stratusteam ve gürhavk uludag ucusu

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mustafa yılmaz
Ad Soyad: Mustafa Yılmaz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen mustafa yılmaz » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 11:08)

uçun bakalım!!!
memleketimde uçamadım ya ona yanarım. neyse umarım fırsat bulup sizinle uludağdan uçma hayalim gerçek olur.
hepinize selamlar
DENİZLİ DENHAVK MUSTAFA YILMAZ

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 11:10)

Vay korsan vaaay.Bir de üstüne havadan indirme yaparsın haa.Vurun kellesini

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 11:30)

bence bir faciadan dönüldü.neden mi??.ibrahim eğerki benim tandemle sahaya inseydin,ki benim kanat siyah beyaz...bursasporlular tarafından güzelce bir dayak yiyebilirdik:D benim single kanat da kırmızı sarı..eyvahlar olsun :mrgreen:

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 11:40)

Biz iyi ki ine(e)memişiz o zaman

Kullanıcı avatarı
erdal
Ad Soyad: Erdal Harmanlıoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen erdal » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 12:03)

türker tebrikler...

aslında sahaya beşiktaş bayrağı açarak inseymişin, polisler sana dokunazmazmış. :)

çünki bursa taraftarları seni polise bırakmazdı. :) :roll:
En son erdal tarafından 18.11.2008, 16:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 13:19)

Uçulan yeni tepelerden çektiğiniz kalkış ve iniş fotoğrafları ile bizlere o bölge hakkında yeterince bilgi vermektesiniz. Uçmaya yeni başlayan arkadaşlara bölgenin tehlikeli yerlerinide söylerseniz iyi olur diye düşünüyorum. Formdaki yazılanlara ve fotoğraflara bakarak gaza gelen acemi pilotların uçuş yapmaları sonucu doğabilecek kazalar hepimizin üzülmesine sebep olabilir. Elinizde varsa kalkış pistinin ve iniş alanının videolarınıda görmek isteriz.

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 16:16)

Pist şu an ki haliyle ileri seviye pilotaja hitap eder bir vaziyette,yani belirli seviyenin altındaki pilotlar buradan uçamaz,uçmaması gerekiyor.Sanıırm bu konuda o gün oradan uçan ve orada bulunan diğerpilotlar da hemfikir olacaklardır.Neden derseniz;pist biraz kısa kanat tepenize gelir gelmez birkaç 4-5 metre sonra 400 mt lik uçurum başlıyor.yapılacak en ufak bir hata,kontrol kaybı telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir.O yüzden pist temizlenip uzatılana kadar buradan ileri seviye pilotların uçması daha uygundur.Başlangıç öğrencilerine kesinlikle tavsiye etmiyoruz,hatta uçmaya kalkan olursa da kendi can güvenlikleri ve burasının adının kötüye çıkmaması açısından engellemek için elimden geleni yaparım kendi adıma.Pist temizlenip uzatıldıktan sonra tamamen güvenli olmasa da kalkış yapabilmek için uygun bir hale gelecektir.İniş alanında zaten sıkıntı yok şu an için,neredeyse Gürsu nun inişalanı kadar geniş ve açık bir alan çevresindeki birkaç moloz yığını için belediyeyle görüşüp düzelttireceğiz.Hatta aklıma gelen birşey daha var.İniş alanına bir branda sermek(tabii kalkış alanına da olursa iyi olur)ve inişalanının yukarıdan rahatça görünen bir köşesine windsock dikmek.Gerçi 200 mt gerideki benzin istasyıonunun bayrakları doğal windsock görevi görüyor ama yine de birkaçyere dikmek uygun olacaktır diye düşünüyorum.Dikilecek olan windsockların yerleri konusunda fikri olan pilotların düşünceleride önemli tabi ki.

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 18:44)

Bu hafta sonu hava uygun olursa şayet Uludağyp nin uçuş yaptığı Kıran yaylasına
gitmeyi düşünüyoruz.Cuma günü program netlik kazanacak hava uygun olursa tüm
bursalı yp pilotlarını bekliyorum.Daha sonraki bir hafta da batı yada kuzey batı rüzgarı olursa Çalı takk off u ziyaret ederiz.Fotoğrafları atmayı becermeye çalışıyorum.Yeni başlayanların ilk irtifa uçuşlarını yapabilecekleri 435 mt irtifalı bir yer ve takk off a araçla ulaşılabiliyor.Rakıım 550 mt.Yalnız yağışlı hava sonrası gidi
lemiyor.Yakında yeni uçuş alanları bölümüne uçuş görüntülerini ve bölge ile ilgili detaylı bilgi ekleyeceğim.Sağlıcakla kalın...

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 21:52)

İbrahim kardeş dün akşamdan beri yağan kardan haberiniz vardır inşallah. Bu havada sıtınızda paraşütlerle o kadar yol yürüyüp kıran yaylasına gitmek büyük macera doğrusu. Sizdeki bu azim varken Uludağın uçulmadık yerini bırakmazsınız. Zirveden uçuşunuzu da görmek isteriz.

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 04:44)

Bu hafta sonu eğitimler başladığı için Çatlakkayada yokuz büyük ihtimalle ve başka bir yere de gitmeyi düşünmüyoruz.Önümüzdeki hafta sonu içinde kimse bir yere söz vermesin.Yıldırım Belediyesi Barış Manço kültür merkezinde engelliler haftası için program düzenlemiş ve bu gün bana ulaştılar.stad inişi ses getirmiş olacak ki buraya hava operasyonu(yamaçparaşütü uçuşu) istiyorlar,iniş yeri olarak da B.M.K.M önüne inmemizi istiyorlar.Hava operasyonu için gerekli sponsor ve medya desteği en üst düzeyde sağlanmış durumda.(Ulaşım,yemek vs vs.)Siyasi ve yerel yönetimden de yetkililer orada olup bizim inişlerimizi izleyeceklermiş.Bursa da yamaçparaşütüne destek için aradığımız fırsat ayağımıza geldi.Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer üst düzey yöneticilerden destek istemek için tam zamanı.Çatlakkayadan kalkıp buraya inebilecek ,operasyonel yeteneğe sahip, özel görev pilotlarına yine iş düşüyor(Türkerciğim liste başısın sen yine number one kalkıyorsun).Topgun pilotlar görev başına 8) Ama önce yukarıda şu pistin temizlenip uzatılması lazım.Pistin temizliğinde çalışacak gönüllü bir ekibe ihtiyac var.gönüllü ekibe gerekli mangal desteği sağlanacaktır.eğer bu görev başarıya ulaşırsa yetkili merciilerden piste kolay ulaşım için yol talebinde bulunacağız

Not: Uçuş yapmak için hava şartlarına bağlı olduğumuzu altını çizerek anlattım bana ulaşanlara
En son İbrahim Altın tarafından 19.11.2008, 05:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 05:26)

İniş yapılması istenen yerin keşif fotosu ve uçuş mesafesi
Dosya ekleri
uçuş mesafesi.JPG
earth Googleden tahmini uçuş mesafesi
BMKM iniş noktası.JPG
Barış Manço Kültür Merkezi önü iniş noktası

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen teamstratus » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 13:12)

hafta ya bakalım havalar iyi olursa yaparız engelliler haftasına faaliyeti bari bi faydamız olsun ben daha önce üzerinden gecmiştim ama gidip iniş alanına bakmak lazım güzel bi organizasyon olur herhalde.....

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 16:47)

Daha önce indiğimiz bir bölge ama yinede iniş alanına bi daha bakmak gerekli.
hava iyi olur inşallahta uçuşu gerçekleştiririz.

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen teamstratus » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 19:40)

dha dan gelen son fotolar.
Dosya ekleri
13.JPG
12.JPG
11.JPG
10.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
01.JPG

Kullanıcı avatarı
S.CELİK
Ad Soyad: Sibel Çelik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen S.CELİK » 1 on yıl 5 yıl önce (19.11.2008, 23:40)

Sanırım Emrah'ın bi daha hiç söylemeyeceği söz ve unutmayacağı gün,
'' ÖNCE SEN ÇIK BİZ ARKADAN GELELİM. '' :D
Bu ilgiyi ve resimleri gördükçe benim bile o sahaya inesim geldi.
Bir gün bende uçucam oraya doğru.Emrah önce ben çıkayım olurmu ne olur, ne olur. :D
Emrah'ın cevabı: HAYIR HAYIR HAYIR :twisted:

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 00:59)

hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ...tabiki:D bundan sonra araçtan iner inmez serecem kanadımı :twisted: neyse ya sibel en azından yabancıya gitmedi :roll: bu hafta sonu hava yağış veriyor.bir sonraki hafta yine çatlak kayadan ATLİCAZ sanırım:D (bu hafta yağtığımız şey uçmak değil,atlamaktı resmen:) )...tepede görüşrüzzzz

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 01:15)

O kalkış pistini temizleyip uzatmazsak daha çoook ATLARIZ oradan.Haftaya cumartesi kamplı çıkalım da bir güzel temizleyelim şu pisti :) hazır dağcılar da orada olacaklarmış elbirliğiyle temizleriz

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydın
Ad Soyad: Bülent Aydın
:
Moderatör 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen Bülent Aydın » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 10:41)

Türker Bey merhaba
dha dan gelen son fotolarda bazı resimlerin; foto makinası yan tutularak çekildiği için sola 90 derece dönmesi mi gerekiyor, yoksa siz akrobasi yaparken çekilmiş kareler mi?
Bu işe yeni başlamış arkadaşlara faydalı olacak bi açıklama olacaktır.
Şimdiden teşekürler.

Kullanıcı avatarı
teamstratus
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen teamstratus » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 11:28)

merhaba bülent bey bu resimleri muhabir bi arkadas 70 poz olarak pespese cekmiş ,akrobasi derken sadece wingover var tam 90 derece olmasada resimleri kücülterek ekledik tamamını atamadım video görüntüsü sadece ligtv cektigi için ulasmaya calısıyorum gelirse onuda eklerim

Kullanıcı avatarı
erdal
Ad Soyad: Erdal Harmanlıoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #60 gönderen erdal » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 13:12)

türker'in bu fotoğraflarından sonra, maç saatlerinde sahaya yanlışlıkla inen pilot sayısı artacak gibi görünüyor.

mesela galatasaray maçına ben talibim :)