Kayseri Yarışma organizasyonu

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

2013 takvimi Kayseri yarışması kimin tarafından organize edilsin?

Anket 25.03.2013, 17:43 tarihinde bitecek

Semih organize etsin
3
30%
Adem organize etsin
5
50%
En fazla yerel desteği kim alıyorsa o organize etsin.
1
10%
THSF başvuruları incelesin ve karar versin
1
10%

Toplam oy: 10

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Kayseri Yarışma organizasyonu

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 17:43)

Merhaba arkadaşlar
2013 yılı için en az 3 yarışma ihtiyacımız olduğunu belirtmiştik. Çameli kesinleşti ama diğer 2 yarışma konusunda kararlar vermemiz gerekiyor.
Kayseride anladığımız kadarı ile Adem ile Talas belediyesi arasında bazı sorunlar var.
Son gelişmelere göre Kayserideki yarışma benim ekibim veya Ademin ekibi tarafından yapılabilir. Bu kararı sizlerin vermesi daha doğru. Kararı verirken organizasyonu üstlenenlerin ne gibi destekler aldıklarını tartarak karar vermekte fayda var.
Talas belediyesi her sene yaptığı gibi Konaklama ve Ulaştırma konularında tam destek veriyor ve organizasyonu benim yapmamı istiyorlar.
Ademde bu organizasyonu Talas belediyesi desteği olmadan kendi bulduğu desteklerle yapmak istiyor. Kararımızı hep beraber verelim ve doğru karar verebilmek için organizasyonların aldığı yazılı destekleri değerlendirelim.

Bu amaçla aşağıda oylama açıyorum.

Semih

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Ad Soyad: Adem Hasgül
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 17:47)

Semih oyları kullananı görüyorsun. Dolaysıyla bu oylamayı senin açmana karşıyım.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 17:55)

Neyi görüp görmediğimi bilmiyorum..
Akın veya herhangi bir Moderatör oylamayı devir alabilir.
Problem değil...

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ziya » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 17:56)

selamlar,
Kayseride olacak herhangi bir organizasyon icin, Adem'in oylanacak olmasi bile abes, ayip ve saygisizlik olarak goruyorum. Ademe oy atarak onun grurunu incitmeye gerek yok ismide listeden silinsin.
Ademi oylamak ne demek yaaa!!!
Adem yarisma yapar bu can o yarismaya gider o kadar....

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 18:13)

Şık ve doğru olan, Adem'in Kayseri'de yarışma yapacağım demesinden sonra, başkaca birşeyin konuşulmaması ve kimsenin bu yıl Kayseri'de yarışma düzenlemeye talip olmamasıdır diye düşünüyorum. Adem ben yarışma düzenlemiyorum demiş olsa idi, bu açılan anket Adem dahil edilmeden çok anlamlı olabilirdi. Adem yarışma düzenleyeceğim diyorsa, zaten yarışmanın alt yapı kalitesini en az önceki yıllar kadar sağlamış demektir. Emeğe saygı lütfen...

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 18:17)

Kayseri'de bu spora gönül vermiş ve yıllarca o bölgede sportif faaliyetler organize etmiş biri olarak öncelikli hakkın Adem Hasgül'e ait olduğunu düşünüyorum. Semih abiye destek sözü veren yerel idarecinin de o bölgede bu denli emek vermiş birini ezerek başka bir organizatör ile bu tür bir diyaloğa girmesini anlamsız, yersiz ve etik dışı buluyorum. Adem Hasgül'ün durumu için empati yapan herkes bence aynısını düşünecektir. Bu noktada Ziya'nın düşüncesine katılıyor oylamanın dahi açılmasına gerek olmadan Adem Hasgül'ün Kayseri'deki yarışmayı organize etmesi gerektiğini düşünüyorum. Görüşüm şahsım adına olup kulübümü bağlamamaktadır.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 18:22)

Forum son zamanlarda bayaaaa eğlenceli olmaya başladı :D. Adem ile ilgili tüm görüşlere katılıyorum.

Saygılar Adem abi.

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen afsin » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 18:33)

ziya yazdı:selamlar,
Kayseride olacak herhangi bir organizasyon icin, Adem'in oylanacak olmasi bile abes, ayip ve saygisizlik olarak goruyorum. Ademe oy atarak onun grurunu incitmeye gerek yok ismide listeden silinsin.

+1

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 19:48)

Yorum yapan ve destek veren değerli arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bazen öyle kritik zamanlarda bu desteklere ihtiyaç duyuyoruz ki bu da o zamanlardan birisidir inanın. Gerçekten çok teşekkür ederim. Şu anda içerisinde bulunduğum durumu kelimelerle ifade edemem.

Oylama hususuna gelince Adem ve Semih seçeneklerinin dışındaki iki seçenek çok abes olmuş. Hiç bir anlamı yok. Olayın merkezinden uzaklaştırıyor. Bana göre oylama açılacaksa Adem yapsın/yapmasın şeklinde açılabilir. Ki olması gereken de odur. Yani şahsi tercihim bu yöndedir. Bu tür bir oylama sadece bu yarışma için değil. Her zaman yapılabilir benim için. Bundan gocunmam. Ki bunun olması gerektiğini her ortamda söylüyordum zaten.

Diğer taraftan; Eğer Semih gerçekten " yatırımın heba olması ve o bölgenin silinmesi" ne engel olmak için bu işin içerisine giriyorsa, yerel yönetimden "Konaklama ve Ulaştırma" konusunda destek sözü almış ise Kendisine Bayramören'i öneririm. Bayramören belediyesi de aynı desteklerin sözünü veriyor. Kendisine isterse belediye başkanının telefonunu bulabilirim. Üstelik bu sene için orada yarışma yapacak bir kimsede yok. Yani çakışmada olmayacak. Hele 3.cü bir yarışmamız yok iken 3. cü yarışma için harika olur. Camiamıza da bir katkın olur Semih. Yap böyle bir fedakarlık ta hepimiz ayakta alkışlayalım.

Buradaki durum şudur. Burada Adem Hasgül 20-24 Ağustos tarihleri arasında XC yarışması düzenleyecektir. Bu yarışmayı camiamız isterse düzenler istemezse düzenlemez. Ama bunun kararını bu camia verir. Şahsi menfaati ve hırsı olan bir ilçenin belediye başkan yardımcısı değil Buna sizler karar verirsiniz. Bende bu camianın kararına uyarım.

Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 20:36)

Yazımın Bayramören ile ilgili bölümü nedeniyle Tahsin abiden özür dilerim. Kendisini biraz üzmüşüm. Amacım kendisini rahatsız etmek ve üzmek değildi. Amacım söz konusu arkadaşın hayatındaki çelişkilerini ortaya koymak idi.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
asimetrik kapanma
Ad Soyad: Serdar Tur
:
Yarışma Pilotu 350+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 14 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen asimetrik kapanma » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 20:39)

afsin yazdı:
ziya yazdı:selamlar,

+1

+1

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 21:51)

Merhabalar

Belki karıştırmış olan arkadaşlar olabilir...!

Bu anketde sadece TPS ye puan verecek yarışmanın anketini yapıyoruz.
Ademe yarışma yapamazsın , yapma diyen yok. Aynı şekilde kimse Talas Belediyesinede yarışma yapamazsınız diyemez. Ademin ne kadar emeği geçtiyse onlarında o kadar, belki daha fazla emeği geçmiştir.
Ali dağı Kupası neticede Adem Hasgülün değil Talas Belediyesinin eseridir. Kalkış yeri, kalkış alanındaki tesisler, iniş yeri, Kalkışın yolu, Yarışmaların Konaklama ve Ulaşım giderleri Talas Belediyesi tarafından karşılanmıştır. Adem Hasgül Talas Belediyesi adına çalışmıştır. Bu durum bir bakıma benim görev aldığım yarışmalarda Tahsin abi ile aramızdaki işveren ve taşeron ilişkisine benzemektedir. Tahsin abi benim ücretimi öder ben onun istediğini yaparım. Farklı fikirdeysek onun dediği olur, ben sadece doğru bildiğim fikri söylerim.

Adem arkasında Talas Belediyesi olmadan bu yarışmayı yapabilir/ yapamaz/ iyi yapamaz burasını isteyen tartışsın..

Bizim veya herhangi bir otoritenin Talas Belediyesinin kendi tesislerinde yarışma düzenlemesini engelleyebilmesi mümkün değildir. Talas Belediyesi benimle veya başka biriyle ( gerekirse yurt dışındanda adam getirebilirler) bu yarışmayı istediği tarihte düzenler, Pre World Cup Yapar, seneye World Cup yapar.
Bu onların en doğal hakkıdır.
Oraya birde ödül parası koyarlar , yukarıda yazı yazan arkadaşlar o yarışmaya katılmak için birbirlerini bile ezebilirler.

Ademin derdi Talasda yarışma yapmakmı, yoksa Talas Belediyesine yarışma yaptırmamakmı..? 2. şık için hiç şansı yok. Orada her halikarda yarışma yapılacaktır.
Değerli sporcu arkadaşlarımızda isterse gelir, istemezse gelmezler, keyifleri bilir. Gelenler geçmişteki yarışmalarla arasındaki farkı kıyaslama imkanı bulurlar.

Semih

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 21:56)

ademhasgul yazdı:
Diğer taraftan; Eğer Semih gerçekten " yatırımın heba olması ve o bölgenin silinmesi" ne engel olmak için bu işin içerisine giriyorsa, yerel yönetimden "Konaklama ve Ulaştırma" konusunda destek sözü almış ise Kendisine Bayramören'i öneririm. Bayramören belediyesi de aynı desteklerin sözünü veriyor. Kendisine isterse belediye başkanının telefonunu bulabilirim. Üstelik bu sene için orada yarışma yapacak bir kimsede yok. Yani çakışmada olmayacak. Hele 3.cü bir yarışmamız yok iken 3. cü yarışma için harika olur. Camiamıza da bir katkın olur Semih. Yap böyle bir fedakarlık ta hepimiz ayakta alkışlayalım.

Sen yap.. Kayseride yapacağına orada yap..
Bende seni alkışlarım..Yapmaya çalışan kimseyi engellemedim.
Tahsin abiye söz verdiğim için benim yapmam mümkün değil..
Hazır gitmişken Erzincanda da yapabilirsin aklında olsun.

Semih

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 22:07)

Champion yazdı:
ademhasgul yazdı:

Sen yap.. Kayseride yapacağına orada yap..
Bende seni alkışlarım..Yapmaya çalışan kimseyi engellemedim.
Tahsin abiye söz verdiğim için benim yapmam mümkün değil..
Hazır gitmişken Erzincanda da yapabilirsin aklında olsun.

Semih

Herkes kendine yakışanı yapar. Senin durumun ortada !!!

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 22:29)

Champion yazdı:Merhabalar

Ali dağı Kupası neticede Adem Hasgülün değil Talas Belediyesinin eseridir.

Orada dursan iyi edersin. Belediyedeki adamların ağzıyla konuşacağına onlar konuşsun. Tetikçi gibi oluyorsun. Gerek yok. ali dağı kupası ismide geri kalanıda benim fikrim ve çalışmalarımdır. Belediye bunları uygulamıştır. talas halkının parası ile. babasının parası değil. ama yinede sahibi benim diyemem. sahibi camia ve kayseri halkıdır. hiç bir menfaat odağının değil.

Champion yazdı: Bu durum bir bakıma benim görev aldığım yarışmalarda Tahsin abi ile aramızdaki işveren ve taşeron ilişkisine benzemektedir. Tahsin abi benim ücretimi öder ben onun istediğini yaparım. Farklı fikirdeysek onun dediği olur, ben sadece doğru bildiğim fikri söylerim.

Orada da dur.
2003 ve 2004 yıllarında organizasyonları talas belediyesi ile yapmadım. 2006 dan sonra belediye ile yaptım. Ve sadece 20012 yılında kendilerinden yarışma için (komik olsada keşke almasaymışım) para aldım. Onun dışında hiç bir ücret almadım. Bunun sebebi bu yarışmanın benim yarışmamdır dememdir. Tahsin abiden aldığın para seni ilgilendirir.

Champion yazdı:
Talas Belediyesi benimle veya başka biriyle ( gerekirse yurt dışındanda adam getirebilirler) bu yarışmayı istediği tarihte düzenler, Pre World Cup Yapar, seneye World Cup yapar.
Oraya birde ödül parası koyarlar ,

Semih

Hazır bu adamlarla kanka olmuşken bir söyleyiverde böyle sağa sola para harcayacaklarına geçen seneden çalışan çocukların söz verdikleri paralarını versinler. Ooops pardon bunlar seni ilgilendirmez. Sen alacağın paraya bakarsın. Umarım çalıştıracak ekip bulursun. Nede olsa parayla değilmi!!!

Kullanıcı avatarı
ademhasgul
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen ademhasgul » 1 on yıl 1 yıl önce (13.02.2013, 23:20)

Champion yazdı:

Ademe yarışma yapamazsın , yapma diyen yok.

Yakışmıyor diyeceğim ama anlayacak kim var? Başlığa bakan çelişkiyi görür. Başlangıçta ki niyetin yazında da net olarak belli. Adem mi yapsın benmi yapayım diyorsun. Çevir kazı bakalım.

Başkan yardımcısına " ali dağına çıkartma bunları " diye akıl vereceğine gel bana ne diyeceksen söyle. Tabi keşke o yürek olsa sende. Ben sana söyleyeyim de O yeni kankanın gücü yetmez senin verdiğin o akla.

Semih, kendini düşürdüğün şu duruma bak. Ben yakıştıramıyorum. Ancak artık şaşırmıyorum maalesef.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 11:09)

Champion yazdı:Merhabalar

Ademe yarışma yapamazsın , yapma diyen yok. Aynı şekilde kimse Talas Belediyesinede yarışma yapamazsınız diyemez. Ademin ne kadar emeği geçtiyse onlarında o kadar, belki daha fazla emeği geçmiştir.
Ali dağı Kupası neticede Adem Hasgülün değil Talas Belediyesinin eseridir. Kalkış yeri, kalkış alanındaki tesisler, iniş yeri, Kalkışın yolu, Yarışmaların Konaklama ve Ulaşım giderleri Talas Belediyesi tarafından karşılanmıştır. Adem Hasgül Talas Belediyesi adına çalışmıştır. Bu durum bir bakıma benim görev aldığım yarışmalarda Tahsin abi ile aramızdaki işveren ve taşeron ilişkisine benzemektedir. Tahsin abi benim ücretimi öder ben onun istediğini yaparım. Farklı fikirdeysek onun dediği olur, ben sadece doğru bildiğim fikri söylerim.

Adem arkasında Talas Belediyesi olmadan bu yarışmayı yapabilir/ yapamaz/ iyi yapamaz burasını isteyen tartışsın..

Bizim veya herhangi bir otoritenin Talas Belediyesinin kendi tesislerinde yarışma düzenlemesini engelleyebilmesi mümkün değildir. Talas Belediyesi benimle veya başka biriyle ( gerekirse yurt dışındanda adam getirebilirler) bu yarışmayı istediği tarihte düzenler, Pre World Cup Yapar, seneye World Cup yapar.
Oraya birde ödül parası koyarlar , yukarıda yazı yazan arkadaşlar o yarışmaya katılmak için birbirlerini bile ezebilirler.

Ademin derdi Talasda yarışma yapmakmı, yoksa Talas Belediyesine yarışma yaptırmamakmı..? 2. şık için hiç şansı yok. Orada her halikarda yarışma yapılacaktır.
Değerli sporcu arkadaşlarımızda isterse gelir, istemezse gelmezler, keyifleri bilir. Gelenler geçmişteki yarışmalarla arasındaki farkı kıyaslama imkanı bulurlar.

Semih

Daha fazla birşey yazmam gerekmiyor.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (14.02.2013, 12:15)

Merhabalar,

Tam Semih abi imana geldi demiştik ki galiba tam olmamış :D.

Ben de GIN markasının dealerlığını almaya karar verdim. Bakalım bir GIN ile bir görüşme yapayım diyeyim Semih abinin Türkiye'de sattığından daha fazlasını satarım. Hem daha da ucuza satarım. Rekabet de olur halk kazanmış olur. Bugün senden GIN alanlar da ben daha ucuza verirsem koşa koşa gelir benden alırlar :D. :mrgreen: :mrgreen: :P :lol: :love:

Sana ayıp olmaz değil mi Semih abi. Hem bu işsiz dönemimde biraz para kazanmış da olurum :D.

Saygılar Sevgiler.
Umut