Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: SkyCloud, PaRaDoX

Kullanıcı avatarı
dorarara
Mesajlar: 42
Kayıt: 05.11.2012, 11:33
Ad Soyad: Dora Göksal
Şehir: Ankara
:
Yarışma Pilotu 300++ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #21 gönderen dorarara » 6 ay 2 gün önce (22.08.2017, 16:08)

TPP'nin 20.07.2017 tarihli 2. dönem son toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

1. 2018 yarışma takvimi üzerinde görüş bildirilmiştir. Yarışma takviminin temmuz ve ağustos aylarına sıkışmasının önüne geçilmesi ve katılımcı pilot sayısını azaltmayacak şekilde yarışma sayılarının arttırılabilmesi amacıyla Nisan – Mayıs 2018 ile Eylül 2018 tarihlerine birer yarışma planlanması fikri kabul görmüştür.

2. TPS 2017’nin hazırlanması konusunda görüş belirtilmiştir.

3. TPS 2018 için yapılması muhtemel değişiklikler üzerinde tartışılmıştır. TPS 2017’nin 1 Aralık 2017 itibariyle ilan edileceği ifade edilmiştir.

4. Milli Takım Seçim Kriterleri tekrar görüşülmüş ve kriterlerin 2018 sezonu için bu haliyle devamı konusunda fikir birliği oluşmuştur.

5. 2017 sezonu sonunda çalışmaya başlayacak yeni dönem TPP üyeleri için seçim yapılmıştır. Buna göre, yeni TPP üyeleri Hüseyin Tanrıverdi, Rasim Esen, Mustafa Aztekin ve Tecelli Aydın Görgülü olmuştur.

Son olarak, 2 yıl boyunca süren gönüllü çalışma dönemimizde desteğini esirgemeyen, çalışmalarımızı takip edip eleştiren, bunlara katkı sağlayan herkese ve kuruma teşekkür ederiz. Yeni seçilen arkadaşlarımızı gönülden kutlar ve çalışmalarında başarılar dileriz.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Dora Göksal
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 14
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #22 gönderen husam » 2 ay 1 hafta önce (12.12.2017, 15:17)

(TPP facebook sayfasından yapılan duyurular arşivleme amaçlı buraya (ypforum.com) Aralık'17 tarihinde taşınmıştır.)

TPP 2017 1. Toplantısı 17.08.2017 Perşembe günü Denizli – Çameli ilçesinde gerçekleştirildi.

Gündem :
- TPP 2017 Üyelerinin göreve başlaması
- TPP İletişim kanallarının belirlenmesi ve yeni kurula devredilmesi
- Çalışma prensiplerinin belirlenmesi

Alınan Kararlar :
1- Antalya Elmalı da gerçekleşen seçim ile Hüseyin TANRIVERDİ (İstanbul), Rasim ESEN(Antalya), Tecelli Aydın GÖRGÜLÜ (Mersin), Mustafa AZTEKİN (Ankara) TPP 2017 temsilcileri olarak belirlenmiş ve göreve başlamıştır.
2- İletişim kanallarının yeni oluşan kurula 15.09.2017 tarihine kadar devredilmesine karar verilmiştir.
3- a) TPP 2017 kurulunun her ayın 2. Haftası telekonferans yöntemi ile toplantı yapmasına karar verilmiştir. b) Toplantı notlarının facebook hesabında yayınlanmasına ve bir sonraki toplantı gündeminin her ayın ilk haftasında facebook hesabında yayınlanmasına karar verilmiştir. c) Toplantı gündeminin , belirtilen gündem maddelerinden ve TPP e-posta hesabına gelen e-postalardan oluşmasına karar verildi.

EYLÜL 2017 TOPLANTI GÜNDEMİ olarak aşağıdaki konular belirlenmişir.
1- 2017 yarışma değerlendirme formlarının hazırlanması
2- TPP 2017 kurulunun çalışma konularının ve zamanlamaların belirlenmesi için Çalışma Çizelgeleri Taslağı Oluşturulması (TPS 2017 Puanlama – TPS 2018 Kriterleri)

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin
buhak

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 14
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #23 gönderen husam » 2 ay 1 hafta önce (12.12.2017, 15:43)

(TPP facebook sayfasından yapılan duyurular arşivleme amaçlı buraya (ypforum.com) Aralık'17 tarihinde taşınmıştır.)

TPP'nin Eylül’17 toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

Gündem :
• TPP 2017 Yarışma değerlendirme formlarının açıklanması
• 2018 Yarışma Takvimi önerilerinin oluşturulması
• 2017 Türkiye Pilot Sıralamasının hesaplanması

Alınan Kararlar :
• 2017 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları değerlendirilmiş olup, sonuçlar bu paylaşım ile birlikte tüm pilotların bilgisine sunulmuştur.
• 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları ön takvimi oluşturulmuş olup, bu paylaşım ile birlikte idari yönetimlerin ve organizatörlerin bilgisine sunularak, önerilerin oluşması adına ilgili çalışma yapılmıştır. Ayrıca;
• 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışma organizasyonları için TPP önerileri belirlenmiştir.

TPP adına, 2018 yılı yamaç paraşütü mesafe yarışmaları için önerilen takvim ve bu organizasyonlarla ilgili tavsiyeler aşağıdaki gibidir:
a) (Nisan-Mayıs)(Haziran-Temmuz)(Ağustos-Eylül) olmak üzere TPS'e puan verecek ana yarışma tarihleri 3 dönem şeklinde düşünülmeli ve her bir dönemde 1 yarışma planlanacak şekilde organizasyon başvuruları değerlendirilmeli. Eğitim / hafta sonu yarışmaları aralara serpiştirilebilir hatta yarışmacılar için antrenman olacakları değerlendirilmelidir.
b) Yarışma planlamaları sırasında yurt içi ve yurt dışı (PWC) yarışmalarının tarihleri göz önünde bulundurularak 2 yarışma arasında minimum 1 hafta boşluk olmalı.
c) Planlanacak yarışmalarda, uluslararası yarışmalarda uygulandığı üzere, şehir ve ülke dışından gelen sporcuların durumları göz önünde bulundurularak yarışmalar Cumartesi günü sonlanacak şekilde planlama yapılmalı.
d) Ülke ve sporcu puanlarına sağlayacağı katkı düşünülerek, Pre-Pwc Çameli yarışması, Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası olmamalı ve şampiyona farklı bir organizasyon olarak düzenlemeli.
e) Sporcuların yarışma öncesi antreman ve sezona ısınma durumları düşünülerek, Türkiye Şampiyonası, sezonun ilk yurt içi yarışması olmamalı.

• Türkiye Pilot Sıralamasının oluşturulması için ilgili altyapı çalışmaları yapılmış ve son gelecek sonuçlarla beraber, 2017 TPS’nin 05.12.2017 ile 15.12.2017 tarihleri arasında yayınlanmasına karar verilmiştir.

Ekim 2017 Toplantı Gündemi :
1- Çalışma Çizelgeleri Taslakları Oluşturulmasına Devam Edilmesi (TPS 2017 Puanlama – TPS 2018 Kriterleri)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Organizasyon Değerlendirme Formu ilgili yarışmaya katılan TPP üyeleri tarafından doldurulmaktadır. Formu dolduran kişi sayısı arttıkça sonuçların istatistiksel anlamlılığı da artmaktadır. Mercimektepe XC için 1, Bursa XC Open için 3, Kayseri Ali Dağı XC Open için 2, Çameli XC Open için 3, Elmalı Türkiye Şampiyonası için 3 üye formu doldurmuştur. Akşehir XC Open, yarışmaya katılan TPP üyesi bulunmadığından değerlendirmeye alınmamıştır. Buna göre, yarışmalarının genel değerlendirmesi ekteki gibidir.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
buhak

Kullanıcı avatarı
husam
Mesajlar: 14
Kayıt: 26.10.2009, 01:16
Ad Soyad: Huseyin Tanrıverdi
Şehir: Istanbul
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli (TPP)

Mesaj #24 gönderen husam » 2 ay 1 hafta önce (12.12.2017, 15:51)

TPP Aralık’17 toplantısında alınan kararlar aşağıdaki gibidir:

1. Türkiye Pilotlar Sıralaması (TPS) 2017 hazırlandı. Buna göre, TPS 2017’nın en başarılı üç pilotu sırasıyla Dora Göksal, Yiğit Yıldırım ve Durali Karaca olmuştur. (Bkz. Ek-1).

2. A ve B Kategori Yarışma Pilotları TPS 2017’ye göre güncellendi (Bkz. Tablo-1).

3. TPS 2017, güncellenen A ve B Kategori Yarışma Pilotları listesi ile güncel FAI CIVL Dünya Sıralaması (WPRS) kullanılarak Milli Takım Seçim kriterlerini sağlayan ve 2018 yılında Türkiye’yi temsil edecek milli takım Tablo-2'deki gibidir (Bkz. Tablo-2)
Buna göre, A Milli takım ve yedek kadro ile ilk defa B takımı oluşturulmuştur.
- Rasim Esen TPS 2017’i ilk 10’da bitirdiği için
- Murat Tüzer ilk 10’da yer alamazken WPRS ilk 400’de olduğu için,
- Merve Gülşah Arslan WPRS ilk 400’de veya güncel TPS’de ilk 10’da hiçbir kadın pilot bulunmadığından, WPRS’de ilk sırada yer alan kadın pilot olduğu için A milli takıma seçilmiştir.
- Hüseyin Tanrıverdi A kategorisinde olmasına rağmen kalan 2 koşulu sağlayamadığı için yedek kadroya alınmıştır.

4. Federasyonla karşılıklı diyalog sonrası, yeni pilotları desteklemek amaçlı B Milli takım oluşturulmuştur. Seçim kriterleri olarak TPS ilk 20’de yer alması ve A Milli takım kriterlerini karşılayamamış olması benimsenmiştir. Federasyon tarafından sağlanacak destek konusu şu an belirlenmemiş olup TPP olarak önerimiz aşağıdaki şekildedir.
- İlgili yılın TPS sıralamasında ilk 10'a girmiş, yeterli kalifikasyon harfi olan fakat A Milli Takım (As+Yedek) seçim kriterlerini karşılayamamış pilotun bir (1) adet PWC ve fedarasyonun ayırdığı bütçe doğrultusunda Pre-PWC yarışmalarına katılımının dekteklenmesi
- İlgili yılın TPS sıralamasında ilk 20'ye girmiş fakat A Milli Takım (As+Yedek) seçim kriterlerini karşılayamamış pilotun, fedarasyonun ayırdığı bütçe doğrultusunda yıl içerisindeki Pre-PWC yarışmalarına katılımının desteklenmesi.
B Milli takım ile ilgili çalışmalar başlamış olup gelişmelerle ilgili bilgi ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır.

5. 2018 yılında Türkiye’de hem Aksaray PWC, hem de Çameli Pre-PWC yarışmalarının yapılacak olmasından dolayı, federasyon tarafından milli takımların öncelikli olarak bu yarışmalara katılması beklenmektedir. Bundan dolayı milli takımın yarışma takvimi ve katılım planı oluşturulmasına karar verilmiştir. Konuyla ilgili olarak bir sonraki toplantıya kadar milli takım pilotlarına ulaşılarak plan oluşturulup federasyon ile paylaşılacaktır.

6. Milli takım yönetmeliğinin 2018 sezonu öncesi gözden geçirilmesi ve ihtiyaç halinde güncellenmesi için çalışmalar başlamıştır. Ocak’18 TPP toplantısında değerlendirilecek ve duyuru yapılacaktır.

7. 2018 yarışma takvimi THSF tarafından büyük ölçüde tamamlanmış olup, yine THSF tarafından kısa süre içerisinde yayınlanacaktır.

Türkiye Yarışma Pilotları Paneli adına
Huseyin
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
buhak“Pilot Panel & Yarışma Paneli” sayfasına dön