1-3 kasım Antalya Falez eylem buluşması

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
capo
Ad Soyad: Oktay Karahasan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen capo » 1 on yıl 1 yıl önce (30.10.2012, 23:20)

bir arkadaşımız bir konu açmış ,duyarlılığından dolayı kendisini kutlarım çok da iyi yapmış ,toplum olarak daha duyarlı olmamız lazım ,hak aramak sa sonuna kadar evet. ama malesef neredeyse siyasi ideolojik fikirlerimizide adeta kin kusarak insanları rencide edecek davranışlarda bulunmamak daha doğru olmaz mı? insanları aptal veya salak biçimde ayrıştırmanın ne anlamı var herkes kendine göre akıllı.
herkes biraz öz eleştiri yapsa sorunalın bir çoğu aşılır bence ,toplumun buna ihtiyacı var
son olarak ricam olur, konunun özü çok iyi oradan devam edelim saygılar.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Human capital » 1 on yıl 1 yıl önce (31.10.2012, 14:23)

Hadi buyrun lutfen, sivil toplumun ozgur dusunen insanlari oldugunuzu gosterip
Aziz Nesin,in tezinin artik gecerli olmadigini isbat edin.
Ben de o zaman cok sevinecegim. Koca istanbul,da bir yamac parasutu
organizasyonu olusturup, ormanliyi mesru hale getirin.

.Aydinlarimizin hakli elestirilerini kin ve Dusmanlik yaftasi yapistirip ,
onlari hapse atmak surgune gondermek bu ulkedeki her kesin bildigi
uygulamadir. Bu yontemin kabul edilecek bir yani yok.

Hadi birlesin Falezlerde sacma yasaklamaya karsi etkinlik gosterin.
Gokovadaki isgale karsi bir araya gelin. Avusturya,nin kucuk bir
kasabasinda olan bir parasutcu organizasyonu kadar etkinliginiz yok.

Niye ? laf yapmak sorumluluk almak ve is yapmaktan kolaydir. Dusunen
insanlarin elbette neden boyle oldugumuzu kendine sorma sorumluluklari
var. Tabiiki isteyen ben akilliyim, benim milletim herrkesten ustundur diye
kendini avutabilir. hatta her tarafi sembol ve bayraklarla da donatabilirsin.
Ama bu sadece gorunusu kurtaran bir tavirdir, hic bir sekilde ulken icin
bir seyler yapmak istediginin ve yaptiginin isareti degildir.

Sonucta her seyi insanin egitim seviyesi ve insan insiyatifi belirler.

Eskilerin deyimi, ayinesi istir kisinin laf deyil, burada cok yerine oturuyor.

Yazilarimdan rahatsiz olan arkadaslar icin uzgunum, ama kendine elstiri
yonetemiyen kisiler yuzunden dusuncelerimi kisitlamam mumkun deyil.

Onlara onerim, okumasinlar.
Selam

Ibrahim Coban
.

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
Ad Soyad: Selahattin Asmalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (31.10.2012, 15:04)

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
DUYURULAR
"SPOR TURİZMİ FUARI GERÇEKLEŞİYOR"
ayrıntılı bilgi
www.anfassporturkey.com adresinden ulaşabilirsiniz
ilgili link ve yapılan açıklama:

SPOR TURİZMİ FUARI (01-03 Kasım 2012 Antalya)
(Anfaş Sport Turkey 2012)
Fuar hakkında
Fuar Profili
"İklimsel ve coğrafi özellikleri bakımından her türlü sportif aktiviteye yönelik oldukça elverişli bir bölge olan ülkemiz "Spor Turizmi" bakımından aranan tüm özelliklere sahip bir konumdadır. Sahip olduğu özellikler ile birlikte her geçen yıl gerek ülkemizde gerekse dünyada "spor turizmi" profesyonellerinin artan ilgisine muhatap olan bölgemizde, hem spor turizmine ivme kazandırmak hem de sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek adına "Anfaş SportTurkey 2012" fuarını gerçekleştireceğiz.
Dünyada dört mevsimin bir arada yaşandığı nadir ülkelerden birisi olan Türkiye, şüphesiz spor turizmi adına dünyanın en popüler bölgelerinden bir tanesi olmaya aday durumdadır. Ülkemizin adını tüm dünyada daha fazla duyurmak ve spor turizminin merkezlerinden biri haline getirmek adına, Antalya'da gerçekleştireceğimiz SporTurkey fuarının mükemmel bir araç olacağına inanıyoruz. Dünyanın en çok 5 yıldızlı hotelinin bulunduğu Antalya, her türlü sportif aktive için eşsiz bir şehirdir. Sahip olduğu tam donanımlı hastane kompleksleri, spor tesisleri ve benzersiz iklimi ile spor kulüplerinin her türlü ihtiyacına cevap verecek kapasiteye sahiptir. Bölgenin sadece güneş ve deniz turizmine değil spor turizmi içinde aranan tüm özelliklere fazlasıyla sahip olduğunu tüm dünyaya duyurmak adına bu fuarın son derece önemli bir misyonu olduğunu düşünüyoruz ve bu misyonu en iyi şekilde yerine getireceğimize yürekten inanıyoruz.

Uluslar arası kapasiteye sahip bir çok spor tesisimiz, konaklama imkanımız ve dünya standartlarında hizmet veren hastane komplekslerimiz ile mükemmel coğrafi özelliklerin ve iklimin birleşkesi olan ülkemiz, spor turizminin kalbinin atacağı yer olma potansiyeline sahiptir. Var olan bu potansiyeli değerlendirmek ve duyurmak amacıyla uluslar arası katılımlı bir spor turizmi fuarı düzenlemekten ve sektör profesyonellerini bu fuarda bir araya getirerek sektörün gelişimine katkı sağlamaktan büyük onur duyacağız.

Geleceğe yönelik tüm hedeflerin gerçekleştirilmesi ve ülkemizin spor turizmi konusunda hak ettiği konuma ulaşması adına gerçekleştireceğimiz bu fuarda sizleri de aramamızda görmekten mutluluk duyacağız.

Hep birlikte büyümek dileğiyle…" demişler

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (05.11.2012, 20:04)

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen cincir » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 00:49)

Yaninizda olup size destek olmak isterdim. Ne yazik ki uzaktayim , kusuruma bakmayin. Aciklama guzel olmus, umarim yasak kalkar.

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (06.11.2012, 20:05)

Bu eylemin fikir babası olan ve harekete geçmek için ateşleyen Isparta'dan Bartu'ya burada konuyla ilgilenen ve okuyan tüm Yamaç paraşütçü arkadaşlara, fikirleri ile bize katkı sağlayan arkadaşlara, eyleme katılan arkadaşlara, aramızda bedenen olmayan ancak ruhen destek veren tüm arkadaşlara Teşekkür ediyoruz. Ayrıca haber yerel gazetede de (resimli ve fotoğraflı olarak) yayınlandı. Bu haberi okuyan yerel bir TV muhabiri benimle röportaj yapmaya geldi, gelişmelerin haberini aldıkça buradan duyurmaya çalışacağım. Uçuş izni alana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Ya da her defasında 169,00 TL ödeyip, dünyanın en pahalı bireysel (single) YP uçuşuna devam edeceğiz. Saygılarımla,

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (08.11.2012, 02:05)

İbrahim Çoban bey, sen haklısın ama Aziz Nesinİn sözünü örnek gösterirsen iş ideolojik boyuta kayabiliyor. Bu istemeyeceğimiz bir şeydir. İnanmak zor ama koskoca istabul (ki bir devlet kadar buyuk bir yer) bir ormanlı meselesini çözemez mi? Onlarca dernek ucus okulu filan vardır. bir platform oluştursalar ya.
Veya bir kulüp orayı tahsis ettirsin, hem bize de örnek olur, nasıl yapıldıgını görürüm. Hep pozitif örnek verelim, mesela türk övün çalış güven gibi vs vs. işimiz zor ...

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 1 yıl önce (08.11.2012, 10:35)

dün (07.11.2012) tahtalı uçuşunda hemli havada katladığım kanadı havalandırmak için faleze gittim. yer çalışırken rüzgar banda taşıyacak kadar artınca uçuşa başladım. banttayken sahil güvenliğin helikopterinin şehrin üzerinden direk bana doğru geldiğini gördüm. pilot beni farkedince kendi soluna doğru türbülansının beni etkilemeyeceği bir mesafeye açılmaya başladı. ben de hemen geri dönüp toplanding yaparak uçuşumu sonlandırdım. ben indiğimde helikopter kalkış pistinin açığından kendi güzargahına doğru uçmaya devam etti. kendi kendime ne güzel oldu, bu kadar küçük bir anlayış ve dikkat sonucunda falezlerde helikopterle le bizim hiçbir sorun yaşamayacağımızı ve hava trafiğinin olumsuz etkilenmeyeceğini düşünürken, bir anda polisler geldi. şikayet olduğunu söylediler. yani anlayacağınız sahil güvenlik durumu hemen rapor etmiş ve bunun sonucunda polisler de işlem yapmak üzere falezlere gelmişler. polisler yapıcı davrandı, herhangi bir işlem veya tutanak yapılmadı. yanı anlayacağınız aynı tas aynı hamam, sahil güvenliği ikna edemezsek bu sorunla sürekli karşılaşıcaz...

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (08.11.2012, 19:25)

Bence onlar bizlerin sabrını deniyor. Kendi açılarından da haklılar. Bizler uçmaya devam edelim ve bizi de dikkate alın talebimizi sürdürelim. Biz de kendi açımızdan haklıyız. Sonuçta idare, siyaset ve demokrasi ne için vardır? Yeni gelişen sorunlara ve vatandaşların, bireylerin ihtiyaçlarına göre yeni düzenlemeler yapmak için vardır. İki taraf da bunu bir kavga ve üstünlük vesilesi yapmamalı. Nezaketle ve sabırla çaba göstermeliyiz.
Bir hayal edelim:
yamaç paraşütü yapan sporcuların sorunlarıyla ilgilenen ve bu konuda üst makamlar nezdinde girişimlerde bulunan bir federasyonumuz olduğunu düşünün. Ne hoş değil mi? Ama herşey bir hayalle başlar.

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Human capital » 1 on yıl 1 yıl önce (11.11.2012, 21:04)

Aziz Nesinİn sözünü örnek gösterirsen iş ideolojik boyuta kayabiliyor. Bu istemeyeceğimiz bir şeydir.

Yukaridaki dusunce tarzi tam da toplumda ozel insiyatif gelistirilmesini
istemeyen guclerin yani Darbeci generaller ile otoriter bir toplum hevesinde
olan guclerin Turkiye insanina dayattiklari bir dusunce bicimidir.
Bu onlarin sevmedikleri dusunceyi dislama ve toplumda kabul gormesini engelleme yontemleridir.
Sana ozelden bu konuda daha ayrintili bir mail gonderiyorum.
Selam

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 12:59)

Aziz Nesini örnek göstermene bir itirazım yok kendi adıma. Diğer fikirlerine de katılıyorum. Sadece bazıları gereksiz tartışma çıkarabilir, polemik yapabilir, konu amacından sapabilir diye dikkat çekmek istedim. Bu sporu yapan bizler ayrışmadan sadece sporun sorunlarına yoğunlaşalım isterim. Uçmak güzel gerçekten.