Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Seminer Daveti

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Ad Soyad: Serdar İlker
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen Yamasut » 1 on yıl 3 ay önce (19.12.2013, 12:16)

Merhabalar,

Türk Hava Kurumu tarafından geçtiğimiz haftasonu düzenlenen seminere bende katıldım. Gayet iyi organize edilmiş sunumları ve planlamasıyla iyi bir seminer olduğu düşüncesindeyim. Bu nedenle seminerin altyapısını hazırlayan, sunumları yapan, seminere katılım yaparak görüş belirten arkadaşlara ve THK yöneticilerine teşekkür ederim. Bu seminerlerin sayısının artmasının sportif havacılığa yapacağı katkıların büyük olacağını düşünüyorum.

Seminerde THK'nın sportif Havacılıktaki yapısı uygulamaları, yarışmalar, Yarışma takvim taslağı, THK'nın konumu FAI ilişkisi, kulüplere, sporculara ve yarışmalara verilebilecek destekler gibi pek çok konu konuşuldu. Bu konuşmalarda her sunumun ardından söz almak isteyen herkese söz verildi ve güzel bir tartışma ortamı oldu. Konuşmalar boyunca THK yetkilileri sporcu ve kulüplerin isteklerini ilerleyen süreçte gerçekleştirebilmek için sürekli notlar aldılar.

THK tarafından hazırlanan Yarışma takvimi taslağı görüşüldü. Taslak takvime eklenebilecek yarışmalar ve taslaktaki yarışmalar ve tarihleri konusunda öneri ve yeni fikirler açıklar. Mesafe ve hedef dallarında Federasyon ve THK'nın aynı yarışmaları Türkiye şampiyonası olarak kabul etmesi konuşuldu. Mesafe dalında ortak olarak kabul edilecek tek ayaktan oluşacak tek bir Türkiye şampiyonası olacak, bu camia için güzel bir haber.
Hedef dalında yanlış hatırlamıyorsam 5 yarışma önerisi vardı. Yine burada da eklenebilecek yarışmalar, yerler ve tarihler görüşülebilir.

Yarışmalara Cat2 onayının nasıl isteneceği ve prosedürleri konuşuldu. WPRS puanlamaları için önemli bir konu, özellikle yarışma düzenleyecek organizatörlerin ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Olumlu ve açıkfikirli yaklaşımlarından dolayı THK yetkililerine tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Serdar İLKER