Sportif Havacılık Kulüplerine ve Sporcularına Duyuru

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
misafir
Ad Soyad: mustafa yüzüak
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Sportif Havacılık Kulüplerine ve Sporcularına Duyuru

Mesaj #1 gönderen misafir » 8 yıl 4 ay önce (05.11.2015, 10:03)

SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNE VE HAVACILIK SPORCULARINA DUYURU

Bilindiği gibi Türk Hava Kurumu 1929 yılından beri Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI)’nın üyesi Türkiye’nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan yegane kurumudur.
Bu nedenle 2016 yılının havacılık faaliyetlerinin planlanmasına esas teşkil edecek ana fikrin belirlenmesi, yeni yönetimiyle birlikte Türk Hava Kurumunun vizyonu ve yapacakları konusunda görüş alışverişinde bulunmak ve havacılık faaliyetlerinde ortak akıl yaratmak maksadıyla 20 Kasım 2015 tarihinde İnönü Havacılık Eğitim Merkezi/Eskişehir’de tüm sportif havacılık kulüpleri ve sporcuları ile geniş katılımlı bir seminer planlanmıştır.
Seminere Türk Hava Kurumu Genel Başkanı, Türkiye’nin sportif havacılıkla ilgili üst düzey yöneticileri, Sportif Havacılık Kulüp Temsilcileri ve Hava Sporlarıyla ilgilenen sporcular davetlidir.
İnönü Havacılık ve Eğitim Merkezine ulaşım ve dönüş katılımcılar tarafından, seminer süresince yemek (19 kasım 2015 akşam yemeği ve 21 kasım 2015 sabah kahvaltısı dahil) ve konaklama (19 kasım ve 20 kasım 2015 akşamı) Türk Hava Kurumu tarafından karşılanacaktır.
Müracaatın fiziki kapasitenin üzerinde olması durumunda ;
- Sportif havacılık kulübü temsilcileri (başvuru zamanı önceliği dikkate alınacaktır)
- Sporcular,
- Diğer katılımcılar şeklinde önceliklendirme yapılacaktır.
Seminerde sunum yapmak isteyen katılımcılar, kendi sunumlarının programa dahil edilebilmesi maksadıyla; Powerpoint dosya biçiminde hazırlanmış slaytlarını, en geç 13 Kasım 2015 tarihinde THK Genel Başkanlığı Havacılık ve Eğitim Müdürlüğü’nde olacak şekilde e-posta ile [email protected] adresine gönderecek ve telefon ile teyit alacaktır.

Sportif Havacılık Kulüpleri ve amatör sporcuların seminere katılım durumlarını, THK Genel Başkanlığı Havacılık ve Eğitim Müdürlüğü’ne önce e-posta, daha sonra telefon aracılığıyla ([email protected] / 444 0 845) 13 Kasım 2015 tarihine kadar bildirmeleri gerekmektedir.
2016 yılında daha etkin bir planlama ve daha çok sportif havacılık faaliyeti yapabilmek ve ortak akıl üreterek yapılacak çalışmalara esas oluşturmak üzere düzenlenecek seminere katılımınızı bekliyoruz.
TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞI

PROGRAM
19 KASIM 2015
KATILIMCILARIN İNÖNÜ HAVACILIK EĞİTİM MERKEZİNE GELMELERİ
(Akşam Yemeği)
20 KASIM 2015
08.00 KAHVALTI
08.00/09.30 SEMİNER HAZIRLIĞI
09.30/10.00 KATILIMCILARIN YERLERİNİ ALMALARI
10.00/10.30 SEMİNER İDARİ HUSUSLARININ AÇIKLANMASI
10.30 AÇILIŞ
10.45/11.00 THK GENEL BAŞKANININ KONUŞMALARI
11.00/11.30 THK TARAFINDAN BİLGİ ARZI
11.30/12.00 SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNİN SUNUMLARI (1 NCİ SUNUM VE TARTIŞMA)
12.00/13.30 ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN İDARİ ARA
13.30/14.00 SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNİN SUNUMLARI (İKİNCİ SUNUM VE TARTIŞMA)
14:00 - 14:30 SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNİN SUNUMLARI (3'NCİ SUNUM VE TARTIŞMA)
14:00-14:45 ÇAY/KAHVE ARASI
14:45-15:15 SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNİN SUNUMLARI (3'NCİ SUNUM VE TARTIŞMA)
15:15-15:45 SONUÇ VE SEMİNER KRİTİĞİ
15:45-16:30 FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE KOKTEYL

Kullanıcı avatarı
hikmetim
Ad Soyad: Hikmet Birdemir
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: SPORTİF HAVACILIK KULÜPLERİNE VE SPORCULARINA DUYURU

Mesaj #2 gönderen hikmetim » 8 yıl 4 ay önce (06.11.2015, 10:46)

işlh güzel kararlar alınarak havacılık sporunu türkiyede daha ileri götürülür

Kullanıcı avatarı
VBaran
Ad Soyad: Volkan Baran Düzenli
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen VBaran » 8 yıl 4 ay önce (07.11.2015, 00:19)

Duyuru sportif havacılık sporcularını da kapsıyorsa bazı konularda fikir beyan etmemizde de bir sakınca yoktur sanırım :)
Eğer zaman bulup katılabilseydim bu "ütopik" fikrimi bizzat orada dile getirirdim ancak gidemeyeceğim. Dolayısıyla bir THK yetkilisi ya da bu fikri orada sunmaya değer gören herhangi bir katılımcı bu yazdıklarımı okuyabilir umudunu taşıyorum. Bu giriş kısmıydı :)

Bildiğim kadarıyla P2 başlangıç sertifikasına sahip olan pilot hiç bir yarışmaya katılamıyor. En az P3 sertifikasına sahip olmalı.
Bir şekilde P2 sertifikasını almış pilotlar eğitimden sonra uçma fırsatı bulabilseler bile Seviye Kontrol Kurslarına katılıp sertifika yükseltmek için fırsat bulamıyorlar. Ayrıca bu hem pilot açısından zaman sorunu, THK açısından katılımcıların insani ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla maddi külfet, Kurslara katılmayı bekleyen başvuru sahipleri için de süresi belirsiz bir kontenjanlarda yer bulabilme bekleyişi demek.
Örneğin 2015 yılında ulusal sampiyonalar bazında hedef ligi 7 etapmış. Bu etaplardan her biri ya da bir kaçı eğitim seçeneğine dönüşebilir.
Resmi bir şampiyona olduğu için mutlaka THK ve FAİ yetkilisi görevlendiriliyor. Bu yetkili kişilere P2 sertifikasına sahip pilotları gözlemleme yetkisi de verilmiş olsa o pilotların P3 sertifikasını almaları daha da kolaylaşır. Fazladan uğraş ve dikkat gerektirecek bir şey olabilir ama getireceği rahatlık daha fazladır diye düşünüyorum. P2 pilotları yarışma dahilinde uçmalıdır demek istemiyorum. Sadece gözlemleri yapılabilir. Zaten SKK'larda da yapılan hemen hemen böyle bir şey diye biliyorum. Mesela kafadan sallıyorum; gözetmen P2 pilotuna bir kaç görev verebilir. Kalkışını ve inişini, hedefi tutturuşunu gözlemleyebilir ve resmi olarak kayıt altına alır.
Ha diyeceksiniz o zaman etaplar P2 pilotlarıyla dolar taşar ve yarışmalar yol geçen hanına döner. E haklısınız. Bunun için de pilotların varsa uçuş kayıtlarına bakılabilir, yarışma yapılan yerde yerel pilotlar tarafından tanınıyorsa referans gösterilebilir. Ya da bir başka şekilde seçme planlaması yapılabilir. Bu konuya çok kafa yoramadım, zaten bir çoğu da bana "sana ne lan çömez" diyecek.

Velhasıl, böyle bir planlamayla uçuşa teşvik edilmiş oluruz. Neticede sonunda ödül var. Hem THK eğitim merkezleri maddi açıdan rahatlayacak, kalabalıklaşma azalacak ve bir çok kişi kurslara seçilme sırası beklememiş olacak.

Bu çocuk yine mi konuştu diyecek olanlara teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım :)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ymcbayraktar » 8 yıl 4 ay önce (16.11.2015, 18:46)

Tokat Zile Sportif havacılık kulübü olarak bu toplantıya Kulüp başkanı olarak katılıyorum bence güzel bir organizasyon bu toplantıya katılarak sizde fikirlerinizi beyan edebilirsiniz aksi taktirde uzaktan eleştirmeniz anlamsız olacaktır