Yarisma Paneli Teknik Kurul secimi

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Yarisma paneli teknik kurulunda kim yeralsin?

Anket 23.01.2013, 02:17 tarihinde bitecek

Adem Hasgul
32
22%
Devrim Bostanci
21
15%
Emre Gurer
35
24%
Eren Kiziltug
25
17%
Semih Sayir
31
22%

Toplam oy: 144

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Yarisma Paneli Teknik Kurul secimi

Mesaj #1 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (15.01.2013, 02:17)

Lutfen oyunuzu kullaniniz. Birden fazla kisiye oy verebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (15.01.2013, 08:37)

Selamlar,
Bu is biraz aceleye geldi Ve yetismemiz gereken bi yer mi var onuda anlamadim. Secim ile ilgili daha onceki baslik altinda Semih abininde belirttigi gibi bu kadar ince dusunebiliyoruz sikinti cikmasin diye ama is buraya gelince kacirdigimiz noktalar var. Birincil onceligimiz olan Uni. Kulupleri de bu secimin icinde olmaliydi bence ve Tr sampiyonasi Tps'nin disinda oldugu icin disarda kalmis kulup(ler) var bunlarinda icerde olmalari ve varsa adayliklarini almamiz gerekliydi.
Bu durumda bu cerceveyi hemen akabinde genisletip dahil olsalar bile bu kurulun icinde yer almak isteseler de olamayacaklar, ayrim ve ikincil pilanda hissedecekler kendilerini. Haliyle oylamayi saglikli ve tabana yayilmis bilmadigimi, bu sebeplerden dolayida oy kullanmayacagimi belirtmek isterim.

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (15.01.2013, 12:34)

ziya yazdı:Selamlar,
Bu is biraz aceleye geldi Ve yetismemiz gereken bi yer mi var onuda anlamadim. Secim ile ilgili daha onceki baslik altinda Semih abininde belirttigi gibi bu kadar ince dusunebiliyoruz sikinti cikmasin diye ama is buraya gelince kacirdigimiz noktalar var. Birincil onceligimiz olan Uni. Kulupleri de bu secimin icinde olmaliydi bence ve Tr sampiyonasi Tps'nin disinda oldugu icin disarda kalmis kulup(ler) var bunlarinda icerde olmalari ve varsa adayliklarini almamiz gerekliydi.
Bu durumda bu cerceveyi hemen akabinde genisletip dahil olsalar bile bu kurulun icinde yer almak isteseler de olamayacaklar, ayrim ve ikincil pilanda hissedecekler kendilerini. Haliyle oylamayi saglikli ve tabana yayilmis bilmadigimi, bu sebeplerden dolayida oy kullanmayacagimi belirtmek isterim.

Türkiye şampiyonasının TPS ye dahil olmaması öngörülemeyen bir durum yarattı. Bu durumu düzeltmek Teknik Kurul çalışmaları ile mümkün olacaktır. Bir yerden başlamak zorundayız.
Sistemin her sene daha iyiye doğru gideceğine ve tüm tabanı kapsıyacağına inanıyorum. Bu yeni bir başlangıçtır. Yeni başlangıçlar hiçbir zaman mükemmel olamaz. Geçen zamanla artan deneyimlerimiz daha sağlıklı çözümler üretebilmemize olanak sağlayacaktır.
Daha öncede ifade ettiğim gibi Üniverstite klüpleri kulüp değil topluluktur. Öğrenci arkadaşlarımızı defalarca faal kulüplerimize katılmaya davet ettik. Bizim kulübümüz ISUK un 5 kişilik yönetim Kurulunun 4 ü Üniversite öğrencisidir. Kulübümüzü temsilen Yarışma panelinde bulunan arkadaşlarda Üniversitede kulüplerinden yetişmiş yarışmacılardır.
Ben Ziyanın aksine Üniversite Kulüpleri aleyhine bir Önemli bir dezavantaj görmüyorum. Dışarıda kalan Kulüpler için ise önümüzdeki sezon daha net bir formül buluruz.

Bu tür sorunların Ulusal Sıralama ile ilgili teknik altyapı çalışmalarının eksikliğinden çözülemediğiniı düşünüyorum. Bu sorunların bir daha yaşanmaması için tek çözüm yolumuz daha sistematik bir çalışma şeklidir.
Teknik Kurulun kurulma amacıda tam olarak budur.

Bu sebeplerden dolayı Yarışma panelindeki tüm arkadaşları oy kullanmaya davet ediyorum.
Panelde kullanılan oy sayısı toplam üyelerin %50 sinden az olursa, seçim sonuçları sağlıklı kabul edilemez. Bu bizi tekrar başladığımız yere götürür.

Semih

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (15.01.2013, 14:28)

Bugun itibariyle Yarisma Paneline uye olmus bulunan 42 kisi bulunmaktadir.
Not1 : Kendi istegiyle cok onceden uyelikten ayrilmis 2 kisi bulunmaktadir.
Not2 : Simdiye kadar uye olmayan veya uyelik islemlerini tamamlamayan ise 5 kisi vardir.

En az 1, en cok 5 kisiyi birden secerek oy kullanilabilir.

Oylama 23 Ocak 2013 geceyarisina kadar aciktir.

Sure sonunda oy veren toplam uye sayisinin 21 ve daha fazla olmasi durumunda oylama sonucu gecerlilik arzederek degerlendirmeye alinir. Aksi takdirde, bu oylama onaylanmamis demektir ve 2.tur secime gidilir.
Gecerli olarak kabul edilen bir oylamada bir adayin cogunluk tarafindan secilmis olabilmesi icin oy kullananlarin en az %50'sinin oyunu / destegini almis olmasi gerekir.
En son SkyCloud tarafından 16.01.2013, 00:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (15.01.2013, 18:58)

selamlar,
Tr. Sampiyonasini ongorememis olmamiz ve bundan kaynakli madur olabilecek yada olmus kuluplerin, maduriyetlerinin giderilebilmesi adina zamanimizin oldugunu dusunuyorum. Hatayi goz gore gore yapip sonrada bi dahaki seneye duzeltiriz demek dahada yanlis olur. Bi yil neden beklesinler ki, su surecte bu isi cozebecek pozisyindayiz, bi hafta geciktirir.
Universitelerin topluluk olmasi bir baglayiciligi yok. Sonucta bu isin gelecegi bu adamlar. Isin icinde merkezinde bulunup duruma hakim olmalari, yarin yine Semih abinin yada Ademin kafasi atip giderse, isi takip edebilecek seviyeye gelmeleri gerekir ki haklarina sahip ciksinlar. Onlar icinde gec degil madem katilacaklar simdi neden olmasin ayni sartlarda listeden uni topluluklari temsilcilerini belirlerler.
Panelin tr. Sampiyonasini tanimama gibide bi luksu olamaz. Sampiyonayi sadece hem tps'ye hamde ordan gelecek puanlarla avantaj saglamasin diye disarda kalmisti. Tum konsantrasyonu sampiyona olan kluplerin gunahi nedir, insanlarin planlarini Sampiyonaya yapmalari midir cezalari.
Sonra yazili olarak yayimlanan kurallarin vahiy olmadigi da asikar ki degistirilemez kutsalliklari yok,. Burayi gozden kacirmisiz pratikte yayinlanmis donem icinde itiraz da eden olmayinca bilemedik askin atesini deme sansina sahibiz ama bunu bile bile lades olmak istemem.
Uzatmayim daha durum budur

öpenziya

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (17.01.2013, 11:47)

Merhaba Arkadaşlar..
Ziya fikirlerini beyan etmiş ve oyunu kullanmamayı tercih etmiş.
Şu ana kadar 21 kiş oy kullanmış ve bu Güven oyu için yeter şimdiden sağlanmış anlamına geliyor.
Oy kullanmayan diğer 20 kişi( Ziyayı çıkarırsak 19 oluyor) neden oy kullanmadıkları konusunda bizi bilgilendirebilirlermi..?

Kullanmamayı tercih olarak uygun gördüyseniz sebebinide açıklamak gayenize hizmet eder. Önemsemediğiniz için veya unuttuğunuz için kullanılmıyorsa durum daha vahim.

Oy kullanmayan arkadaşlar bizi aydınlatabilirlermi?

Semih

Kullanıcı avatarı
tecelli
Ad Soyad: Tecelli Aydın
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tecelli » 1 on yıl 1 yıl önce (19.01.2013, 18:15)

Adem Hasgül için yaptıkları yapacaklarının garanti olarak düşünüyorum. A. Emre Gürer'in her konuda tarafsız ve kaliteli işler yapacağına da eminim. Şimdiden teknik kurula çalışmalarında başarılar dilerim.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (20.01.2013, 23:02)

Oylama basladigi andaki toplam uye sayisi : 42
Simdiye kadar oy kullanan uye sayisi : 34
Su an itibariyle oy kullanmayan uye : 8
Oy kullanmayacagini belirten uye : 1
Hayatinda hic oy kullanmamis uye : 1

Kalan, Oy kullanabilecek aktif uye sayisi : 6

Oy kullanmak icin 23 Ocak son gun.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (21.01.2013, 10:45)

Selamlar..
Hayatında hiç oy kullanmaya üye ile diğer 6 kişinin kim olduğunu öğrenebilirmiyiz.
Kullanmama sebepleri nedir bu arkadaşlarımızın...?

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (21.01.2013, 10:48)

Oy kullanan uye sayisi 35.
Yarisma Paneli tarihinde gorulmemis sekilde rekor katilimla %83,33 oy kullanma oranina ulasilmis simdiden.
%50'den fazla katilim oldugu icin oylama gecerlilik kazanmistir.
Su an itibariyle adaylardan Emre, Adem, Semih ve Eren oy kullananlarin yani 35 adet kullanilan oyun %50'sinden fazla oy aldiklari icin Teknik Kurul'a secilmislerdir. Devrim icin ise oy kullanma son gunu olan 23 Ocak'a kadar vakit var.

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen tuncay » 1 on yıl 1 yıl önce (21.01.2013, 18:12)

üniversite klüpleri için de yakın zamanda yeni düzenlemeler geleceğine inanıyorum. "Tr sampiyonasi Tps'nin disinda oldugu icin disarda kalmis kulup(ler) var" iddiasında Ziya'ya sonuna kadar katılıyorum ancak sistemin işleyişini sürdürmesi bakımından oy kullanacağım. bunu yaparken içimin rahat olmadığını burada belirtmek isterim.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (22.01.2013, 15:06)

Su andaki toplam uye sayisi : 43
Oy kullanan uye sayisi 40
Oy kullanmayacagini belirten uye : 1
Oy kullanma/katilim orani : %95,35

Adaylar tek tek %50'nin uzerinde oy aldiklari icin hepsi Teknik Kurul'a secilmislerdir.

Bu zor gorevlerinde basarilar dileriz.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 03:28)

Teknik kurulu olusturan arkadaslara basarilar dilerim. Kurul uyelerinden birinin Temsilcilik/moderatorluk gorevini benden devralmasi gerekmektedir. Bu mesajdan itibaren Panel moderatorlugunden ve uyeliginden istifa ediyorum. Hepinize iyi sanslar, iyi ucuslar.

Muzaffer Dundar

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 11:51)

muzzy145 yazdı:Teknik kurulu olusturan arkadaslara basarilar dilerim. Kurul uyelerinden birinin Temsilcilik/moderatorluk gorevini benden devralmasi gerekmektedir. Bu mesajdan itibaren Panel moderatorlugunden ve uyeliginden istifa ediyorum. Hepinize iyi sanslar, iyi ucuslar.

Muzaffer Dundar

Merhaba Muzo..

Emeklerin için sağol..
Şu an için bu görevi zaten Akın yapıyor... Görev sorumlulukları ise daha çok forum altyapısı ve iletişimin sağlanması..

Semih

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 12:54)

muzzy145 yazdı:Teknik kurulu olusturan arkadaslara basarilar dilerim. Kurul uyelerinden birinin Temsilcilik/moderatorluk gorevini benden devralmasi gerekmektedir. Bu mesajdan itibaren Panel moderatorlugunden ve uyeliginden istifa ediyorum. Hepinize iyi sanslar, iyi ucuslar.

Muzaffer Dundar

Muzaffer
işlerin yoğunluğu vs moderatörlüğü bırakmak istedin..ok
Üyelikten çıkmak?? bunu anlamadım dostum..
emeklerin,çabaların için tşk ederim..
afşin

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 14:21)

Muzo, seni cok ozleyecegiz.
Ruzgar gibi geldi, gecti olmasin isterim.
Umarim seni bir daha gorebiliriz tepelerde, yarismalarda, golde, ....
Her konuda yardima hazirim istersen. Biliyorsun....