Türkiye Hedef Şampiyonası Bursa 2. Etap Yarışmacı Seçimleri

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Canercelebi
Ad Soyad: CANER ÇELEBİ
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Canercelebi » 3 yıl 2 hafta önce (11.03.2021, 19:20)

Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Bugün buraya Bursa hedef yarışması ile alakalı bir başlık açmamın sebebi yarışmacı seçim sürecinde yapılanlar ve bunun sonucunda benim gibi birçok insanın haksızlığa uğradığını düşünmemdir.
Her şeyden önce yarışmaya seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu konu başlığında kendileri ile alakalı bir durumun söz konusu olmadığını öncelikle belirtmek isterim.

Aşağıda sıralayacağım başlıklar yarışmacı seçiminde benim gözüme çarpan ve yarışmanın meşruluğuna gölge düşürdüğüne inandığım şeyler.

1) Sporcu seçimi yapılırken yarışma reglamanında belirtildiği gibi neden yapılmamıştır? Etap katılım sisteminde yarışmacı seçimi ile ilgili değişikliğe neden ihtiyaç duyulmuştur?

2) Federasyon Tarafından açıklanan Etap Katılım Sistemine göre Geçen senenin ilk 30 yarışmacısı yarışmalara katılımda önceliklidir. Ayrıca %15 kadın yarışmacı kontenjanı vardır. Geriye kalan 20 kişi neye göre seçilmiştir. Hangi başarı kriterleri göz önünde bulundurulmuştur?

3) Geçen yıl Türkiye genel klasman sonuçlarına göre 39. sıradayım
45. sırada Kübra Cengiz,
51. sırada Adil Gür,
55. sırada Mehmet İshak Budak,
58. sırada yer alan Mustafa Zübeyr Yıldırım’ı benim önüme geçirip yarışmacı listesine sokan kriter ve yeterlilikler nedir?
Bu arkadaşlarımın geçen yıl bir emeği yarışmaya katılmışlıkları var fakat en önemlisi ilk defa yarışmaya katılacak olan pilot arkadaşları neye göre seçtiniz ben ve benim gibi listeye giremeyen arkadaşların önüne geçiren yeterlilik kriterleri nedir?

4) İlk defa yarışmaya katılacak olan pilot arkadaşım Kemal Sabancı yedek listeye alınırken benim yedek listeye bile girememiş olmamın sebebi nedir?

5) Geçen yıl yarışmaya katılan Ersoy Aksoy tüm evrakları tam olmasına karşın RED listesinde yer alırken dün açıklanan listede neden yarışmacı olmuştur? Bu durum yapılan bir hatanın düzeltmesi ise Ersoy Aksoy gibi kaç kişiye haksızlık yapılmıştır.

6) Geçen yılın Kadınlar klasmanında 3. olan istisnasız her yarışmaya katılıp emek veren Serap Metintürk neden önce RED listesinde yer alırken dün açıklanan listelerde BEKLEME Listesine kaydırılmıştır? Serap Metintürk tüm yarışma kriterlerini karşılıyorken geçen yılın 3.sü olarak neden yarışmaya alınmamıştır onun yerine daha önce hiç hedef yarışmasına katılmamış 2 kadın sporcu hangi kriterler göz önünde bulundurularak yarışma listesine girmiştir.

Yukarıda sıraladığım maddelere bakıldığında Bursa 2. Etap Hedef Yarışmasının yarışmacı seçmelerinde hakkaniyetli bir seçim yapılmadığı ortadadır.

Bu seçmelerden sorumlu olan Merve Gülşah Arslan ve Abdullah Kahraman sıraladığım maddelere geçerli cevaplar verebilecekler mi merak içerisindeyim.

Bu alanda; pilotların sportif başarılarının, hedef yarışmalarında hiç karşılaşmadığım, bu alanda yarışma organizasyonu yapmamış ve yeterli tecrübede olmadıkları gün gibi ortada olan 2 kişinin elinde olması ne kadar doğrudur?

Burada sadece kendi hakkımı değil yarışmaya başvuran 260 arkadaşımın hakkını aradığımı düşünerek yazıyorum ve hiçbir yarışmacı arkadaşımla kişisel bir problemim olmadığını önceden belirtmek istiyorum.

Son beğenen kdum

Kullanıcı avatarı
makdilek
Ad Soyad: mustafa akdilek
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen makdilek » 3 yıl 2 hafta önce (11.03.2021, 22:15)

Bende söylediklerinize katılıyorum. Adana ve Bursa yarışması dahil katılmak istememe rağmen listelere giremedim. Camianın bilinen isimleri biranda listede oluverdiler. Biz nasıl katılıp gelişip öğreneceğiz. Böyle böyle soğutmaya başladılar spordan.

Son beğenen osskan

Kullanıcı avatarı
Şahin YILMAZ
Ad Soyad: Şahin YILMAZ
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Şahin YILMAZ » 3 yıl 2 hafta önce (12.03.2021, 13:11)

Canercelebi yazdı:Sevgili arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Bugün buraya Bursa hedef yarışması ile alakalı bir başlık açmamın sebebi yarışmacı seçim sürecinde yapılanlar ve bunun sonucunda benim gibi birçok insanın haksızlığa uğradığını düşünmemdir.
Her şeyden önce yarışmaya seçilen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu konu başlığında kendileri ile alakalı bir durumun söz konusu olmadığını öncelikle belirtmek isterim.

Aşağıda sıralayacağım başlıklar yarışmacı seçiminde benim gözüme çarpan ve yarışmanın meşruluğuna gölge düşürdüğüne inandığım şeyler.

1) Sporcu seçimi yapılırken yarışma reglamanında belirtildiği gibi neden yapılmamıştır? Etap katılım sisteminde yarışmacı seçimi ile ilgili değişikliğe neden ihtiyaç duyulmuştur?

2) Federasyon Tarafından açıklanan Etap Katılım Sistemine göre Geçen senenin ilk 30 yarışmacısı yarışmalara katılımda önceliklidir. Ayrıca %15 kadın yarışmacı kontenjanı vardır. Geriye kalan 20 kişi neye göre seçilmiştir. Hangi başarı kriterleri göz önünde bulundurulmuştur?

3) Geçen yıl Türkiye genel klasman sonuçlarına göre 39. sıradayım
45. sırada Kübra Cengiz,
51. sırada Adil Gür,
55. sırada Mehmet İshak Budak,
58. sırada yer alan Mustafa Zübeyr Yıldırım’ı benim önüme geçirip yarışmacı listesine sokan kriter ve yeterlilikler nedir?
Bu arkadaşlarımın geçen yıl bir emeği yarışmaya katılmışlıkları var fakat en önemlisi ilk defa yarışmaya katılacak olan pilot arkadaşları neye göre seçtiniz ben ve benim gibi listeye giremeyen arkadaşların önüne geçiren yeterlilik kriterleri nedir?

4) İlk defa yarışmaya katılacak olan pilot arkadaşım Kemal Sabancı yedek listeye alınırken benim yedek listeye bile girememiş olmamın sebebi nedir?

5) Geçen yıl yarışmaya katılan Ersoy Aksoy tüm evrakları tam olmasına karşın RED listesinde yer alırken dün açıklanan listede neden yarışmacı olmuştur? Bu durum yapılan bir hatanın düzeltmesi ise Ersoy Aksoy gibi kaç kişiye haksızlık yapılmıştır.

6) Geçen yılın Kadınlar klasmanında 3. olan istisnasız her yarışmaya katılıp emek veren Serap Metintürk neden önce RED listesinde yer alırken dün açıklanan listelerde BEKLEME Listesine kaydırılmıştır? Serap Metintürk tüm yarışma kriterlerini karşılıyorken geçen yılın 3.sü olarak neden yarışmaya alınmamıştır onun yerine daha önce hiç hedef yarışmasına katılmamış 2 kadın sporcu hangi kriterler göz önünde bulundurularak yarışma listesine girmiştir.

Yukarıda sıraladığım maddelere bakıldığında Bursa 2. Etap Hedef Yarışmasının yarışmacı seçmelerinde hakkaniyetli bir seçim yapılmadığı ortadadır.

Bu seçmelerden sorumlu olan Merve Gülşah Arslan ve Abdullah Kahraman sıraladığım maddelere geçerli cevaplar verebilecekler mi merak içerisindeyim.

Bu alanda; pilotların sportif başarılarının, hedef yarışmalarında hiç karşılaşmadığım, bu alanda yarışma organizasyonu yapmamış ve yeterli tecrübede olmadıkları gün gibi ortada olan 2 kişinin elinde olması ne kadar doğrudur?

Burada sadece kendi hakkımı değil yarışmaya başvuran 260 arkadaşımın hakkını aradığımı düşünerek yazıyorum ve hiçbir yarışmacı arkadaşımla kişisel bir problemim olmadığını önceden belirtmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
BAHA_
Ad Soyad: Bahadır Özşekerci
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen BAHA_ » 3 yıl 2 hafta önce (12.03.2021, 14:08)

Geçen sene pandeminin en yoğun olduğu bir dönemde yapılmasına karşı çıktığımız yarışmanın ısrarla yapılması şahsen benim sağlık çalışanıyım. Hergün bu hastalığı kapmış vatandaşlar ile birebir temasta olmam sebebi ile takım arkadaşlarımı ve diğer yarışmacı arkadaşları da düşünerek yarışmalara katılmama kararı aldık. Sadece BURSA etabına katılarak Türkiye sıralamasında gerilerde kaldık.

Mustafakemalpaşa Belediye Spor olarak yıllardır elimizden geldiği kadar THSF'nun Hedef yarışmalarına takım halinde katılmaya çalışmış ve dereceler almış bir takımız. Gelinen bu aşamada takımımızdan sadece beni yarışmaya kabul ettiler ve takım kurma şansımız yok.

Sorumuz şu:

-Sporcu seçmedeki kriterleriniz ve yasal dayanağınız nelerdir?
-Bundan önce THSF'nun hiçbir Hedef Yarışmasına katılmamış sporcuları seçerken, Geçmiş yıllarda milli takım yedeklerinde olan takım arkadaşım Şevket TÜTÜNCÜOĞLU neden seçilmedi ???

Araştırdığımızda THSF bu sporcuları seçen teknik kurul isimleri şu şekilde;

THSF TEKNİK KURUL
Kurul Başkanı Cemal Fatih ERGENEKON
Kurul Başkanı Yardımcısı Merve Gülşah ARSLAN

Sporcu şeçimi bu şekilde birilerinin tekelinde olacaksa artık yarışmalara katılmayacağımızı ve gerekli yerlere dilekçe ile başvurup bu sorulara yanıt arayacağımızı da belirtiriz.

Bahadır ÖZŞEKERCİ

Son beğenen makdilek

Kullanıcı avatarı
akutrup
Ad Soyad: Alican Kutrup
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen akutrup » 3 yıl 2 hafta önce (12.03.2021, 14:18)

Konuyu foruma taşıdığı için Caner Beye teşekkür ederim.
Her ne kadar işim yoğunluğumdan ötürü katılamayacak olsam da, benim de belirtmek istediğim birkaç husus var.

Bu tür organizasyonlar senede bir olması itibari ile yerel pilotlarını teşvik edecek şekilde planlanması gerektiğini düşünüyorum.
Genç arkadaşlarımızın spordaki devamlılığı arttırmak için, ayrı bir kontenjan açılması gerektiğini düşünüyorum.
Amaç gerçekten en iyileri bulmaksa buna uygun bir yarışmacı seçimi yapılmalı. Aynı şekilde yeni yarışmacılar için ayrı bir kontenjan açılabilir.

Yamaçparaüşütü sporunun daha da yayılabilmesi için daha hakaniyetli bir seçimin yapılmasını ve insanları spora küstürmemelerini rica ederim.
Eğer talep, yapılan organizasyonu aşacak şekilde ise (ki öyle gözüküyor) paralel yarışmalar yapılabilir. (lig usulü) en iyiler daha sonra düzenlenecek ortak yarışmalarıda belirlenebilir.

Önceliğimiz yamaçparaüşütünü seven ailemizi büyütmek olmalı, insanları küstürüp kenarlarına çekilen bireyler yaratmak değil.

Son beğenen BAHA_

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Ad Soyad: Burak Horozoğlu
Aldığı Beğeni: 27 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Horozoğlu » 3 yıl 2 hafta önce (13.03.2021, 21:31)

Ben de benzer düşünceler içerisindeyim. başvuru sırasında ilk 30 da idim. Geçen yıl da yarışmaya katıldım. Ama 2 yarışmaya da katılamadım. Ancak sürekli olarak önceki yıllarda belirli puanlar yapmış pilotlar dahil edilirse, yeni yarışmacılar nasıl gelişecek? Ha bence pandemi etkisiyle insanlar uzun süredir uçamıyor, her sene başındaki yarışmalara katılım daha yüksek oluyor bu ayrı bir konu ama.. yine de başvuru mantığında adaletsizlikler var gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
skycop
Ad Soyad: Savaş Kantar
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen skycop » 3 yıl 1 hafta önce (18.03.2021, 14:47)

Karşılık lı ilişki ve işbirliği ....
Ayrıca Kontenjan 2 katına çıkarılmalı