Hatay Kırıkhan'da Yer çalışması sonrası yapılan Uçuş videosu

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Hatay Kırıkhan'da Yer çalışması sonrası yapılan Uçuş videosu

Mesaj #1 gönderen Karaömer » 1 on yıl 7 yıl önce (18.03.2007, 10:18)

Dün kanat katlamak amacıyla gittiğim TOKİ önündeki tarlada esen rüzgara dayanamayıp yaptığım yer çalışması. Akabinde ve detayında keşfettiğim yeni mini uçuş tepesinde yaptığım kısa yelken uçuşum. İki adet yaptığım sortilerden birini yayınladım diğeride gelecek.

Yer çalışması sırasında zaman zaman kendimi havalarda bulmak güzeldi. İyi de egzersiz yapmış olduk böylece.

http://www.youtube.com/watch?v=UXJnyNLGUQg

Bu da İkinci sortiden görüntüler :

http://www.youtube.com/watch?v=z1pbKCIVwZ0

Kameramanım bu sefer biraz acemi, çekimler bu yüzden bozuk oldu.
Dosya ekleri
Yer çalışması.jpg
Uçtuğum tepe önündeki tarlada yaptığım yer çalışmasından
uvs070317-012.jpg
Yer çalışması
uvs070317-012.jpg (10.79 KiB) 7928 kere görüntülendi
En son Karaömer tarafından 20.03.2007, 01:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (19.03.2007, 16:05)

MERHABA SEVGİLİ MEHMET ABİCİM

Yer çalışması yaparken uçman çok güzel ve keyifli olmuştur.Minik tepenin yüksekliği kaç metre :?: Ve minik tepenin rüzgar esintisi nasıl :?: hani kimi tepeler vardır ya, o teğelerde öğleden sonra rüzgar şiddetli eser ya onun için sordum. Mesala bizim sinanpaşadaki kır tarlaları öyledir. o kır tarlalarında kendimi uçurmak için hep paraşüt yapardım. çünkü rüzgarı güzeldi. taminimce saatte 30 km hızla esiyordu.yada daha fazlada olabilir.

Hayatımızın yönü daima sevmekten geçer.yamaçparaşüt aşkımız hep kalbimizde sonsuza kadar sevilecektir.özgürlük insanın vaz geçilmez bir amacı olmuştur. unutmayın ki; uçmak bir özgürlüktür.

SEVGİYLE KALIN

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen kenancifci » 1 on yıl 7 yıl önce (20.03.2007, 00:05)

sizce kask takamdan yer calışması yapmak ne kadar mantıklı???

Kullanıcı avatarı
Karaömer
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Karaömer » 1 on yıl 7 yıl önce (20.03.2007, 01:29)

Vallaaa Kenan Bey pek Mantıklı değil galiba.

Ama ben dikkat ederseniz uçarken takmışım kaskımı. Sadece kanadımla ufak ufak oynarken takmamışım.

"Kırmızılımla" arama kaskım girmesin diye yerde oynaşırken çıkarmışım kaskı. O kadar sadece yani. Fazla mantıksız değil gibi kanımca da yine de siz bilirsiniz....

Ama uçuşta takılı dikkat edersen.

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 7 yıl önce (20.03.2007, 02:00)

o halde yerde oynarken de takmalısınız bence... sonuçta kanadı kaldırmanızı sağşıyacak bir rüzgar var ve eğer darbe gelirise sizi fırlatabilir.. bence yer çalışmasında da kask takmalısınız, sert rüzgarda çene kemiğinizi veya kfa boyun gibi hayati önem taşıyan bölgelerinizi incitebilirsiniz. ama tabiiki her pilot kendinden sorumludur. camia yı da düşünmeleri de gerekmektedir tabii bence... çünkü bir kişi bütün YP sporu yapanların imajını ve bu sporun güvenliliğini sorgulatabilir.. lütfen dikkat.

Kullanıcı avatarı
Karaömer
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Karaömer » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 00:01)

Valla Çağlar bey: Bu kask olayı benim bu vidyomda neden önemsendi bilmiyorum bu kadar.
Kendi limitlerini bilen pilot nerde ne yapacağını bilir. Ben daha önce yer çalışması yaparken kask takan bir yp ci görmedim. ha küçük tepe uçuşlarımı yer çalışmasından sayarsanız o başka.

Küçük tepe uçuşlarında mutlaka takılmalı tabiki. Ama yerden kanat kontrolü ve oynaşması sırasında gereksiz geliyor bana.

Ben daha önce yer çalışmalarımı ertelediğim rüzgarlı günleri de bilirim ve ona göre hareket ederim.

Tepeye çıkıp rüzgarı ve şiddetini beğenmeden indiğim günlerim de olmuştur.

Disiplin ve güvenlik bu sporun vazgeçilmez unsurudur. Hataya yer yoktur bu sporda.

Uçuşta tüm kontrolleri yaparak ve tam donanımla çıkmak lazımdır mutlaka.

Ama garibim kanadını katlamak için geldiği tarlada uygun havayı görmüş de durur mu? Kask takmak yerine kanat takmış oynuyor ellemeyin çocuğu oynasın.

Evhamlı anne babalar gibi telaşlanmayın bence, öğrenecek çocuk düşe kalka kask da takar kep de :) :) ;)

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen tangoabi » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 00:23)

yer calısmasında ben de kask takmıyorum :(

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 7 yıl önce (21.03.2007, 04:55)

yok hani bende takmıyorum sert bir rüzgar olmadığı sürece... patarada kumullarda oynarken de takmıyorum ama dedim ya her pilot kendi sınırlarını bilmeli ve ona göre dawranmalı. gerektiğinde tedbirini almalı... çimen veya kum bir alan dışında taşlık veya sert yüzeyli bi alanda beni kaldıracak kadar bir rüzgar varsa kask takmak beni daha bi huzurlu kılıyor :)

Kullanıcı avatarı
Karaömer
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Karaömer » 1 on yıl 6 yıl önce (01.04.2007, 13:41)

İnsan huzuru bulduğu durumlarda sebat etmeli tabi ki.

Ama huzuru bulacam diye de olayı abartmamalı...