Pre PWC Erzincan

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Pre PWC Erzincan

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (06.06.2011, 17:36)

Selamlar arkadaşlar

2011 Erzincan test PWCA yarışması olumsuz hava koşulları ile başlamasına rağmen yarışmanın son 3 gününde gerçekten zevkli 3 1000 puanlık task ile tamamlandı.

Yarışmadan bu güzel günleri yaşamadan ayrılan Hakan İrtem ve İsa Dal arkadaşlarımız herhalde bu hatayı bir daha yapmazlar...

Cezası suçtan daha büyük oldu.... :oops:

Yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlara ve kurumlara teşekkür ederiz. Büyük bir ihtimalle bu senenin en fazla yerel destek verilen yarışması olacaktır.
Yarışmacıların kaldığı otel ve yemekler mükemmeldi...Organizasyondaki bazı aksaklıkların Ademin Hasgul Arkadaşımızın deplasmanda bulunmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Önümüzdeki sene eksikliklerin tamamlanacağına inanıyorum.

Görevli arkadaşların tamamının iyi niyetle yola çıktığını halde yarışmaya katılan herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığını tecrübelerimizden biliyoruz.

Erzincanın 2012 yılı için PWC takvimine girme başvurusu Başkanımız Goran Dimiskovski, Genel Sekreterimiz Xavier Murillo ve Başkan Yardımcısı olarak beni ikna etmiştir. Bu organizasyonda uçacağımız günleri şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum.

Erzincanın kendine has sert hava koşullarında yarışmayı ufak tefek kazalarla atlatan arkadaşlarımıza geçmiş olsun.

Bu arada Klubumuz ISUK yine Türkiye ilk 3 sıralamasını domine etti...
Sıaralama şu şekilde
1 .Semih SAYIR
2 .Yurdaer Etike
3. Selçuk Erkek

http://flyerzincan.net/index.php/result ... allresults

THSF den yasaklı ilk Türk Sporcusu olarak bende Genel Klasmanda 3. olarak tek anladığım yöntemle cevabımı yetkililere ulaştırmaya çalıştım.. Öhhö öhhööö.

Hürmetler..,
Gözlerinizden öperim....

Başta Adem Hasgül Olmak üzere emeği geçen herkese yeniden teşşekkür ederim.

Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
ayseveyasemin
Ad Soyad: Ayse Bayrak
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ayseveyasemin » 1 on yıl 2 yıl önce (06.06.2011, 19:44)

anaaa semih sayırı 1 yurdaeri 2 selçuğu 4 kız geçmiş. "girly conditions" yada "kız gibi uçmak" deyimlerine world cup kadınları anladıkları yöntemle cevaplarını vermişler : ) titrek ayak sendromunamı yakalandınız hayırdır?

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Champion » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 11:09)

Dünyanın en iyi kadın pilotlarını getirince bu durum kaçınılmaz oldu....

Ama onların PWC lerde en iyi olasılıkla 20. veya 30. uncu olduğu gerçeğide hala orada duruyor.

Bilmem soruna cevap oldumu?

:)

Kullanıcı avatarı
ayseveyasemin
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ayseveyasemin » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 15:40)

Daria yarışma kanadına geçtiği İLK PWCde 17. oldu. hem rus hem güzel hem genç hem yetenekli hem de ağır :) bence yakın zamanda PWC'lerde de kafaya oynayacak. dikkat diyorum ! daha iyi olasılıkları görebiliriz.

Kullanıcı avatarı
carbonvader
Ad Soyad: Emre Gurer
:
250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen carbonvader » 1 on yıl 2 yıl önce (11.06.2011, 12:38)

Tabi, kazasiz kalkis ve inis yapabildigi surece..

Her gun ayri bir olayla kalkiyor kiz =)

http://www.youtube.com/watch?v=pi6OGFHy ... age#t=751s

Kullanıcı avatarı
ayseveyasemin
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ayseveyasemin » 1 on yıl 2 yıl önce (11.06.2011, 15:13)

emre sen de mi semihizm akımına kapıldın : )

iki kolonlu kanatların kalkış tekniğinin biraz farklı olduğunu ve antreman gerektirdiğini biliyoruz.

Daria'nın iki kolonlu kanatla çok yeni uçmaya başladığını biliyoruz.

2010 süper finalinde dünyanın en iyi pilotlarının çoğunun iki kolonlu kanatlarla take offta telef ve perişan olduklarını gördük. (o zaman iki kolonlu kanatlar daha yeniydi) Korede gördüğüm kadarıyla artık çoğunluk iki kolonlu kanatla kalkmayı öğrenmiş.

Demekki iki kolonlu kanada geçen pek çok pilot gibi Daria da bir süre sonra kalkışlarını düzeltecektir.

Durumu lütfen kadınları gururu olan Daria'nın pilotaj/yetenek eksikliğiymiş gibi afişe etmeyelim. Kadın olması bir yana başarı çizgisini yükseten genç bir pilot olduğu için takdir edelim.

not: tartışmanın konu başlığıyla alakası kalmadığı için emreyle facebooktan devam ediyoruz. ilgilenenler buyursun... Benim commentlerimi like ederek haklı iddalarıma destekte bulunabilirsiniz : )

Kullanıcı avatarı
carbonvader
Ad Soyad: Emre Gurer
:
250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen carbonvader » 1 on yıl 2 yıl önce (11.06.2011, 15:47)

Herhangi bir akim ile ilgim yoktur. Herkesin dogrusu kendisine =)

Evet, haklisin 2 kolonlularla kalkisin zorlugunu ogrendik. Ucusundan cok kalkisindaki sicramalari, her bir yerinin ayri oynamasi cok yorucu olsa gerek... PGForum'da da uzun uzadiya tartisiliyor.

Mesajima biraz elestrel yaklasmissin fakat genele hitaben yazmis olabilecegini dusunuyorum. Cunku ben Superfinal'de bulundum, 2 kolonlularini yeni almis, yuce pilotlarin dahi nasil yerden yere sumuk gibi vurulduklarina sahit oldum. (isim vermiyorum!) Yani yorum yapabilecek, karsilastirmalar yapabilecek yeterli gozlemim var ve hadi bunlar bir yana, Daria yakin bir arkadasimdir. ;)

Kadinlar ve pilotajlarina lafim olmaz. Hatta gozlemsel olarak da sunu soyleyebilirim ki, hafifliklerinden ve cok guclu olmayislarindan dolayi cogu erkekten daha iyi pilotaja sahiptirler.

Ayrica bir sure sonra kalkislarinin duzelecegini umabilirim fakat pek imkan vermiyorum. (Semih olsa 500$ cikartir, iddia koyardi :D)

Neyse zamanla izleyecegiz kendisini..