PWC Yarismalari hakkinda

THSF Yönetim Kurulu Duyuruları bu bölümde yayınlanacaktır.
Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

PWC Yarismalari hakkinda

Mesaj #1 gönderen Wings » 1 on yıl 3 yıl önce (27.04.2010, 17:09)

Selamlar,

Bu ayın başında yapılan PWC Amerika ayağının sonuçlarına baktığımda hiçbir türk sporcunun katılmamış olduğunu farkettim.
Halbuki tarih itibariyle yarışmaların yoğun olmadığı müsait bir zaman idi.
Biliyorum ki bu yarışmaya türk sporcularımızın katıl(a)mamasının başlıca sebebi maddi imkansızlıklar.
Ancak yine bildiğim kadarıyla kalifikasyon puanları yeterli olduğu halde bu yarışmaya gitmek için federasyona başvurup destek isteyen de olmadı ? Eğer oldu ise lütfen bana bilgi verin.

Eğer biz sporcular olarak federasyonumuzdan bir talepte bulunmazsak, kusura bakmayın ama kimsenin de size "al para, git yarış" demesini de bekleyemezsiniz. Bu ilerde olacak belki ama bugün değil. Bugün öncelikle bizlerin talep etmesi gerekiyor.
Sporcularımız talepte bulunacaklar ki, THSF'de görevli olan arkadaşlar olarak bizler de bu talebi karşılamak için ne gerekiyorsa yapalım.
Belki hemen olumlu cevap verilemeyebilir, ancak geçen sene Yurdaer'in PWC Superfinale gönderildiğini hatırlatmak isterim, demek ki imkansız da değil. THSF olarak bu konuda bir bütçe ayrılabilmesi için ilgili mevzuatın da hazırlanması gerekiyor, ama ilgili mevzuatın öncelikli olarak hazırlanması için de bu konuda bir ihtiyaç, bir talep, bir baskı oluşması, en azından işleri hızlandıracaktır. Kimsenin talepte bulunmadığı bir konuda çaba sarfedilmemesini eleştirmek de zor ...

Önümüzde diğer PWC yarışmaları ve Denizli'de PWC Süperfinal var. Eğer Eylüldeki Süperfinal'e yeterli puanı toplayamadığı için hiçbir sporcumuz katılamaz ise çok üzüleceğim. Kendi evimizdeki yarışmada mümkün olan en fazla katılımla yarışmalıyız.

Sonuç itibariyle PWC yarışmalarına katılabilecek kalifikasyon puanı ve ayırabilecek
zamanı olan sporcularımızdan rica ediyorum, THSF'ye yazılı olarak başvursunlar ve başvurularında PWC'ye katılımla ilgili yeterliliklerini (kalifikasyon durumlarını) da belirtsinler. THSF adına peşinen herhangi bir söz veremesem de kendi adıma THSF nezdinde bu konuda gerekli çabayı göstereceğimi bilmenizi isterim.

Hakan Akçalar
THSF YönKur üye
THSF Teknik Kurul üye