Etkinlik Takvimi Kullanımı

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Mesajlar: 712
Kayıt: 31.07.2004, 23:53
Ad Soyad: Ali Yücer
Şehir: Ankara
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Yaş: 41
Pilot Menüsü: 

Etkinlik Takvimi Kullanımı

Mesaj #1 gönderen PaRaDoX » 8 yıl 8 ay önce (28.09.2015, 22:45)

Bu kategoride yeni başlık açarken aşağıdaki gibi bir bölüm çıkmaktadır.

Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (3.87 KiB) 14905 kere görüntülendi


Eğer etkinlik duyuru yaparken aynı andada bunun takvimde yer almasını ve katılımcı listesinin bu sayfada oluşmasını istiyorsanız bu bölümleri doldurunuz.

Başlık: Etkinlik takviminde yazacak metin, bir üst satırdaki konu ile aynı şeyi yazabilirsiniz.
Tip: Şenlik, Yarışma vb kategorinin seçimi
Başlangıç ve Bitiş: Etkinliğin tarih aralığı.

Etkinliğe katılım durumunu belirtmek isteyen kişiler ise konunun en üstündeki alandan katılım durumunu, kaç kişiyle katılacağını ve eklemek istiyorsa notunu ekleyip etkinliğe katılım durumunu paylaşabilir. Böylece etkinliği düzenleyen kişide aktif katılımcı listesi ve sayısını buradan elde edebilir.


Kullanıcı avatarı
[email protected]
Mesajlar: 24
Kayıt: 18.02.2015, 11:28
Ad Soyad: Mehmet Şen
Şehir: Aksaray
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Yaş: 55
Pilot Menüsü: 

Etkinlik Takvimi Kullanımı

Mesaj #2 gönderen [email protected] » 5 yıl 11 ay önce (27.06.2018, 11:12)

AKSARAY DÜNYA’YI UÇURACAK
Yamaç paraşütü sporunun, Dünyada düzenlenen en büyük organizasyonu PARAGLIDING WORLD CUP
YAMAÇ PARAŞÜTÜ DÜNYA KUPASI
8-15 EYLÜL 2018 tarihleri arasında 190’I Yabancı toplam 200 Milli Takım Pilotunun katılımı ile Aksaray Hasan Dağı’nda gerçekleştirilecektir.
Kendisi de Aksaraylı olan (THSF) Türkiye Hava Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve Organizasyon Sorumlusu Abdullah KAHRAMAN yapılan çalışmalar ve organizasyonun gidişatı hakkında şu bilgileri verdi.
Dünyanın en prestijli Yamaç Paraşütü Şampiyonasının ilimize kazandırılmasında en büyük desteği veren AK Parti Aksaray Milletvekillerimiz Sayın İlknur İnceöz, Cengiz Aydogdu, Mustafa SERDENGEÇTİ. Sayın Valimiz Aykut PEKMEZ , Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin YAZGI başta olmak üzere, Türkiye Hava Sporları Federasyonuna, Türk Hava Kurumuna, emek ve desteklerini esirgemeyen Tüm kurum ve kuruluşlarımız ile böylesi büyük bir organizasyonu Aksaray’ımıza getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Yamaç paraşütü dünyada son yılların en gözde ve hızlı gelişen doğa ve havacılık sporudur. Ülkemiz ve özellikle de Aksaray coğrafi yapısı ve uygun iklim koşulları sayesinde Yamaç paraşütü sporuna son derece uygun keşfedilmemiş gizli bir cennettir.
İlimizin turizm çeşitliliğinin artırılması, başta yamaç paraşütü olmak üzere tüm hava sporlarının aktif olarak yapıldığı gözde bir merkez haline getirilmesi amacıyla, Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin çabalarıyla, 2014 yılında Yamaç Paraşütü Festivali, 2015 yılında Hasandağı XC Open Türkıye Kupası Şampiyonası, 2016 yılında da PRE_PWC, Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Elemesi yapılmıştır. Başarıyla gerçekleştirilen bu organizasyonların ardından , uluslararası boyutta dünyanın en büyük Yamaç Paraşütü organizasyonu olan (PWC) PARAGLIDING WORLD CUP, YAMAÇ PARAŞÜTÜ DÜNYA KUPASI 8-15 Eylül 2018 tarihleri arasında Aksaray Hasan Dağı’nda gerçekleştirilecektir.
Bu büyük organizasyonu Aksaray’ımıza yakışır şekilde gerçekleştirebilmek için; Vekillerimiz, Aksaray Valimiz, Belediye Başkanımız ve ilgili diğer kurum ve Kuruluş yetkilileriyle yaklaşık iki yıldır sürdürdüğümüz zorlu bir çalışma temposunun sonuna yaklaşmış bulunmaktayız.
Yapılacak olan bu yarışma için yamaç paraşütünün Şampiyonlar ligi diyebiliriz. Hasandağ Karbeyaz otel mevkiinde bulunan 1800 m lik kalkış alanından yapılacak startla başlayacak olan yarışma, pilotlara verilen 70-100 km lik zorlu uçuş görevlerinin en kısa zamanda bitirilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda aralarında Fransa, Hollanda, Avusturya, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Belarus, Çin, Japonya, Rusya, Almanya, Belçika, Norveç, İran, Polonya , Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Güney Afrika ve Amerika gibi 30 ülkeden yaklaşık 190’ı yabancı toplam 200 Milli Takım Yamaç Paraşütü Pilotu ile yarışmayı takip için çok sayıda yerli ve yabancı basın yayın mensubu bir hafta süresince ilimize geleceklerdir. İlimizin turizmine büyük katkısı olacak bu şampiyona sayesinde Aksaray’ın tarihi ve doğal güzelliklerini farklı bir açı ile tanıtma fırsatı da yakalamış olacağız.
8-15 Eylül tarihleri arasında, bir hafta süresince Aksaray semaları rengarenk yüzlerce paraşüt ile şenlenecek olup tüm organizasyon halkımıza açık olarak düzenlenecektir. Halkımızın özellikle de gençlerimizin farklı kültürlerle kaynaşması , doğa ve havacılık sporu ile kucaklaşması sağlamak amacı ile Hasan dağı kalkış alanına halkımızın ulaşımı ücretsiz olarak sağlanacaktır.
Bu kapsamda; böylesine büyük Uluslararası bir yarışmayı Aksaray’ımıza kazandıran başta Sayın Vekillerimize, Valimize, Belediye Başkanımıza, Hava Sporları Federasyonuna, Türk Hava Kurumuna, destek ve gayretlerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza hava sporları camiası olarak şükranlarımızı sunar, tüm halkımızı Bu dev organizasyona davet ederiz.
Abdullah KAHRAMAN
Paragliding World Cup Organizer
Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Organizasyon Sorumlusu
Türkiye Hava Sporları Federasyonu Aksaray il Temsilcisi
E mail; [email protected]
GSM: 0537 637 77 77

YAMAÇ PARAŞÜTÜ SPORU VE AKSARAYDAKİ YERİ
Yamaç Paraşütü Nedir?
Dünyada son yılların en gözde ve hızlı gelişen, hiçbir motor gücü olmadan, sadece yükselen hava akımları sayesinde süzülerek uçulabilen bir doğa ve havacılık sporudur.
Kimler yapabilir?
Bu sporu fiziksel engeli olmayan 50-110 kg ağırlığında, 16 yaşını doldurmuş, hafif tempoda koşabilen herkes yapabilir.
Nasıl başlarım?
Başlangıç eğitimi 25 saat teorik ve yer eğitiminin ardından 60-600 Mt. Tepelerden yapacağı 20 uçuşdan ibarettir.
Nerelerde uçulur?
Dogal bir engel olmayan kalkış ve iniş alanı açık tüm tepelerden yapmak mümkündür.Yamaç paraşütü ile 5000 mt. İrtıfalara çıkılabilmekte yüzlerce km.mesafeye gidilebilmektedir.Türkiye mesafe rekoru 343 km. dir.
Aksaray da yamaç paraşütü
İlimiz yamaç paraşütü ve sporunun her türünün rahatlıkla yapılabileceği ve her seviyede pilotlara hitap eden, Hasan dağı (kalkış alanı yüksekliği 1800 Mt.) ve Mahmatlı tepesi(260mt.) ile keşfedilmemiş gizli bir cennettir
İlimiz yamaç paraşütü sporunda birkaç yıl geçmişi olmasına rağmen aktif olarak uçan 25 kadar pilotu bulunmakta ve dönem dönem açılan kurslarla aktivitesini artırarak sağlam temellerde hızla yükselmektedir.