stratusteam ve gürhavk uludag ucusu

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
alida
Ad Soyad: Fahri Dönmez
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #61 gönderen alida » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 18:39)

Arkadaşlar bu uyarıyı yapmadan edemeyeceğim...
Stada inişin medya tik cazibesine kapılmamak mümkün değil..
Ancak; Bursa mızda İl Spor Güvenlik Kurulu adında bir kurul bulunmakta ve maç öncesi güvenlik açısından uyulması gereken kuralları belirlemekte..
Bu kurul kararı gereği hiç bir Beşiktaşlı taraftar stada alınmadığı gibi hiçbir sıra dışı tezahürata fırsat verilmemiştir..Sevgili Türker için Çarşı karakoluna gittiğimde nezaretin parmaklıkları arkası türbünü, mutsuzlaştırılmış taraftarlarca doluydu..
Karakol komiserinin açıklamalarımızla durumun samimiyetine inanması ve üst yetkililere iletebilmesiyle bu konu gerek Türker için gerekse Bursa semalarında yapılacak yp için sorunsuz kapanmış görünüyor.
Şu ana kadar yazılan mesajlar karşısında edindiğim intiba ile bu uyarıyı yapma gereği hissettim..Gerekli izinler alınıp ve doğru teyit edilmeden böyle girişimde bulunulmamalı kanaatini taşıyorum.
Forum sayfalarında çokça yer alan Antalya da yaşanan izin sorunu benzeri bir mesele ile karşılaşmak hepimizi üzer..
Uludağ dan uçuş bölgesi arayan araştıran ve kazandıran tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
İnancım odur ki teleferiği ve doğa sı ile Uludağ ve Bursa mız, kış turizmi yanında yamaçparaşütü turizmi ilede anılacaktır.
Uçuş ve doğum öncesi lütfen ilaç ve alkol almayalım sigara içmeyelim ne olur çocuğumuz hasta doğmasın...

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #62 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 18:48)

Uludağ Çatlakkaya uçuşunun videoları düşmeye başladı.

video/1414/Uluda_-161108

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #63 gönderen skydiver » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 19:07)

alida yazdı:Uçuş ve doğum öncesi lütfen ilaç ve alkol almayalım sigara içmeyelim ne olur çocuğumuz hasta doğmasın...

Bu son temenniye kesinlikle katılıyorum 8)

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #64 gönderen teamstratus » 1 on yıl 5 yıl önce (20.11.2008, 19:24)

fahri abi ' ye bende katılıyorum bundan sonrası için eger bi organizasyon olacaksa izin hatta yazılı bi belge almak şart oldu ,önümüzdeki haftalarda gerceklesecek engelliler haftası için yapılacak ucustada buna özen göstericez ki sürpriz'lerle karsılasmayalım güvenli ucuslar dilegimle...

Kullanıcı avatarı
dragonfly
Ad Soyad: Cüneyt Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #65 gönderen dragonfly » 1 on yıl 5 yıl önce (21.11.2008, 11:55)

Engelliler haftası için ini ş alanı barış manço kültür merkezi arkasındaki yol olarak gosterilmis. bu yol cevresinde elektrik teli veya aydınlatma direkleri var mı?

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #66 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (21.11.2008, 13:16)

Yolun sağ tarafında Barış Manço kültür merkezi,sol tarafındaysa park var yolun genişliği 25 mt civarı,uzunluğuyla yaklaşık olarak 200 mt nin üzerinde.İniş alanı ile ilgili resimleri hafta içine gittiğimde çekip yükleyeceğim.Doğu ve batı rüzgarında rahatlıkla inilebilecek bir yer(topgun pilotlar için),kuzey rüzgarında ise yan rüzgar prosedürlerini uygulayarak iniş yapılabilir.Ölüdenize gidenler hatırlamaya çalışsınlar.Tandemlerin sahile paralel olarak indiği yolu düşünün.Biraz o yolu andırıyor.

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #67 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 yıl önce (21.11.2008, 18:14)

iniş yapılacak yol
Dosya ekleri
14231226.jpg

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #68 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (21.11.2008, 19:11)

biz bu gidişle hakkaten çatıya felan da inmeye başlicaz kutlama ayağına :D kenanın gönderdiği fotoğraftaki yolun ölüdenizdeki iniş alanıyla alakası yok ,burası resmen ana cadde yahu :evil: neyse,ineriz heralde biryerlere takılmadan :lol:

Kullanıcı avatarı
ben_oguz
Ad Soyad: Oğuzhan Erdemir
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #69 gönderen ben_oguz » 1 on yıl 5 yıl önce (21.11.2008, 23:40)

emrah zaten yıllarca asfalt yollara yüksek gerilim tellerinin dibine iniyorduk. Hatta inerken araba bile solluyorduk :mrgreen: burası da gayet güzel görünüyor deneyelim biraz değişiklik iyi gelir ;)

Kullanıcı avatarı
onurarioglu
Ad Soyad: Onur Arıoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #70 gönderen onurarioglu » 1 on yıl 5 yıl önce (22.11.2008, 00:38)

lodos :(

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #71 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (22.11.2008, 02:39)

Uçuş bu hafta sonu değil,önümüzdeki hafta sonu. 30 kasım da

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #72 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (22.11.2008, 02:46)

emraq yazdı:biz bu gidişle hakkaten çatıya felan da inmeye başlicaz kutlama ayağına :D kenanın gönderdiği fotoğraftaki yolun ölüdenizdeki iniş alanıyla alakası yok ,burası resmen ana cadde yahu :evil: neyse,ineriz heralde biryerlere takılmadan :lol:

Kenan yandan çekmiş o resmi birde ön ve arka taraftan çekseydi inmek için uygun bir yer olduğunu anlardın emrah.Ayrıca iniş yapacağımız yerde telsizli bir yer ekibi olacak ve caddeyi iniş sırasında araç trafiğine kapatacak.İnilecek noktaya da havadan görünecek şekilde bir işaret(mesela beyaz renkli kocaman bir branda olabilir) konulacak.Her ihtimale karşı da bir ambulans isteyeceğim,ne olur ne olmaz diyerek gerçi 300 mt ilerisi Şevket Yılmaz Hastahanesi .Bu hafta içi son rotuşları vermek üzere yetkililerle görüşmeye gideceğim.Bana katılmak isteyen arkadaşalrım varsa fikir birliği açısındna beraber gitmemiz faydalı olur.Benimle birlikte yetkililerle görüşmek için gelmek isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj atsınlar, burada gereksiz mesaj kirliliği olmaması açıısndan böylesi daha iyi olur.Hafta içi gittiğimde de değişik açılardan iniş yapılacak yerin fotoğraflarını çekeceğim.Bu arada bu hafta sonu hava lodos uçuş yada eğitim olmaz bu havada, ne dersiniz pazar günü çıkıp şu çatlakkaya pistini bir elden geçirsek mi diyorum?

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #73 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (24.11.2008, 17:02)

Çatlakayadan emrahın ve benim yaptığımız uçuşların videoları

Emrahtan sabahın ilk uçuşu;
video/1422/Çatlakkaya-Emrah

Tandem uçuş;
video/1423/Çat ... ndem-uçuşu

Uludağdan ilk uçuşunu yapan kenanın resmleri
Dosya ekleri
kenan..JPG
Kenan uludağdan uçuyor
kenan.JPG
Kenan ilk defa uludağdan uçuyor

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #74 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 yıl önce (25.11.2008, 01:06)

:oops: o resimi ben cekmedim :oops:
earth dan kopyaladım. yogun iş tempom yüzünden gündüz gidip resim cekme fırsatım olmadı fakat dün gece gittim ve gözlemlediğim bi kaç ayrıntıyı sizinle paylasayım.
resimde görünen agaclar maalesef biraz daha büyümüş, dalları yola 2 3 metre kadar girmiş.fakat yolun ssk hastanesine giden bölümü biraz uzun yani dogu yada batı yönlü rüzgarda iyi pilot inebilir. güney yada kuzey yönlü rüzgar için bmkm nin sağ tarafında polis okuluna giden yola inilebilir. yani kuzey güney doğu batı faretmez fakat kd kb gd gb gibi durumlarda iniş büyük problem. ve uludaga nihayet yılın ilk karı yağdı ucmaya gelecek pilotların asırı soğuk havayı gözardı etmemelerini özellikle eldivenin sart oldugunu belirtirim. güzel ucuslar

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #75 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (25.11.2008, 13:02)

arkadaşlar hava durumunu takip ediyormusunuz.gidişat nasıl??ben,cuma günü hepberaber gidip iniş alanı analizi yapalım derim.akşam gidip bakalım ne dersiniz?bir de,kesin gün belli mi.cmts mi olacak pazar günü mü :?:

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #76 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (25.11.2008, 14:03)

Hava durumu şu an için sadece cumagününe kadar görülebiliyor.2 gün sonra belli olacaktır hava tahmin raporu.cuma günü gidip iniş alanını görmek akıllıca bir fikir aslında gelecek olan varsa bildirsin hep beraber gidelim.Daha önce 30 kasım pazar günü olarak bildirilmişti fakat son anda ortaya çıkan bir başka program(pazar günü B.M.K.M. de konser varmış) neticesinde programda ufak bir değişiklik oldu.Etkinlik uçuşu cumartesi gününe alınmıştır.Bu değişiklikten benimde dün gece yapılan toplantıda haberim oldu.Bununla ilgili bu akşam yine toplantı yapılacak sonucu buradan duyuracağım.

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #77 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (28.11.2008, 02:41)

Çatlakkaya tandem uçuşunun hiçbir yerde yayınlanmayan perde arkası görüntüleri

video/1436/Çatlakkaya-uçuşu

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #78 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (09.12.2008, 02:30)

Bayramın 3. gününden itibaren hava şartları uygun olduğu sürece hafta sonuna kadar Çatlakkayada olacağız.Bursaya uçmak için gelmek isteyenler beni arayabilirler.

0 555 599 45 49

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #79 gönderen Berussa » 1 on yıl 4 yıl önce (20.04.2009, 20:19)

Bu gün dağcılardan aldığım istihbari bilgilere göre çatlakkayanın yolu açılmış ve bölgedeki kar da kalkmış.Bursadaki ve yakın illerden katılabilecek olan guruplar varsa uludağda uçuş sezonunu bir açalım artık ne dersiniz.Bakarsınız uçuş yapacağımız gün yine şehir stadyumunda maç falan vardır.Bu sefer haber verirsek Türkeri paketledikleri gibi bizi de paketlemezler herhalde.Eveeeeet Bursa gurubu uyanın artık da biraz 1600 metrelerden Bursa manzarası izleyelim,gaza gelmeye ihtiyacı olan varsa ben gerekli gazı veririm

Önemli uyarı :!: Çatlakkaya take off başlangıç öğrencileri için uygun değildir.Oradan uçmak için orta seviye ve üzeri pilotaja sahip olmak gerekmektedir.

Kullanıcı avatarı
BerussaMehmet
Ad Soyad: Mehmet Akın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #80 gönderen BerussaMehmet » 1 on yıl 4 yıl önce (20.04.2009, 22:36)

Daha Önceden Maç Sırasında Stada İnişizi İzlemiştim Ve Çok Konuşulan Bi İnişti. Yakınlarda Uçmak İçin Çıkarsanız Büyük Bi Zevkle İzlemeye Gelmek İstiyorum.Şimdiden Hepinize Teşşekkürlerimi Sunuyorum Saygılar!