Tekirdağ'da Walkerjet paramotor tanıtımı

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
flanker
Ad Soyad: Alican Yıldız
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Tekirdağ'da Walkerjet paramotor tanıtımı

Mesaj #1 gönderen flanker » 1 on yıl 5 yıl önce (11.02.2009, 14:14)

Merhaba,

14-15 Şubat 2009 tarihlerinde (cumartesı-pazar) Tekirdağ'da, Tekirdağ Doğa Sporları Derneği ve WALKERJET Balkan Ülkeleri Distributorunun iştiraki ile Walkerjet marka paramotorlarının tanıtımı gerçekleştirilecektir.
Ayrıca, APCO THRUST HP paramotor kanadı, AVAsport yedekleri ve L.Luchev marka ahşap pervaneleri de tanıtılacaktır.
Tüm havacı tutkunlarını 14-15 şubat'taki tanıtımda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımla,

Alican YILDIZ

İrtibat ve bilgi için:
Alican YILDIZ 0542-6550799
Kadir AKSOY 05057137339

Kullanıcı avatarı
kuzu
Ad Soyad: Ayhan Kuzu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen kuzu » 1 on yıl 5 yıl önce (21.02.2009, 21:57)

konu ile ilgili bilgi var mı arkadaslar gidenlerden fotolara bakarak merakımızı giderebiliriz inş

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Ad Soyad: Sanlı Fidan
Pilot Menüsü: 

Walkerjet Paramotorlar tanıtıldı

Mesaj #3 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (24.02.2009, 00:36)

Bulgaristan Sofya dan paramotor ve yamaç paraşütü pilotları ve balkan ülkeleri distribütörü olan Bankaya Uçuş kulübünden gelen arkadaşları Tekirdağ Doğa Sporları kulübü olarak ağırladık ilk gün kulübümüzce kendilerine verilen yemekten sonra ikinci gün paramotorun tanıtımı ve deneme uçuşuna ayrıldı,fakat havanın çok rüzgarlı ve kar yağışlı olması sebebiyle uçuş iptal edilip sadece Walkerjet paramotor, Apco kanatlar ve özel yapım Paramotor pervanelerinin tanıtımı yapıldı.Kulübümüz pilotlarından Hamza bey getirilen Paramotorlardan bir adet satın alarak artık havacılığın farklı bir yönüne de adım atmış oldu.Bulgar ekibinin iki günlük ziyareti boyunca kendileriyle havacılık hakkında oldukça faydalı fikir alışverişlerimiz oldu. Ayrıca kendilerini Mayıs ayında ilimizde düzenlediğimiz Yamaç paraşütü festivaline davet ettik. Bulgar ,Makedon ve Ruslardan oluşan kalabalık bir ekiple festivalimize katılacaklarını ifade ederek onlarda bizi Bulgaristan da yapılan Festivallere davet ettiler.2 gün sonunda yakında görüşmek üzere konuklarımızı ülkelerine uğurladık.Bu arada Bulgar ekip ile iletişimimizi sağlayan Edirne den Alican Yıldız beye de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.
Aşağıda tanıtım sırasında çekilmiş birkaç fotoğrafı ekliyorum.
TEKDODER den Sanlı FİDAN
Dosya ekleri
S8300069.JPG
S8300068.JPG
S8300067.JPG
S8300065.JPG
S8300064.JPG
S8300062.JPG
S8300061.JPG
S8300060.JPG
S8300057.JPG

Kullanıcı avatarı
kuzu
Ad Soyad: Ayhan Kuzu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen kuzu » 1 on yıl 5 yıl önce (26.02.2009, 11:19)

paylaşım için tesekkürler SAnlı Fidan ....:=)

Kullanıcı avatarı
inayetkara
Ad Soyad: İnayet Kara
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen inayetkara » 1 on yıl 2 yıl önce (09.04.2012, 20:48)

Merhaba fiyatı nedir bu modelin....

Kullanıcı avatarı
sebo70
Ad Soyad: Sebahattin Çetin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen sebo70 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.04.2012, 13:27)

walkerjetin sıfırı fül takım uçuşa hazır halde fiyatı 3800 euro
satıcısı :ALİCAN YILDIZ
Tel:05426550799
walkerjet paramotorun uçuş video kliplerini bu linkten izleyebilirsiniz:
http://www.sebahattincetin.com/index.ph ... 2&Itemid=3
Dosya ekleri
rr200_03h.jpg

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen acg5 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.04.2012, 17:25)

genel özellikleri hakkında bilgi alabilirmiyiz. ağırlık, güç, gibi ve mini plane ile karşılaştırması. tşk.ler

Kullanıcı avatarı
sebo70
Ad Soyad: Sebahattin Çetin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen sebo70 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.04.2012, 19:49)

Walkerjet Türkiyede son 5 yıldır satılmaktadır ve bu bir profesionel makinadır yani tandem paramotor 200cc 27 hp gücünde güçlü bir makinadır yakıtsız ağırlı 27-28 kg elektrik starterlidir bu tarz paramotorları kimler almalıdır veya kim almamalıdır onu kısaca anlatayım .
Ymaç paraşütü sporunu çok geniş kapsamlı yapmak isteyen pilot arkadaşlar genelde bu tarz güçlü paramotorlar alırlar,geniş kapsamlı derken şu anlamda söylüyorum bir pilot walkerjet alıyorsa demek tandem uçuşlar yapmak istiyor çünkü bu paramotor çok rahat 2 kişiyi uçurabiliyor yani eşini dostunu uçarken yanına alma şansı var ama bir Tap-80 mini planeile bu mimkin değil sahil kenarlarında belki yolcu ve pilot çok hafif olmak şartıyla tap-80 motorun son sınırlarına kadar zorlamak oda doğru olmaz busefer o motora yazık olur bu yüzden 2 kişi uçmak istiyorsanız mecbursunuz bir tandem paramotor almaya bu walkerjete olabilir veya bir başka markada olabilir ama sonuç olarak motor gücü 27 hp en az olmalı, bu yüzden walkerjeti sadece tandem uçmak isteyenler almıyor aynı zamanda kilosu 90 kg üzerinde olan pilotlarda walkerjet alıyor çünkü 90kg üzerinde bir pilotun kalkış yapabilmesi için sıfır rüzgarda ve kırsal bölgede en az 60 kg itiş gücüne ihtiyaç vardır burada walkerjet bu gücü fazlasıyla sağlamaktadır zaten, aynı zamanda walkerjeti tercih eden pilotların arasında bu havacılıktan maddi kazanç elde etmek isteyen arkadaşlarda walkerjet almaktadırlar öregin havada reklam işi yaparak dev pankartlar çekmek için çok uygun bir paramotordur hemde ticari tandem uçuşlardada kulananlar var, özelikle yerleşim alanların üzerinde kocaman pankartı çekmek için ciddi anlamda bir kuvetli itiş gücüne ihtiyaç olur çünkü kırsal bölgelerde ve yerleşim alanların üzerinde zaman zaman bastırıcı hava akımlarına girmiş oluyoruz burada motorun güçlüyse paçayı kurtarırsın ama motorun sıradan bir singıl motorsa o pilota allah yardımcı olsun derim :) .
walkerjet aynı zamande sırtında motoru taşımak istemeyen yaşı ilerlemiş veya boyu kısa yada kilosu çok az örnegin pilotun ağırlı 55 kg bu gibi pilot arkadaşlar walkerjeti bir trayka monte ederek sırtında taşıma olayınıda böylece aşmış oluyorlar ,bakın arkadaşlar boyunuz çok kısa veya kilınuz 60 kg altındaysa ve sadece kendiniz uçacaksanız ozaman size bir Tap-80 paramotor yeterlidir , çünkü yukarıda basetiğim gibi walkerjet çok amaçlı kulanıma uygun profesionel bir makinadır .
Ben 4yıldır walkerjet kulanıyorum, kilom 75 boy 175 aynı paramotorla hem singıl uçuyorum hem tandem uçuyorum eşimi dostumu uçuruyorum hem pankart çekiyorum,bakın aşarıda dörtane link veriyorum oradan izleye bilirsiniz önce singıl uçuş sonra tandem uçu ve ardında reklam ve pankartlı uçuş hepsi tek paramotorla..( walkerjet f-200cc 27 hp )

http://www.youtube.com/watch?v=R1GvB9z3jow

http://www.youtube.com/watch?v=pB8KnFcrXl0

http://www.youtube.com/watch?v=eoKz8naWETQ

http://www.youtube.com/watch?v=rPsa7j2qfz4