pwc'a secilme sirasina itirazim var

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

pwc'a secilme sirasina itirazim var

Mesaj #1 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 09:20)

selamlar,
Pwc'ye secilen pilotlarin harfleri A olanlarin, listeye istedikleri zaman girebilme rahatliklari sebebiyle, rahat davranabiliyor olmalari, siralamadaki diger pilotlara haksizlik olusturmaktadir.

Ilk 6 pilotun destek gordugu bu duzende, keyfi davranan A harfli pilot, istedigi zaman listeye girebileceginin rahatligiyla, pwc'deki listeden dusmesini pozisyon kaybi olarak gormemekte. Ama arkadan gelen adamin dusebilicegi olumsuz durumuda pek sallamamaktadir. Siradaki adamin ben de destek alacagim hesabiyla programini yaptigini, izinini ayarladigini, parasini yatirdigini varsayalim. Onundeki adamin daha once karararini vermekte keyfi davrandigi icin listeye sonradan tekrar girdigini de varsayalim. Arkadan gelen adamin maduriyetinin telafisi olmayacaktir.

Siralamada zamani gelince listede belirsizlikler oldugunda herkes onundekinin hareketini bekleDiginden surekli zaman istemekteyiz. Lauraya mesaj atmaktan perisan oluyoruz, salladiigida yok, sanirim guvenirligimizi kaybettik, surekli bahaneler uydurup zaman dileniyoruz, bu bahaneciler listesi epey uzun, siradaki her pilot onundekinin ne yapacagini bilmediginden zamanini bekleyerek geciriyor, vakit tukeniyor keyfi davranan onundek adam gitmiyorum dediginde arjadaki adam icin de gec olabiliyor,izin zaman ayarlama mevzulari.

Cozum onerim, listeler olusturuldugunda, odeme listesindeki adamlarinda madur olmamasi adina, listenin aciklandigindan itibaren ilk 15 gun hersin odeme yapmasi icin beklenmesi ve daha sonrada listenin her yenilendiginde dusenlerinsiralmasini kaybetmesi arkadan gelen pilotun siralamada yerini almasidir. Sonradan listeye girebilecek avantaja sahip pilotlarin destek hakkindan dusmeleri adil olandir. Her pilotu daha programli, disiplinli davramaya itecektir.

Federezya yonetiminin bu karari gundemine almalarini, daha ilave edilecek birseyler varsa,bekleme zamaniyla ilgili pilotlarin gorusleri varsa bunlarinda bir duzene baglanmasini talep ediyorum.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 17:00)

Laura ile kolombiyada bu konuyu gorustum Bu yildan itibaren sadece A harfi olanlar degil artik herkes iptal ettigi yarismaya tekrar basvurdugunda bekleme listesinin en ustunden yada harfinin el verdigi sekildeki yerinden tekrar dahil oluyor yani Ziya suan benimle senin aranda herhangi bir adaletsizlik yok. Senin magdur olma gibi bir durumun yok. Federasyon bakanliga yazi yazana kadar harfi daha iyi olan pilotlar karar degistirip yarismaya tekrar dahil olabilir ve maddi destekten yararlanabilir. Bundan daha dogal birseyde olamaz yillardir herkes basari odullendirilir diyorsa o zaman bende simdi diyorum basari odullendirilir. Listede ustte olan pilotlara zaman kisitlanmasi diye birsey soz konusu olamaz.

Mesela ornek benim kafam atti yarismayi biraktim. 10 gun sonra bidaha kafam atar tekrar baslarim derim Brezilyaya tekrar kayit olurum. Listenin en tepesinden girer pasalar gibi, bilegimin hakkiyla kazandigim destegimi de alirim. Ayni sekilde listede 7. kisi olarak sende son ana kadar bekleyip benim gitmemem kesinlesince listeye girebilirsin harfinin C olmasi herhangibir sorun yaratmiyor. Bu uygulamadan magdur olan kimse yok. Bu sene harfi kotu olanlar seneye iyi ucsun aynisini onlar yapsin kimsenin elini kolunu baglamiyoruz.

Mesela baska bir ornek ayni mantik sen nasil aylar gectikten sonra AHAStan alacagin olan hakkin oldugunu dusundugun parayi istiyorsan, Suan sana Guner gecti borun pazari dese kesinlikle boyle bir aciklamayi kabul etmezsen ben de hak ederek kazandigim federasyon destegini bakanliga milli takim liste yazisi gidene kadar, son ana kadar isteme, talep etme, ve alma hakkina sahibim. Su kadar sure icinde karar verin iste vermezseniz hakkiniz yanar gibi bir uygulamayi bende kabul etmem.

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 17:18)

Federasyonun gorevi magduriyeti onlemek degil mumkun olan en iyi pilotlarin Turkiye'yi temsil etmesini saglamaktir. Bunun icinde herhangi bir ozel uygulamasina gerek yoktur. PWC'nin mumkun olan en iyi pilotlarin yarismalara katilmasi saglamak amaciyla bu yil yaptigi harfi iyi olanlari tekrardan listenin en ustune alma uygulamasini ornek alarak en iyi pilot federasyonun herhangi bir kistlama getirmemesi gerekir.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (11.02.2013, 18:55)

selam muzo,olayi kişisel almişsin seninle alakalı bi durum yok. muratla telde konuştuk ne damak istediğimi o anladı ,goruşuruz

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 09:11)

selamlar,
Isimize geldigi gibi davranmak degil, adil ve vicdanli davranmak gerekir. Brezilya listesinden anlatayim ne demek istedigimi.
Para yatirmayanlar( secime kadar) : semih, muzaffer, tuncay,ziya, bu adamlarin para yatirmadigini goren siradaki adamlardan ozgur,hakan ve hilmi (dahasida devam ediyor).

Hilmi ilk 6 da yer aldigini dusunerek( kendi imkaniylada gidiyor olabilir bilmiyorum ornegin anlasilmasi icin iisimler ustunden konusuyorum kimse alinmasin) parasini yatirmis, cunku onundeki adamlar listeden dusmus yoklar yani, sonra ozgurde parasini yatirmis o da destek alanlarin icinde oldugunu hesaplamis, isini iznini evini barkini ayarlamis.

Sonra muzonun dedigi gibi o kendini pilotlarin sahi sanan istedigim gibi, istedigime girer cikarim diyen, nolmus lan edali pilot yarimin totosu kalkmis, demiski ben gideyim yahuu (kendimden bahsediyorum), hilmiyi yaktim bingo 1

Sonra ben kiskis gulerken cunku oyle serefsizim ki hilminin parasinin yanmasindaki keyfiyetimden hic utanmiyorum. Ayrica adamin isinde iznini yakmisim,planini bozmusum hic onemli degil. Hem zaten harfimde ondan fazla nasil olsa, ondan cok daha iyi pilotum, bu bana istedigim gibi davranma hakkini taniyor, nasil olasa bu ulkenin cikarlari herseyin oninde gelir. Hilmi besh para etmez bunlarin yaninda gebersin gitsin, pisliikkk, basarisiz pilot ucmasinda hatta, yaa bi git biraksin bu isleri ben varim.

Sonra onumdeki adamlardan en serefi bes para etmezi olan ve altinda pilotajinda ezildigim ama inaninki ben ondan her zaman daha iyiyim, bi hata yaptim onume gecti,benden daha iyi oldugunu kabul etmem asla. Ben varken onun adi anilmaz Tuncay parasini yatirarak Ozgurun parasini yakar, cunku onun karakteri oyledir,camur yapar ozguru yakarken umursamaz, banada giren cikan yok nasil olsa,varsin yansin,nede olsa ulke temsili ozgur de kimmis.

Bir sure sonra semih abi durumu duzeltir a da parasini yatirir, beni yakar tabi canim ben kimim onun yaninda, o abimiz o kralimiz, onumuze gecmesinde ne sorun olabilirki. Spontane davranmasinda hicbir sorun yoktur
Hatfi kalin abi adamin, zamansiz isler yapabilir,hatta son ana kadarda bekleyebilir puahhh ulke temsili onemlii

Sonra tum isini, zamanini ince ayarini,evini, sevgilisini ayarlamis nasil olsa her durumda gidecegini sanan Tuncay, gsgm'ye listeler bildirilmeden iki gun once Muzaffer italyadan bindirerek haci ben isimi ayarladim der. Waywayway noldu. Got oldun dimi, hani benden iyi pilottun bak senden iyiside var, adam sana nasil gecirdi puahahah ben yandim sende yan,

(abartiarim samimiyetinize inancimdandir)
öpenziya..

Kullanıcı avatarı
ayseveyasemin
Ad Soyad: Ayse Bayrak
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ayseveyasemin » 1 on yıl 1 yıl önce (12.02.2013, 21:26)

ziya haklı beyler bence de listeden düşen destek hakkını kaybetsin isterse tekrar listeye girip kendi cebinden gitsin. Şu anki durumda 5. yada 6. seçilen pilot mağdur olabiliyor.

ziya bu kadar karışık yazma kötü bişey diyorsun gibi görünüyor

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 10:52)

merhaba,
ben de 2013 world cup seçimlerinde A harfini kullananlardanım,
yani listeden düşsem bile yeniden başvurduğumda bekleme listesinin en üstüne alınarak liste kesinleşene kadar yeniden seçilme hakkına sahibim.
world cup açısından bu sistem A harfine sahip pilotların yarışmaya katılımını ve bu amaçla yarışmanın kalitesini artırmayı hedeflediği için doğru gözüküyor olsa da, ülkemizdeki pilotlar açısından haksızlığa neden olmaktadır. Sanırım Federasyonun bu konuda bir karar alması gerekiyor. Bana göre bu kararın bizim açımızdan Ziya'nın belirttiği haksızlıkların oluşmaması için, seçilme sırası gelen pilotlarının bu haklarını ilk seferde kullanmaları ve destekten yararlanmaları, ilk listeden düşüp ikinci başvuru ile seçilenlerin ise kendi imkanları ile gitmesi şeklinde olmalı. Böylelikle herkes izinlerini önceden ayarlayarak planını yapma imkanı bulur. Aksi bir durum C harfine sahip ve açıklanan ilk listede seçilme hakkı bulunan Ziya gibi pilotların, ilk altıya girme hakkı olan A harfine sahip pilotlarının her zaman gidebileceğini düşünmelerine ve ilk listeden düşmelerine ve bir daha listeye seçilebilecek sıradan girememelerine neden olmaktadır. Aynı sorunu elbette sonraki harflere sahip olan pilotlarımız da yaşamaktadır. Daha adil bir çözüm öneri varsa elbette dinlemek ve mümkünse katkı sağlamak isterim. Selamlar Siirt'ten...

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 13:01)

Selamlar
Anladığımız kadarı ile mağdur olanlar var.
Mağdur duruma düşen arkadaşlar çıkıp dertlerini anlatabilirlermi..? Neden 3. kişiler üzerinden dolaylı olarak konuşuyoruz?
Lütfen çıkıp derdinizi anlatın ve çözüme bağlayalım...

Çözüm için genel düşünceyi öğrenmek adına yarışma panelinde ilgili seçeneklere hitab eden bir oylama açabiliriz. Yönetimdeki arkadaşlarda değerlendirerek karar verirler.

Ziya senden rica ediyorum..!
Bir türkçe kursuna yazıl.. parasını ben vericem...
Bildiğimiz türkçeyide unuttuk sayende...

Semih

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 15:55)

:D :D
Abi tabu Turkcede de bozukluk var ama telefondan yazistigim icin teknik sartlarda olumsuzluklar yaratiyor.
Ucuncu sahislar ustunden konusmuyorum, ben onumdeki 7 adamin keyfini bekliyorum( muzafferin durumu aciliyet ihtiva eder, ornegimizde ayri tutulsun). Benim ardimdaki pilotlarda benim keyfimi bekliyorlar. Listeye cikip sonra ayni avantajla girebiliyor olmamiz-niz beni madur ediyor. Zaman kaybi, planlamamizda, ayarlamamizda sikintilar yaratiyor, onumdeki adam tekrar listeye girerse diye tedirgin oluyorum.
On siradaki adamlarin tamamen insafina kalmisiz, sistemli bi surec olmadigi icin kimse nasil davranacagini bilmiyor, sistemi sartlarin en mantikli olabilecegi ve arkamizdan gelen adamlarada yol verebilecegimiz sekilde ayarlamamiz gerekiyor.
Herkesin fikirleri vardir, ben atiyorum simdi bagirin durun artik olurmu boyle sey diye :)
Harfi A,B,C olanlar yilda 3 yarisma ile sinirlandirilsin, gidecekleri yarismalari kendileri belirlesin bosluklarada D,E,F ler gidebilsin.
Yani 5 yarismaya daha fazla pilot gidebilir, burada ozverili olmak gerekecek, hakkimizdan feragat etmek gerekecek, iste asil ince yer burasi, bunu asamazsak cozumumuz yine bizlere avantajli ama arkadan gelenleri korumayan bir cozum olacaktir.

sevenziya

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 18:16)

İlk 6 istediği her an arkasında sırada bekleyenleri patlatabilme özgürlüğüne sahip olmamalı. Düşünceye katılıyorum. Çözüm olarak isteyen 5 yarışmaya bile gider bence ona karışma hakkına sahip görmüyorum kendimi. Ama yarışmaya başvurmuş ve gitmeyecek olan kişi desin ki ben gitmiyorum 7. sen istersen git. 7. de çıkıp süre dolmadan ben de gitmiyorum 8. istersen sen git. çünkü listeler ilk açıldığında aynı anda 10 pilot listeye giriyor. ilk 6 daki insanlar gitmeyeceğim demediği anda listeye aynı anda girmiş adamlarla aynı anda listeden düşüyorlar. sonuç 7. 8. 9. 10. mağdur olabiliyor. Bunun dışında zaten Ziya'nın dediği konuya sonuna kadar katılıyorum. Listeye sonradan dahil olmak veya düştükten sonra tekrar dahil olmak gibi bir durum da haksızlıklara sebep oluyor.

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 21:40)

ziya yazdı::D :D
AZaman kaybi, planlamamizda, ayarlamamizda sikintilar yaratiyor, onumdeki adam tekrar listeye girerse diye tedirgin oluyorum.
On siradaki adamlarin tamamen insafina kalmisiz, sistemli bi surec olmadigi icin kimse nasil davranacagini bilmiyor, sistemi sartlarin en mantikli olabilecegi ve arkamizdan gelen adamlarada yol verebilecegimiz sekilde ayarlamamiz gerekiyor.
Herkesin fikirleri vardir, ben atiyorum simdi bagirin durun artik olurmu boyle sey diye :)
Harfi A,B,C olanlar yilda 3 yarisma ile sinirlandirilsin, gidecekleri yarismalari kendileri belirlesin bosluklarada D,E,F ler gidebilsin.
Yani 5 yarismaya daha fazla pilot gidebilir, burada ozverili olmak gerekecek, hakkimizdan feragat etmek gerekecek, iste asil ince yer burasi, bunu asamazsak cozumumuz yine bizlere avantajli ama arkadan gelenleri korumayan bir cozum olacaktir.

sevenziya

BANA DA MANTIKLI GELEN BU..AMA SON SÖZ A HARFİNİ ASLANLAR GİBİ BİLEKLERİNİN HAKKI İLE ALMIŞ PİLOTLARINDIR..
A HARFİ OLAN ÜSTADLAR 3 YARIŞMA GİBİ..İSTEDİKLERİ..
DİĞERLERİDE D-E-F HARFİ OLANLARDA GİDEBİLECEKLERİ YARIŞMAYI PLANLARLAR..
MİSAL BİR OĞUZKAN SERDAR CANTEKİN BRAZİLYA'YA GİDİP PİŞSE FENA MI OLUR? TABİ GÜNEŞDEN DEĞİL :-)
SADECE SESLİ DÜŞÜNÜYORUM..YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN..

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 22:00)

Benim daha iyi bir fikrim var...
Her yarışmada en kötü derece alan son 2 pilotu ek listedeki 2 pilotla değiştirelim. Hem rekabet oluşur Hemde gereği kadar özen göstermeyen arkadaşların yerine daha azimli ve istekli arkadaşlar girer.. ))

Semih

Kullanıcı avatarı
merk
Ad Soyad: Eren Kızıltuğ
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 12 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen merk » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 22:27)

Selamlar,

Tabiki bir önceki sene iyi uçmuş pilot PWCA' nın gözünde her zaman haklıdır ki bu hak zaten kalifiye pilotlara verilmiş. İyi harfi olan pilotlar yardımdan bağımsız olarak istedikleri zaman çıkar ve girebilir.

Bence burada karar mercii yardımı yapandır. Milli takım diyorsak ve ciddi bir planlama yapılması gerekiyorsa THSF bunun için belirli bir tarihten sonra pilottan imzalı taahhüt alabilir. Önemli bir mazeret gösteremeyen pilotun milli takım katılımı bir sonraki sene için de bu göz önünde tutularak değerlendirilebilir.

İyi uçuşlar,
Eren...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 23:27)

PWC harfiniz A da olsa Z de olsa degisen birsey yok herkes dustugu listeden tekrar kayit yaptirdiginda harfine karsilik gelen yerden (buda bekleme listesinin en ustunden oluyor) dahil oluyor. Magdur olan kimse yok. Magdur olan ustumdeki parayi yatirmadi deyip ben biran once yatirayim aradan kacip destege konayim diye kimseyi arayip sormadan cakallik yapan, kumar oynayan pilotlardir. Kumarda kazanmakta var kaybetmekte. Aglanacak birsey yok. 3000 euroluk (asagi yukari) destek icin 100 euroyu(pwc ipstal ettiginizde yarisma ucretinin %50sini geri oduyor) riske ediyorsun. Kazaninca bingo hesap tutmayinca vay anam ben yandim. Kumarin kurallarini burda uzun uzun yazmayayim.

Yarismanin yapildigi tarihten 1 ay oncesine kadar yada federasyon bakanliga yazi yazana kadar pilotlar istedikleri kararlari vermekte ozgurdur. Yarismaya 75 gun varken karar almak zorundasin diye kural koymasini istemek abesle istigaldir. Bu durumda ben magdur oluyorum diye ortaya cikarim. Boyle bir kurali koymadan once federasyon iyi dusunmelidir. Altakileri magdur etmeyecem diye usttekileri magdur edemez.

Semih abinin dedigi 2 yarismada belirlenecek dereceyi yapamayanlarin destek hakkini kaybetmesi fikrini destekliyorum. Ama bunun Turkler arasinda rekabet olarak degil genel siralama uzerinden yapilmasi gerekir.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 00:49)

himmm muzo anladım seni,
hayrını gör, bileğinin hakkı sonuna kadar hakkın olanı, istediğin gibi tasarruf etmek istemene saygı duymaktan başka yapacak bişeyim yok.

ama oyle konmalı kumarlı, sanki kendi çıkarına bişeyler uyduruyormuş tavrını-nın da,
kelimelerini toparla adam gibi derdini anlatacaksan anlat...

Kullanıcı avatarı
muzzy145
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 02:20)

Ziya sen kavga ciksin diye vere Semih'in damarina damarina basiyordun . Ben bi mesaj yazdim delirmissin kufretmissin . ya iste gerek yok forumda boyle seyler kavgalar cikarmaya. Damarina basinca Semihte delirir sende delirirsin ;) O yuzden yapmayalim boyle seyler :D Anladin sen beni. neden pustluk yaptigimi. damarina bastigimi anladin.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 07:57)

:oops: :oops: :oops:
Canimsin :D