Turkiye Yarisma Paneli Teknik Kurul secimi : Adayliklar

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Turkiye Yarisma Paneli Teknik Kurul secimi : Adayliklar

Mesaj #1 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.01.2013, 18:05)

Arkadaslar 15 ocakta Turkiye yarisma panelinde Teknik kurul icin oylama acilacaktir. Aday olanlarin en gec 12 ocak 2013 tarihine kadar adayliklarini aciklamalarini rica ediyorum.

Program

12 Ocak TYP Teknik kurul adaylik son basvuru tarihi
15 Ocak TYP Teknik kurul secimi
20 Ocak TYP Teknik kurul secim sonuclari
21 Ocak TYP Teknik kurul goreve baslama

En son muzzy145 tarafından 07.01.2013, 19:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (02.01.2013, 19:50)

Benim Adaylarım;

Semih Sayır,
Akın Gökbulut,
Muzaffer Dündar,
Durali Karaca,
David Selçuk Erkek

tir. Bu arkadaşların haricinde başka çok değerli arkadaşlar da vardır ancak 5 kişi seçip burada ilan etmek daha doğru olurdu. Kendilerinin adaylıkları kabul etmesi ümidiyle yeni yapılanmada bütün arkadaşlara başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (02.01.2013, 20:17)

Ilgi ve guvenleriniz icin tesekkur ederim.
Fakat son 3-4 aydir birkac kere degisik yerlerde sozlu ve yazili olarak acikca beyan etmis oldugum uzere, hic bir sekilde burda veya baska ortamlarda hic bir goreve aday degilim, olmayacagim.
Artik sira sizlerdedir, genclerdedir. Aranizda bu gorevleri basariyla yurutecek arkadaslar bulunmaktadir.
Akin

Aday olarak Adem Hasgul, Devrim Bostanci ve Emre Gurer'i gosteriyorum.

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 12:00)

ademhasgul yazdı:Benim Adaylarım;

Semih Sayır,
Akın Gökbulut,
Muzaffer Dündar,
Durali Karaca,
David Selçuk Erkek

tir. Bu arkadaşların haricinde başka çok değerli arkadaşlar da vardır ancak 5 kişi seçip burada ilan etmek daha doğru olurdu. Kendilerinin adaylıkları kabul etmesi ümidiyle yeni yapılanmada bütün arkadaşlara başarılar dilerim.

+1
AKIN ABİ YERİNE ADEM HASGÜL Ü ÖNERİYORUM.

SEMİH SAYIR
ADEM HASGÜL
MUZAFFER DÜNDAR
DURALİ KARACA
D.SELÇUK ERKEK

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 13:03)

Afsin, yukarida yeni bir isim aday olarak onerilmemis. Tam anlasilmamis gibi.

Illa baska birinin sizi aday gostermesi de gerekmez. Yarisma Paneli uyesi olmak kosuluyla isteyenler direkt kendileri de aday olduklarini aciklayabilir.

Ozetle, Teknik Kurul icin aday gosterilen Arkadaslar asagidadir.
Semih Sayir
Muzaffer Dundar
Durali Karaca
Selcuk Erkek
Adem Hasgul
Devrim Bostanci
Emre Gurer

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 14:11)

Benim bildigim ben ve Semih Sayir aday diger ismi gecen arkadaslardan olumlu yada olumsuz cevap bekliyoruz.

Degerli katkilari olacagini dusundugum ama aday olmayacagini bildigim pilotlari yazmadim.

1)Muzaffer Dundar---OK
2)Semih Sayir---OK
3)Yigit Yildirim
4)Yurdaer Etike
5)Adem Hasgul
6)Emre Gurer
7)Ozgur Sen
8)Durali Karaca
9)Selcuk Erkek
10)Devrim Bostanci

Not: Oylamanin yapilacagi surede Kolombiyada yarismada olacagim icin internete erisimim sinirli olabilir. Islerin aksamamasi icin oylamayi idare edecek bir gonullu araniyor :) Akin abicim?

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 15:57)

Bir noktada Akın abiye hak veriyorum. Bu tür konularda hep aynı insanların ön planda olması çok sağlıklı olmayabilir. Ancak Akın abinin toplayıcı özelliğinin çok yararlı olacağını düşündüğüm için aday gösterdim. Şansımı denediğim için kusura bakmaz umarım :)

Yürütme Kurulu 5 kişiden oluşacağı için ben kendime göre aklıma gelen 5 kişiyi yazdım. Elbette adaylığı kabul eden arkladaşların teyit etmesi gerekir. Ben Hazır isimler dolaşıyorken listeye Eren ve Ziya'yı da ekleyelim istiyorum. Bu sene bayağı bir enerjileri (hele Ziya coştu) var birazda bize harcarlar belki. Söz konusu görev için zaman ayırmayı taahüt etmek gerektiği gerçeğini burada hatırlatmak gerekiyor. Bunun için 12 Ocak tarihini geçirmemek kaydıyla kendi kararımı bekletiyorum.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 17:28)

Selamlar,
Ben kendi adima boyle bir kurulda yer almak istemem. Klupler bazinda temsilcilerin oldugu olusumda, arkadaslarin teknik kurul adayliklarini aciklarken cekingen davranmamalari gerekir. Ve Afşin gibi yeni arkadaslarin bu olusumlar icinde daha aktif gorunmelerini istemekteyim.
Bu kurul secilirken universite kluplerinden bir kisinin icerde olmasini bekliyorum, ya bi bosluk birakin ya da onlardan da adaylik isteyenleri listeye dahil edelim.
Mutlaka bi skor hakemi olmalidir, listedeki isimler hep ayni muzo, semi, ali, ziye, veli, deli. Bu nedir yaww. Benim listem soyle Emre, Afsin, bir universite kluplu, Yilmaz ya da Umut baslarinda bi de buyuk bulunsun Adem ahanda.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (03.01.2013, 17:50)

Bu işlemi farklı bir şekilde de yapabiliriz.

Aday Semih SAYIR olsun. Kendi çalışma arkadaşlarını kendi belirlesin. Örneğin:

Aday: Semih SAYIR

Listesi:
Emre Gürer
Muzaffer Dündar
Devrim Bostancı
Adem Hasgül

Bu şekilde aday olan kişiler kendi listesini hazırlasın. Liste hazırlamak için listesine dahil edeceği kişiler ile kendisi görüşsün. Oy verecek kişilerde adaya ve listesine oy versin. Bu şekilde adaylıklar beklenmez, aday olan kendi listesini açıklar ve ben bu kişiler ile birlikte çalışmak istiyorum der.

ÖNERİDİR.

Kullanıcı avatarı
asimetrik kapanma
Ad Soyad: Serdar Tur
:
Yarışma Pilotu 350+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 14 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen asimetrik kapanma » 1 on yıl 1 yıl önce (04.01.2013, 00:20)

Selamlar,

Devrim denilmiş ama Devrim TYP de aktif mi ? Paneldeki son oylamaya katılmamış, herhangi bir şey yazdığını görmedim. Gruba üye ama aktif değil gördüğüm kadarıyla. Yanlışsam düzeltin belki benim gözümden kaçmıştır.

Saygılar

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (04.01.2013, 01:08)

Serdar,
DEVRIM denilmesinin altindaki mesaj, bu olumsuz yasli sabunluklarin muslugun basindan devrilmelerinin zamaninin geldigidir. Yapacaginiz Devrimin sonuna kadar arkasindayiz, kavruk kafali antiloplardan kurtarin bizi. Sahip cikin, isyan edin, baskaldirin devrik duzene, artik yeter diyin, masaya yumrugunuzu vurun. Umit kimmis ziya kimmis, gidin yamacta irtifacilara odunla dalin, cok uzarsa firini basin onunuze cikana verin odunu, malzeme yardimi benden odunlar belesh.
Kurtarin bizi bizden.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (04.01.2013, 01:14)

ziya yazdı:Serdar,
DEVRIM denilmesinin altindaki mesaj, bu olumsuz yasli sabunluklarin muslugun basindan devrilmelerinin zamaninin geldigidir. Yapacaginiz Devrimin sonuna kadar arkasindayiz, kavruk kafali antiloplardan kurtarin bizi. Sahip cikin, isyan edin, baskaldirin devrik duzene, artik yeter diyin, masaya yumrugunuzu vurun. Umit kimmis ziya kimmis, gidin yamacta irtifacilara odunla dalin, cok uzarsa firini basin onunuze cikana verin odunu, malzeme yardimi benden odunlar belesh.
Kurtarin bizi bizden.

yoak olmaz bisey!! Bizi bizden kimse kurtaramaz :)

Kullanıcı avatarı
devrim
Ad Soyad: Devrim Bostanci
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen devrim » 1 on yıl 1 yıl önce (05.01.2013, 22:53)

Herkese selam,

Aday olarak gösterildiğimden yeni haberim oldu. Oylama sonucu seçilirsem teknik kurulda yer alabilirim.

Sevgiler.

Kullanıcı avatarı
merk
Ad Soyad: Eren Kızıltuğ
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (06.01.2013, 13:43)

Merhaba Adem Abi,

"Teknik anlamda benden çok daha bilgili abilerimiz varken..." diye düşünüyorum :) Ama bana da bir görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalışırım.

Selamlar,
Eren...

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (06.01.2013, 22:54)

Adayliklarini onaylayanlar son durum asagidaki gibidir. (alfabetik).
Son gune kadar kendilerinden haber alinamayanlarin olumsuz oldugu varsayilacak ve oylama listesinde yer almayacaklardir.
Bu arada uygun gordugunuz veya yapacagini dusundugunuz veya yer almasi gereken arkadaslari hala Teknik Kurul icin aday gosterebilirsiniz.

Devrim Bostanci - OK
Emre Gurer - OK
Eren Kiziltug - OK
Muzaffer Dundar - OK
Semih Sayir - OK

Adem Hasgul
Durali Karaca
Ozgur Sen
Selcuk Erkek

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (07.01.2013, 13:13)

SENERARSLAN yazdı:Bu işlemi farklı bir şekilde de yapabiliriz.

Aday Semih SAYIR olsun. Kendi çalışma arkadaşlarını kendi belirlesin. Örneğin:

Aday: Semih SAYIR

Listesi:
Emre Gürer
Muzaffer Dündar
Devrim Bostancı
Adem Hasgül

Bu şekilde aday olan kişiler kendi listesini hazırlasın. Liste hazırlamak için listesine dahil edeceği kişiler ile kendisi görüşsün. Oy verecek kişilerde adaya ve listesine oy versin. Bu şekilde adaylıklar beklenmez, aday olan kendi listesini açıklar ve ben bu kişiler ile birlikte çalışmak istiyorum der.

ÖNERİDİR.

Merhabalar
Yarışma Paneli üyesi olarak yeniden aranızdayım..Beni özlemişsinizdir :)

Şenerin önerisi ile ilgili olumlu ve olumsuz yönleri tartışıp değerlendirebiliriz.

Olumsuz yönler,
- Bu şekilde bir yöntem ile sistem başkan ve onun oluşturduğu kadro ile kendi temayüllerine göre şekillenme eğiliminde olabilir
- Tabanın tamamını temsil etmeyebilir
- Çalışmaların genel çoğunluk tarafından hazım edilmesi zor olabilir.
- Kulüplerin ve şahısların kayırıldığı iddialarına zemin yaratabilir.
- Kişiler(sistemsel olarak) 2 listedede birden bulunamayacağı için kazanamayan guruptaki iyi ve donanımlı arkadaşlar kaybedilebilir.
Olumlu yönler
- Seçimle kurul ile beraber başkanda seçilmiş olur ve kendi inandığı ve güvendiği kadrolarla çalışır
-Başkan kimin ne iş yapabileceğini daha iyi tahmin edebileceğinden görev dağılımını ve iş bitiriş tarihlerini daha iyi ayarlayabilir.

Benim tercihim şu yöndedir

Yapılan oylamada en fazla oyu alan başkan, diğerleri sırayla kurul üyeleri seçilirler.
Başkanın seçilmeside farklı yöntemlerle yapılabilir
- Kurul seçilir ve Kurul kendi içerisinden başkanı belirler
- Başkanlık için ayrı oylama açılır ve daha sonra kurul üyeleri seçilebilir.

Yazılanlardan anladığım kadarı ile genç arkadaşların oluşuma kazandırılması ile ilgili görüşler var. Önerilen arkadaşların hepsi mantıklı ve adaletli çalışmalar gerçekleştirebilecek güvenilir arkadaşlar..

Tekrar etmekte yarar var.
Bu kurulda çalışmak özel bir özveri gerektirecektir. Bu nedenle çalışmaya gönüllü arkadaşların pozitif düşünceli ve idealist arkadaşlar olmasının yanı sıra belirli bir teknik birikimininde bulunmasını ve çalışmalara yeterli zaman ayırabilmesini arzu ederiz.

Çalışmalara ayırılacak zaman problemi
Geçmiş tecrübelerime dayanarak örnek vermek gerekirse;
Bu arkadaşlar her hafta yaklaşık 50 mail okuyup çalışma gurubu maillerinin tamamına en geç bir hafta içinde cevap verebilecek kadar vakit ayırabilmeli
Ayda muhtemelen 1 kere yapılacak olan teknik Kurul toplantılarına katılabilmeli
Muhtemelen her Ulusal yarışma öncesi yapılması gereken toplantılarda hazır bulunmalı
Sezon başlayıp konular netleşene kadar yapılacak çalışmalara haftada 8-10 saat zaman ayırmalı.

Kendimize bu soruları sorduğumuzda bu beklentilerin %80 yakın bölümünü karşılayabilir bir düzenimiz olması gerekecektir.
Bu işin fiziksel yönü..., sadece taahüt ederek aşılabilir.

Teknik Konular

Bundan ayrı olarak ben Kurulda çalışacak arkadaşların aşağıdaki teknik konuları ve kuralları en az 2 defa okuyup genelini anlamış olmasını ve geçmişte yapılan teknik çalışmaların dayanağı ve amaçları hakkında bilgisi olmasını yeğlerim.

1- PWCA Rule book.
http://www.pwca.org/view/rules
2- FAI section 7
http://www.fai.org/civl-documents
3- 2011-2012 TPS sıralama formülleri, nasıl çalıştığı ve amaçları
http://groups.yahoo.com/group/turkpilotpanel/

Aday olan arkadaşlar bu beklentilerin kendileri tarafından karşılanacağını taahhüt etmiş olacaktır.

Yukarıdaki arkadaşlara ilave olarak ben Yurdaer Etike ve Ayşe Bayrak ı aday olarak görmek isterim.

Yeniden görüşmek üzere

Semih

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (07.01.2013, 16:46)

Selamlar,

Adaylığı kabul ediyor ve bana güvenen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Daha önceki yazışmalarda belirtildiği üzere söz konusu göreve talip olan arkadaşların zaman ayırmayı taahüt etmesi gerekiyor idi ve bu nedenle kararımı bu ana kadar bekletmem gerekti.

Semih'in verdiği linklerdeki bilgileri sadece Teknik Kuruldaki arkadaşlar değil aynı zamanda Yarışma Paneli'ne üye olan bütün arkadaşların bilmesi gerekiyor. Sonuç itibarıyla Teknik kurul derleyici toplayıcı ve işlerin hızlı yürümesi için ayrıca görevleri olan bir kurul olacak ancak kararları "Panel" alacağı için Panel üyelerinin bu bilgileri edinmesi kendilerinin görevidir.

Diğer taraftan çok adaylı seçimlerin bu tür çalışma gurpları içerisinde faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenlerden dolayı da aday sayısını mümkün olduğu kadar fazla görmek beni mutlu edecektir. Umut Aslan, Serdar Tur da aday listesine dahil edilebilir.

Kullanıcı avatarı
Ozgur Sen
Ad Soyad: Özgür Şen
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Ozgur Sen » 1 on yıl 1 yıl önce (07.01.2013, 17:49)

Merhaba,

Ben vakit sorunu nedeniyle aday değilim.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (07.01.2013, 19:17)

Arkadaslar yurtdisinda olmam dolayisiyla kurul toplantilarina katilmam cok zor. Tekrar dusundugumde kurula yeteri kadar zaman ayiramayacagima kanaat getirdim. Bu sebeplerleki adayliktan cekiliyorum.

Hali hazirda cok degerli pilotlar ellerini tasin altina koydu. Teknik kurulun alacagi kararlarin adil ve dogru olacagina tum kalbimle inaniyorum. Turkiyede yamac parasutu yarisma kurallari ve uygulamalarinin duzene sokulmasi icin zor bir goreve talip olan tum pilot arkadaslarima basarilar diliyorum. Teknik kurulun basarili olabilmesi icin bence adaylardan Adem Hasgul, Emre Gurer, ve Semih Sayir'in kesinlikle secilmesi gereklidir. Bu 3 pilota acik destek veriyorum.

Guncellenmis adaylik listesi

Adem Hasgul - OK
Devrim Bostanci - OK
Emre Gurer - OK
Eren Kiziltug - OK
Semih Sayir - OK

Ayse Bayrak
Durali Karaca
Selcuk Erkek
Serdar Tur
Umut Aslan
Yurdaer Etike

Muzaffer Dundar - NO
Ozgur Sen - NO
En son muzzy145 tarafından 07.01.2013, 23:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
carbonvader
Ad Soyad: Emre Gurer
:
250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen carbonvader » 1 on yıl 1 yıl önce (07.01.2013, 22:43)

Muzaffer, guzel dusuncelerin icin tesekkurler. Ben de senin teknik kurula katilman hususunda 2 kat daha fazlasini diliyorum. Umarim adayligini tekrar koyarsin. Sahsen benim puanlama husudunda nacizane bilgim varken, senin oo'hooooo.

Ayrica teknik kurul icin toplam sayinin hala cok az oldugunu dusunuyorum. Sadece 6 kisi aday ise; tum adaylar zaten TPP uyesi oldugu icin oylama dahi yapilmayabilir.