Ulusal Sıralama Formül esası oylaması

Turkiye Yamac Parasutu Yarisma Pilotlari Paneli Haberlesme Grubu -
Turkish Paragliding Competition Pilot Panel Discussion Group .
Türkiye'deki yamaç paraşütü yarışmalarına ilişkin hususların tartışılması için oluşturulmuştur.

Moderatörler: PaRaDoX, SkyCloud

Aşağıdaki farklı prensipteki formül esaslarından birini seçerek işaretleyiniz

Anket 23.03.2013, 23:12 tarihinde bitecek

Task toplamı yöntemi (Geçen seneki sistem)
5
19%
Averaj puan sistemi (yeni yöntem)
22
81%

Toplam oy: 27

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Ulusal Sıralama Formül esası oylaması

Mesaj #1 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (16.03.2013, 23:12)

Ulusal Sıralama formülü için yol yukarıda bahsedilen 2 formülden birisini seçerek çalışmalarımızı netleştirmemiz gerekiyor. Üye arkadaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyorum.
Anlaşılmayan hususları tekrar izah edebilirim

Semih

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (17.03.2013, 11:17)

Oylamanın son tarihi 23 Mart Cumartesidir.
Lütfen bu tarihten önce oylarınızı kullanınız. Forumu ziyaret etmeyen arkadaşlarada hatırlatalım...

Semih

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (18.03.2013, 20:30)

Oylamada son 4 gün.

Ali(Durali) Karaca
Ad Soyad: Ali (Durali) Karaca
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Ali(Durali) Karaca » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 10:44)

son iki gün, oy kullanmayan arkadaşlara duyurulur.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 11:35)

Selamlar
Oy kullanmayan arkadaslara sesleniyorum.
Bu şekilde çalışmamız mümkün değil. Yarışma panelinde her üye burada yazılanları takip etmek ve görüş bildirmek durumundadır. Oylamanın geçerli olması için %50 oy kullanılması gerektiğini söylemiştik. Seçenekleri beğenmiyorsanız veya daha iyi bir fikriniz varsa yazabilirsiniz.
Oylamayı açarken bir hata yaptığımı fark ettim.
Oylamada iki şık var.
Çekimser arkadaşların işaretleyebilecekleri bir şık yok... Üye arkadaşlar mutlaka 2 seçenekten birisini seçmek zorunda değiller..
3. Şık olarak *çekimser kullanabilirsiniz. Oylamayı değiştirmek mümkün olmadığından buraya çekimser yazmanız yeterli oacaktır.

Semih

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 12:34)

Semih abi selam.

Panelle ilgili yapılan düzenleme ile bir çok kulüpten temsilci arkadaş eklendi. Bu durum panel üye sayısını arttırdı lakin konuya vakıflık dersen üye sayısı ile konuya vakıf kişi sayısı paralel değil.

Panelde bu konu ile ilgili yorum yapacak fikir beyan edecek kişiler aşağı yukarı belli. Bu nedenle teknik konularda (SADECE TEKNİK KONULAR) oylamanın kabulü için belli bir süre %50 katılım zorunluluğu esnetilebilir. Ya da fikir beyan edemeyen konuya vakıf olamayan kişiler için benzeri oylamalarda yine belli bir süre çekimser oy seçeneği eklenebilir.

Bu zaman diliminde de panel üyelerinin bu tür konulara vakıf olması içinde araştırma yapmaları kendilerini geliştirmeleri için de süre tanınmış olabilir. Naçizane fikrimdir.

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tuncay » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 13:39)

Şener bey haklı, bu kişiler de oylamaya katılmalı ve o kişilerin kulüplerinden aldıkları oylama sonucunu buraya belitmelidirler.

Ayrıyeten iki tane seçenek gayet yetersiz ve hedef şaşırtmacalı olmuş. çekimserler , sistem teferruatlı tartışılmalı ve geçen seneki sistemin modernizasyonu seçenekleri nerededir???

Detayları tam olarak belirlenmemiş bir sistemi oylamaya açmak büyük bir yanlışlıktır. Bu gibi büyük ve köklü bir sistem değişikliği bir iki hafta gibi bir sürede oldu bittiye getirir gibi değişmesine içim elvermiyor. Geçen seneki puanlar (TŞ dahil edilerek) bu sisteme göre uyarlanıp simüle edildi mi! ne gibi sorunlar doğuracak henüz bilmiyoruz. arkadaşlarımında bu sistemi tam olarak anladıklarından şüpheliyim. diğer başlık altında herkes anladı galiba deyip oylamaya açmak biraz aceleci bir tutum olmuş.
konu henüz bitmemiştir. diğer başlıkta görüşünü beyan etmeyen arkadaşları görüş bildirmeye davet ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 13:57)

tuncay yazdı:Şener bey haklı, bu kişiler de oylamaya katılmalı ve o kişilerin kulüplerinden aldıkları oylama sonucunu buraya belitmelidirler.

Ayrıyeten iki tane seçenek gayet yetersiz ve hedef şaşırtmacalı olmuş. çekimserler , sistem teferruatlı tartışılmalı ve geçen seneki sistemin modernizasyonu seçenekleri nerededir???

Detayları tam olarak belirlenmemiş bir sistemi oylamaya açmak büyük bir yanlışlıktır. Bu gibi büyük ve köklü bir sistem değişikliği bir iki hafta gibi bir sürede oldu bittiye getirir gibi değişmesine içim elvermiyor. Geçen seneki puanlar (TŞ dahil edilerek) bu sisteme göre uyarlanıp simüle edildi mi! ne gibi sorunlar doğuracak henüz bilmiyoruz. arkadaşlarımında bu sistemi tam olarak anladıklarından şüpheliyim. diğer başlık altında herkes anladı galiba deyip oylamaya açmak biraz aceleci bir tutum olmuş.
konu henüz bitmemiştir. diğer başlıkta görüşünü beyan etmeyen arkadaşları görüş bildirmeye davet ediyorum.

Tuncay.. Tam okuyup anlamadan yazmışsın.. Kusura bakma..
Ayrıca tartışılması için o kadar süre verdiğimizde neden kimseden bir yorum gelmedi, şimdi oylamaya geçtiğimizde yorumlar başladı?

Sistem şu şekilde çalışmalı!
1- Açıklama ve amaç belirtilir ve tartışmaya açılır. (1 hafta veya maksimum 10 gün)
2- İzlenecek yol oylama ile belirlenir ( bir hafta)
3- İzlenecek yola göre çalışmalar yeniden yapılır. Detaylara girilir ve yeniden kabul oylaması yapılır..

Biz şu anda 2 aşamadayız.. Senin bu yazının 1. aşamada yazılması gerekirdi. Devamlı geriye dönersek yol katedemeyiz..

Şimdi kusura bakmazsan ben sana şu soruyu soracağım...!
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=11633 da 11.ci mesajdan sonra 8 gün geçmiş. Başlık 06.03 2013 de atılmış (15 gün geçmiş)... Şimdiye kadar aklın neredeydi..?

Semih

Kullanıcı avatarı
tuncay
Ad Soyad: Tuncay Tahtakın
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen tuncay » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 14:54)

Aklın neredeydi konusunda kesinlikle haklısın Semih Abi. Panel foruma taşındığında burayı takip edemediğimi maille daha kolay iletişim kurabileceğimi belirtmiştim ve arkadaşlarda bunu foruma yazdı diye hatırlıyorum.

Şu anki konumuz kimin katılıp katılmadığı değil sistemin doğru çalışıp çalışmayacağıdır. yukarıda yazmış olduğun oy kullanma çağrısını diğer başlıkta da haydi tartışalım ne diyorsunuz şeklinde yapsaydın.
bir kaç kişi dışında insanlar artık panelde konuşmak ve tartışmak istemiyorlar. ortama bozulup panelden ayrılan arkadaşlarımız bile var. bu kadar az katılım ve az yorumla bu sistemin değiştirilmesi tamamen yanlıştır. sistemin tamamen çalışacağı durumda dahi, yukarıda belirttiğim gibi herkesin dahil edilmediği ve şıkların yönlendirmeli bir şekilde seçilip azaltılması beni rahatsız ediyor.

Semih abi bu arada;
-okuyup anlamadığımı iddia ettiğin sistemi, bir kaç kişiyle yaptığım telefon görüşmesiyle teyit ettim ve sistem tam olarak benim anladığım gibi çıktı. :)
-sistem değişikliği yapılması konusundaki sıralamana katılıyorum ancak süreleri kendi istediğin şekilde yazmışsın. tekrar ediyorum; bu konu bir iki haftada yapılıp bitirilecek bir konu değildir. sistemin çalışabilirliği sınanır simüle edilir. eksiklikleri tamamlanır. kaldı ki hali hazırdaki sistemin bir sürü eksiği vardır.

bu durumda kimsenin söyleyecek sözü yoksa bile ben sistem hakkındaki görüşlerimi diğer başlık altında yazacağım. buraya sadece oylamanın eksikliğini belirtir yazımı yazıyorum.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Ozgur Sen
Ad Soyad: Özgür Şen
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Ozgur Sen » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 16:15)

Belli ki oylama sonucu averaj yöntemine doğru gidiyor... Ben açıkçası averaj yönteminin bu kadar ilgi görmesine gerçekten şaşırdım.

Ancak kabul aşamasından sonra bir üçüncü aşama olduğunu ben de hatırlatıyorum. Bu aşamada bu sistem mutlaka inceltilmeli ve sistemin eksiklikleri kapatılmalıdır.

Bu aşamada üzerinde özellikle durulması gereken konuların, discard ve hangi yarışmaların nasıl sisteme gireceği hususları olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Champion
:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Champion » 1 on yıl 1 yıl önce (21.03.2013, 18:02)

tuncay yazdı:Aklın neredeydi konusunda kesinlikle haklısın Semih Abi. Panel foruma taşındığında burayı takip edemediğimi maille daha kolay iletişim kurabileceğimi belirtmiştim ve arkadaşlarda bunu foruma yazdı diye hatırlıyorum.

Şu anki konumuz kimin katılıp katılmadığı değil sistemin doğru çalışıp çalışmayacağıdır. yukarıda yazmış olduğun oy kullanma çağrısını diğer başlıkta da haydi tartışalım ne diyorsunuz şeklinde yapsaydın.
bir kaç kişi dışında insanlar artık panelde konuşmak ve tartışmak istemiyorlar. ortama bozulup panelden ayrılan arkadaşlarımız bile var. bu kadar az katılım ve az yorumla bu sistemin değiştirilmesi tamamen yanlıştır. sistemin tamamen çalışacağı durumda dahi, yukarıda belirttiğim gibi herkesin dahil edilmediği ve şıkların yönlendirmeli bir şekilde seçilip azaltılması beni rahatsız ediyor.

Semih abi bu arada;
-okuyup anlamadığımı iddia ettiğin sistemi, bir kaç kişiyle yaptığım telefon görüşmesiyle teyit ettim ve sistem tam olarak benim anladığım gibi çıktı. :)
-sistem değişikliği yapılması konusundaki sıralamana katılıyorum ancak süreleri kendi istediğin şekilde yazmışsın. tekrar ediyorum; bu konu bir iki haftada yapılıp bitirilecek bir konu değildir. sistemin çalışabilirliği sınanır simüle edilir. eksiklikleri tamamlanır. kaldı ki hali hazırdaki sistemin bir sürü eksiği vardır.

bu durumda kimsenin söyleyecek sözü yoksa bile ben sistem hakkındaki görüşlerimi diğer başlık altında yazacağım. buraya sadece oylamanın eksikliğini belirtir yazımı yazıyorum.
Saygılar.

Bana bir telefon acmak neden aklinagelmedi acaba?
Neticede fikir babasi benim...
Benim kafamda bile detaylar henuz net degilken sana kim nasil bir bilgi verdi merak ediyorum. Daha oncede konustugumuz uzere detaylari calisabilmek icin 2 sistemden hangisini netlestirecegimize karar verip sonra detaylari konusmak daha dogru olur..

Madem sen aramiyorsun, ben seni arariyacagim merak etme :)