Seminer:Havacılar İçin Temel Meteoroloji ve Pratik...

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
filizey
Ad Soyad: Filiz Bakır Güler
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Seminer:Havacılar İçin Temel Meteoroloji ve Pratik...

Mesaj #1 gönderen filizey » 1 on yıl 8 yıl önce (20.02.2006, 01:46)

aypd'den bir faaliyet daha:

"Havacılar İçin Temel Meteoroloji ve Pratik Tahmin Yöntemleri

Hakan AKCALAR"

daha ayrıntılı bilgi için:

http://www.aypd.org/faaliyetler.htm#İle ... Yöntemleri

görüşmek üzere...

filiz

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Öneri ve Temenni

Mesaj #2 gönderen Bilalk » 1 on yıl 8 yıl önce (06.03.2006, 12:31)

ANKARA YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ KULÜBÜ DERNEĞİ tarafından planlanan seminerler eğitici anlamda güzel bir Örnek calışmaların devamını dilerim. 25 Mart 2006 (Cumartesi) günü yapılacak olan seminerde özellikle yaşadıgımız üzücü olaydan sonra üçret alınmadan yapıldıgı taktirde daha çok katılımcı olacagına inanıyorum. Yogun uçuş yapılan Bölgelerimizde'de özellikle meteoroloji ile ilgili seminer düzenlenmesi camiamız için daha yararlı olacagını düşünmekteyim.
Haklı olarak seminer için masraf ve harcamalarda kullanılmak üzere bir ödenek toplanmakta. Katılım ödenegini daha cüzi miktarlara cekebilme şansınız varmı yönetici arkadaşlar.
Seminerle ilgili yardıma ihtiyacınız olursa bende her konuda yardımcı olabilirim.

selamlar
bilal kaya

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen yilmaz » 1 on yıl 8 yıl önce (22.03.2006, 20:18)

AYPD Meteoroloji semineri yer ve zaman hatirlatmasi

25 Mart 2006 (Cumartesi) saat: 14:00

Yer: Ata Ümit Aksoy Salonu, Diş Hekimliği Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampusu

(Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi) Sıhhiye ANKARA

Yer tarifi: Tip Fakültesi ana girişinden girdikten sonra yaklaşık 100 mt.
ileride yol üzerinde sağda Diş Hekimliği yer almaktadır, bu bina girişinde
zaten görevli arkadaşlar olacaktır.

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen yilmaz » 1 on yıl 8 yıl önce (22.03.2006, 22:41)

slmlar,
Bilal hocanin, yazmis oldugu oneri ve temenniyi yeni fakettim,
bu duruma daha once aciklik getirmek isterdim, ama her ne kadar bu forumu takip etsemde, bazi mesajlar gozden kacabiliyor...

AYPD hakkindaki oneri ve taleplerinizi, hem burada hemde [email protected] mail adresine gonderirseniz, mesaji okuyup, aciklama yapmamiz daha hizli olur.

Seminerin nicin ucretli oldugu konusuna kendimce aciklama getireyim:

Bildiginiz gibi daha oncede AYPD-GUDAK işbirligiyle, Gazi üniversitesinde "Yamaç Paraşütü Genel Uçuş Güvenliği" konulu bir seminer virildi. Seminer Yiğit YLDIRIM'la beraber sunduk.
Seminerin amaci: Birsekilde ortaduzey egitim alamamiş kişilere, çok kapsamlı olmasada en azından önemli risk iceren noktaları aktarabilmek ve orta seviye egitimi toplulukta alan üniversite ogrencilerinede; Klasik teorik derslerde çok fazla uzeirinde durulmayan farkli konularında gundeme getirerek, bu spordaki maksimum risk içeren hususlari insanlara dogru bir sekilde vurgulamak yada tekrar hatırlatmaktı.

Bana gore seminer son derece faydali oldu. ozellikle Yigit'in anlatmıs oldugu konular, hicbir derste anlatilmayan farkli ve degerli konulardi...

Katilim konusuna gelirsek: seminere ortalama 70 kisi katildi. il disindan katilim sayisi 3-4 kisi anca. Seminerde AYPD ye uyelik aranmadi ucret toplanmadi...
Bence bu seminer hakkettigi kisi sayisina ulasmadi...

AYPD nin su anki konumuna gelirsek; uye olarak sayimiz halen daha çok yetersiz ve toplanan yillik aidatlar, yıllık harcama olan kira ve ufak tefek kırtasiye masraflarini karsilamadigi icin, aidatlara zam yapmak zorunda kaldik ve su anki aidatlar, uyelerin cogunlugunun universite ogrencisi olan bir dernek icin bence bira fazla. ama boyle olmak zorunda...

Bana gore AYPD yi ayakta tutmasi gereken kisiler universite ogrencileri degilde, ankaradaki bireysel pilotlar olmali, ama bireysel pilotlarin bir cogu dernege uye degiller. (Kimse olmak zorundada degil)

Uye sayisi yetersiz oldugu icin AYPD'nin maddi gucu malesef yok. Bu yüzden bu seminerde bir takim masraflari karsilamak ve Federasyon çalismalarına sadece manevi degilde maddi olarakta destek verebilmek için, bu ucreti toplama kararı aldık.

Biz isterdikki, Ankaradaki tüm pilotlar bu dernege uye olsun, sahip cıksın, Derneginde Maddi gucu olsun ve bu masrafları Dernek kendi icerisinde cozerek, uyelerine yada diğer sporculara yansıtmadan seminer duzenlesin...

Ayrıca bence bu seminerden alınan 5 - 15 ytl gercekten komik bir rakam. Bence bu seminerin gercek bedeli çok daha fazla olmalı...
bunu daha ne kadar cuzi yapabiliriz bilmiyorum...

Federasyon konusundada diyecegim; Kurulacak olan federasyon, Federasyonu kuranların olmayacak bu sporu yapan sporcuların olacak.

Yanlis anlaşılmasın, yazdıklarım AYPD adına degil, AYPD YK uyesi olarak benim kendi duşuncelerimdir.

bu arada benden duymus olmayin, seminerden sonra aksam eglence olma ihtimali yuksek.. ayrıca pazar gunu hava fena gozukmuyor, İl dışından gelecekler pişman olmazlar diye dusunuyorum...

Herkese kazasız belasız uçuşlar,
Seminerde gorusmek uzere:)