babadağı eylem planı

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Muğla, Fethiye veya Babadağda bir toplantı çağrısı olursa ?

Anket 18.08.2013, 08:48 tarihinde bitecek

Katılırım
21
62%
Katılamam
13
38%

Toplam oy: 34

Kullanıcı avatarı
Human capital
Ad Soyad: İbrahim Coban
Aldığı Beğeni: 88 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen Human capital » 9 yıl 4 ay önce (20.11.2014, 21:06)

Arkadaşlar,
Adamlar dağın giriş yoluna kapı yapmışlar ama yasal olarak dağa giriş yapmamızı engelleyemezler.
Kafamda güzel resimler oluşuyor. İlkbaharda birden yanlarında ya da sırtlarında kocaman çantalar
olan, 8 er 10 ar kişilik gruplar Babadağı gezmeye geliyorlar. Bu kişiler üstelik her kalkış alanına gelip
çevreyi izledikten sonra,yollarına devam ediyorlar. Çevrede ve piknik yapılabilecek yerlerde bir süre
güzel vakit geçirdikten sonra yeniden kalkış alanlarını ziyaret ediyorlar. Belki de grup bir süre sonra
ikiye ayrılıp değişik alanları gezmeye gidiyor. Doğrusu ben böyle bir grubun içinde yer almayı
isterdim. Kim bilir belki iç işleri bakanım bana özel bir izin verip böyle bir etkinliğe katılmama olanak
sağlar.Ama bu yılki iznim bu hafta sonu bitiyor ve ben iki gün sonra ülkeme geri dönmek üzere yola
koyulmuş olacağım. Ölüdeniz benim için uçuş alanı olarak hiçbir zaman çekici değildi.
Ama bu dağ haydutlarına karşı vereceğiniz mücadelenizde her zaman yanınızdayım.
Hem bana göre Y.P. camiası için bu mücadele bir denek taşıdır. Şayet bu alanda bir adım atılabilirse
bu daha sonraki aşama için de yararlı olur. Pilotlar ''biz hiç birşeyi başaramayan bir yığınız'' gibi
düşünmeyi bırakıp, kendilerine olan güvenleri artar,ve bu da birliktelik duygusunu geliştirir.
Of be gene çok mu yazdım yahu.. Sorry okuma yeteneğini zorladığım arkadaşlara.
Sevgi ve selamlar
İbrahim Çoban

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Babadağ

Mesaj #42 gönderen bartsay » 9 yıl 4 ay önce (21.11.2014, 10:55)

[quote="Human capital"][quote="serdardogan.2"]Arkadaşlar hepinize merhaba

Babadağ ile ilgili araştırmalarımı sizlerle paylaşmak isterim.

1- Babadağ'ın bir milli park olmadığını öğrendim.
2- Tabiat varlıkları kapsamında olmadığını öğrendim.
3-Başbakanlık Bimer Kanalı ile gelen yazıda Babadağ girişini Çevre Koruma Kurulunun ihaleye verdiği yazmakta idi. Çevre Korumu Kurulu ile yaptığım Görüşmelerden Bu bölgenin 2011 yılında Bakan oluru ile Orman Bakanlığına devredildiğini ve orman bölgesi olduğunu öğrendim.
4- Orman Bakanlığı ile görüşmelerim devam ediyor bu görüşmeleri de sizlerle paylaşacağım.[/quote]

Madem ki orman bölgesi, pilotlardan her uçuş için talep edilen mıkdar 17 lira nasıl ve kim tarafından,hangi kural ,yasa ve değerlendirmeye göre tespit
(Orman mesire yerlerine giriş ücretleri gündelik 5 Tl iken)
edilmiş onu da sormanın yararı var.
Selamlar[/quote]

Bizim asıl mücadelemiz o yönde zaten
ama kaymakamlık, jandarma ve thk müşterek olarak belirsizlik üzerinden bir şey yapmaya çalışıyor
açıklayın
A-Şirket giriş ücretini serbestçe belirleyebilir
B-Orman açısından belirlenen arakam şu dur

ikisi de yok sonra saadet zinciri deyince Kaymakam bey kızıyor insanın aklına başka ne geliyor?

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen ahmetsen » 9 yıl 4 ay önce (21.11.2014, 13:00)

Bence en güzel hareket Ölüdenizin İşletilmesi ile ilgili hataları-kanunsuzlukları-uygunsuzlukları içeren açıklayıcı izah edici ve bu konuya hiç vakıf olamayan insanların bile anlayabileceği ve dikkatini çekebileceği şekilde bir doküman hazırlayıp BİMER'e bireysel başvurularda bulunmak.

Ancak Serdar abinin yaptığı gibi araştırıp soruşturup doğru şekilde yapmak. Üşenmeden neyin nasıl olduğunu araştırıyor. Bilgi edinme kanunu diye bir şey var. Kurumlar sorduğumuz sorulara doğru şekilde cevap vermek zorundalar. Ortalığı ayağa kaldırmadan önce iyice hazırlanıp, organize olup sakin bir şekilde hareket edilmesi gerekir. Değilse her şey boşa gider.

Ayrıca gelen yazıya dikkat etti iseniz sürekli bir teleferik lafı dönüyor. Teleferik yapamıyorsa giriş ücretlerini de azaltmak zorunda. Denize inip bot için para ödeyen arkadaşlar var. Madem şirket bu tip işler için para alıyor bunlara vurgu yapılıp doğru dürüst hizmet verilmediği anlatılabilir. Denize inip para ödeyen arkadaşlar şikayette bulunup ödedikleri paraları talep edebilirler vs. vs.

Bir diğer hususta burada yazılan her şey şirket tarafından ve eminim kaymakamlık tarafından takip ediliyordur. Az çok paraşütle bir şekilde haşır neşir olan bu forumu bilir ve burada organize olunduğunu tahmin eder. Yazdığımız her husus için önceden önlem alınabilir. Kılıf uydurulabilir. Çünkü ortada çok büyük bir para ve rant var. Hiç kimse bu rantı kaybetmek istemez. Ne şirket, ne kaymakamlık nede bu işin içinde olan kurum ve kuruluşlar.

Akıllı bir şirket olsa adam sopalamak ve potansiyel müşterileri ile uğraşmak yerine sorunları çözmeyi yeyler.

Kullanıcı avatarı
serdardogan.2
Ad Soyad: Serdar Doğan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen serdardogan.2 » 9 yıl 4 ay önce (21.11.2014, 13:15)

Arkadaşlar Merhaba;
Dün yine bu konu ile ilgili olarak Fethiye Orman işletme Müdürlüğüne yeni atanan Orman işletme müdürü ile telefonla görüştüm. Yeni göreve başladığı için konuya vakıf olmadığını ama bu konuyu araştıracağını söyledi. Haftaya tekrardan telefonla görüşeceğimiz konusun da anlaştık. Bu konuyla ilgili olarak Orman Bakanlığından tutunda Başbakanlık dahil onlarca görüşme yaptım. Muahatabın kim olduğu ve sorunların çözümü için Bir eylem planı hazırlaya bilmek için
1- Babadağ girişinin kiralanması ile ilgili sözleşmeye ulaşmamız
2- Sözleşmeyi analiz etmemiz
3- Bunlardan sonra izleyeceğimiz yolu ve müracaat edeceğim makamları veya hukuk yollarını tespit etmemiz gerekir. Havan da su dövmeyelim. Muhtemelen haftaya saydığım konuların pek çoğu aydınlanmış olacak. Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
ahmetsen
Ad Soyad: Ahmet Şen
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 17 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen ahmetsen » 9 yıl 4 ay önce (21.11.2014, 20:07)

Serdar abi büyüksün.