TPP'ye Kurumsal Kimlik

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Asagida yazili olan oneriyi kabul ediyorum.

Anket 18.12.2012, 21:42 tarihinde bitecek

EVET
16
100%
HAYIR
0
Oy yok

Toplam oy: 16

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

TPP'ye Kurumsal Kimlik

Mesaj #1 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 00:58)

Degerli Arkadaslar,

TPP'ye kurumsal kimlik ve islerlik kazandirmak amaciyla asagidaki koklu degisim onerisini 7 gun boyunca gorus ve tartismalariniza aciyorum. 3 uyenin desteklemesiyle akabinde oylamaya gecilebilir.

Akin

Oneri :
TPP’ye kurumsal kimlik ve isleyis kazandirmak.
Sosyal ve sanal bir kimligi olan fakat resmi anlamda soz sahibi olmayan ve yaptirim gucu bulunmayan TPP’nin bunyesine klup temsilcilerinin dahil edilmesi en uygun cozumdur.

Hedef :
TPP’nin Turk Yarisma Pilotlari icin bir nevi klupler ustu platform veya klupler dernegi / federasyonu haline donusmesidir.

Yontem :
2012 TPS listesinde en az 2 sporcu pilotu (2014 icin 3 pilot) gecerli toplam task sayisi kadar ucmus olan klupler yonetim kurulu karari alarak TPS, Yarisma Kurallari ve uluslararasi mevzuat konularindan anlayan 1 adet klup uyesini (bu kisinin illa yarismaci veya pilot olmasi bile gerekmez, bu kisi halen TPP’nin uyesi ve klubun yarismaci pilotu da olabilir) temsilci olarak TPP’ye uye olmasi icin gorevlendirir. 2012 TPS listesinde en az 3 sporcu pilotu (2014 icin 4 pilot) gecerli toplam task sayisi kadar ucmus olan klupler 2 adet klup uyesini TPP’ye uye olmasi icin gorevlendirir. Boylelikle TPP kluplerin resmi kimligini de bir nevi kazanmis olacaktir.
Sonra TPP icinde TPS vb konularda calisacak, bu konulara hakim en fazla 5 kisilik bir yurutme veya icra komitesi secilir.
Bu komite gerekli her turlu konulari kendi aralarinda tartisip hizlica olgunlastirarak TPP’de oylamaya sunar.
Karar mekanizmasi 5 kisinin elinde degildir. 5 kisi yurutme kuruludur. Konulari, degisiklikleri saptar, olmasi gerekeni tanimlar, olgunlastirir, oylanacak madde haline getirir.
Seçilecek 5 kişinin görev tanımını okuması, anlaması ve kabul etmesi aynı zamanda bu görev için gereken zaman ve enerjiyi harcayabilecek konumda olması (taahhüt etmesi) istenir.
TPP uyesi tecrubesiz veya konulara hakim olmayanlarin sebebiyet verecegi vakit ve enerji kaybinin onune gecilmis olur.
Sahsi kaygilarin da bir sekilde onune gecilmis olur.
TPP resmi kimligiyle her turlu kuruma gorus bildirir, talepte bulunur, yonlendirir, gerekiyorsa baski gucunu kullanir.
En onemlisi TPP dirilir ve gercek gucunu ve sayginligini kazanir.

Yürütme Kurulu Görev Tanımlaması :
Yürütme kurulu alanında uzmanlaşmış gerekli teknik bilgisi, motivasyonu ve zamanı olan uyelerden oluşur. Bu kurul 2 senede bir Yarışma Panelinde yapılan seçim sistemi ile göreve gelirler.
Bu kurulun görevi Yarışma Kuralları, Ulusal sıralamaları belirlenen amaçlar doğrultusunda adil olarak saptamak ve planlamaktır.
Sıralamalar ve formulleri sportif başarı ve yarışma sonuçları dikkate alınarak belirlenir.
Yarışma kuralları ve takvimleri genel tabanın istekleri doğrultusunda onemli yarışmalarla çakışmayacak şekilde bir sene önceden planlanır .
Yürütme Kurulu kendi içinde uzlaşarak ve genel coğunluk yöntemi ile herhangi bir çalışmayı oylamaya sunabilir. (5 kişilik kurulda en az 3 üyenin onayı gerekecektir).

Göreve seçim yöntemi :
Panelde açılacak oylamada oy kullanan üyelerin genel coğunluğunun oylarını alanlar üye seçilirler. Aksi durumda gerekirse yeni adayların katılımı ile 2. tur seçim yapılır ve bu turda en fazla oyu alan adaylar eksik kalan pozisyonları doldururlar.

Panel içerisinde oylama sistemi :
Yürütme kurulunun hazırladığı taslak metin panel içerisinde oy kullanan üyelerin 2/3 çoğunluğunun onayı ile işleme girer. Oy kullanan üye sayısı genel üye sayısının yarısından az olursa oylama geçersiz olur. Oylama gizli yapılır ve 7 gün içerisinde sonuçlandırılır. Sonuçlanmış oylama veto edilemez. Veto sistemi oylama ile beraber yürütülür.
Taslak metinlerde oylama 2 seçenekli (Evet / Hayır), takvim belirlenmesinde birden fazla seçenekli olabilir. Birden fazla seçenekli oylamalarda en fazla oyu alan seçenekler sıra ile kabul edilir.

Veto sistemi :
Oylanan metin 5 ayrı kulüpten 10 üyenin vetosu ile veto edilebilir. Veto edilen çalışma geri çekilir ve eksiklikleri düzenlenerek yeniden oylamaya sunulur. Aradaki sure 14 günden fazla olamaz.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 01:36)

super, oylayalim +1

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 03:47)

Akin abi eline saglik. Simdi bu yeni uyeler hali hazirdaki sistemle (tps20+3) kabul ettigimiz uyeler ek mi olacak yoksa sil bastan sadece kulup temsilcilerine mi donecegiz? Birde yilda belirli sayidaki oylamalarda oy kullanmayan uyelere yaptirim uygulanma maddesi eklenmesi gerekir mi? .

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Re: TPP'ye Kurumsal Kimlik

Mesaj #4 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 11:07)

SkyCloud yazdı: Bu kurul 2 senede bir Yarışma Panelinde yapılan seçim sistemi ile göreve gelirler.

Selam Akın abi,

Yarışma Panelinin tanımı nedir?

.

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 15:01)

çok iyi fikir, umarım kısa zamanda hayata geçer, böylece fikirleri olgunlaştırma aşaması daha kısa sürede ve ehil kişiler tarafından yapılır. TPP içinden yapılacak seçimde, ben işlerimin yoğunluğu nedeniyle ve vakit taahhütü yapamayacağımdan dolayı aday değilim. Kolaylıklar diliyorum...

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 21:45)

ademhasgul yazdı:
SkyCloud yazdı: Bu kurul 2 senede bir Yarışma Panelinde yapılan seçim sistemi ile göreve gelirler.

Selam Akın abi,

Yarışma Panelinin tanımı nedir?
.

Tanim detaylari ilk mesajimda acikca yer aliyor aslinda. Bazi ulkelerde ornekleri goruldugu uzere Yarisma Paneli; kritere uyan Kluplerin Temsilcileri, Hakemler, Yarisma Organizatorleri, Teknik Uyeler ve kritere uyan Yarisma Pilotlarindan olusan platformdur. Adi ise sadece Yarisma Panelidir.
Teknik Kurul ise Panelin sececegi 5 Yarisma Paneli uyesinden olusan bir Yurutme Kuruludur
TPP bu kabuk degisimini kabul ederse, ince detaylar Teknik Kurulun secimiyle daha da net ortaya cikacaktir. Ben sadece genel hatlari cizmeye calistim.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (10.12.2012, 21:52)

muzzy145 yazdı:Akin abi eline saglik. Simdi bu yeni uyeler hali hazirdaki sistemle (tps20+3) kabul ettigimiz uyeler ek mi olacak yoksa sil bastan sadece kulup temsilcilerine mi donecegiz? Birde yilda belirli sayidaki oylamalarda oy kullanmayan uyelere yaptirim uygulanma maddesi eklenmesi gerekir mi? .

Yeni klup temsilcisi uyeler ek olacak. Daha sonra Teknik Kurulun calismalari ile yol haritasi belirlenir.
Oy kullanmayan uyelere yaptirim uygulamasi yoktur. Kimse oy kullanmaya zorlanamaz' kendi tasarrufundadir. Bu tur isleyis ve detaylari ilerde Yarisma Paneli kendisi sekillendirir.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (11.12.2012, 01:05)

Akin Gokbulut'un onerisini destekliyorum. Umarim kisa surede oylanir ve onaylanir. Yurutme kuruluna, ozel sebeplerden dolayı aday değilim. Calisacak arkadaslara simdiden basarilar

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (11.12.2012, 11:46)

SkyCloud yazdı:
Hedef :
TPP’nin Turk Yarisma Pilotlari icin bir nevi klupler ustu platform veya klupler dernegi / federasyonu haline donusmesidir.

:roll: Teşekkürler Akın abi,

Ancak anlamayan bazı arkadaşlar olmuş. ilk mesajın ne kadar açıklayıcı olsa da bende bir kaç defa okuduktan sonra tam kavrayabildim. Yukarıdaki cümlede vermişin ancak netleştirmek te fayda var. Dediğin gibi ince detaylar sonranın işi ancak arkadaşların olayı net anladığından bende emin olmak istiyorum.

Özet olarak: Şu andaki Panelimiz Yarışma Paneli olarak değiştirilmesi öneriliyor. Panele ekleyeceğimiz kulüp üyelerinin nitelikleri Akın abinin ilk mesajında var. Yarışma Panelinden seçilecek 5 kişilik bir yürütme kurulu oluşturulacak. Bu kurulun seçilme prosedürü ve kurulun görevlerinde ilk yazıda verilmiştir.

Yanlışım varsa düzeltirsin abi.

Bu şekilde öneriyi destekliyorum. +1

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (11.12.2012, 21:38)

Akin Gokbulut tarafindan onerilenler Ziya Hacialioglu, Ali Karaca, Muzaffer Dundar ve Adem Hasgul tarafindan destekleniyor. Mantikli ve paneli guclendirecegini, diriltecegini umdugumuz bir degisiklik oldugu icin sanirim suan itibariyle karsi cikan yok. Konuyu oylamaya aciyorum. Oylama islemi 18 Aralikta sona erecektir.

OY KULLANMAK ICIN SAYFANIN EN USTUNE BAKINIZ!!

Selamlar

Muzaffer Dundar

Kullanıcı avatarı
savaskiroglu
Ad Soyad: Savaş Kıroğlu
:
Yarışma Pilotu 50+ Club
Pilot Menüsü: 

tpp

Mesaj #11 gönderen savaskiroglu » 1 on yıl 1 yıl önce (11.12.2012, 22:12)

Cocuklar,cok iyi gidiyorsunu ve sizlerden gurur duyuyoruz....savaş

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (12.12.2012, 00:18)

süper :)

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (13.12.2012, 04:04)

28 uyesi bulunan Turkiye Yarisma Pilotlari Paneli 15 uyesinin evet oyu vermesi sonucunda kararini vermistir. Artik yola Turkiye Yarisma Paneli olarak devam edilecektir. Hayirli, ugurlu olsun.

En kisa surede gerekli calismalar yapilip yeni kulupler ve uyeler panele dahil edilerek donusum tamamlandiktan sonra teknik kurul secilir ve calismalara baslar. Umit ediyorum Turkiyeye uygun formuller ile adil bir sistem gelistirilir.

Kriterleri karsilayan kuluplere kendilerini temsil edecek uyeleri secmeye baslarsa zaman kazanmis oluruz.

Hepinize selamlar

Kullanıcı avatarı
s kılıç
Ad Soyad: Sebahattin Kılıç
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen s kılıç » 1 on yıl 1 yıl önce (13.12.2012, 23:15)

muzafer bu kulupler hangi kulupler isimlerini yazarmısın tpp ye kaç üye göndericekler hayılı ve başarılı bir sitsem olur umarım

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (25.12.2012, 09:38)

Kabul edilen kural cercevesinde 2012 TPSye gore

TYPye uye gonderme hakki olan kulupler

Mashavk 2 uye
Canhavk 2 uye
AHAS 2 uye
Albatros 1 uye
ISUK 2 uye
THK 2 uye
AYP 2 uye
Yamac Sk 2 uye
Hacettepe 1 uye
Medex 2 uye
ODTU hk 1 uye
Isuhak 2 uye
Ikarus 1 uye
Kayseri hk 1 uye

YUKARIDA ISMI GECEN KULUPLERDEN EN KISA SUREDE PANELDE KULUBU TEMSIL EDECEK UYENIN ISMINI BANA BILDIRMESINI RICA EDIYORUM.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 00:20)

Oylanarak kabul edilen kurala gore, 2012 yilinda lisanslari GSGM tescilli bir klup adina cikartarak yarismis olan sporcularin TPS'deki sayisina bagli olarak kluplerin Yarisma Panel'ine kac uye gonderebilecekleri belirlenmisti.

THK tescilli klup olmadigi icin, Hacettepe, ODTU ve Isuhak ise 2012'de universite klubu olarak sporculari ferdi lisansa sahip olduklarindan uye gonderemezler. Daha sonra Teknik Kurul calismasina baslayinca bu konuyu gerekirse gundemine alir.

Bu cercevede Yarisma Paneline uye gonderme hakki olan kulupler (eger hepsi GSGM tescilli klup iseler) :
Mashavk 2 uye
Canhavk 2 uye
AHAS 2 uye
Albatros 1 uye
ISUK 2 uye
AYP 2 uye
Yamac Sk 2 uye
Medex 2 uye
Ikarus 1 uye
Kayseri hk 1 uye

Bu klupler uye adini bildirirken, kendilerine bunu kazandiran sporcularinin 2012 GSGM lisanslarinin kopyalarini da pdf olarak gondermelidir. 1 uye gonderecek olan klup 2 adet sporcusunun, 2 uye gonderecek olan klup ise 3 adet sporcusunun GSGM lisansini gondermelidir.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 01:46)

Akın abi, bu başlığı açarken yazmış açıklama kısmında thk, thsf lisansı, tescili veya vb ifade kullanmamışın. Dolayısıyla böyle bir şart araman doğru değil. Ben böyle bir şarta evet oyu kullanmadım. Diğer taraftan üniversite kulüpleri yarışmalara katılıyorsa doğrudan temsil edilebilmeli. Bürokratik imkansızlıklar nedeniyle lisans problemleri ile karşılaştıkları için gsgm tanımıyor olabilir ancak bizim panel yapımızda bu saçma bürokratik kuralları uygulamamıza hiç gerek yok. Biz paneli tabana daha fazla yayabilelim daha geniş bir kesime ulaşabilelim derken çok ciddi bir enerji kapasitesine sahip üniversite kulüplerini dışarıda tutmak fevkalade tutarsızlık olacaktır. Söz konusu üniversite kulüplerindeki arkadaşlar üniversite kulüplerini temsil ettiklerini beyan etmeleri benim için yeterlidir. Hele şu anda ben hiç bir arkadaşımızın buraya temsilci göndermek için transfer yaptığını sanmıyorum. Ha ileride olma ihtimaline karşı ilk yarışmadan itibaren beyan alırız olur biter.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 01:47)

Hacettepe ve Isuhak bana sporcularinin 2012 yilinda kulupleri adina degil ferdi lisansla yaristiklarini bildirmislerdir. Panel uyelik hakki konusunda yeni bir kural eklenene kadar ne yazikki panelde temsil edilemeyecekler. ODTU havaciliktan daha benimle iletisime gecen yok. ODTU havaciligin GSGMye tescil durumu ve tpsdeki yarismacilarin lisans durumu icin bana e-mail atmalari gerekmektedir. [email protected]

Selamlar

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 11:23)

''2012 TPS listesinde en az 2 sporcu pilotu (2014 icin 3 pilot) gecerli toplam task sayisi kadar ucmus olan klupler yonetim kurulu karari alarak TPS, Yarisma Kurallari ve uluslararasi mevzuat konularindan anlayan 1 adet klup uyesini (bu kisinin illa yarismaci veya pilot olmasi bile gerekmez, bu kisi halen TPP'nin uyesi ve klubun yarismaci pilotu da olabilir) temsilci olarak TPP'ye uye olmasi icin gorevlendirir. 2012 TPS listesinde en az 3 sporcu pilotu (2014 icin 4 pilot) gecerli toplam task sayisi kadar ucmus olan klupler 2 adet klup uyesini TPP'ye uye olmasi icin gorevlendirir. Boylelikle TPP kluplerin resmi kimligini de bir nevi kazanmis olacaktir.''

Amac neydi ? : TPP'nin bir nevi de olsa Kurumsal sayilabilecek bir resmi kimlik kazanmasi yolunda ilk adimin atilmasi.

Yukarida kabul edilen kuralda gecen Klup ve Sporcu Pilotu terimlerini acalim (Yamac Parasutu ve Havacilik baglaminda).

Klup nedir, nasil olunur? : Istigal konularindan biri Yamac Parasutu ve Sportif Havacilik olan ve kanunlara gore kurularak tescil edilmis olan bir Dernek, yonetim kurulu karariyla GSGM'ye basvurarak Klup statusu kazanabilir. Bunun icin istigal konusu olan Yamac Parasutu ve Havacilik alaninda bir Federasyonun varligi gereklidir. Yani THSF.

Klup Sporcusu veya Sporcu Pilotu nedir, nasil olunur? : Klup statusu kazanmis bir dernegin uyeleri veya ucus yapan serbest statudeki herhangi bir Yamac Parasutu Pilotu gerekli belgelerle GSGM'ye basvurarak o Klup icin kolayca ilgili sene sonuna kadar gecerli olacak Sporcu Lisansi cikartabilir ve o Klubun Sporcusu yani Sporcu Pilotu olur. Klubun sadece Sporcusu yani Sporcu Pilotu olmak icin o Klube yani Dernege uye olmak gerekmez. Onemli olan cikartilan lisansta hangi Klup isminin yaziyor oldugudur. Yazmiyorsa Ferdi lisans cikartilmistir, Sporcu serbesttir ve sadece kendini/sahsini temsil ediyor demektir.

Kurallari belirlerken butun olasiliklari baslangicta ongormek mumkun degildir. Bu is beyanla veya iyi niyetle olmaz, baslamaz. Dolayisiyla kabul edilen kural cercevesinde 2012 yili yarismalarinda yarisan Sporcu sayisina gore Kluplerden uyeler alinarak hemen Teknik Kurul secimine gidilmelidir. Teknik Kurul goreve baslayinca bu tarz konulari veya kurallari gundemine alabilir, gozden gecirebilir, degisiklik icin panele oylamaya sunabilir veya sunmaz. Oylama kabul edilir, edilmez. Bu bir sonraki asama. Ama oncelikle ilk asamanin gecilip tekerin donmeye baslamasi gerek artik.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 12:43)

.

Akın abinin iyi niyetinden şüphem yok ve düşüncelerine saygı duyuyorum ancak düşüncelerine kesinlikle katılmıyorum. Panelin kurulma amacına baktığımızda bürokratik unsurlardan tabanın sesini dinlemeyen kurumlara ses vermek teknik analizler yaparak tabanın tercihlerini iletmek olarak özetleyebiliriz. Panelin tercihlerini Kurumlar kah dinlediler kah dinlemediler. Şimdi burada Üniversite kulüplerini bu tabandan ayırmanın mantığını anlamış değilim. Bu kulüpleri yok saymak bu panelin kuruluş amacıyla tamamen çelişiyor. Bu panel sporcuların sesi olacak ve teknik detayları belirleyecekse bu panele en fazla katkı yapacağını düşündüğüm üniversite kulüplerini dikkate almıyoruz fikri bu panele verilecek en büyük zarar olacaktır. Sonra Panel işlemiyor diye şikayet ediyoruz. Türkiyede ki her kurumda olan adam seçme olayına panel olarak bizde başladıysak vay halimize!

GSGM'nin üniversite kulüplerini yok sayması bizimde saymamamız gerektiği anlamına gelmiyor. varsın federasyon seçimlerinde oy hakkı olmasın ancak bizim panelimizde yeri olsun. Bizler hayatın ve işlerimizin verdiği yorgunluklar nedeniyle havlu atma pozisyonuna geldiğimizde bu genç arkadaşlar boşluğu dolduruyorlar ve dolduracaklar. Hayatın gerçeği budur ilk tokat bizden denecek bir noktada bulunmak istemiyorum. Lisansı olmuş olmamış bizim için farketmemeli. Bu arkadaşlar yarışmışlarmıdır? Yarışmışlar... Başka bir kulüp adına yarışmışlar mı? (ki yarışma dosyalarında görebilirz) Hayır? O zaman panelimizde diğer kulüp temsilcileri gibi olmaları gerekir.

.