Festivallerdeki uçuşlar

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

özgürüm
Ad Soyad: Salih Zeki Dege
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen özgürüm » 8 yıl 10 ay önce (15.05.2015, 11:50)

Herkese slm.
Yp plot arkadaşlar samsun canik yamaç paraşütü şenliğine gelecek olanların önceden bildirim yapmalarını istiyorlar buna katılıyorum çünkü gelecek olan misafirleri eniyi şekilde ağırlamak isterler.
Peki bu şenlikde kimler uçamaz
Kimlerle röpörtaj yapılmaz
diye dip not yazılmasını istiyorum çünkü geçen sene kendi memleketim olan samsun da ve devamlı olarakda aktif olarak uçduğum bu tepeden şenlik günü sen buradan uçamazsın sana yasak dendi
ve uçurtulmadım.
Mutlaka şenlik günü buradan bu yp pilotlar uçamaz diye liste konmasını istiyorum
eğer şenlikde ben kendi mamleketimde ogün uçamazsam esas şenlik ozaman başlıyaçak.
:x :x

https://www.facebook.com/saved/?collect ... nref=story

özgürüm
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen özgürüm » 8 yıl 8 ay önce (28.06.2015, 10:16)

Selam YP pilot arkadaşlar.
bir önceki notumda sunmuş olduğum link,im Açılmıyor aynı sayfayı buradan izliyebilirsiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=SXW-rJaiINg

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ymcbayraktar » 8 yıl 8 ay önce (30.06.2015, 21:41)

Bir festival ya da yarışma düzenlendiğinde festivalin ve yarışmanın güvenliği ve sorumluluğu düzenleyen kişi yada kuruma aittir festival süresi içerisinde görevlendirilecek Take off sorumlusu bu konuda yaptırım uygulayabilir örneğin Tokatta ki bir festivalde yedeksiz uçmak isteyen bir şahıs tarafımdan uçurulmamıştır festivaller aynı zamanda o yerin tanıtımı için bir araçtır basında yer alması da festival düzenleyenlerin istediği yönde olması en doğal haklarıdır festival tarihinden önce ya da sonra size kimse niye uçuyorsunuz ya da roportaj yapıyorsunuz diyemez bir festivale katılıyorsanız o yerde yaşıyor olsanız bile misafir olduğunuzu bilerek festival komitesinin ya da take of sorumlusunun koyduğu kurallara uymak zorundasınız sizin uygun gördüğünüz bir meteorolojik olay Sis, Rüzgarın artması, yağmur, seromoni töreni, iniş alanının kapalı olması, kaza vb nedenlerle Take of sorumlusu isterse uçuşları durdurabilir buna o festivale katılan herkes uymak zorundadır Festivalin kazasız sona ermesi düzenleyenlerin sorumluluğundadır Canik festivaline geçen yıl ben de katıldım çok memnun kaldım emeği geçen herkese teşekkür ederim bu yıl malesef işlerim nedeniyle katılamayacağım düzenleyen arkadaşlara başarılar diliyorum

özgürüm
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen özgürüm » 8 yıl 8 ay önce (01.07.2015, 12:22)

Mehmet bey siz olayın esas konusunu temelini bilmiyorsunuz.
Ben emniyet olarak diğer yp pilotları ne şekilde emniyet almışsa bende aynı emniyetimi alarak uçuşuma hazırlanıyorum,sizlerinde bilmişolduğu gibi önce emniyet emniyet yoksa uçuşda yok doğrudur.
yanlızca benim benimde demiyeyim çoğu kişinin T2 si yok du ve uçuyordu ogün neden özellikle ben uçurtulmadım bazı kişilerin egosunu tatmin edmek içinmi oluyorbunlar .bir şahıs sadece kendi menfaatleri için egosunu tatmin edmek için beni o festivalden men edemez .
yer görevlisine diyorumki benim uçmamam için bir neden söyle nedende söylemiyor sadece bana söylediği şu, bana verilen emir bu festivalde özellikle sen uçamıyacaksın uzerine basa basa bunu bana diyor canlı şahidimde sizlerinde çok iyi tanıdığı (HALUK GÜLERER ) dir odahi görevlilerle tartışdı bu konuyu ama malesef uçamaz diyor başke birşey demiyor görevli.
Size şu konuda katılırım ancak.Ben ogün orada diğer uçan yp pilot arkadaşlarımın uçuş güvenliğini tehlikeye atacak hareketler yapmışsam saygım sonuzdur saygı duyarım,ama daha yeni kanadımı sermişim uçuça harılanıyorum (EKREM ÇAVUŞ ) beni yanına çağırıyor ve bana diyorki sen benim düzenlemiş olduğum festivalde uçamazsın sizce bu mantıklımıdır..?

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen kenancifci » 8 yıl 8 ay önce (02.07.2015, 01:33)

merhaba
eskiden festivaller çok renkliydi katılımcılar belliydi, zamanla tr genelinde yp pilot sayısı kontrolsüz bi şekilde arttı. yarışma ortamında ilk irtifasını yapmak isteyen, uçtuğunu birileerine göstermek isteyen pilotların artması, geçiş kuralları, termik dönüş kuralları vs bu konuda bilgisiz olan yeni başlamış pilotlar yüzünden iyi pilotlar festivallere katılmamaya başladı, kazalar vs yüzünden yerel yönetimlerde destek vermekden çekinmeye başladılar. bu tür organizasyonlar zordur. 2 gün millet eğlenecek diye aylar öncesinden festival stresini yaşayan birsürü prosüdürü aşıp gerekli izinleri alıp yerel yönetimlerden araç kumanya gibi hizmetleri dilenip gecesini gündüzüne katan ve verdiği emeğin karşılığında kazasız belasız herkesin mutlu olmasını hayal eden organizatörün bazı kısıtlamalar yapması doğaldır. aranızda problem olabilir, ona göre pilotajınız yetersizdir sizin yüzünüzden bunca emeğinin ziyan olmasını istemeyebilir. anlayışla karşılayıp istenmediğiniz ortamda bulunmamak hem sizin için hem organizatör için hemde oraya eğlence için gelen misafir pilotlara saygı anlamında doğru bir tercih olabilir.

özgürüm
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen özgürüm » 8 yıl 8 ay önce (03.07.2015, 00:14)

Yp camiasından özür dileyerek bu konuya tam bir açıklık getirmek istiyorum
herkes kafasına göre bir yorum yapıyor konuyu bilende bilmiyende birşeyler yazıyor hakli olarak tabiki.
Şimdi bana karşı savunduğunuz kişi öncelikle önder olmalı ki onu ben örnek alayım ama bu kişinin örnek alınacak bir tarafı yokki önderim olsun önce kendisi uçmayı öğrensin ondan sonra başkalarının uçuşunu engellesin.
Hiçbir zaman bu şahıs bana emir veremez ve benim uçuşlarımı engelliyemez.
Esasında bunun hocalık belgesini dahi elinden anlamarı lazımki yetiştireceği talebeler zarar görmesin yanlış bilgilendirilmesin diye.

bu linkleri izlerseniz bu kişinin nasıl bir yp pilotu olduğunu anlarsınız

http://www.milliyet.com.tr/parasut-duva ... m-2039327/
http://www.samsunkulishaber.com/paramot ... ldi/12624/

( Bu camiadan tekrar özür dilerim bu forumda böyle çümleleri sarfettiğim için )

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen H_E_L_P_55 » 8 yıl 8 ay önce (03.07.2015, 10:38)

Öncelikle şunu belirtmek lazım bu camiada kimden nasıl nefret edersen et oh olsun diye dalga geçercesine birisisinin yaptığı kazayı ballandıra ballandıra anlatmak insanlara yaymaya çalışmak bu spora aykırı birşey. gün gelir devran döner allah korusun bir kaza yaparsın nedemek istediğimi çok iyi anlarsın.

konunun içerisinde değilim belki hiç alakam yok ama hem samsun bölgesindeki tanıdığım pilotlardan hemde sanal ortamda gördüğüm şeylerden gördüğüm kadarıyla, bu sporun ciddiyetini anlamadığın aşıkar.

Paramotorla uçup yedeğe ne gerek var diyen biri, daha sorti sayısı 100 olmayıp tandem uçurmaya çalışan biri bence sadece samsun değil türkiyenin neresinde olursa olsun ortamdan dışlanırdı.

Tandem uçurarak para kazanıyosun ihtiyaçtır ek gelir kaynağıdır saygı duyarım. Ama para kazancam diye birilerin hayatını tehlikeye atmak tandem uçurmayı öğrenecem diye olayın hiç farkında olmayan insanları kobay gibi kullanmak kabullenemez birşey. Böle bir tavırda olman ise bu sporu gerçekten anlamadığına işaret.

Biraz kendimden örnek vereyim. Bu spora başlayalı neredeyse 5 yıl oldu ve 3. yılımı doldurduktan sonra tandem uçmaya başladım bunun tek nedeni var bir insanın sorumluluğunu almak emanet eşya almaya benzemez.

Neyseki bunca zaman herhangi bir kaza bela geçirmeden bu sporda bi noktaya kadar geldin. Ama seninde bizimde hatta bu spordaki en zirvedeki adamında daha öğreneceği çok şey var. Azimlisin belki yeteneklisinde ama olayı kişiselleştirip çığırtkanlık yapınca dibe vuran sen oluyosun farkında değilsin.

Mehmet abininde dediği gibi organizasyonu yapan kişi tepenin çavuşudur. o ne derse o olur.

Kullanıcı avatarı
çavuş
Ad Soyad: Halis Dağ
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen çavuş » 8 yıl 8 ay önce (03.07.2015, 11:00)

Dışarıdan biri olarak gözlemlediğim aranızdaki tartışmalar sorunlar beni ilgilendirmez ancak, yapılan kazalara dem vurmayı çok yanlış buluyorum, hepimiz uçuyoruz en üst düzey pilottan en acemisine kadar herkesin her an başına gelebilecek birşey ki Rabbim kimsenin başına vermesin ancak yaşanmış bir kazayı bu şekilde dile getirmek hoş olmamış

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen alp78 » 8 yıl 8 ay önce (03.07.2015, 11:11)

kazayı kendine malzeme yapman terbiyen hakkında ipuçları veriyor. haklı bile olsan belden aşağı vurmaya çalışırsan sen kaybedersin. :twisted:

Kullanıcı avatarı
Kolebek
Ad Soyad: Taner Şahin
Aldığı Beğeni: 46 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Kolebek » 8 yıl 8 ay önce (03.07.2015, 23:30)

Kafama takıldı. Bir yerde festival veya neyse birisi uçacaklara ve uçamayacaklara karar verebiliyorsa, o zaman babadağdan sertifikası olmayanları uçurtmayıp, uçanlara ceza yazmaları normal mi oluyor. Cerem Cem in kazandığı dava yanlış bir karar olmuyor mu? .

özgürüm
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen özgürüm » 8 yıl 8 ay önce (04.07.2015, 18:27)

Bu konuyu daha fazla uzatmanın bir anlamı yok bence konuşdukca birbirimizin kalbini kıracağız hiç gerek yok,
Ne sizler beni tanıyorsunuz nede ben sizleri, kalp kırmanında bir anlamı yok,benim sorunum ekrem çavuş denen o şahısla anlatabiliyormuyum .? buradan yazmış olduğum o haber maşetleri gideceği yere gitmişdir sanırım.
Yüce Rabbim hiçkimseyi kendi egosu için kimsenin yanında (küçük düşürmesin ) küçük düşmiyen bu olayları anlıyamaz ancak bilinçli veye bilinçsizce yorum yazar.
Herkese neşeli güzel vede kazasız uçuşlar dilerim.. :love: :love:

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen unforg » 8 yıl 8 ay önce (05.07.2015, 00:01)

Festivaller Kenanında dediği gibi gerçekten zor işler gelenleri memnun edeceksin hiçbirşeylerini eksik etmemek adına günler öncesinden hazırlanacaksın hiçbir menfaat beklemezsinin sırf festivaller güzel geçsin diye kosusturup yeri gelince uykusuz kalacaksın vs vs ama 1 pilotuda kişisel egolar yüzünden daha ucmadan sen burdan ucamazsın demekte doğru bir hareket değil bu adam orada hiçbir pilotu tehlikeye düşürmemiş emerganci bir durum yaşamamış neden ucusu engelleniyor.Kimse festivalleri babasının parasıyla yapmıyor yerel yönetimler ve belediyeler kamu tarafından karşılanıyor ve bütün pilotlar gibi Zeki bey inde oradan ucmaya ve verilen hizmetlerden yararlanmaya hakkı var diye düşünüyorum ama tehlikeli ucuş yapar diğer pilotlar için risk doğurursa durum değişir.