Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Seminer Daveti

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Seminer Daveti

Mesaj #1 gönderen teamstratus » 1 on yıl 3 ay önce (09.12.2013, 17:37)

Merhabalar, Her yıl sportif havacılık kulüplerinin katılımıyla düzenlenen, kulüpler seminerine bu yıl Üniversite kulüplerimiz ve bireysel sporcularımız da davet edilmiştir, düzenlenecek seminer kapsamında 2014 yılı sportif havacılık faaliyetlerinin planlanmasına geliştirilmesine katkı sağlamak üzere destek, görüş ve önerilerinizi beklemektedir.

Bu kapsamda 14 Aralık 2013 (saat 10:00) tarihinde Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezin'de ,Havacılık Eğitim Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenecektir.

Seminerde; 2014 yılı ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenmesi, Sportif havacılık kulüplerine ve sporcularımıza verilecek destek, THK tesis ve imkanlarından faydalanma ve varsa sporcularımızın önereceği konular tartışılacaktır.

Katılımcıların İnönü’ye ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere, seminer günü saat 08:30’da Eskişehir otobüs terminalinden, 09:00’da tren garından hareket edecek şekilde servis aracı görevlendirilecektir. Seminere katılan tüm misafirlerin 3 öğün yemek ihtiyacı karşılanacak; ayrıca 13 Aralık 2013 tarihinde kendi imkanları ile İnönü’ye gelecek katılımcılara ücretsiz konaklama imkanı sağlanacaktır.

Düzenlenecek seminere katılmak isteyen arkadaşlarımız, etkinliğe katılma durumunu en geç 11 Aralık 2013 tarihine kadar, Havacılık ve Eğitim Müdürlüğü’ne, (312) 303 72 00 dahili 7303 / 7304 / 7305/ 7302 telefon numaralarını arayarak bildirmesi gerekmektedir.

2014 yılında daha etkin bir planlama ve daha çok sportif havacılık faaliyeti yapabilmek ve ortak akıl üreterek yapılacak çalışmalara esas oluşturmak üzere düzenlenecek seminere, daha önce THK ile işbirliği içinde olan veya olmayan tüm sportif havacılık kulüpleri,üniversite kulüpleri ve sporcularımızın katılımını bekliyoruz.

TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞI

Türker TÜRKOĞLU
YP.Öğretmen Pilot

Kullanıcı avatarı
halukyildiz
Ad Soyad: Haluk Yildiz
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen halukyildiz » 1 on yıl 3 ay önce (09.12.2013, 20:48)

:o 5 gun kala mi duyuruluyor bu?

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 3 ay önce (10.12.2013, 13:32)

Benide bu sabah telefonla aradılar, ilgilerine teşekkür etmekle birlikte Haluk hocanın serzenişine katılıyorum.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
ZEMHERİ
Ad Soyad: EROL DEMİRTAŞ
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ZEMHERİ » 1 on yıl 3 ay önce (10.12.2013, 15:52)

Bu tip organizsyonlar normalde yıllık etkinik takviminde yer alır.(Belkide THK nın faliyet takviminde vardır.Varsa özür diliyorum)Sonradan ani alınan bir etkinlik kararı isede tarihinin en az iki-üç hafta sonra olacak şekide belirlenir ki katılımcılar buna göre kendisini ayarlasın.
Biz toplum olarak çok planlı bir şekilde yaşamadığımızdan haliyle tüm kurumlarımızda bunu görmek mümkün.
Ve yine böyle bir seminerin merkezi bir yerde,ulaşım alternatiflerin çok olduğu mesela THK nın Ankaradaki yerinde yapılamazmıydı.Kış sezonu ki otobüs fiyatına uçak biletleri mevcut.
Tabi bizim bilmediğimiz,imkanların ancak buna müsaade ettiği durumlarda söz konusu olmuş olabilir.
Katılım davetiyesi içinde teşekkürlerimizi sunarız.İnşallah faydalı bir seminer olur.
ORDOST(Ören Doğa Sporları Derneği)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 ay önce (10.12.2013, 16:59)

Bence Erol bey doğru tespitler yapmış ancak benim ilave etmek istediğim hususlar var
Böyle bir duyuruyu THK eğitim başkanlığı THK şubeleri kanalıyla, telefonla ya da kulüplerin internet siteleri kanalıyla yapmalıydı Kulüpler de yönetim kurulları kanalıyla kimleri göndereceklerini belirler yol masraflarını karşılar ellerinde yetki yazısıyla gönderirlerdi bunun içinde daha uzun bir zamana ihtiyaç vardır ayrıca bu toplantının Ankara'da yapılması Anadolu kulüplerinin ulaşım kolaylığı açısından daha iyi olurdu

Mehmet Bayraktar
Tokat Sportif Havacılık kulübü bşk

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen daglar72 » 1 on yıl 3 ay önce (10.12.2013, 18:18)

Yerinde bir karar tebrikler

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen seccckin » 1 on yıl 3 ay önce (11.12.2013, 20:27)

Turk Hava Kurumunun Ben-cilikten çıkıp Biz-likciye geçtiğinin bir işareti sanırım bu..

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen acg5 » 1 on yıl 3 ay önce (12.12.2013, 16:46)

Paylaşım 9 Aralaık ta saat 16.37 de paylaşılmış. Bende bugun gördüm...

Davet için ve Düşünülmüş olunmasına teşekkür etmek ile birlikte. " Biz çağıralım ama siz gelmeyin. yada pek az gelin. kalabalık gelmeyin" gibi bir davet olmuş.

Eski federasyonumuzun Eğitim kursu gibi birşey olmuş...Yani davet edelim ama herkse gelmesin... gelecekler zaten belli gibi olmuş..

Çok samimi bulmadım.

Yinede Teşekkür ederim. Önceden haberim olsa idi yinede gelmeyi isterdim. şahsen...

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 3 ay önce (13.12.2013, 00:55)

Geçen hafta ve bu hafta olmak üzere ,iki kez telefonla kulübümüz davet edildi. Teşekkür ederiz fakat bu hafta sonu, proğramlanmış bir eğitim faliyetimiz nedeniyle ,katılamayacağız tekrar teşekkürler.
ADANA HAVACILIK KULÜBÜ
Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen sarsinan » 1 on yıl 3 ay önce (13.12.2013, 19:13)

Umarım bir gün tüm pilotların varlığından memnun olacağı bir platform(kurum vs adını ne koyarsanız) olur. Çağrı mesajında bile uzlaşamıyoruz. burda hesaba katılmayan şey kendi adıma açıköğretim'de görev, öğrenciler adına sınavlardır. bunlar çok önceden belirlenmiştir yinede nezaket gösterip aradıkları için kendim ve kulübüm adına teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen teamstratus » 1 on yıl 3 ay önce (13.12.2013, 20:30)

Merhabalar şu an itibariyle yoğun katılımcı sayısına ulaşmış durumdayız, tabii buradan şikayet eden arkadaşlarımızda nispeten haklı olabilir, ancak konuklarimizi daha iyi agirlayabilmek adına, İnönü eğitim merkezi planlanmış ve eğitim faaliyetlerinin olmadığı bu dönem uygun bulunmuştur.

Arkadaşlar sportif havacilik kulüplerinin,üniversite kulüplerinin ve bireysel sporcuların sorunları ortak genel olarak, bu sebeple katılan arkadaşlarımız hepinizin adina tercüman olacaklardır düşüncesinde yim.

Şimdi sorun değil çözüm üretme zamanı diyorum, Türk Hava Kurumu tüm sporcuları mızı aynı platformda topluyor, bu spor adına tarihi ve ilk defa yapılan bir buluşma , tabii son seminerde olmayacak.

Seminere katılmayıp istekleri, fikirleri veya sorunları olan arkadaşlarım mail yoluyla bana ulaşabilirler, bende Başkanımıza ve heyete kendi adlarına sunabilirim.Sevgilerimle

Türker TÜRKOĞLU
[email protected]

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 ay önce (13.12.2013, 20:49)

Yazılanlardan anladığım kadarıyla bazı kulüp ve arkadaşlar telefonla devet edilmişler nedense Tokat sportif havacılık kulübümüz aranmamış THK nın kulüpler arasında acaba ayrımcılık mı yapıyor :?

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 3 ay önce (13.12.2013, 20:53)

Kendi açımdan bir kaç hususun çözümünü istemekteyim,
1) 2014 yılında THK ile Gelişmekte Olan Sporlar Federasyonunun Türkiye Şampiyonasının aynı yarışma yada yarışmalardan oluşması,
2) THK nın 2014 yılında yapılacak hangi yarışma yada yarışmaların sonuçlarına göre fai dünya şampiyonasına pilotları göndereceğine sezon başlamacan karar vermesi, böylece pilotların programını önceden yapmasına imkan tanınması,
3) THK nın, world cup seçim sırası yada TPS ye göre başarılı olmuş sporcuları masraflarını karşılayarak world cuplara göndermesi, her yılın en önemli iki yarışmasından biri olan süper finale seçilmaya hak kazanan başarılı sporcularımızın desteklenmesi, world cuplar için desteklenecek sporcu sayısının erkekler için asgari 6, bayanlar için ise 2 olması. Mümkünse world cuplara seçilen her sporcunun herhangi bir sayı sınırı olmadan desteklenmesi,
4) THK yamaç paraşütü sporcularının ülkemizdeki yarışmalara takım olarak gönderilmesi ve böylece ülkemizdeki yarışmacı pilot gelişimine katkı sağlanması,
5) THK tarafından, camianın tümünü kapsayacak politikalar geliştirilesi,
6) THK nın ülkemizde yapılacak yarışmaları SKK olarak kabul edip, yarışma sonunda lisans talep edenlere lisansları vermek için yönergelerinde gerekli değişiklikleri yapması, çözüm odaklı bakışın hakim kılınmaya çalışılması.
Aklıma bir çırpıda gelenler... Ülkemiz adına daha doğru olanlara, kısa zamanda ulaşmamız dileklerimle.

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 3 ay önce (14.12.2013, 11:32)

Seminerin degerlendirilmesi, sonuçları, katılımcıların beklentileri, Kurumun Federasyon sürecindeki konumu vb konularda forumda bilgilendirme yapılırsa memnun oluruz.

Mustafa ÇELİK
THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü Başkanı

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Champion » 1 on yıl 3 ay önce (14.12.2013, 14:29)

Selamlar
Bende THK nın yapmayı planladığı bu seminere katılmak isterdim.
Camia ile beraber temayül belirlenmesi sporumuzun ve sporcumuzun menfeatine olacaktır.
Duralinin ifade ettiği hususlarda hemfikirim..!
Ayrıca THK desteklerinin ve Yurtdışına gönderilecek sporcuların seçiminde Yarışma paneli tarafından kullanılan TPS sisteminin kullanılması veya kullanılacak sistemin şimdiden ilan edilmesi hususları yarışmacı arkadaşlarımız için önemli.! Geçen sene olduğu gibi TPSye puan verecek yarışmaların tümü Cat 2 Onayı alırsa WPRS puanlama sistemi daha adil hesaplamalar için kullanılabiliyor.

Bu sebeple..,
2014 yılında ülkemizdeki en az 3 yarışmanın FAI cat 2 onaylı olması, yarışmalara katılan bütün pilotların WPRS puanı alabilmesi ve bu puanlar sonunda adil bir Ulusal Sıralamanın oluşturulması mümkündür.
Toplantıya katılan arkadaşlarımızın bu hususları gündeme getirmesini temenni ederim..

Kolay gelsin
Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
parscarc
Ad Soyad: Sıddık Kutlular
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen parscarc » 1 on yıl 3 ay önce (14.12.2013, 15:51)

Cikan sonuçların forumda paylasilmasini umarim saygilar

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ArifBakkaloğlu » 1 on yıl 3 ay önce (15.12.2013, 18:23)

Bizde Manisa dan üç arkadaş Thk nun davetine uyarak Eskişehirdeydik. Güzel kucaklayıcı bir organizasyon la verimli bir toplantı olduğunu söyleyebiliriz.
"Bizimle olun birlikte olalım sizi de kucaklayalım "konulu toplantı ve misafirperverliğine teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

seminer

Mesaj #18 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 3 ay önce (15.12.2013, 20:24)

Gelmeyenler çok şeyler kaçırdı.Gelip fikirleriniz özgürce söyleyip çözüm üretseydıniz daha da güzel olurdu.Kürsüye çıkıp yada mikrofanla herkes dertlerini anlatmaya çalıştı.Güzel bir ortam yaratılmaya çalışılmış.Böyle bir Organizeyi yapan THK havacılık ve Eğitim Başkanı Sy.Bekir S.AKYÜZE teşekkür ederim.Yaklaşımı dertlerimizi dinleyip çözüm üretme çabaları takdire şayandı.İnşallah güzel günler gelecek biz havacılar için.Slm sevgiler tüm arkadaşlarıma.

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen teamstratus » 1 on yıl 3 ay önce (17.12.2013, 12:29)

Selamlar
Hafta sonu düzenlenen seminere katılanlara teşekkür ederim, seminer sonrası toplanan tüm istek,sorun ve fikirler üzerine , Havacılık ve Eğitim Başkanlığı çalışmalarına başlamıştır, olumlu gelişmeler olacağından şüphem yok.

Bu seminerin bir ilk olduğunu, ancak son olmadığını söylemiştim, en kısa zamanda yeni seminerler düzenleneceğini söyleyebilirim.

Semih SAYIR ve Ali KARACA'nın isteklerini Başkanımıza ilettim, ayrıca Eğitim Şube'de forum üzerinden istek ve görüşlerinizi takip etmektedir.

Mehmet BAYRAKTAR'ın kulüpler arasında ayrımcılık yapılıyor, sözüne istinaden, Eğitim şubesinden aldığım bilgiye göre 2 telefon numarasından,1 mail adresinden ulaşılmaya çalışılmıştır, istenirse bilgileri mesaj olarak gönderebilirim yada siz eğitim şubeyi arayarak bilgilerinizi güncelleyebilirisiniz.

İstekleri, fikirleri veya sorunları olan arkadaşlarım forum üzerinden veya mail yoluyla bana ulaşabilirler, bende aldığım çıktı ile evrak niteliği kazanan belgeyi, çalışma gurubuna sunuyorum.

SAYGILARIMLA

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 ay önce (17.12.2013, 23:20)

Türker bey ilginize teşekkür ederim ancak ne telefon numaralarım da ne de mail adresimde herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır anlaşılan bir iletişim kopukluğu olmuş eğitim daireyi arayarak iletişim bilgilerimi güncelleyeceğim