9-10 eylul 2006 Aydincik

Şenlikler ,Organizasyonlar , yarışmalar hakkındaki konular, havacılıkla ilgili her türlü duyurular.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
MOTW
Ad Soyad: M. Bahadır Civan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

9-10 eylul 2006 Aydincik

Mesaj #1 gönderen MOTW » 1 on yıl 7 yıl önce (05.09.2006, 17:40)

9-10 eylul 2006 da Aydincik Belediyesi ve Kaymakamligi tarafından Yol+Yemek+Yatak+Transport masraflari karsilanmak üzere 20 kadar YP Pilotunu agirlayabileceklerini garanti ettiler ve Peksever Abi ile birlikte onerilerimiz dogrultusunda 2 gun gibi kisa bir surede bitirdikleri TAKEOFF u hayirlamamizi rica ediyorlar.

Aydincik; Silifke-Anamur arasinda Mersine 167 km uzaklıkta deniz kiyisinda oldukça guzel bir ilçe. Kelenderis Harabeleri ve batiklarin oldugu yuzme-dalis-yelken ve artik YP yapilabilen şirin bir doğa parçası.

Yaz biterken, son bir kez deniz ve tatil yapalim..gelmişkende ucalim diyen arkadaslari Aydincik’a bekliyoruz.

Zeytinlik
TakeOff: 450 m GB-B
Ruzgar: Lodos 15-25 km arası (genel olarak)
LA: sahil ve tarlalar

Ucus ozellikleri: Dinamik ve seralarin etkisiyle olusan termallerle bir anda kendinizi 100 lerce metre yukarida bulabilir ve arka siralardaki toroslara dogru uzama sansi yakalayabilirsiniz.
Gece ve sabah esen Poyraz oglene dogru yerini Lodos a birakiyor ve aksama kadar ucus kosullari olusuyor. Dogu ve bati dogrultusunda sirtlari takip etmek mumkun.
Lodos sert oldugunda denizde olusan kuzucuklar ucusun iptal oldugu sinyalini veriyor ama bu durumda alternatif olarak İncekum plajinda bulununan canak yelken ucusu yapmak icin ideal.

Pilotaj: Yeni baslayanlar icin uygun oldugunu soyleyemem. Herhangi bir acil inis soz konusu oldugunda orta ve ileri seviye gerektirebilir. Duz ucusla cok rahat sehir uzerinden gecip sahile inmek mumkun.

İncekum Plajı:

200 m genisliginde canak seklinde ve bir tarafi gittikce yukselen sirtlarda kalkip ortalama 1 saat ucus yapmak mumkun. Bana biraz Ormanliyi hatirlatti ama orasi gibi kum sirti degil tabi.
Ortalama ruzgar hizi 30 km civarinda Lodos oldugunda orta seviye pilotlarin asfalt yoldan ters kalkisla ucus yapacagi tarzdan bi yer.

Ucamasak da guzel denizin tadini cikarmak icin nefis bir yer.
Sicak deniz suyunu begenmeyenler icin Soguksu mevkinde buz gibi sok edici bir su sizi bekliyor.

Bazi fotolar bu adresten gorulebilir : http://mbgone.spaces.live.com

M.Bahadir Civan
0505 796 88 99
0 535 67 89 34

Akdeniz’e bekliyoruz.
MEDEX
Hoscakalin

Kullanıcı avatarı
Peksever
Ad Soyad: Peksever Müderrisoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Peksever » 1 on yıl 7 yıl önce (06.09.2006, 22:18)

Sivas ve Tokattan 4 kişilik bir gurupla katılmayı planlıyoruz.Aydıncık benim göz ağrım.Sert rüzgarda ters kalkışı bilmediğim için kalkamıyorum Şimdi harıl harıl ters kalkış çalışıyorum.9 Eylül sabahı oradayım. yinede hava sert olmasın.Başkandan ve yetkililerden şehiriçi elektrik sistemini yer altına indirmeleri içinçaba istiyorum o zaman iniş yerleri çoğalacaktır.aydıncık o yükseklikte en hızlı ulaşılan uçuş alanına sahipharika bir yer.selamlar ve şimdiden iyi uçuşlar.Peksever Müderrisoğlu

Kullanıcı avatarı
MOTW
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen MOTW » 1 on yıl 7 yıl önce (07.09.2006, 15:46)

Kullanıcı avatarı
MOTW
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen MOTW » 1 on yıl 7 yıl önce (11.09.2006, 10:25)

evet..guzel geçti sanırım...uçtuk...eğlendik..denize girdik..bol bol foto...muhabbet...arkadaşların geldiğine değdi umarım..dimi Mehmet Abeyy :)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mersin aydıncık

Mesaj #5 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 7 yıl önce (11.09.2006, 16:51)

Harika bir hafta sonu geçirdik en keyif aldığım uçuşlar şehir deniz ve kara yolu üzerindeki uçuşlardır burada hepsi bir ardaydı üstüne üstlük Liman a inmek te ayrı bir beceri ve nokta inişi becerisi gerekiyor tutturamazsan ya deniz yada halısaha var bahadır bu konuda baya kendini geliştirmiş ücretsiz maç yapmak için tepeden iniyor :D Bahadıra ve emeği geçenlere teşekkürler bu konuyla ilgili daha detaylı yazıyı Yahoo guruba yazdım

Kullanıcı avatarı
MOTW
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen MOTW » 1 on yıl 7 yıl önce (11.09.2006, 20:22)

Aydıncık Belediyesine ve Kaymakamlığına yurekten verdikleri destek için çok teşekkur ediyorum. onumuzdeki yıl Mayıs sonu yada Haziran ın ilk haftasında yapılacak olan Su Sporları ve Yamaç Paraşütü Şenliği için şimdiden takvimlerinizi işaretleyin arkadaşlar. Rüzgarı her şekilde kullanıcaz çünkü...Wind Surf..Yelken ve YP yapıcaz çünkü...Kite ları olanlar da kaçırmasın bence :)

Mehmet Abi bu sefer Halı sahayı tutturamadım...malum kotu ornek olmayalım herkese..zaten Hakan yapacağını yaptı...onu goren herkes bi tuhaf ucuyor artık burda :P

Kullanıcı avatarı
MOTW
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen MOTW » 1 on yıl 7 yıl önce (12.09.2006, 20:44)

Kullanıcı avatarı
Peksever
Ad Soyad: Peksever Müderrisoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Peksever » 1 on yıl 7 yıl önce (13.09.2006, 02:10)

Mersin ve Adana ekipleri ile iyice kaynaştık.Yanlız hakana teyzeler üzüldü yavrum yardım edinde yere insin inemiyor çocuk :D gerçi 2.5 ssat sonra inip yemeğin sonuna yetişti.(yaşlıların duası olmasaydı ne olurdu) uğur Torosların hava fotoğraflarını cekmek için sipariş almış bulut üstü yapıyordu :D liman geç keşfedildi . benim favorim acemiliğimden tarla .Tekrar buluşmak dileği ile