendiği insan malesef o güvene layık olamamıştır Tokat Şube başkanı İhtirası ve bencilliği ile herşeyi kendim yapacağım kendi reklamım olacak düşüncesiyle Tokat'ın en büyük kulübü THK Tokat Sportif havacılık kulübümüzü organizasyon dışında bırakmak istemiş uyarılarımızı ve yapılması gerekenleri dikkate almadığı için malesef bu duruma neden olmuştur bu şahıs Tokat Şubesinde olduğu müddetçe bu şube ile ilişkilerimizi dondurmuş bulunmaktayız inşallah önümüzdeki yıl bu durum telefi edilecektir

Mehmet Bayraktar
THK Tokat Sportif Hav. Klb. Bşk
THSF İL Temsilcisi

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen biscen » 1 on yıl 3 yıl önce (16.08.2010, 11:59)

Biraz hoşgörmek lazım. THK Sportif havacılığı kendi tarzında biliyor belki ama "sivil havacılığı" böyle böyle öğrenecek galiba!..

"THK niye böyle, ilk kurulduğunda da böyle miydi, Atatürk kurdu ve o hayattayken muhteşem işler yapan bir kurumdu-mu acaba" merak edip; dönemin tanığı çok güzel üç kitaptan notlar çıkarmıştım. İlginizi çekerse linkli aşağıda.

http://www.amatorpilot.com/Details.aspx?id=166

Kullanıcı avatarı
THK TOKAT
Ad Soyad: Burhan Besler
Pilot Menüsü: 

yamaçparaşütü türkiye şampiyonası iptali

Mesaj #19 gönderen THK TOKAT » 1 on yıl 3 yıl önce (17.08.2010, 00:50)

Alemin kralı yine bol keseden atıp tutuyor. Ya sen şöyle bir dön baksana thk tokat, thk turhal, thk zile, thk niksar ve iliğini sömürdüğün 500' er liralarını aldığın insanlar olmak üzere seninle mutlu olan bir allahın kulunu göstersene.
Turhal Şube Başkanının yanına gidebiliyo musun. Tokat başkanının yanına gidebiliyo musun. Zile Başkanına teklif götürebiliyor musun. Hayır. Hayır. Hayır. Hepsine ayrı fırıldak.
Allahın seversen sana kim dur diyecek. elindeki p4 belgesiyle yamaçparaşüt hocalığına soyundun. insanlar canlarını zor kurtardılar senden.
İnternet sitelerine THK aleyhine yazılar yazmadın mı. aklın sıra yarışmalar yapıp, kurumu yok saymadın mı. Yaptığın yarışmalarda THK' nın bayrağının kaldırmadın mı? Kulüp ismi okurken Tokat Sportif Havacılık Kulübü demedinmi. Bende seni kurumun ismini de oku diye uyarmadım mı?
Thk nın tokat şubesine verdiği 4 turhal şubesine verdiği 2 paraşütle paralı eğitimler vermedin mi?
Birgün thk sportif havacılık kulüp başkanısın. ertesi gün federasyon temsilcisisin. sen demedin mi? Federasyondan izin alman lazım. sen demedin mi? logosunu koyman lazım. sen değil misin resmi makamlara thk şampiyona yapamaz diye şikayet eden. ondan sonra thk genel başkanını ağzından düşürmüyeceksin. geç bunları geç. Vallaha ağzın gözün eğilir bak.
Tokatta milleti bir birine düşürdüğüne benzetme. Nerde Çağlanlar, Haluklar, Davutlar, Serdarlar, Deryalar hepsi etrafından çekildiler. Herkese katakülle. Yok böyle birşey.
Sen değil misin turhal kaymakamlığının tandem paraşütüyle paralı atlayış yaptıran. Sen değil misin. Daha getirdiğin pankart bizim Tokat şubesinde duruyo. Milletten para toplayıpta ders vermeyende sen değil misin.
Şimdi bir de yeni bir laf çıktı. Yalvara yalvara kızının geçirdiği kazayı bahane ederek duygu sömürüsü yaparak THK Genel Başkanı Osman YILDIRIM' dan randevu kopartıp, ondan sonra da Genel Başkan bana İster Turhalın, İstersen Zilenin yok daha olmadı Tokatın şube başkanlığını veriyim dedi diye kapı kapı dolaşmıyo musun. Yav allahını seversen sana kim şube başkanlığı verdi. Hem sen kimsin padişahın.........
Bölgenin en güçlü spor kulübüye güya. 30 tane uçanı 50 tane kaçanı varya bu kulübün Başkanı kim Mehmet Bayraktar, Başkan Yardımcısı Ahmet KESKİN, Muhasip Mehmet Bayraktar, üye üye, üye hepsi Mehmet Bayraktar. Hani nerde 30 uçan 50 kaçan. Yok böyle birşey.
En son THK TOKAT tarafından 17.08.2010, 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

pisquare
Ad Soyad: Zafer Atlı
Pilot Menüsü: 

Re: yamaçparaşütü türkiye şampiyonası iptali

Mesaj #20 gönderen pisquare » 1 on yıl 3 yıl önce (17.08.2010, 02:04)

THK TOKAT yazdı:alemin kralı yine bol keseden atıp tutuyor. ya sen şöyle bir dön baksana thk tokat, thk turhal, thk zile, thk niksar ve iliğini sömürdüğün 500' er liralarını aldığın insanlar olmak üzere seninle mutlu olan bir allahın kulunu göstersene.
Turhal Şube Başkanının yanına gidebiliyo musun. Tokat başkanının yanına gidebiliyo musun. Zile Başkanına teklif götürebiliyor musun. Hayır. Hayır. Hayır. Hepsine ayrı fırıldak.
allahın seversen sana kim dur diyecek. elindeki p4 belgesiyle yamaçparaşüt hocalığına soyundun. insanlar canlarını zor kurtardılar senden.
internet sitelerine thk aleyhine yazılar yazmadın mı. aklın sıra yarışmalar yapıp, kurumu yok saymadın mı. thk nın tokat şubesine verdiği 4 turhal şubesine verdiği 2 paraşütle paralı eğitimler vermedin mi?
birgün thk sportif havacılık kulüp başkanısın. ertesi federasyon temsilcisisin. sen demedin mi?federasyondan izin alman lazım. sen demedin mi? logosunu koyman lazım. sen değil misin resmi makamlara thk şampiyona yapamaz diyen. ondan sonra thk genel başkanını ağzından düşürmüyeceksin. geç bunları geç. tokatta milleti bir birine düşürdüğüne benzetme. Nerde Çağlanlar, Haluklar, Davutlar, Serdarlar, hepsi etrafından çekildiler. Herkese katakülle. Yok böyle birşey.
sen değil misin turhal kaymakamlığının tandem paraşütüyle paralı atlayış yaptıran. Sen değil misin. Milletten para toplayıpta ders vermeyen.

Kiminle probleminiz varsa gidin ve onunla halledin. Bu saatte menşei ve muhatabı belli olmayan böyle safsatalarla insanları oyalamayın.