THSF Teknik Kurulunun Çalışmaları hakkında duyuru

THSF Teknik Kurul Duyuruları bu bölümde yayınlanacaktır.
Kullanıcı avatarı
Wings
Mesajlar: 85
Kayıt: 24.03.2005, 11:26
Ad Soyad: Hakan Akcalar
Şehir: İstanbul
:
Yarışma Pilotu 300++ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

THSF Teknik Kurulunun Çalışmaları hakkında duyuru

Mesaj #1 gönderen Wings » 8 yıl 11 ay önce (16.03.2010, 01:10)

Selam arkadaşlar,

Federasyonumuzun kurulması ile birlikte, yönetim kurulunun ilk gündem maddelerinden birisi en faal hava sporları dallarından birisi olan yamaçparaşütü yarışmaları konusundaki düzenlemelerin yazılı hale getirilmesi ve en kısa zamanda uygulamaya konulması yönündeydi.

Bu konuda, yönetim kurulu tarafından belirlenen Teknik Kurul olarak çalışmalarımızı başlattık ve şu an itibariyle yapılan çalışmalar, incelenmek ve onaylanmak üzere yönetim kuruluna sunulmuş durumdadır. Bu çalışmalar, en kısa zamanda ilgili yönetmelikler halinde resmileşerek yürürlüğe girecektir.

Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda, teknik kuruldaki bütün arkadaşlarımız gibi sporumuz için gönüllü olarak destek ve emek veren, katkıda bulunan, çevirilerde yardımcı olan, çalışmalarımız için evini açan arkadaşlarımıza Teknik kurul ve şahsım adına teşekkür ederim.

Yamaçparaşütü yarışmaları ile ilgili çalışmaları incelediğinizde, bazı tarihlerin geçmiş olduğunu farkedebilirsiniz. Ancak bu durum bu sezon için bu kuralları uygulamamıza bir engel teşkil etmemektedir. Hatırlarsanız zaten bütçe çalışmaları ve il müdürlüklerinin yıllık planlarına istinaden daha önceden yarışma tarihleri ve başvurularını organizatörlerden talep etmiştik, dolayısıyla şu anda yıllık yarışma takvimimiz hemen hemen oluşmuş durumda, bundan sonraki başvuruları da yazılı kurallar çerçevesinde, karşılıklı anlayışla değerlendireceğiz.

Sizlerden ricamız, yarışmacılar ve organizatörler olarak, söz konusu dökümanları incelemeniz ve eğer sporcu lisanslarınızda, yarışma başvurularınızda ve sair işlemlerde dökümanlarda yazılı düzenlemeler açısından eksikleriniz varsa bir an önce tamamlamanızdır.
Dökümanlarla ilgili takıldığınız noktalarda teknik kurul olarak elimizden gelen desteği vermek için çalışacağız.
Önümüzdeki sezon, hem sporcularımız, hem organizatörlerimiz, hem de federasyonumuz açısından bir nevii test sezonu olacak. Bu sezon gördüğümüz ve yaşadığımız bütün eksiklikleri bir sonraki sezon için düzeltme şansımız olacak. Bu test sezonunda bütün sporcu ve organizatör arkadaşlarımızdan karşılıklı anlayış, ve görüşlerini paylaşmak suretiyle katılımlarını bekliyoruz.

Buraya kadar tamam, ama biz bu yarışmaları vs federasyondan önce de yapıyorduk, şimdi bütün bunların bize faydası nedir diye soran arkadaşlarımız için bir hatırlatma yapalım:
Bu sezon, bizim ilk duyurumuza istinaden il müdürlükleri vasıtasıyla federasyonun 2010 takvimine alınmış yarışmalar için, kulüplerin ve kulüp sporcularının yarışma katılım ücretleri ve yol harcırahlarının il müdürlükleri tarafından karşılanması mümkün olabilir, bu konuda sporcularımızın bağlı oldukları kulüpler aracılığıyla il temsilcileri ile bağlantıya geçip bu sezon hangi yarışmalar için bu imkandan faydalanma ihtimalleri olduğunu sorabilirler.

Söz konusu çalışmalara, federasyonumuzun resmi web sitesi yayına geçene kadar, geçici olarak:
www.tyyf.org
adresinden ulaşabilirsiniz.

Hakan Akçalar
THSF Yön. Kur. üye
Yp Teknik Kurul üye
“THSF Teknik Kurul Duyuruları” sayfasına dön