XCTurkey ile ilgili şikayet ve XCTurkey sonrası izlenimler

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
feridunist
Ad Soyad: Fatih Sarıtarla
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

XCTurkey ile ilgili şikayet ve XCTurkey sonrası izlenimler

Mesaj #1 gönderen feridunist » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 12:53)

Selamlar

Yarışmaya katılmak için ücretimi yatırdıktan sonra, yarışmanın nato tatbikatı ile çakışacağıı için yarışma bir hafta ertelendi. Yeni tarihlerin bana hiç bir şekilde uymayacağını bildirmek için yarışma organizatörü Murat Çakmak'ı arayarak durumu bildirdim. Kendisi yerime bir arkadaşımın katılabileceğini, katılabilecek birini bulamazsam da geri ödeme yapabileceğini söylemişti.

Geçenlerde durumu hatırlatmak adına tekrar aradığımda hiçbir şekilde geri ödeme yapamayacağını ve de yerime başka birisinin katılamayacağını söyledi. Ancak bir sonraki organizasyonda kullanabilecekmişim yarışma ücretimin bedelini. ( ya sporu bırakırsam??)

Bu durumdan son derece rahatsız olduğumu camiaya bildirmek istedim. İlk telefon konuşmamızı yanlış yorumladığımı ekleyerek (hahaha) son görüşmemizde telefonu yüzüme kapattı. Yarışma tarihinin değiştirilip bana uymaması, hiçbir şekilde benim suçum değil. Gerekli işlemleri yerine getirerek hakkımı arayacağım.

Fatih Sarıtarla
Gazi Üni. Havacılık Kulübü

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 13:10)

Umarım Murat çakmak bir yanlış anlama ve telefondan kaynaklanan teknik bir problem yüzünden bu şejkilde hareket etmiştir. Yoksa yarışma düzenlemeye çalışan birisinin bunları yapması affedilemez bir ayıptır !!! Gereğini yaparak hatasını düzelteceğini umarım...!!!

Kullanıcı avatarı
murat cakmak
Ad Soyad: Murat Cakmak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen murat cakmak » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 16:27)

Kaş Tandem dayanışmanızı takdir ediyorum ancak XCTurkey kurumsal yapısı olan Uluslar arası bir organizasyon. Fatih'in Kaş'ta tandem yapması yada kendince haklı göreceği bir nedenden ötürü yarışmaya katılmayacak olması durumunda dahi katılım ücreti yanmaz bir sonraki yarışmada kullanılmak üzere depo edilmiştir.

Telefonu yüzüne kapamam söz konusu olamaz. Toplantıda olduğumu belirttim ve iyi günler dileyerek kapadım telefonu.

Kazasız uçuşlar, Kaş'ta başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen cincir » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 16:41)

Para neden iade edilmiyor merak ettim.Zamanı değiştiren sizsiniz,yarışmacının ne kabahati var?

Sanırım şöyle bir cevabınız olacak: (tamamen tahmin, bakalım tutacak mı?)
'Katılım şartlarında biz bunu belirtmiştik.' :cry:

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen sarsinan » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 17:00)

depo edilmiştir!!?

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 2 yıl önce (17.06.2011, 18:53)

Ben de geri iade edilmesi gerektiğini düşünüyorum, bir sonraki yarışmaya katılmayabilir veya dediği gibi belki sporu bırakacak veya başka sebepten dolayı katılamayacak, depo edilmesi biraz değişik bir yöntem açıkçası.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 2 yıl önce (18.06.2011, 15:19)

Merhabalar,
Yukarida yazilanlar isiginda  Bilgimiz olmayan başka bir durum sözkonusu degilse  Burada Fatih son derece hakli. Tarih degisikliginden önce parasını yatırmış. Tarih değişince yeni tarih kendisine uygun gelmemiş ve yeni olusan şartları kabul etmemiş. Organizatorle de konusmus kendisini bilgilendirmis. Bu durumda depo etmek veya başka bir uygulamaya gitmek soz konusu olamaz. Sanirim komse murati hakli gormez. Bu kucuk camiada da bu tur yapilanlar hepimizi yaralar. Bunu kurallarlada aciklayamazsiniz. Hic bir kurum ve kurulus da yaptiginiz bu uygulamaya destek vermez. Hem xc turkey hemde xc open kurallarını inceledim bu konu ile ilgili herhangi yazılı bir şey yok. Yarsma ucretinin geri iadesi world cup ta kurallar bolumunde aciklanmis. Belirli bir sure icerisinde (1 ay) Onda bile keyfi iptal ve ücret iadesi soz konusu.  Ancak sizin organizasyonuz world cup degil ve Sizin kurallarinizda boyle bir aciklama yoksa aslinda her pilotun organizasyona katilmaktan vazgecme hakki olabilir. Ki bende bu sonucu cikaririm. Bu konuda herkes hakkini arayabilir. Burada yapilan sadece organizatörün kendi yorumu olabilir. Ancak siz tarihi değiştiriyorsanız sizin yorum yapma hakkınız bile kalmaz. Burada tamamen haksizsin. Yaşanan bazı talihsizliklerin faturasını alakası ve kabahati olmayan yarışmacı pilotlara kesemezsiniz. Burada Murat da bazı seylere hak veriyor ki  "hakkını sonra kullan" diyor ama bu çözüm olamaz. Teklif edebilirsin ama karsi taraf kabul etmiyorsa kimseyi magdur etmeye hakkiniz yok. Fatihin gelecek sene katılması bir yana Murat gelecek sene bu organizasyonu kesin yapacak mı? Ölümlü kalimli dünya; saglıgı, vakti musade edecek mı? Diyelim ki oldu yaptı; aynı şartlarda olabilecek mı? Bu sene otel, sponsor, su, bu ayarlamış. Gelecek sene bunlar olmazsa ne olur? Gelecek sene otel ayarlanamdi katılım ücreti 100€ oldu ne olur. 6/7 sene depo mı yaparsın. Fatih THK ya şikayet etse seni hatta CAT 2 onayı aldığın FAI ye şikayet etse onlarda Fatih hakli deyip sana bir daha organizyon yasağı koysa gelecek sene yarışma yapamasan ne olacak yada bu seneki organizasyonun iyi geçmedi insanlar senin yarışmana gelmek istemediler bir daha ne olacak? Destek aldigin kurumlar memnun kalmadi Ve bir sürü şey! Yani murat, ben yaptım oldu diyebileceğin bir durum değil. Fatih ücretinin iadesini istiyorsa bunu karşılaman senin gorevin. Bunu sorgulama ve başka bir yok kullanma ve bunu dayatmaya hakkın yok. Kaldı ki Fatih burada son derece hakli iken, kaza olur hastalık olur is güç olur birisi bir yarışmaya gelemiyorsa siz kurallara bu durumla ilgili bir madde eklemediginiz sürece katılım ücretinin iadesi gereklidir.

Sevgili murat, Daha önce organizasyon yapmış biri olarak bulunduğun şartların zorluğunu anlıyorum. Ama bu zorlukların faturasını alakasız insanların çekmesi gibi bir durum soz konusu olamaz. Burada bu problemin karşılıklı anlayış ile çözüleceğini umut ediyorum. Diger turlu alenen haksızlık yapıp insanların saygısını kaybetmek gereksiz olacaktır. 

Saygılarımla. 

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen afsin » 1 on yıl 2 yıl önce (20.06.2011, 13:26)

adem abi güzel açıklamış..
burada Fatihin mağdur olmamsı gereklii..
2 yol var..
ya fatih bu yarışmaya gidecek başka birini bulup hakkını devir edecek..
yada para iadesi olacak..

saygılarımla

afşin

Kullanıcı avatarı
Emrah_Akar
Ad Soyad: Emrah Akar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Emrah_Akar » 1 on yıl 2 yıl önce (21.06.2011, 11:24)

Fatih selam.

XC Turkey web sayfasındaki ifadesiye göre bir yarışma ve kültürel tur (XCTurkey Paragliding Cup - Cultural Tour). Dolayısıyla yapılan hizmet satışı aşağıdaki yönetmelik ile uyumlu olmak zorunda:

http://www.alomaliye.com/paket_tur_sozl ... tmelik.htm

Bu yönetmelikte diyor ki: "Tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal-değişiklik talep etmesi durumunda ücretin tamamı iade edilir." Depo edilir, seneye ertelenir vs demiyor...

Mevzuat bu kadar açıkken sana yapılan uygulama camiamıza yakışmıyor, ayıp oluyor.

XC Turkey organizasyonu ödediğin parayı hemen iade etmeli.

Emrah

Kullanıcı avatarı
feridunist
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen feridunist » 1 on yıl 2 yıl önce (21.06.2011, 15:51)

Tüm mesajlar için teşekkür ederim. Gerekli kurumlara dilekçemi ulaştırarak hakkımı arayacağım.

Fatih

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen tuncay » 1 on yıl 2 yıl önce (21.06.2011, 17:17)

Adem açıkça yazmış zaten. olay hiç hoş değil.

Kullanıcı avatarı
levent2000
Ad Soyad: Levent Günher
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen levent2000 » 1 on yıl 2 yıl önce (24.06.2011, 02:12)

Ticari ahlak kurallarını boşverdim , bu kadar basit bir olayda bu kadar diretmeyi anlayamıyorum, yarışma 5-10 kişi ile olmayacaksa ,uluslararası düzeyde ise kimseyi konuşturmadan bu olay çözülmeliydi bence.

Tarih değişikliği net bir olay.Birkere satıcı kişi vadettiği tarihlerde yapamamış organizasyonu bunun açıklamasını yapabilecek mi??

Ben iade dışı birşeyi kabul etmezdim; umarım yanlıştan dönülür...

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 2 yıl önce (24.06.2011, 11:30)

Güzel bir organizasyona bu şekilde gölge düşmesi hoş değil, Fatih arkadaşımızın ücret iadesi organizasyon bütçesini sıkıntıya sokacaksa organizatörün katılımcılara ikram etmeyi düşündüğü 3 şişe şarabı 2 şişeye düşürsün böylelikle bütçeden de tasarruf yapılmış olur.

(yanlış anlaşılmasın kişilerin alkon kullanımına karışılamaz ama sporla alkolun yanyana resmedilmesini bana ters geliyor)

Mustafa ÇELİK

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 2 yıl önce (24.06.2011, 12:52)

Gecen sene bir kac kere gittigim Karaman'da alkol bulmak hatta soguk bira bulmak bile hic kolay bir sey degil. Bulsan bile icmek kolay degil. Karaman'a gidenler bilir.

Ote yandan Karaman Valiligi, Karaman Belediyesi ve Karaman Il Turizm Mudurlugu'nun destekledigi bir organizasyonda birakin ikram etmeyi 'Şarap' kelimesinin adı bile gecemez.

Kullanıcı avatarı
devrim
Ad Soyad: Devrim Bostanci
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen devrim » 1 on yıl 2 yıl önce (26.06.2011, 00:20)

Bu yarışma tarihi değiştirildikten sonra katılımcılara e-posta gönderilerek bilgilendirme yapılmıştı. İçeriğinde hem yabancı pilotlar için İngilizce hem de Türk pilotlar için Türkçe bilgilendirme yazıları bulunuyordu. İngilizce olan yazıda, pilotlar istedikleri takdirde paralarının iade edileceği belirtilmişken, Türkçe olan yazıda böyle bir ifade olmayışı dikkatimizi çekmişti. Dikkatimizi çeken diğer bir durum ise bu yarışmanın iki sene üstüste tatbikata denk gelmiş olmasıydı.

Fatih arkadaşımızın ve belki de başkalarının bu şekilde bir haksızlığa uğraması hoş olmamış. Umarım en kısa zamanda bu yanlışlık düzeltilir.

Herkese keyifli, güzel uçuşlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
feridunist
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen feridunist » 1 on yıl 2 yıl önce (02.07.2011, 18:07)

Herkesin söylediği gibi sonuna kadar haklı olduğumu düşünüyorum.
Devrim'im mesajına da Murat Çakmak'tan acilen cevap istiyorum tüm camia için. Yabancılara iade, Türklere depo???
Bu arada bir daha Çakmak organizasyonu mu? Kendi açımdan söz konusu bile olamaz..

Fatih

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen derajan » 1 on yıl 2 yıl önce (02.07.2011, 21:25)

fatih bana bir 200 auro yollasana repo aman depo yapacam.:)

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen daglar72 » 1 on yıl 2 yıl önce (03.07.2011, 10:27)

Murat çakmak beyin bu hatayı düzelticeğini ümit ediyorum.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

XCTurkey sonrası izlenimler

Mesaj #19 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 2 yıl önce (03.07.2011, 12:34)

Merhabalar,

XCTurkey organizasyonuna katılmış bir pilot olarak yapılan organizasyon hakkında izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle bizi memnun edebilmek için her türlü imkanını seferber eden bölgenin yerel yönetimlerine çok teşekkür ederim.

Organizasyon kendini bir yarışma olarak tanımlıyor ama kesinlikle yarışma havasından uzak bir şenlik bile olamayacak kadar kötü bir ortam vardı. Teknik konularda bu kadar bilgisiz bir ekip daha görmedim. Yaşanılan aksaklıklardan bazıları;

- Bir yarışma ofisi yok. İnsanların GPS'lerine yarışma numarası yüklenmiş durumda değil. Uçuş kayıtları pilotlar isterse mail olarak gönderiyor. İnanılmaz bir lakayıtlık sözkonusu.

- Yarışma kayıt formunda insanlardan bir telefon numarası beyanı alınmadı. İnternette doldurduğu numara doğruysa öyle bir numara ana merkezde mevcut. Kendileri de o numaraların bir çoğunun doğru olmadığını dile getirmiştir. Telsizin çekmediği bir bölgede bir acil durum olsa bu insanlara nasıl ulaşılacak.

- Hiçbir toplama aracında pilotların telefon numarası yok. Almaya gittikleri pilotu bulamadıklarında merkeze bildirip bulamadık diyorlar. Geri pilota dönen kimse yok.

- Rotora kalkış yapılıyor ve bir Allah'ın kulu çıkıp kalkış pisti değiştiriyoruz demiyor. Pilotlar yürüyerek diğer kalkış pistine gitmeye çalışıyor veya bir arabayı kendi başına organize etmeye çalışarak kalkış pisti değiştiriyor.

- Karaman'da uçulan birçok gün rotorda kalan güney pistinde sıfır rüzgara insanlar kalkış yapmaya çalışıyor. Bir an önce kalkmak isteyen gidiyor koşu alanı kalmayan en öne seriyor. Bu riski almış oradan kalkmak isteyen adamlara gene kimse çıkıp daha geriye serin koşu alanınız olsun demiyor. Sonuç 2 saat bekle arkadan rüzgar patlasın kalkış yapama.

- Bırakın yarışmayı bir şenlikte bile daha önce uçulmamış bir kalkış pistine pilotlar götürülemez ki bu organizasyonda götürülmüştür. Mut kuzey pisti.

Orada bulunan arkadaşlarım daha birçok aksaklığı yazacaklardır. Orada edindiğim izlenimler ise, kesinlikle her hareket reklam kokuyor ve sadece para odaklı bir yapı var. Bölgenin yerel yönetimleri kandırılıyor ve bu da insanı inanılmaz rahatsız ediyor. Para konusunda hiçbir şekilde samimi olmayan bir organizatör. Fatih'e para iadesi yapacağını söyleyen fakat kolu kırılan 2 arkadaşımız Ufuk Uçar ve Türkay Biliyor'a bir şey yapmayacağını söylüyor. Azıcık samimi ise para konusunda bu arkadaşlara da para iadesi yapılır ki yapılsa bile benim görüşüm değişmeyecektir.

Karaman valisine yıkama yağlama çalışmaları;

Murat Çakmak Karaman ödül töreninde demiştir ki "Bu kadar olumsuz hava şartına rağmen Pal Takats 156 km uçmuştur". Sorarım size saat 10:30'da kalkış yapılan bir hava ne kadar kötü olabilir. Rüzgar her irtifada farklı yönden esiyordu bu optimum bir hava değil ama 10:30'da havanın cayır cayır çalıştığı düşünülürse o kadar da kötü bir hava değildir ve Pal Takats Karaman 4. günü 156 km mi gitmiş yoksa 120,9 km mi gitmiş? Sonuçlar aşağıdaki linktedir.

http://www.xcturkey.com/results/events/XCT11

Mut kaymakamına nasıl bir yıkama yağlama yapılmışsa bölgenin Ölüdeniz ile yarışır hale geleceğini sanıyorlar. Ayrıca 10 km kayalık arazide yol açılmıştır. Yüz binlerce liralık yatırım yapılmıştır. Ne için? Göksu vadisinin hakim 40 km'lik rüzgarı için. Orada şirketler rüzgar türbini dikmek için yatırım yaparken Murat Çakmak sayesinde yamaç paraşütü için böyle bir yatırım yapılmış. Yazık.

Yarışmaya kayıt yapan her Türk pilot için Karaman valiliğinden 150 euro almıştır organizatör. Listede adı bulunan fakat yarışmaya katılmamış birçok Türk pilot mevcuttur. Listede adı bulunan fakat kayıt yaptırmayan kişilerden biri Yiğit Yıldırım'dır. Organizatör tarafından Yiğit Yıldırım'a "senin paran benim tarafımdan ödenmiştir yarışmaya katıl" denmiştir. Yiğit ise gelmeyeceğini beyan etmiştir. Şimdi Yiğit katılımcı olarak gözüktüğü için Karaman valiliğinden 150 euro daha alınmış mıdır soru işaretidir. Yiğit gibi başkaları da var mıdır o da soru işaretidir.

İnternette kontenjanlar dolmuştur denmişti. Kontenjanın 125 olduğu bir yarışmada neden 50-60 arası pilot mevcuttur ve neden kontenjanlar dolmuştur denir? Burada bir reklam kokusu mevcut mudur?

Kayıtlı listesinde birçok iyi pilot mevcuttur fakat listede bulunanların birçoğu gelmemiştir. Birçoğumuz aaaaaa ne kadar da iyi pilot var hadi gidelim onlarla beraber uçalım demiştir. Acaba bu arkadaşlar para yatırmış da gelmemiş midir yoksa reklam amaçlı orada isimleri mi mevcuttur sadece soru işaretidir.

Hans neden yarışmayı erkenden terk etmiştir? Ben bu kadar berbat bir organizasyon görmedim demiş midir? Hans kimdir? XCOpen'ı yapan kisi değil midir?

Hans dışında birçok pilot organizasyonu neden erkenden terk etmiştir. Hepsi çok memnun olduğu için mi erkenden ayrılmışlardır.

Burada yazdığım ve yazamadığım birçok şeyi Murat Çakmak'a sorduğumda masadan kalkıp gitmiş midir?

Sonuç: Semih abinin yaptığı yarışmaları mumla arayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Bir daha bu arkadaşın yaptığı veya yapacağı organizasyonlara reklam malzemesi olarak kullanılmak istemiyorum ve hiçbir organizasyonuna katılmayacağım. Kimseye de bu arkadaşın organizasyonunu tavsiye etmem.

O kadar yazık ki bu kişi Karaman valiliği ile 5 yıllık sözleşme imzalamış. THY ile sopnsorluk sağlamış ve seneye dünyanın 4 yanından pilotları THY ile bedavaya getirtecekmiş. THY ülkemiz pilotlarına sponsor olmazken böyle bir kişi tarafından kandırılması çok üzücü. Bu kişinin federasyon tarafından engellenmesi gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
glauring
Ad Soyad: Ufuk Uçar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen glauring » 1 on yıl 2 yıl önce (03.07.2011, 15:06)

Selamlar,

Ben de yarışmaya zamanında kaydımı yaptırdım paramı yatırdım. (hatta 5 öğrenci arkadaş ''kontenjanlar doldu/dolacak'' mailleriyle apar topar toplam 750 euro - 1600 küsür TL parayı borç harç bir şekilde bulup nisan ayında beraber yatırdık.)

Ancak yarışamadan yaklaşık 1,5 ay evvel Güdül'de kolumu kırdım. Ameliyattı, platin plakaydı, fizik tedavi vs. derken yarışmaya yetişmem imkansızdı.

Yarışma ücreti için Murat Çakmak'ı aradım fakat ücret iadesi için kendisinin tek başına karar vermediğini, benden 1 hafta önce kolunu/bileğini kıran Ankara pilotlarından Türkay Biliyor için de iade yapılmayacağı yönünde karar aldıklarını belirtti.

- Bu 150 Euro'yu kendisinin yapacağı sonraki organizasyonlarda kullanabileceğimi söyledi.
- Yapacağı yarışma tarihleri bana uymazsa eğer diye sordum, muhakkak uyacağını, birden fazla organizasyon yapacağını söyledi.
- Parayı başka bir pilot arkadaşıma devretmeyi onun benim yerime katılmasını teklif ettim, kabul etmedi.

Şimdi yarışma sonrası yorumları okudum, dinledim vs. Murat Çakmak'ın seneye yarışma düzenleyeceği kesin değil. Düzenlese bile benzer durumlar yaşanacaksa katılmayı düşünmüyorum. (Mut hariç bir yerde TPS'yi etkileyen, 50 bira, 50 şaraplı müthiş bir organizasyona hayır demem.)

Sonuç/Özet: Murat Çakmak tarih değişikliği, kaza sonucu ya da artık neyse bu iade/depo olaylarına bir açıklık getirmesini gerekmektedir.

Organizasyon mağdurlarına da geçmiş olsun diyorum. Öptüm.

Ufuk