Turkish XC Open 2012 - Denizli

Yarışma duyuruları , sonuçları.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #61 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (01.06.2012, 01:28)

Ozone sitesinden duyuru yayinlamis :!: :!: :!:

Bunca Enzonun arasinda eger Boom X, Core 2 veya IP6 sampiyon olursa Turk pilotlardan Enzolarini geriye isteyecekmis :P :P :P :P

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #62 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 1 yıl önce (15.06.2012, 11:02)

Yarışmaya 2 hafta kaldı, haftaya kayseri var, yani işten izin alacaklar için son 1 hafta zaman var. Çalıştığımız yerden 1 ya da 2 hafta izin alma durumu denizli için yayınlanacak kesin listeye bağlı. Ne zaman kesin liste yayınlanıyor? Bilgi almak isteriz.

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #63 gönderen mubi » 1 on yıl 1 yıl önce (15.06.2012, 12:33)

Bu hafta sonu.

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #64 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (15.06.2012, 23:07)

sezon içinde yapılıçak yarışmaların kayseri ve denizli gibi arka arkaya olması birçok pilot için şartları zorluyor çalışanlar için yarışmaların en azından 20 gün aralıklı olmasına dikkat edilmeli ayrıca yarışmalara katılıçak olan yarışmacıların tps içinde ilk 50 pilot yine bayan ve yabancı yarışmacıların oranları belirlendikten sonra listenin geri kalan pilotlarının eğitim yarışmalarında ve xc uçuşları baz alınarak seçmeler yapılırsa bu diğer pilotlar içinde artı bir yarış olur yarışmaya katılmak için uçuş saattni ve mesafesini yapmaya gayret eder pilot arkadaşlara ayrı bir motive olur yoksa listede alınan ve alınmayanlar arasında çok polemik olur ben daha iyin gibi veya onu alımşlar beni almamışlar torpil vb polemikler dönmesin.... herkese başarılar

Kullanıcı avatarı
Alim
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #65 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (17.06.2012, 21:13)

Selamlar,

Yarışma web sitesinde pilotların onaylanmasına başlandı.

Daha önce yarışmaya katılan tüm pilotlara harcırah verileceği açıklanmıştı ancak GSB tarafından Federasyon bütçesinde yapılan kısıtlamalar dolayısıyla harcırah ödenmesi ilk 60 pilota yapılabilecektir. Bu duruma bağlı olarak başvuru yapmış pilotlar yarışma web sitesi menüsünde "my registration" düğmesine tıklayarak katılımları ile ilgili değişiklikleri yapabilirler veya doğrudan bana e mail gönderebilirler.

20 Haziran günü liste oluşturulacak ve iki gün içinde kesinleşecektir.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Teknik Kurulu ülkemizdeki pilotların yarışmalarda güvenli şartlarda uçmaları amacı ile yapılacak Yamaç Paraşütü Mesafe yarışmalarına pilotların EN 926-2 veya LTF 91/09 kodlu standartlara sahip kanatlar ile kabul edilmesine karar vermiştir. Ayrıca Yamaç Paraşütü sporunun tüm dallarında yapılacak yarışmalarda pilotların EN966 kodlu "Hava Sporlarına Uygunluk" standardına sahip kasklar ile kabul edilmelerine karar vermiştir. Ekipmanlarla ilgili kurallara uymayan pilotlar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Kayıt yaptıran ve onaylanan tüm pilotların 2012 yılı GSB sporcu lisanslarının vizelerini yaptırmış olmaları gereklidir. GSB Sporcu Lisansı olmayan veya vizesini yaptırmamış olan pilotlar yarışamayacaklardır. Yarışma öncesinde henüz yaptırmamış olan pilotların en kısa sürede işlemlerini bitirmesini rica ediyorum. Yarışmada görüşmek üzere...

Alim YILDIRIM
Yarışma Organizatörü
[email protected]

Kullanıcı avatarı
muraks
Ad Soyad: Murat Aksoy
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #66 gönderen muraks » 1 on yıl 1 yıl önce (17.06.2012, 21:54)

Federasyon bütçesi yılın başında belirlenmiyor mu acaba? Son anda mı bütçe kısıtlamasına gidilmiş merak ediyorum.
Bilgilendirme için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #67 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (18.06.2012, 00:20)

Her türlü kayıdı yaptıran fakat yarışmaya gitmekten vazgeçen yarışmacının cezası ne olacak?

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #68 gönderen mubi » 1 on yıl 1 yıl önce (18.06.2012, 00:44)

cincir yazdı:Her türlü kayıdı yaptıran fakat yarışmaya gitmekten vazgeçen yarışmacının cezası ne olacak?

O yarışmacının savunması istenir. Savunması yetersiz görülürse bir sonraki yarışmaya alınmaz.

mubi

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #69 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (18.06.2012, 08:24)

mubi yazdı:
cincir yazdı:Her türlü kayıdı yaptıran fakat yarışmaya gitmekten vazgeçen yarışmacının cezası ne olacak?

O yarışmacının savunması istenir. Savunması yetersiz görülürse bir sonraki yarışmaya alınmaz.

mubi

İronik anlamda sormuştum :D
İnşallah bacağından köpek ısırır, ömür boyu vicdan azabı çeker gibisinden :evil:

Kullanıcı avatarı
Alim
Pilot Menüsü: 

Mesaj #70 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (18.06.2012, 09:42)

Selamlar,

Şu ana kadar duyurusu yapılan zaman veya diğer kurallara aksi hareket eden kimse yok. Ancak yarışmaya kayıt yaptırıp daha sonra sıradaki başka birinin yarışmaya katılmasına izin vermeyecek kadar geç iptal eden veya yarışma tarihinde hazır bulunmayan pilotlardan savunma istenebilir. Şimdilik böyle bir sorun yok. Hatta bunun ötesinde bizim organizasyon olarak geç kalmışlığımız söz konusu aslında maalesef. Kesin listenin yayınlanması bu tarihe kadar bitmeliydi aslında.

Bütçe ile ilgili de açıklama yapmaya çalışayım. Federasyonumuz GSB bünye federasyonudur özerk değildir. Bunun bütçe açısından iyi ve kötü tarafları var. Yapılacak işlere göre bütçe ek ödeneklerle aşılabiliyor bu iyi taraflarından biri ancak plan yapıldıktan sonra kısıtlamaya da gidilebiliyor maalesef. Her durumda mali yılın başında Federasyon için ayırılan bütçe fazla fazla aşılıyor aslında.

Bir iki gün içinde kesin listenin oluşacaktır sanıyorum. Yarışmada görüşmek üzere...

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #71 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (18.06.2012, 14:47)

Yukarıdaki yazıdan şunu anlayabilirmiyiz. YARIŞMAYA KATILIMI ONAYLANANLARDAN YARIŞMAYA GELMEYECEK KİŞİLER VARSA DURUMUNU 20 HAZİRANA KADAR BİLDİRSİN. AKSİ HALDE SAVUNMA YAZMAK ZORUNDA KALABİLİR.

Bu durumda herkes şahsi durumunu netleştirip biran önce durumunu bildirmeli. Bu işlem yapılırsa katılmak isteyen birilerinin önü de açılmış olacaktır.

Kullanıcı avatarı
yppilot35
Ad Soyad: Murat Binici
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #72 gönderen yppilot35 » 1 on yıl 1 yıl önce (19.06.2012, 20:14)

ıyı gunler
yarısma için kayıt formu yayınlıyorsunuz ama katılımım cı sıralamasını tombaladan çekerek yapıyorsunuz sanırım.
ben yarısma ıcın katılımcı formu doldurmama ragmen yedek lıstede 40 sıradayım...
benım asılmı ? yoksa yedekmı ? olacagımı federasyondakı yetkılı kısıler hangı krıterlere gore karar verdı acaba_?

Kullanıcı avatarı
Alim
Pilot Menüsü: 

Mesaj #73 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (19.06.2012, 20:29)

Selamlar,

Açıklamaları iyice okumadığınız belli oluyor. Listede 40. sıra diye bir şey yok. 2011 TPS sıralaması ile tamamen dolmayan kontenjanın geriye kalanı pilotların uçuş kayıtlarına, tecrübelerine göre benim tarafımdan belirleniyor. Bir aday liste var. Pilotların durumlarını güncellemeleri için kısa bir süre bekledikten sonra kesin liste açıklanacak.

Yarışma duyurularını veya web sitesindeki açıklamaları okursanız nasıl bir tombala çekildiğini sormanıza gerek kalmaz. Üslubunuzda belli ciddiyet sınırlarını aşarsanız herhangi bir cevap alamazsınız. İyi niyet ve centilmenlik sınırları içinde tavır göstermenizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #74 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (19.06.2012, 22:33)

Alim yazdı:Türkiye Hava Sporları Federasyonu Teknik Kurulu ülkemizdeki pilotların yarışmalarda güvenli şartlarda uçmaları amacı ile yapılacak Yamaç Paraşütü Mesafe yarışmalarına pilotların EN 926-2 veya LTF 91/09 kodlu standartlara sahip kanatlar ile kabul edilmesine karar vermiştir. Ayrıca Yamaç Paraşütü sporunun tüm dallarında yapılacak yarışmalarda pilotların EN966 kodlu "Hava Sporlarına Uygunluk" standardına sahip kasklar ile kabul edilmelerine karar vermiştir. Ekipmanlarla ilgili kurallara uymayan pilotlar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Sertifikali kanatlara herkes hazirlikliydi ama sertifikali kask zorunlulugu yarismaya 2 hafta kala mi aciklanir? Eger boyle bir dusunce varsa onceden haber verilmesi daha dogru olmaz miydi? Sanki her dealerin elinde her beden her renk kask mi var da 2 haftada teslimat yapacak. Simdi buyuk ihtimalle 100 kusur euro verip hosuma gitmeyen kaski almak zorundayim. Tebrikler.

Kullanıcı avatarı
carbonvader
Ad Soyad: Emre Gurer
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #75 gönderen carbonvader » 1 on yıl 1 yıl önce (19.06.2012, 23:07)

muzzy145 yazdı:Sertifikali kanatlara herkes hazirlikliydi ama sertifikali kask zorunlulugu yarismaya 2 hafta kala mi aciklanir? Eger boyle bir dusunce varsa onceden haber verilmesi daha dogru olmaz miydi? Sanki her dealerin elinde her beden her renk kask mi var da 2 haftada teslimat yapacak. Simdi 100 kusur euro verip hosuma gitmeyen kaski almak zorundayim. Tebrikler.

İlgili kural, yarışma kayıt sayfasında(Airtribune) yayınlanan aşağıdaki belgede, 8.2 maddesinde yazıyor.

http://www.airtribune.com/sites/default ... rallar.pdf

Yine muhalefet oldun ama tutturamadın... =)

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #76 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (20.06.2012, 20:07)

carbonvader yazdı:
muzzy145 yazdı:Sertifikali kanatlara herkes hazirlikliydi ama sertifikali kask zorunlulugu yarismaya 2 hafta kala mi aciklanir? Eger boyle bir dusunce varsa onceden haber verilmesi daha dogru olmaz miydi? Sanki her dealerin elinde her beden her renk kask mi var da 2 haftada teslimat yapacak. Simdi 100 kusur euro verip hosuma gitmeyen kaski almak zorundayim. Tebrikler.

İlgili kural, yarışma kayıt sayfasında(Airtribune) yayınlanan aşağıdaki belgede, 8.2 maddesinde yazıyor.

http://www.airtribune.com/sites/default ... rallar.pdf

Yine muhalefet oldun ama tutturamadın... =)

Off Emre adami kanser edersin.

Kullanıcı avatarı
Alim
Pilot Menüsü: 

Mesaj #77 gönderen Alim » 1 on yıl 1 yıl önce (21.06.2012, 17:04)

Selamlar,

Yarışmacı listesinin son durumu web sitesinde yayınlandı. Son durumda 130 pilotun katılımı onaylanmış görünüyor. Özellikle yabancı piçotlardan bazılarının konfirmasyonlarını yaptırmamaları yüzünden beklemek istemiştim. Aday listemde beklettiğim pilotları daha fazla bekletmek istemediğim için yarışmacı sayısını 130 a kadar esnettim. Bu sayı ve yarışmacı listesi olağanüstü durumlar hariç değiştirilmeyecektir.

Bazı kural hatırlatmaları yapmak istiyorum. Güncel GSB Sporcu lisansı olmayan pilotlar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Daha önce tüm yarışmacılar için yapılacağı duyurulan harcırah ödemesi genel sıralamada ilk 60 sıradaki pilota yapılacaktır.

Uçuş ekipmanları ile ilgili yayınlanan kurallara lütfen uyunuz. ' Temmuz Pazartesi antrenman günüdür. Bu tarihte kayıtlarınızı yapabilirsiniz ve öğlen uçuşa gitmeden önce yarışma brifingini yapmayı planlıyoruz. Yarışmada görevli arkadaşlara işlerinde yardımcı olmanızı rica ediyorum. Yarışmada görev alan tüm arkadaşlar bu işi karşılıksız ve gönüllü olarak yapıyorlar.

Son olarak listeye giremeyen arkadaşlar için bir kaç şey söylemek istiyorum. Yarışmalara kontenjandan fazla başvuru yapılması bildiğim kadarı ile Türkiye de yaptığımız ulusal yarışmalarda ilk defa oluyor. Yarışma yeterliliğine sahip her pilotun katılmasını çok isterdim ama mutlaka sınır koymak gerekiyor çünkü güvenlik her zaman ön planda tutulmalı. Yeni ve ümit vaad eden pilotların fırsat yakalayabilmeleri için yeni bazı düzenlemeler yapmak gerekiyor. Ortaya çıkan gereksinimlere bağlı olarak gerekli çözümler mutlaka üretilecektir.

Tüm arkadaşlara yarışmada şimdiden başarılar diliyorum. Umarım herkes için öncelikle keyifli bir yarışma olur.

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #78 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (21.06.2012, 20:01)

alim sana msj atım ama yine yineliyeyim yarışma tarihinde düyünmüz olduğu için katılamayacağım herkese başarılr

Kullanıcı avatarı
enes
Ad Soyad: Enes Avcı
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #79 gönderen enes » 1 on yıl 1 yıl önce (25.06.2012, 15:25)

Denizliye Yarışacak Bütün Pilotlara Şimdiden Başarılar Dilerim....

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #80 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (29.06.2012, 23:36)

slm,kolay gelsin Alim bey... tüm yarışmacı ve görevli arkadaşlara başarılar diliyorum..kazasız belasız en güzel uçuşların çıkmasını istiyorum..acaba diyorum yarışma tarihleri içinde orada bulunup ,izleyici olabilirmiyiz..aynı zamanda uygun görülen zamanlarda ,belli aralıklarda yarışma dışı olan pilotların uçuş yapma inkanı olacakmıdır ?.cevaplarsanız sevinirim lütfen..teşekkür ederim..