2013 yili icin TPS'de yapilmasi istenen degisiklikler

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

2013 yili icin TPS'de yapilmasi istenen degisiklikler

Mesaj #1 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.12.2012, 22:15)

Muzaffer Dundar 26 Kasim 2012

Ben baslayayim.

Oncelikle, Muzaffer Dundar olarak bu sene sadece 1 yarisma sayesinde TPSde en ust sirada olmayi hazmedemedim.

1)TPS amacini bu sene cok iyi sekilde yansitmamistir. TPSye katilan yarismalarin sayisinin gundeme alinmasini, arttirilmasi gerektigini dusunuyorum. ornek Sampiyona tekrar tpsye dahil edilebilir, Yabanci yarismalardan alinan task sayisi arttirilabilir, Bozdag open gibi haftasonu bolgesel yarismalarin TPSye dahil edilmesi dusunulebilir vs. Bu bize daha dogru yilin en basarili pilotlari siralamasi verecektir.

2)Yabanci pilotlarin katsayiya girisi ile ilgili gectigimiz sene katsayi hesaplamalarini cok etkileyen bir kural hatasi vardi bu kuralin bence kesinlikle elden gecirilmesi lazim.

3) ......vs vs

Arkadaslar yanlis oldugunu duzeltilmesini istediklerinizi siralayarak devam edin. Suan cozum degil cozulecek problem listesi yapiyoruz. Daha sonra her madde icin tartisir oylama yapariz.

Selamlar

------------------------

Afsin Oral 26 Kasim 2012

Muzaffer tebrik ederim kardeşim..hayırlı olsun..

Geçen gün muratla sesli düşündük..Kendi adıma şöyle bir sıkıntım oldu..Eğrisi doğrusu yanlışı ile bir yarışma düzenledik..Katılım çok fazla oldu..keyif aldık..ama bu yarışmanın TPS ye en azından 1 task vermesi güzel olurdu diye düşündüm "sezon sonunda". sıkıntıma gelince ben burada kullandığım yıllık izinlerimden ötürü misal çerkeşe gidemedim..Belki bu yarışmaya gelipte fırsatı olamayıp diğer yarışmalara gidemeyenlerde olmuştur.
senin söylediğin 1 madde için önerim şudur..
Eğer olursa bozdağ,gürsu gibi yarışmalardan 1er task TPS ye dahil edilebilir.. Yabancı yarışmalardan alınan task sayısının artırılmasına sıcak bakmıyorum..bölgesel yarışmalara destek verilmelidir.

saygılar.

--------------------------------

Sebahattin Kilic 26 Kasim 2012

yarışma sayısının artırılması ve katılımın gerek yabancı gerekse yurt içi yarışmacılırın üst düzeyde olması için yarışma tarihlerinin ve yerlerinin iyi belirlenmesi teşvik ve daha iyi performansların yeni yeteneklerin cıkması için dereceye giren pilot ve kuluplerin madi ödülle ödülendirilmesi yurt içi eğtim yarışmalarını fazlalaştırılmasına teşvik ve imkan sunmak kalsman sınıfında dereceler düzenlemek tıpkı bayanlar klasmanı gibi kanat seviyesindede klasman yapmak tps ye puan veren torpoint sayısının fazlalaşması vb şeyler gerekli bence

-----------------------------

Muzaffer Dundar 26 Kasim 2012

Afsin Sebo, Bence once neler degismeli neler duzeltilmeli onlari maddeler halinde yazalim. Suan yazilan maddeler uzerinde tartismayalim. Yoksa konulari toparlayamayiz ve arpa boyu yol alamayiz. Karmasa yaratmadan maddeleri siralayin. Heleki siz ikiniz panele yeni dahil oldugunuz icin sizin bakis acinizla parmak basacaginiz problemleri belki digerleri gozden kacirmis olabilir dusunun bakalim neler degissin, duzeltilsin.

Emrenin bahsettigi konudan haberdarim 3. problem olarak tasklarin normalizasyonu puan hesaplamasina goz atilmasi lazim diyelim.

Suana kadar 3 oldu yok mu arttiran :D