2013 THSF Turkiye Sampiyonasi Yeri (OYLAMA ACILMISTIR!!)

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

2013 THSF Turkiye Sampiyonasi Yeri (OYLAMA ACILMISTIR!!)

Mesaj #1 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.12.2012, 21:07)

Arkadaslar

Basliktan takip edebileceginiz gibi federasyon panelden 9-15 eylul tarihlerinde yapilmasi planlanan Turkiye Sampiyonasi yeri hakkinda gorus belirtmesini istemistir.

Federasyonun onerdigi bolgeler asagidadir. Lutfen bu bolgeler hakkindaki dusuncelerinizi ve eklemek istediginiz farkli bir bolgeyi paylasin. Daha sonra oylama yapariz.

1) Cankiri Bayramören
2) Afyon Dinar
3) Izmir Tire + Bozdağ
4) Isparta Sarkıkaraağaç
5) Adana Cukurova (Guner Akkaya'nin onerisi)
6) Denizli Cameli (Sener Arslan'in onerisi)

-----------------------------
1) CANKIRI Bayramoren : En sevdigim ucus bolgelerinden biri ancak Denizli ve Kayseri gibi son yillarda ustuste cok yarisma yapildi bence bu yil ara verilmeli. Erzincan'a uzakligi 9 saat. Eylul ayindaki hava kosullari hakkinda bir bilgim yok. Leonardodaki kayitlara gore. Bugune kadar yapilan yarismalar temmuz ve agustosta yapilmis. Ve guzel tasklar hava kosullari olusmus. Ancak ayni bolge sayabilecegimiz Isik dagi/Paradise hill de gectigimiz yil yapilan yarismada daha onceki yillardaki hava kosullariyla karsilasilmamis. Suanki secenekler arasinda sonuncu.

2) AFYON Dinar : Hava sezon sonu Cokelez kosullarinda olur. Ancak gectigimiz sene sampiyonada gidipte ucamadigimiz gun farkettigim ucus tepesinin Kuzey Guney vadi seklindeki bir olusumun icinde oldugu ve ruzgarin patlama riskinin fazla oldugudur. Google mapsten bu gorulebiliyor. Bolgede ucan arkadaslar daha iyi bilgi verirlese sevinirim. Erzincan'a 14 saat. Sondan ikinci.

3) IZMIR Bozdag+Tire : MASHAVK'in Mayis ayinda yeterli destegi saglayabilirse 1 haftalik yarisma yapma istegi oldugunu biliyorum bu sebeple ulkedeki yarismalarin arttirilmasi icin bu yarismaya sampiyona harici federasyon/THK destegi verilebilirse sampiyona icin baska bir bolge dusunulmeli ancak destek verilmeyecekse sampiyona THSF tarafindan 9-15 tarihlerinde veya Haziran basinda Bozdagda yapilabilir. Bozdagin bence tek problemi take offun kucuk olmasi 120-130 kisinin katilacagi yarismada eger onceden hafriyat yapilmazsa zorlanilir. Bozdagin ekurisi Tirede hic bulunmadim. Ucan arkadaslar yorum yapar. Erzincan'a 18 saat. izmir uzerinden ucak ile seyahat kolay olur.

4) ISPARTA Sarkıkaraağaç : Burada da hic bulunmadim ancak haritadan baktigimda cillop gibi bir cografi yapisi var. Ova, siradaglar, Vadi gecisleri, Ovanin icindeki kucuk tepeler, goller... onlarca cesit task yapma imkani var. Eger termikli guzel havalara denk gelirsek ve tasklarimizi ilginc yaparsak bence katilan herkesin en zevkli yarismasi olur. Yazarken fotograflara bakarken heyecanlandim. Her yone kalkis veren bir tepe. Benim favorim. Erzincan'a 13 saat. Semih Sayir ve Mesut Albayrak'in eylul 2011deki ucuslari. http://www.ypforum.com/leonardo/tracks/ ... keoff:9667

5) ADANA Cukurova'nin kuzeyi : Ben hic hayatimda Adanaya gitmedim. Olmeden yapmak istediklerimden biri Adanada patlayasaya kadar gercek Adana kebabi yemek. Sampiyona burada olursa sirf bu sebeple katilirim. :D internetten takip ettigim kadariyla Adana/ Mersin bolgesi yilin gec aylarinda bile termik ucuslari sagliyor o yuzden Fransizlarin Reunion adasinda yaptigi gibi sezonun diger illerde bittigi ekim ayinda bu bolgelerde yarismalar duzenlemeliyiz. Denizin yakinligi ve nemi kesecek yuksek daglarin arkasinda degil onunde yarismamiz beni urkutuyor. alcak bulut tabani problemi yasayabiliriz. Diger bolgelerin ortak ozelligi olan kuru icanadolu havasinin Cukurovada olacagini dusunmuyorum. Ayrica Bozdagda oldugu gibi eger Guner baskan Turkiye Sampiyonasi degil yerel destekler ile 1 haftalik FAI cat2 yarismasi organize edebilecekse federasyonun yarismasi baska yerde yapilsin. Hem Pre-TS deneme yarismasi olur hem de ulkede 1 yarisma fazla yapilmis olur. Bu yarismaya gelen arkadaslar sayesinde bolge hakkinda fikir olusturulup en uygun zaman dilimi secildikten sonra 2014te Turkiye sampiyonasi yapilir. Erzincan'a 9 saat

Cameli bolgesi hakkinda Sener Arslan arkadasimiz bana mesaj gonderdi bolge hakkinda bilgi sahibi olmaniz icin Sener'in izniyle burada paylasiyorum
6. DENIZLI Cameli :
[quote="SENER ARSLAN"]Çameli Denizli'ye 110 km Fethiye'ye 80 km uzaklıkta küçük bir ilçe. Denizlililer Çameli için memurların sürgün yeri derler. Denizli'ye olan uzaklığı, sosyal imkanlarının olmaması, iş imkanlarının olmaması nedeni ile böyle bir tabir kullanırlar Çameli için. Lakin Çameli yerel idarecileri el birliği ile Çameli'ne bir şeyler yapalım ve bu talihsiz bahtını yenelim diye çabalamaktalar. Ekonomisi ağırlıklı olarak tarıma dayalı olduğundan Tarımla ilgili festivaller düzenlemişler. Bunun yanı sıra doğa turizmine uygunluğu nedeni ile de doğa sporlarının yapıldığı bir yer haline getirmeyi amaçlamışlar. Dağcılık, kayak sporları, yamaç paraşütü gibi etkinlikler yapılsın diye de bu sporları yapan kişiler ile diyalog kurmuşlar. Hatta bu çalışmalarda o denli ciddiler ki bu küçük ilçeye otel dahi yaptırıyorlar. Yamaç paraşütü konusunda Denizli'de bir takım aracılar ile bana ulaştılar. Çameli kasabasına gittik. Yerel idare çılgın derecede istekli. 2140 m rakımlı Yaylacık tepe isimli bir tepeye çıktık. Orman Müdürü ve müdürlüğün 4X4 olan 4 tane jipi o gün bize tahsis edildi. Tepe kesinlikle uçuşa müsait bir durumda değildi. Orman müdürü ile saatlerce take off un nasıl düzenleneceği hakkında konuştuk. Yanımda Barış Tura'da vardı. Take off u tarif ettik. O gün hava koşullarını değerlendirmek için Barış ile zorlu bir kalkış alanından kalkış yaptık. Coğrafya kesinlikle Çökelezden çok daha iyi. XC uçuşları için mükemmel kombinasyonlara sahip bir bölge. İlk uçtuğumuz gün ben 3700 m irtifa aldım. 3700 m den Fethiye'yi dahi görebiliyorsunuz. Barış 1.5 ben 2.5 saate yakın bir uçuş sonrasında indik ve her ikimizdeki fikir aynı idi. MÜKEMMEL. Aradan 3 hafta geçti ve kaymakamlıktan aradılar beni. Take offu sizin söylediğiniz gibi yapmak üzere tepeye iş makineleri çıkardık. Rica etsek iş makineleri çalışırken tekrar gelseniz ve makine operatörlerine birde siz tarif etseniz dediler. Onların bu gayretini karşılıksız bırakmayarak ben tekrar Çameli'ne gittim. 1 hafta sonrasında Semih abiler Fethiye'den 25 kişilik grupla, bende Denizli'den gittim. Semih abi ile take off ta buluştuk ve take offu görünce şok oldum. İlk halini görenler olarak Semih abide bende mükemmel dedik. Uçuş sonrasında yerel yöneticiler ile bir yemek esnasında yapılabilecekleri konuştuk. Kendileri bu sporda Türkiye genelinde Çameli ismini duyurmak için biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız dediler. Yarışma düzenlenir ise konaklama, yeme içme, kumanya, retriv hizmetleri gibi her türlü imkan emrinizde dediler. Topu tamamen Semih abiye attım. Yarışma organizatörlüğü konusunda duayen Semih abidir bu konuda Semih abi ile diyaloglarınızı sürdürün dedim. Semih abi ile görüştüler ancak Semih abinin konuya ilişkin şu an düşüncesinin ne olduğunu bilmiyorum. her kim ben burada yarışma organize edeceğim derse yerel idare tüm imkanlarını seferber etmeye hazırlar. Take off ile ilgili bilgileride vereyim. Take off hakim doğu haricindeki tüm yönlere kalkış veriyor. Bu ciddi bir avantaj. Rakımı 2140 m. Take off ta kullanılabilecek 2 tane tuvaletin olduğu ihtiyaçları karşılayacak yangın gözetleme kulesi mevcut. Take off a çıkan yolu özel idare düzenleyecek. Normal araçların çıkabileceği bir hale getirecekler. İniş alanları 1400 m civarında. Yani 700 m irtifa farkı var. İniş alanı problemi yok. İrtifada deniz take off ta göl manzarası mevcut :) Kasaba içinde belediyenin yaptığı gayet lüks güzel bir restorant var. Kız ve erkek yurtlarında konaklama imkanı var ki bu yurtlar son derece bakımlı ve temiz yurtlar. Festivalin yapıldığı ay eylül ayı. Türkiye şampiyonası bu aya denk getirilir ve burada yapılır ise akşamları konserler vs gibi organizasyonlarda olacaktır. Bu arada Denizli'de son yapılan yarışmaya Denizli yerel idaresinin destek vermemesinin özel sebepleri vardı. Bütün suçu birisine yüklemek istemiyorum ancak tamamen diyalog ve iletişim probleminden kaynaklanan bir durumdu. Daha sonra Vali beyin kullandığı cümle şu oldu. İçinde sizin olduğunuz bir organizasyona gereken desteği veririz. Mülki amirler ile yapılan diyaloglarda devlet dili ile konuşarak bir çok şey yapılabilir ki Çameli'nde böyle bir sıkıntıda yok. Zaten kaymakam, belediye başkanı, emniyet müdürü, orman müdürü, mal müdürü herkes siz imkan isteyin biz verelim diyorlar. Geriye kalan tek şey birinin ben burada yarışma yapacağım diyerek çıkması. Açıkçası Semih abi yapar diyordum ancak yazısında biraz çekimser olduğunu gördüm. Belki Erzincan'da yapılacak organizasyonlar nedeni ile bu şekilde düşünüyor ancak bu bölge hem uçuş açısından hemde imkanlar açısından mutlaka değerlendirilmeli diye düşünüyorum.[/b]
En son muzzy145 tarafından 27.12.2012, 18:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 00:57)

Muzaffer selam,
ilk once geçen seneki yarışmadaki rezaletlerin yaşatılmaması adına, yarışmanın tarihinden ve yerinden daha önemli olan; yarışmayı bu sene GSGM mü düzenleyecek THSF mi?
Yarışmayı THSF düzenleyecekse yarışmanın koordinatörü
kim olacak?
Yarışma direktörünün ne şartlarda nasıl belirleneceği soruları daha başından çözülmeli, ilan edilmeli ve pilot panelin görüşü sorulmalıdır. Güvenlik sorunlarıyla dolu bir yarışma istemiyoruz,oldu bitti istemiyoruz.
Zaman ve mekan çözülesi ayrıntılardır, önce yarışmanın fiziki alt yapısının ayrıntılarını öğrenmek istiyorum.
tarih konusunda değişiklik genel çoğunluğa fayda sağlayacaktır,Erzincanın arkası veya önü sıkıntı yaratır, öğrencileri üzmeyecek bir tarih olmalıdır.
Yere karar verilsin tarih ona göre kaydırılır ziraa bölgenin meteoroloji istatistikleri önem arz ediyor.
Koskoca GSGM ye bağlı Federasyon hala belediyeden valilikten mi medet umuyor bu nedir::??

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 00:59)

Ozetlersem benim 2013 icin tercih siralamam

1. ISPARTA Sarkıkaraağaç
2. IZMIR Bozdag+Tire 9-15 eylul
3. IZMIR Bozdag+Tire Mayis sonu/Haziran basi
4. DENIZLI Cameli
5. ADANA Cukurova'nin kuzeyi
6. AFYON Dinar
7. CANKIRI Bayramoren

2013 te gonlumden gecen yarismalar 3 adet
ISPARTA'da THSF sampiyona, BOZDAG'da THK/federasyon destekli CAT2 yarisma ve ADANA'da THK/federasyon destekli CAT2 yarisma.

2014 te gonlumden gecen yarismalar 3 adet
ADANA veya BOZDAGda THSF sampiyona, BAYRAMOREN'de THK/federasyon destekli CAT2 yarisma ve CAMELI'de THK/federasyon destekli CAT2 yarisma.

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 03:22)

bence 2013 tr şanpiyonası yeni bir çografyada yapılmalı ısparta ve afyon olabilir ziyanın dediği gibi koskoca gsgm isterse mükemel bir türkiye şanpiyonası düzenler artık belediye ve yerel yönetimlere el açmamalı bencede thsf tr şanpiyonasına yakışır bir yarışma yapmalı

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

yarışmalar

Mesaj #5 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 10:32)

öncelikli olarak thsf bir başkanlık seçimi olduğu için yarışmalara mevcut bşk destek vereceğini söylese yeni seçilen bşk olmaz deme ihtimali var?"%1 bile olsa"
o yüzden yarışmanın nerde olacağı kimin org edeceği gibi konular şu an sanki muallak gibi..
muzo çok güzel tek tek inceleme ve açıklama yapmış..
benim eklemelerim
tire kuzeye bakan bir pist ve termal aktivide açısından güzel..
2010 xc openda "semih abinin yarışması" 1 task uçulmuştu.
bayramöreni seven bir pilotum ama grubun yarıdan fazlası sanırım yeni yerleri isteme arzusunda..
ısparta bakir ve xc potansiyelinin yüksek olduğunu düşündüğüm yerler arasında..
adana bölgesinde güner bşk güzel bir etkinlik yapabilecek güçte olduğunu hissediyorum..
çameli de değerlendirmede olmalı ama handikapı geçen yıl denizlide yarışma yapılması.

bu arada kayserinin ismi neden yok..şampiyona burada olamazmı..altyapı tesis pist 10 numara.erzincanada yakın.benim ilk tercihim burası olur.önerimdir.

çameli ve adanada pistlerin görülmesi,değerlendirilmesi açısından, 2-3 günlük yarışmalar yapılması daha mantıklı gibi geliyor.hemde bölgede ilerisi için neler yapılabilir mülki erkana gösterilmiş olur.

2013 yarışma
1-kayseri--alidağ
2-ısparta-şarkikaraağaç
3-bozdağ-tire
4-çankırı- bayramören "hakikisi"
5-adana
6-afyon dinar.

Kullanıcı avatarı
0guzkan
Ad Soyad: Oğuzkan Sadeer
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen 0guzkan » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 11:00)

2013 te Kayseri Alidağ kupası yüksek ihtimalle devam edecek

Nisan Ayında Mashavk Bozdağ XC open planlıyor

sezonda bir bölgede 2 yarışma olmasına karşıyım, öncelikle geçen seneyi kıyaslarsak bu sene yerel yönetim nerede daha çok destek verecekse o bölgede şampiyona yapılmalı GSGM ve THSF güvenilmemeli en azından bu sene , benim tercih sıralamam

Isparta Sarkıkaraağaç Semih abinin yorumu ve mesut abinin uçuşana bakarsak eylül ayında gayet verimli bir bölge ilk tercihim

Adana

Denizli Çameli

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (05.12.2012, 16:52)

.

Öncelikle Ben THSF'nin mecbur kalmadıkça kendi imkanları ile yarışma yapmasını doğru bulmuyorum. Ancak THSF yönetimi insiyatifi hangi yönde kullanırsa kullansın kararına saygı duyuyorum. Sonuç itibarıyle biz düşüncemizi söyleriz sonrasında kendi açılarından değerlendirirler ve uygun bir karar verirler. Şimdi bir bölgemiz uçuş açısından olumlu ise ve bölgedeki yerel unsurlar (Belediye, valilik, kaymakamlık, turizm müdürlüğü, esnaf,ticaret,sanayi odaları vb) böyle bir yarışma yapmak istiyorlarsa bunu THSF den talep ederler. THSF başvuruları değerlendirir ve buna göre karar verir. Burada panele teknik olarak danışma ihtiyacı hissederse bizlerde bu konuda yardımcı oluruz. Yada THSF nin kendi teknik kurulu vardır. Teknik kurulu bu konuda karar verir. Burada bölgeyi değerlendirirken teknik olarak incelenecek unsurlar bellidir. Bunun haricinde katılacak her pilotun seviyesine uygun mudur? yarışmanın yapılacağı tarihlerde meteorolojik veriler uygunmudur? Bunları değerlendirip karar düşüncelerimizi söyleriz. Diğer taraftan bir bölge böyle bir yarışmaya evsahipliği yapmak istiyorsa ekonomik olarak da katkı sağlamalı bence. THSF nin böyle bir yarışmaya bütçe ayırıp bu kaynağı harcayacağına camiamıza başka şekilde destek olabilir. Eğer hiç bir bölgeden böyle bir talep ve destek gelmez ise elbette THSF burada devreye girmeli ve organizasyonu yapmalıdır. Eğer elimizde böyle bir organizasyonun talibi var ise ona göre değerlendirelim.

Diğer taraftan böyle bir talip yok ise veya THSF yönetimi bunu illaki hiç bir kurumu devreye sokmadan kendi imkanları ile bir şampiyona yapacak ve bizden yer seçmemizi istiyorlar ise; öncelikli olarak yarışmanın yapılacak bölgede yerel bir pilot ile çalışılması gerekir. yok ise yerel ve etkili bir arkadaş organizasyonun içerisinde olmalı ve lojistik destek vermelidir. Yoksa ne kadar paranız olursa olsun deplasman sayılacak bu tür yerlerde problem yaşarsınız. Hatta rezil olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Kayseri dışında yaptığım organizasyonlarda Erzincan ve Tokattan yarışmaya destek olan arkadaşlar sayesinde organizasyonlar sorunsuz yürüdü. Erzincandan başta Ahmet Saim Yılmaz, Tokatta Sadi Dinler, İlhan Yayar ve Kemal Göçek olmasa idi bu organizasyonlar kesinlikle başarılı olamazdı. (İsmini veremediğim diğer arkadaşlar kusuruma bakmasınlar) hele bu arkadaşlarımız sporun içerisinden olunca daha iyi anlaşıyorsunuz. En azından alışveriş yapacak olsanız nereye gitmeniz gerektiğini size söyleyecek insanlara ihtiyacınız var. Nerede ne var nerede ne yok? Yani bize muhatab gerekli ve bu gerçekten çok önemli. Biz gidelim X bölgede böyle bir yarışma yapalım dediniz orada da kimse yok ise bu yarışmanın yapılmış olmasının dışında bize hiç bir yararı yok. Diğer türlü yerel arkadaşlar söz konusu bölgeye sahip çıkarlar ve bu yatırımın yapılmış olmasından dolayı bölgede yamaçparaşütü gelişir. Denizli ve Kayseri illeri bu konuda güzel örneklerdir. Denizli ve Kayseri iline bir şey yapmana gerek yok. Bu spor burada aldı başını gitti. Elbette kendi içlerinda farklı sorunları olabilir. Şampiyonayı bu illerde yapmanın pek avantajı yoktur. Bölgeye bir katkısı olamaz. Yeni bölgeler fikrini bende destekliyorum. Yeni bir bölge yerel destekleri ile bu spora katkı bulunacağını bizlere gösteriyorsa Türkiye Şampiyonası gibi bir markayı bu bölgeye tahsis ederek hem kendimize yarışma yapacak bir yer bulmuş oluruz hemde camiamiza yeni bir bölge kazandırmış oluruz. Bence Federasyonun asli görevlerinden biriside bu olmalıdır. Kayseri, Denizli, Bayramören, Erzincan gibi bölgeler ise artık kendi yarışmalarını ve markalarını yaratmalılar ve ellerindeki imkanlarla kendi yarışmalarını organize edebilmeliler. Bu bölgeler THSF ye hiç bir yük getirmeden organizasyon yapacaklar ise şampiyonaya ev sahipliği yapmalılar. Yoksa burada değirmeni illaki THSF veya THK döndürecekse sporumuzun gelişmesini beklemek hayal olur. Bir bölgeye bir kaç sene destek verilmeli. Türkiye Şampiyonasının kendisi zaten güzel bir destektir. Protokol ve bölgenin ileri gelenlerine ifade edilmek istenen her şey zaten yarışmanın içerisinde vardır. Daha sonra ise söz konusu bölge kendi ayakları üzerinde durabilmelidir. İşte bunu başardığımızda kimseye muhtaç olmayarak sproumuz bir noktaya getiririz. Bunu başaramazsak burada pek çok konuda ağlamaya devam ederiz.

Bu nedenlerle Ben; Adana, Çameli ve Bozdağ seçeneklerini dikkate alıyor ve olumlu görüyorum. Adana'dan Güner, Bozdağ'dan Afşin, Çameli'nden Semih veya ilgilenen her kim ise verebilecekleri imkanlar, bölge ile ilgili teknik verileri paylaşmaya davet ediyorum. Panel ancak daha sonra bu konudaki görüşlerini doğru bir şekilde ifade edebilecektir. Bu 3 yer dışında talip olacak bölgeler var ise aynı davetim kendileri içinde geçerlidir.

.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 18:50)

Arkadaslar yarisma tarihini konusurken yarisma yeri ile baglantili oldugu icin once acil yarisma yeri oylamasi yapmamiz gerekiyor. Yarisma yeri konusu 20+gundur atil halde bekliyor, cevap mevap yazan yok. Buna bagli olarak yukaridaki onerilen yerler ve panel haricindeki basliktaki onerilenler arasindan yahoogroupsta oylama aciyorum. Oylamada birden fazla bolgeye oy kullanabilirsiniz.

http://groups.yahoo.com/group/turkpilot ... d=13164024

LUTFEN EN KISA SUREDE OYUNUZU KULLANINIZ.

2013 THSF Turkiye Sampiyonasinin yapilmasini istediginiz bolgeyi isaretleyiniz (Birden fazla secenek isaretlenebilir)

Bayramoren, CANKIRI
Dinar, AFYON
Bozdag+Tire, IZMIR
Sarkıkaraağaç, ISPARTA
Cukurova, ADANA
Cameli, DENIZLI
ERZINCAN
Turhal, TOKAT

Selamlar

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 19:33)

Oylamayi 15 gun filan once yapsaydik tamamdi fakat su an nerdeyse gundem dışı kaldi ve subjektif bir oylama olacak. Ama gene de oylayalim tabii ki.
Asagida diger baslik altinda yazdigim mesaji buraya da bilgi amaciyla yapistirdim.

SkyCloud yazdı:Algiladigim kadariyla THSF'nin elinde yarisma yapmaya istekli ve Belediyesi tarafindan resmi basvurusu yapilmis bir tek Cameli var.
Dolayisiyla 2013 TR Sampiyonasinin Cameli'nde yapilacagi cok yuksek ihtimal.
Bu birtakim kriterleri degistirebilir.
Tarihleri oncelikle meteo durumuna bagli olarak ve sonra Cameli icin tartismakta yarar var simdilik.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 19:53)

Adem yazdı:
Alim yazdı:2013 Yarışmasının yeri ile sorun öncelikle organizatör sorununu gündeme getirir. Bunlar birbirine bağlı konular. Panel son bir tarih belirlenmesini beklemesin varsın en kısa sürede bir karar versin. Hem yer hem de tarih hakkında. Bu koşullara uyacak organizatör bulma işini de bundan sonra yaparız.

Alim burada kafam karışıyor. Olayı netleştirebilirsen sevinirim. Bizim şu ana kadar ki yazışmalardan anladığımız "Federasyon organizasyonun yükünü çekebilecek bir yer bulunması durumunda burayı tercih edecektir." gibi bir görüş üzerinde duruluyor. Şimdi bu görüş doğru mu yanlış mı? Çünkü senin dediğin gibi yapıp biz bir yeri/tarihi seçtiğimizde daha sonradan bambaşka veriler ışığında farklı sonuçlar çıkabilecekse bizim düştüğümüz pozisyonda hiç hoş olmayacaktır.

Şimdi ağırlıklı olarak elimizde Çameli seçeneği var. Ben bölgeyi bilmiyorum. Bölge için teknik verilerin ortaya konması gerekiyor.Semih'in "Ben uçtum güzeldi" gibi ifadeleri bizler için doyurucu olmamalı. dikkate alınır ancak tamamen buna göre karar vermek ne kadar doğru? Çünkü organizasyonu yapacak kim bilmiyoruz? Organizasyonu Semih yapacaksa Ok. Semih'e sormak istediklerimiz olacak. Yok Ahmet yapacaksa ona sormak istediklerimiz olacak. Hiç bir şey bulamıyorsak bile bir muhatab bulmalıyız Alim. Şu ana kadar kimse bu konunun muhatabı benim demiyorsa buraya ben nasıl oy kullanayım? Diğer seçeneklerde aynı durum söz konusu.

Diğer taraftan Federasyon Türkiye'nin Federasyonudur. Ciddiyetini bütün Türkiye'ye göstermelidir ki Türkiye'de Federasyon'a saygı duysun. Öncelikli olarak Federasyon web sitesinden Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmak isteyen bölgeler ..... tarihine kadar Federasyon'a başvurmalıdır şeklinde bir ilan vermeniz gerekiyor. Bunu yapmadığınızda her türlü eleştiri ve suçlamaya göğüs germek zorunda kalırsınız. Buda çok gereksiz. Bizlere yakışan bellidir. Şeffaf olduğun zaman kafan hiç ağrımaz.

Uluslararası takvim zaten belli oldu. bundan sonra belli olacak bir yarışmamız vb bir durum yok zaten. Ha Ocağın ilk haftası Ha Şubatın ilk haftası. Ben bir fark ve acele etmemizi gerektirecek sebep göremiyorum. Sallapati işleri sevmiyorum. Bir iş yapacaksak adam gibi yapalım lütfen. Alim ve Serdar; bu konuda da sizlerden anlayış bekliyorum. Federasyon a yapılan ve yapılacak başvurulara göre tartışmak ve karar vermek istememiz kadar doğal bir talep olamaz herhalde.

Bende Akın abi ile aynı şekilde düşünüyorum. Diğer taraftaki yazışmalara da dikkat etmekte fayda var. Diğer taraftan Muzaffer şöyle de bir şey var; Biz burada Teknik olarak değerlendirme yapacak bir grubuz. elimizde elle tutulur gerçekçi veriler olmadan karar almak bu panelin seviyesini düşürür. Elimizde sadece Çameli var ise çameli seçeneği üzerinde durmalıyız. Ve çamelinin teknik verilerini burada irdelemeliyiz. Biz Dinar dediğimizde Fedearsyon ben burada yapamam derse ne olacak? Federasyonun ben buralarda yapabilirim dediği bir liste olmalı ve biz bu listeden seçmeliyiz. Yok her yerde yapabilirim diyorsa da bunu net bir şekilde bizlere ifade edebilmeli. Şu anda çok afaki bir şekilde oylama yapılmaya çalışılıyor ki bu verimli değil. Bu nedenlerden ve şartlardan dolayı da bu oylamada oy kullanamayacağım. Kişisel tercihimi söylememin sebebi tepki değil yanlış anlaşılmasın. Sonrada niçin oy kullanmadın diye sormayın diye söylüyorum. Tabi ki çıkan sonuca da saygılıyım.

.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (30.12.2012, 01:26)

Panelde son yapilan 2 oylamada 13 ve 16 kisi oy kullanmis. Yarisma yeri icin oy kullanan uye sayisi 14 kisi. Oylamalara katilan asagi yukari herkes oyunu kullanmis. 30 haziran pazar saat 17:00 de THSF Sampiyona yeri oylamasi sona erecektir. Panel uyelerine duyurulur.

Muzaffer Dundar

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (30.12.2012, 18:00)

Oylamamiz sonuclanmistir. Oylama sonuclari asagidaki gibidir. Kamuoyuna duyrulur.

Cameli, DENIZLI 16 oy %29
Bozdag+Tire, IZMIR 9 oy %16
Sarkıkaraağaç, ISPARTA 8 oy %14
Cukurova, ADANA 6 oy %10
Bayramoren, CANKIRI 6 oy %10
Erzincan, ERZINCAN 6 oy %10
Dinar, AFYON 3 oy %5
Turhal, TOKAT 1 oy %1