tekirdağ uçmakdere yamaç paraşütü şenlikleri 9-10 mayıs 2009

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Ad Soyad: Sanlı Fidan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

tekirdağ uçmakdere yamaç paraşütü şenlikleri 9-10 mayıs 2009

Mesaj #1 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (18.03.2009, 02:11)

Sevgili Yamaç Paraşütü ,Paramotor ve Yelken kanat Pilotu arkadaşlar,bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Tekirdağ Uçmakdere Hıdrellez ve Yamaç Paraşütü şenliklerimiz 9-10 Mayıs 2009 tarihinde yapılacaktır.
Bu yıl yurtdışından da yoğun katılım beklediğimiz organizasyonumuza tüm Türkiyeden bu işe gönül vermiş pilot arkadaşlarımızın hepsi davetlidir.Gelecek pilot arkadaşlara konaklama,yemek,Tekirdağ ve uçuş alanı arası transferler ile iniş ve kalkış arası transport hizmeti ücretsiz sağlanacaktır.Bu konudaki kontenjan sayımız henüz tam netleşmemekle birlikte elimizden geldiğince geniş tutmaya çalışacağız. Net kontenjan sayımızı ilerleyen günlerde tekrar duyuracağız.Konaklamayı doğayla iç içe çadırda yapmak isteyen doğasever dostlarımıza da geçen yıl olduğu gibi Festival kalkış pistimize 100 metre uzaklıktaki 575 metre irtifada bulunan geniş çim alanı Çadır kamp alanı olarak düzenleyeceğiz.Bölgeye ilk defa gelecek arkadaşlara yerel pilotlarımız tarafından uçuş öncesi gerekli brifingler verilecektir.Festivalimizi herzaman olduğu gibi Tekirdağ Doğa Sporları olarak Tekirdağ valiliği ile birlikte organize etmekteyiz ayrıca bu yıl ek olarak Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odasından da destek sözü almış bulunmaktayız.Bu vesileyle sizlere hizmet olanağımız bu sene daha geniş olacaktır.Gelecek konuklarımıza hoş sürprizlerimiz olacak gibi görünüyor. Özellikle konaklamalı gelecek arkadaşlar kontenjana dahil olmak için aşağıdaki telefon ve mail adreslerine ya da bu duyuruya cevaben isim ve kişi sayılarını yazarak bize dönmeleri gerekmektedir böylece burada sizlere sağlayacağımız her türlü hizmet daha sağlıklı olacaktır.
Sanlı FİDAN CEP TEL:0 505 4469077 E-mail: [email protected]
Kadir AKSOY :0 532 2078445 ya da o an ulaşılamıyorsa 0 505 7137339
Faik DÖNMEZ :0 535 2783984

Artık geleneksel hale gelen 3. Tekirdağ Uçmakdere Hıdrellez ve Yamaç Paraşütü Şenliklerinde buluşmak üzere. Herkese kazasız keyif dolu uçuşlar.

TEKDODER yön. Kur .Üyesi Sanlı Fidan

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (18.03.2009, 11:56)

çalışmalarda hepinize başarılar diliyorum.kolay gelsin.tarihler çok güzel gerçekten,bu tarihi belirlediğiniz için ayrıca teşekkürler ;)

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (18.03.2009, 13:28)

Başarı dileklerine teşekkürler Emrah. Bir keresinde sizi hava bozuk diye yoldan döndürmüştüm iyi hatırlıyorum.İnşallah bu sefer hava da çok güzel olacak.Festivalde görüşmek üzere. Kazasız uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
derebeyi2003
Ad Soyad: Mehmet Çetinkaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen derebeyi2003 » 1 on yıl 5 yıl önce (23.03.2009, 18:47)

geçen sene şenliğe katılamadım ama bu sene işallah oradayım kadir kardeşime çok selamlar ;) ;)

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ganos » 1 on yıl 5 yıl önce (24.03.2009, 09:32)

özledik abicim. geçen yaz Ormanlı'da da görüşemedik. "Uçmayı mı bıraktı" diye düşünüyordum. Şenlikte görüşürüz.

selamlar, kazasız uçuşlar...

faik dönmez

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

bekliyorum

Mesaj #6 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 5 yıl önce (25.03.2009, 16:25)

Sabırsızlıkla bekliyorum
eren,asena,yılmaz, rüzgarsızlar gurubu ve ben yaklasık 10 kişi inşlh orada olacağız.
Çok mükemmel bir yer.

Kullanıcı avatarı
faruk
Ad Soyad: Faruk Kurt
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen faruk » 1 on yıl 5 yıl önce (26.03.2009, 22:22)

Geçen sene Yalova'dan ekip olarak gelmiştik ve çok keyif aldık nasip olursa belki yine geliriz. Selamlar.

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Festival Uluslararası olma yolunda

Mesaj #8 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (03.04.2009, 22:40)

Bu yıl festivalde konuğumuz olmayı düşünen arkadaşlar eğer konaklamalı gelmeyi düşünüyorlarsa Nisan 15 e kadar bize mail,telefon ya da forumdan ulaşıp isim listesi versinler.Şu anda özellikle Hollanda ve Balkan ülkerinden çok sayıda pilot bana ulaşıp katılımlarını bildirip konaklamalarını konfirme ettirdiler.Tekirdağa gelip zor durumda kalmamak için sizlerde gerekli bilgileri bizlere ulaştırabilirseniz bizlerde gereğini yapar ve hepbirlikte keyifli bir ortamı paylaşmış oluruz.Doğrusu henüz bir aydan fazla bir süre olmasına rağmen yurtdışından bu kadar talep olması tahminlerimizi bir daha gözden geçirmemize sebep oldu.Geçen yıl gelen yabancı pilotlar bu yıl yanlarına bir çok pilotu ekleyerek yine geliyorlar bu da Tekirdağ Uçmakderenin hedefi olan Türkiye de Babadağ dan sonra 2.tanınmış uçuş alanı olma ve Festivalimizi uluslararası boyuta taşıma hedeflerimize sağlam adımlarla fakat düşündüğümüzden daha hızlı ulaşacağımızı gösteriyor.
Bu gelişmeler Tekirdağ Doğa Sporlarının çabalarıyla olduğu kadar Tekirdağ Valimiz sayın Aydın Nezih Doğan'ın öngörü ve destekleriyle de ivme kazanmıştır.
Sonuç olarak her geçen yıl çok daha katılım oranı yüksek ve kaliteli bir organizasyon oluşmaktadır.Bu yıl da Festival çok daha renkli ve eğlenceli olmaya adaydır.
Festivalimizde görüşmek ve keyifli uçuşlar çıkarmak dileklerimle.
Sanlı Fidan.

Kullanıcı avatarı
acg5
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen acg5 » 1 on yıl 5 yıl önce (04.04.2009, 12:40)

Merhaba arkadaşlar, Manisa ekibinden istanbula gelmiş biri olarak, festivala benim ismimi yazarsanız sevinirim. çok büyük bir aksilik olmazsa orada olacam. Ayrıoıca festival dışındada hafta sonları gelmeyi düşünüyorum. Teşk.ler

Adnan Coşkun

Kullanıcı avatarı
turkfan
Ad Soyad: Hacı Ali Yılmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen turkfan » 1 on yıl 5 yıl önce (04.04.2009, 16:12)

Tandem uçuş ta yapılacak mı?

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Tandem uçuş

Mesaj #11 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (04.04.2009, 22:44)

Tabiki tandem uçuşlarda yapılacak.

Kullanıcı avatarı
turkfan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen turkfan » 1 on yıl 5 yıl önce (04.04.2009, 23:23)

Yani ben henüz eğitim almadım ve herhangi bir ekipmanım yok o yüzden sordum,
istanbuldan gelsem, birlikte yamaçparaşütü yapabileceğim pilot bulmak kolay olur mu?
tandem uçuş için ücret ne kadar olur yada festival olayı için sevabına mı yapılır :)

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (04.04.2009, 23:40)

Tandem uçuş için herhangi bir eğitim almanıza gerek yok. Uçuş öncesi size verilecek kısa bir brifing yeterlidir.Festival günü eğer şartlar uygun olursa Tandem uçuş mutlaka yapılacak .Festivalde Pilot bulabilirsiniz ama sıra bulabilirmisiniz onu bilmek zor.Geçen yıl çok yoğun talep yaşanmıştı.Bu yıl da tahminen öyle olacaktır.
Pek tabiki uçuşun maddi bir değeri olacaktır fakat Festival olayı için sevabına bu değer (Ücret) düşük tutulacaktır.( 50-60 TL gibi olacağını tahmin ediyorum).Ayrıca belirtmek isterim,kaç yıldır uçuyorum bu güne kadar hiç bedava uçamadım :) Bana her uçuş, hem uçuş yerine ulaşım, hemde her uçuşla birlikte malzeme yıpranması olarak bir maliyet oluşturdu.Fakat bu iş bir çeşit hastalık olduğu için inanın insanın gözü hiç bir maliyeti görmüyor.

Kullanıcı avatarı
turkfan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen turkfan » 1 on yıl 5 yıl önce (05.04.2009, 00:01)

Almadan vermek Allah'a mahsus.
Elbetteki bir bedeli olacaktır. Önlerden sıra kapmak için ne tavsiye edersiniz? :)
İstanbuldan gelipte binemezsem kötü hissederim kendimi :)

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (05.04.2009, 00:12)

Festival günü yani eğlencelerin yapılacağı gün Pazar için söz vermem güç ,fakat Cumartesi uçuşlar başlayacak ,o gün halk katılımı az olacağı için uçma şansınız yüksek.Adımı biliyorsunuz (Sanlı Fidan) beni uçuş tepesinde bulun.Adınızı hatırlamasam bile siz bu yazışmalarımızı hatırlatın.Elimden geleni yapmaya çalışırım.

Kullanıcı avatarı
turkfan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen turkfan » 1 on yıl 5 yıl önce (05.04.2009, 00:48)

ok
tşk ederim.
Allah izin verirse görüşürüz.

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ganos » 1 on yıl 5 yıl önce (06.04.2009, 04:27)

moderatörden rica etsek bu başlığı duyuru olarak sabitleyebilr mi? Malum, 1 ay kaldı...

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (06.04.2009, 21:20)

Sevgili Arkadaşlar pek gerek olmayacağını düşünüp geçen yıllarda verdiğimiz ayrıntılı yol tarifini bu yıl vermemiştik.Fakat Samsundan bir grup arkadaş bana mail yoluyla ulaşıp ayrıntılı yol tarifi isteyince yeniden yol tarifi yapma ihtiyacı duydum.Gerçi Geçen yılın Festival ilanında ayrıntılı olarak var ama olsun ben yine basitçe tarif edeyim çünkü bu yıl sanırım uzak illerden de bayağı bir katılım olacak.
Tarif uçakla İstanbula gelenler için eğer kendi aracınızla gelecekseniz Fatih sultan mehmet Köprüsünden geçip direk olarak Edirne otobanından aşağıdaki tarifide izleyip Tekirdağa ulaşabilirsiniz.
Eğer uçak ile gelirseniz Atatürk hava Limanı en yakın seçim olacaktır Araç kiralayacaksanız Hava alanı çıkışından itibaren iki seçeneğiniz var.Birincisi Edirne ye yani batıya giden Otobana çıkıp Selim Paşa ve Silivri ayrımlarını pas geçip Kınalı ayrımına kadar gidip otobandan çıkarak Tekirdağ tabelasını takip edip yine sırasıyla Gümüşyaka,Sultanköy,Ereğli,Yeniçiftlik ten geçerek Tekirdağa ulaşabilirsiniz.Toplam yol Hava alanından Tekirdağa takriben 110 km dir.İkinci seçenek otobana girmeden bizim eski yol diye tabir ettiğimiz yolu kullanmaktır.Hava alanı çıkışından itibaren ilk Edirne Tekirdağ istikamet tabelalarını takip edip sırasıyla Küçük çekmece,Büyük Çekmece den devam edip Kumburgaz,Silivri, Sultanköy,Marmara Ereğlisi,Yeniçiftlik üzerinden Tekirdağa ulaşabilirsiniz.Yol boyunca Marmara Denizi hep solunuzda görünecektir.Otobandan birbuçuk ila 2 saat arası Tekirdağa ulaşabilirsiniz.(trafik yoğunluğu yarım saat oynatabiliyor)
Eski yoldanda 2 saat in biraz altı ,biraz üstü bir zamanda ulaşabilirsiniz,bu yol tamamen çift şerit rahat bir yoldur ama İstanbul trafiği ilk 30 kmlik bölümde biraz yolculuğu yavaşlatmaktadır.
Bunların dışında Eğer Hava alanına gelip otobüs ile Tekirdağa ulaşmak gerekirse şu yolu takip edersiniz:Hava alanının içinden Metro ya inip Esenler-Otogar a giden Metroya binersiniz.Otogarda inip Tekirdağa giden İstanbul seyyahat,Hisar,çağlar,Metro hatta Truva otobüs şirketlerinden biriyle Tekirdağa kadar gelebilirsiniz.Araç kiralayıp gelirken eğer gece yolculuğu yapacaksanız yukarıda verdiğim süreler yarım saat kadar kısalacaktır.

Mustafa balta
Ad Soyad: Mustafa Balta
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Mustafa balta » 1 on yıl 5 yıl önce (07.04.2009, 17:38)

8-10 mayıs trabzon, 9-10 mayıs tekirdağ. bu festivalleri düzenlerken keşke düzenleyiciler birbiriyle irtibat kurabilse. tarihler çakışmasa.

Kullanıcı avatarı
Flieger59
Pilot Menüsü: 

Çakışma

Mesaj #20 gönderen Flieger59 » 1 on yıl 5 yıl önce (07.04.2009, 18:23)

Mustafa bey bu konuda haklısınız.İnsanlar en azından bu forumdaki Şenlikler organizasyonlar bölümüne bir göz atıp öyle tarih belirleseler bu tarz tarih çakışmaları yaşanmaz diye düşünüyorum.Biz Foruma ilan vermeden önce doğrusu bunu göz önünde bulundurduk.Ben ilanı Foruma koyduğumda tarih 18 Mart idi.Ayrıca bizim festivalimiz her yıl mayısın 2.haftasına gelen tarihlerde yapılıyor çünkü valiliğimiz Tekirdağ halkı hem Hıdrellez hem de Yp festivalinin güzelliklerinden faydalanabilsin diye iki organizasyonu birleştiriyor.Herneyse Festival düzenlemek oldukça zahmetli yorucu ve planlama gerektiren bir iş,eminim Trabzondaki arkadaşlar da bu işi layığıyla yapacaklardır.Tabiki bu çakışma her iki yerde de uçmak isteyebilecek arkadaşları karar aşamasında zorlayacaktır.Sağlık olsun.
Sanlı FİDAN