TPP'ye Kurumsal Kimlik

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: SkyCloud, PaRaDoX

Asagida yazili olan oneriyi kabul ediyorum.

Anket 18.12.2012, 21:42 tarihinde bitecek

EVET
16
100%
HAYIR
0
Oy yok
 
Toplam oy: 16

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Mesajlar: 523
Kayıt: 13.04.2005, 10:25
Ad Soyad: Akin Gokbulut
Şehir: İstanbul
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 18 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen SkyCloud » 5 yıl 8 ay önce (27.12.2012, 13:29)

Zaten ayni kanaatteyiz.
Simdiye kadar ayni seyi bir cok kere ifade ettim fakat nedense hep gozden kaciyor, yontemi yine tekrarlayayim.

Oylanarak kabul edilen kurala gore Yarisma Paneline kluplerden uyeler acilen alinir ve hemen, hizlica Teknik Komite/Kurul secilir. Teknik Kurulun ilk icraati de kuraldaki bu aksaklik, eksiklik, yanlislik her neyse onun uzerinde calisarak duzeltmek olur. Akabinde Panelde oylamaya sunar, buyuk ihtimalle kabul edilecektir ve akabinde bu tarz universite klubu vb durumdakilerden de uyeler Yarisma Paneline alinir. Akabinda gerekiyorsa Teknik Komite kendini fesheder veya daha kolayi bu yeni uyelerle birlikte yeni bir Teknik Kurul secimi icin oylama acar ve sorun asilir.
Ya da ikinci secenek : Konu oylamanin iptal edilmesi ve iceriginde universite vb kluplerden de uye alinmasini saglayacak bir tanimla yeni bir oylama acilmasi talep edilir. Talep eden altyapisini hazirlar, panelde goruslere sunar. Uygun gorulurse oylama acilir ve sorun asilir.

Budur.
Kullanıcı avatarı
ziya
Mesajlar: 247
Kayıt: 03.03.2005, 22:37
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
Şehir: Ölüdeniz - Bursa
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen ziya » 5 yıl 8 ay önce (27.12.2012, 13:46)

Anlasilan sudur, ogrencilerimiz her durumda bu olusumun icinde olmalidir ve olacaklardir. Seneleredir kendi universiteleri dahil pekcok sorunla bogusarak cok guzel seyler yaparak bu gunlere gelmis uni. Kuluplerimizi kurumsal bir kimligin altinda taniyarak onlara da guc katmis olacagiz. Itirazi olan varsa konussun. Odtu'luler tarafindan daslanarak kafanizin yarilmasini istemiyoruz.
Ziya...

Kullanıcı avatarı
Alim
Mesajlar: 90
Kayıt: 24.12.2008, 15:53
Ad Soyad: Alim Yıldırım
Şehir: İstanbul
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Alim » 5 yıl 7 ay önce (04.02.2013, 18:57)

Selamlar,

Üniversite havacılık kollarının temsili ile ilgili temel sorun organizasyon yapılarından kaynaklanıyor. Bazı topluluklar kulüpleşme işini üniversite bünyesindeki kulüplerin dalı olarak hallettiler çoğu halledemedi. Gelecekte Federasyon çatısı altında söz konusu olabilecek destekler, temsil hakkı gibi kazanımlar için bir şekilde Federasyon içinde var olmaları en azından uzun vadede şart. Bunun için bir yol bulunmalı. Çözüm için öncelikle havacılık topluluklarının başkanlarının konuyu takip etmesi gerekiyor. Konu ile ilgili yasa, yönetmelikler ve bürokratlar arasında dans etmek gerekiyor. Federasyon lisanslama işlemlerine başladığında bazı üniversitelerin risk algısı değişecektir çünkü sorumluluklar konusunda üniversite yönetimleri endişe duydukları için engel olabiliyorlar.

Mevcut durumda yarışmalara katılma kriterlerine bağlı olarak hangi üniversiteden kaç pilotun yarıştığı gibi bir data ortaya çıkarsa bununla ilişkilendirilecek bir formül ile üniversite havacılık toplulukları temsil edilebilir belki.“Pilot Panel & Yarışma Paneli” sayfasına dön