TR Sampiyonasi 2013 tarih ve yeri

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

TR Sampiyonasi 2013 tarih ve yeri

Mesaj #1 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (25.12.2012, 23:32)

Selamlar,
2013 Tr sampiyonasinin tarihiyle ilgili degisiklige gidilmesiyle ilgili tpp'in bir karara varmasi gerekmektedir. Genel cogunlugun ve genel dogrunun ortaklasa karina varmamiz lazim.
Benim tarihin degismesiyle ilgili gerekceli gordugum durum sudur. Sampiyona tarihi bu yaz takviminde her durumda baska bir yarismanin onune veya arkasina denk gelmek zorunda. Bu baglamda pwc'ye giden arkadaslari da zora sokmadan tarihin bir baska pwc yarismasiyla onlu-arkali olmasidir.
Ornekle Fransa'ya denk getirdigimizde, Fransa'ya gidecek pilotlarla Erzincan'a gidecek pilotlar aynidir ve bu pilotlar her iki durumda da iki yarisma icin kosturmak zorundalar.
Ama Erzincan'a secilecek pilot sayimiz Fransa'dan daha fazla olacaktir. Haliyle eziyet cekecek pilot sayimiz artacaktir.
Iki yarismaya ustuste gidemeyecek pilotlar icin seceneklerden Erzincan pwc'ye mi gitmemek, sampiyonaya mi gitmemek gerekecek. Hangisini cope atmamiz gerekecek? Ama tarih degistirilirse ikisinde de ucabiliriz. Bu durumda olacak pilot sayisi epey var. Yine de cogunluk ne derse o olacak tabiki, ben kendimce yorumladim durumu.
Tarihlerle ilgili onerisi olan varsa soylesin, Muzaffer oylama acsin.
Bence haziran sonu idealdir. Fai dunya kupasini da cope atmayalim, ramazana denk geliyor ama yine de uc pilotumuz kafaya ucan, orada olacak.
Imla hatalari devrik cumlelere takilmayin, imkanlarim bu kadar :))
Adem Kayseri'de biseyler yapacakmisin, durumu acil cozup tarih belirlemen gerekecek yoksa iyice daralacak cember.
Tr sampiyonasinin yeri konusunda belirsizlik suruyor, buna cok mudahale edemeyecek gibiyiz, federasyon hala Belediye destegi pesinde yarisma icin. Federasyonumuz sampiyonasini kendi yapamaz halde, bu da ayri bi sıkıntı. Ben sampiyonami surda yaparim diyemiyor. Ben bana destek gelirse suralarda yapabilirim diyor. Yani sampiyonanin teknik alt yapisi, yerin ucusa uygunlugu, hangi donem daha iyi ucus sartlari saglanir gibi kritik durumlar gitmis, bir hafta yatisa gidebilecegimiz ama para sorunu cozulmus yerler pesinde, way bizim kaldigimiz hallere.

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 13:04)

Türkiye Şampiyonası için en uygun tarihin, 2013 yılı haziran ayı başları olduğunu düşünüyorum. Şayet planlanamaz ise de Fransa PWC den hemen önceye konabilir. Fransadan sonraya konmamalı zira aksi halde bazı yarışmacılar için önce fransa sonra şampiyona sonra da fai dünya şampiyonası yarışması arka arkaya geliyor. Fransa 22 haziranda başlıyor. Bu durumda 01.06.2013 ile 20.06.2013 tarihi aralığına konulabilir. Federasyon bu seçeneklerin haricinde, ülkemizde 2013 yılı içinde yapılacak herhangi bir pre-pwc sonuçlarını da Türkiye Şampiyonası sonuçları olarak kabul edebilir. Yada eylül yanın son haftasını halen havası çalışan bir yerde Türkiye Şampiyonası tarihi olarak belirleyebilir. Siirtt'en selamlar....

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 15:00)

Selamlar,
Kendi sampiyonasini destek bulursa yapacak bulamazsa ne olacagi belli olmayan, bulursa da zara kalmis olacak hep yek de bazen iyi zardir :)
Yarismanin tarih araligini Ali soylemis herkes icin uygun bi durumsa bu araligi oylayalim.
Durumu thsf yonetimindeki arkadaslara iletelim (ileti istiyorlar, burda olanlar iletisemiyormus).
Talepler arasinda sunu da sunalim demekteyim siz ne dersiniz. Yarismanin guvenlik zaaflari ve saglanacak olanaklari ile ilgili beklentilerimizi de belirleyelim zira gecen yarismanin rezaletini yasamak zorunda kaldik. Yasamlarin riske edilecegi yarismalari istemiyorum.
Duzenlenecek yarismanin genel sartlarini en kisa zamanda yayinlansin diye beklemekteyiz, bakalim neler yapilyor.

Kullanıcı avatarı
Ozgur Sen
Ad Soyad: Özgür Şen
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Ozgur Sen » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 15:37)

Durali'nin önerdiği tarih bana da uygun göründü. Oylayabiliriz bence.

Kullanıcı avatarı
mervegülşah
Ad Soyad: Merve Gülşah Vural
:
Yarışma Pilotu 250+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen mervegülşah » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 15:57)

Bir bakış açısı daha katmak için yazıyorum. Üniversitelere gelen bütünleme sınavları nedeniyle bahar dönemi geç başlayıp geç bitiyor.
Haziraz sonu benimki de dahil bir çok üniversitenin akademik takviminde yarıyıl sonu sınavları olarak doldurulmuş. Nasıl bir çözüm bulunur, yarışma tarihi ne olarak belirlenir pek yardımcı olamam zaten çok da seçenek yok ama türkiye şampiyonasına katılmak isteyen geçmiş yıllarda da katılmış olan üniversite öğrencilerinin de durumu göz önünde tutulursa bizim için de adaletli olur. Saygılar, sevgiler :D

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 16:30)

Oncelikle federasyonun belirledigi tarihe ben karsi degilim ancak cogunluk eger karsiysa tabiki degistirilebilir. Tarih degistirilirse hangi hafta en uygun olur diye baktigimda bencede Haziran ayinin basi uygun gibi duruyordu. Ancak Merve'nin belirttigi universite ogrencilerinin durumu hic aklima gelmemisti. Haziranin ilk haftalarinda universitelerin hepsi acik olacak ve hepsinde sinav donemi. Haziran basinda yapildigi an hic bir unv ogrencisi pilot Turkiye sampiyonasina katilamaz. Bence yapilmamasi gerekli. Belki PWC Fransadan onceki hafta yani 15-21 Haziran 2012. olabilir ama bu tarihte bile bircok unv ogrencisi pilot katilamama ihtimali yuksek. Suan en az kisinin zarar gorecegi zorlanacagi haftayi tartisiyorsak bunun cevabi haziran basi degil zira en fazla zarari gorecek pilot sayisi Haziranda diyebiliriz.

1. tercihim 9-15 eylul, 2. tercihim 30haziran-13 Temmuz, 3. tercihim 27 temmuz-9 agustos

Tarih konusu hakkinda biraz tartisalim artilari eksileri gormeden oylama acip oldu bittiye getirip yanlis karar vermeyelim.

Kullanıcı avatarı
Ozgur Sen
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Ozgur Sen » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 17:03)

Öğrencileri ben de düşünememiştim, sağolsun Merve hatırlatmış.

O halde benim de ilk tercihim PWC Fransa sonrası olur. Temmuz'un ilk haftası oluyor galiba.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 20:27)

Gazi Üniversitesi sınav takvimi
17- 28 Haziran 2013 Yarıyıl Sonu Sınavları (Yönetmenliklerce tanınmış sınav hakları)
8-19 Temmuz 2013 Bahar dönemi Bütünleme Sınavları
2 Ağustos 2013 Tek ders sınavı

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 21:25)

22 - 29 Haziran 2013 : PWC France Val Louron
13 -26 Temmuz 2013 : FAI World Championship
10 - 17 Agustos 2013 : PWC Serbia Raska Kopaonik
19-24 Agustos 2013 : PrePWC Romania
31 Agustos - 7 Eylul 2013 : PWC Turkey Erzincan
Ramazan : 9 Temmuz-10 Agustos 2013

Illa butun onemli yurtdisi yarismalarla cakismayacak diye bir sey mumkun degil. Gorunen o ki sirasiyla genel profile en uygun tarihler :
30 Haziran-07 Temmuz 2013
22-29 Haziran 2013
18-25 Agustos 2013
21-28 Eylul 2013

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (26.12.2012, 22:50)

selamlar
Akin abinin tarihleri uzerinden oylama acilsin, cok oy alan tarihi federzyaya bildiririz.
18 25 agustos en ideal aralik olarak gorunuyor
Fikri olan paylassin
ogrencilere dikkat edelim eziyet cekmesinler.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 00:09)

Oncelikle tarih belirlerken neyi dikkate aliyoruz?

1)Onemli uluslararasi yarismalar PWC-FAI Worlds-komsulardaki Pre-PWC
2)Ogrenci pilotlarin sinav tarihleri
3)Calisan pilotlarin izin problemi.

Asagidaki renklere gore aylik tarihleri ekledim.

KIRMIZI PWC ve FAI dunya
TURUNCU komsulardaki Pre-PWC ve Pre-European
SARI ogrenci sinavlari ve calisanlar icin uluslararasi yarisma oncesi sonrasi
YESIL hicbirseyle cakismiyor

Secin begenin bir tarih. Herkesi memnun etmek mumkun degil . Federasyonun belirledigi tarihin degistirilmesini one surmekteki amac uluslarasi yarismaya katilanlarin izin problemleri ise uluslararasi yarismayla sampiyonayi ayni tarihe koymayi oylamanin mantigi ne olabilir? PWC ve Dunya sampiyonasinda ulke uluslararasi seviyede temsil ediliyorsa bu gorevi ustlenen pilotlardan kimse yarisma secmeyi ulkeyi temsil etmekle, sampiyonaya katilma arasinda secim yapmasini ISTEYEMEZ!!!!!!!!

2 hafta ustuste yarisma yaparsak calisanlar zorlanir diyoruz elimizde herhangi bir veri yok. Olan veriyi ben size soyleyeyim 2012de Alidag ve Denizli ardarda 2 haftada yapildi. Her ikisine de hemen hemen herkes katildi. bu ikisi bittikten 3 gun sonra Portekize 13-14 kisilik bir kafileyle gittik. Hani zorlaniyorduk? Zora geldik mi hepimiz bir yolunu buluyoruz ;) Bence Ogrencilerin durumu calisanlardan daha onemli cunku onlarin mudurlerini, patronlarini ikna etme sansi yok. Sinava girmedin kaldin bitti bu kadar basit. Oyuzden tarih belirlenirken benim icin oncelik sirasi uluslararasi yarismalar, ogrenciler, calisanlar diye gidiyor. Acele etmeden en dogru tarihi secelim.

Bence oylamaya acilmasi gereken tarihler

1-7 TEMMUZ
27TEMMUZ-2 AGUSTOS
19-25 AGUSTOS
25-31 AGUSTOS
9-15 EYLUL
16-22 EYLUL

Hala en uygun tarih federasyonun belirledigi tarih.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 00:36)

Herkesi memnun edecek tarih degil, genel yarismaci tavan ve tabaninin cogunlukla katilabilecegi tarih bulunmalidir.
Bana gore de tarih belirlerken dikkate alinacak oncelikler soyledir :

1)Ogrenci pilotlarin sinav tarihleri
2)Onemli uluslararasi yarismalar : ulkemizdeki PWC, en yakin komsu PWC ve FAI World Championship
3)Calisan pilotlarin izin problemi

Komsu Pre-PWC'ler oncelikli degildir. Butun PWC'lerin dikkate alinmasi ise mumkun degildir.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 00:54)

selamlar,
Muzo, uzatmadan, herkes durumu degerlendirebilecek bilinc duzeyine sahip. Her durumda birileri madur olacak tamamini memnun olmasi gibi fantaziler yasayacak durumda olmadik hic, hep bir ariza cikti. Genelde en az kayipla bu is nasil cozulmelidirin pesindeyiz.
Oylamayi ac vakit kaybediyoruz bir taraftanda fikri olanlar bastiracaktir.
Daha ademden seste cikmadi bu takvime adem ne sigdiracak kolay gele. Thk sampiyonasini nerelerde nasil duzenleyecek bu sene belirsiz.
Biz onumuze bakalim

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 01:19)

Anladigim kadariyla ogrencilerin durumu icin herkes hemfikir ozaman otomatik olarak haziran ayini listeden cikartiyoruz. elimizde temmuz, agustos, eylul kaldi. eleye eleye dogru yolu bulacaz :D
En son muzzy145 tarafından 27.12.2012, 22:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 01:20)

Akın abinin önem sıralamasına bende katılıyorum. Bizim sporcularımız Diğer ülke yarışmalarından daha önemlidir bence. Ben kayseri adına şu anda cevap veremiyorum. Bu durum şubat ayını bulacak gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 02:18)

Arkadaslar konu hakkinda univeriste ogrencileri icin Haziran ayini ve PWC ile FAI worlds haftalarini cikartarak on oylama actim. http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=11160 Lutfen oyunuzu kullaniniz. Konu hakkinda yazismalar devam etsin. Suana kadar gorus belirtmeyen panel uyelerinin de goruslerini bekliyoruz. Daha sonra en uygun 3-5 hafta arasindan kesin oylamayi yapariz.

Selamlar

Kullanıcı avatarı
Ozgur Sen
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Ozgur Sen » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 10:27)

muzzy145 yazdı:
2 hafta ustuste yarisma yaparsak calisanlar zorlanir diyoruz elimizde herhangi bir veri yok. Olan veriyi ben size soyleyeyim 2012de Alidag ve Denizli ardarda 2 haftada yapildi. Her ikisine de hemen hemen herkes katildi. bu ikisi bittikten 3 gun sonra Portekize 13-14 kisilik bir kafileyle gittik. Hani zorlaniyorduk? Zora geldik mi hepimiz bir yolunu buluyoruz ;) Bence Ogrencilerin durumu calisanlardan daha onemli cunku onlarin mudurlerini, patronlarini ikna etme sansi yok. Sinava girmedin kaldin bitti bu kadar basit. Oyuzden tarih belirlenirken benim icin oncelik sirasi uluslararasi yarismalar, ogrenciler, calisanlar diye gidiyor. Acele etmeden en dogru tarihi secelim.

Muzaffer,

Bunu ikinci veya üçüncü kere yazıyorsun, bence bu defa sen hiçbir bilginin olmadığı bir konuda fikir yürütüyorsun.

Geçen yıl insanların üst üste yarışmalara katılmış olabilirler, ama o insanların ne çektiğini ben gayet iyi biliyorum. Ben bir kez daha bu eziyeti bir çalışan olarak çekmek istemiyorum, diğer çalışan arkadaşlar da çekmek istemiyorlardır.

Ben senin Eylül'de yarışmaların üst üste yapılmasını istediğini biliyorum. Bunu savunmakta özgürsün, ancak bu konumunu savunurken çalışanlar izin alıyor diye yorum yapman abesle iştigal. Alamıyorlar çünkü.

Öğrencileri mağdur etmeye karşı olduğumu söylemiştim; bunu elbette dikkate alacağız.

Ancak sen de bizi dikkate al. :)

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

yer

Mesaj #18 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 11:03)

tarih belirlerken kıstaslar yazılmış..öğrenci pilotlar, pwc yarışmaları,çalışanların izin durumları..vs
ben şunu merak ediyorum..
seçilecek tarih için yarışmanın nerde yapılacağıda önemli bir faktör olmazmı?

sevgiler

afşin

Kullanıcı avatarı
merk
Ad Soyad: Eren Kızıltuğ
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 11:08)

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki tabloya ve şahsi düşünceme göre Temmuz 1-7 en uygun gibi görünüyor.

Ancak uygun yer bulunamaz ise TR Şampiyonasının yapılamama riski var mı ben onu merak ediyorum. Eğer böyle bir risk var ise bizim liste oluşturmak amacıyla alternatif bir yarışmaya ihtiyacımız olabilir. Bunun için de rezerv bir tarih belirlenmesi gerekebilir.

İyi uçuşlar,
Eren...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.12.2012, 11:15)

Ozgur haklisin. Takvime gore ne yaparsak yapalim 1. Derece uluslararasi yarismayla sampiyona ard arda geliyor. Ancak erzincan pwcye katilimin digerlerine gore cok daha fazla olacagini dusunursek o zaman erzincan onceki ve sonraki haftayi tipki haziran ayi gibi eliyoruz. Itirazi olan var mi?