stratusteam ve gürhavk uludag ucusu

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

İbrahim Altın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 01:57)

resimlere ve videoya devam

Çatklakkaya tandem uçuş videosu

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1007029815680

Elinde resim ve video görüntüleri olan arkadaşlar lütfen yükleyelim.
Dosya ekleri
atlakkaya provakasyon ekibi.jpg
Çatlakkaya uçuşuna katılan pilotlar
Fahri abi kalkış.jpg
atlakkaya bulut üzeri.jpg
Çatlakkaya bulut üzerinden görünüm
.kaya bulut üzeri.jpg
Türker kalkış.jpg
Türker havada.jpg

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 09:48)

Gençler hepinizi tebrik ederim. Bursa şehrinin pilotları böyle olmalı. Sporcu olmanın en güzel yanı birlikte birşeyler paylaşmanın ve başarmanın zevkini yaşamaktır.

Kullanıcı avatarı
ayagci
Ad Soyad: Ahmet Yağcı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen ayagci » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 12:13)

Grubun yaptığı etkinlikleri ve özellikle Türker'in fantezi uçuşunu güzel bir haber olmuş kimse sağlık sorunu yaşamadan tamamlanmış tebrikler. Bu arada stada inişin kısa bir videosunu lig tv de buldum.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?c=1&r=1&hid=48446

Kullanıcı avatarı
ben_oguz
Ad Soyad: Oğuzhan Erdemir
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen ben_oguz » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 12:26)

maç biletleri karaborsaya düşünce bizde tepeden stada inelim dedik ama türkerin kalkışından sonra rüzgar Güney batıya döndü biz de türkerin gidişini gözlerimiz yaşlı izledik :D tebrikler türker en azından bir kişi amacımıza ulaşmış oldu. çok güzel bir gündü çok eğlendim en kısa zamanda tekrar bir organizasyon yapıp çıkalım.
En son ben_oguz tarafından 17.11.2008, 12:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 12:29)

benim en çok hoşuma giden şeylerden biri de ulaşımdı.teleferiğe binip doğa harikasını izleyerek 16 dakikada yukarı çıkıyoruz.muhteşem bir parkurda yürüyüş ve ardından takeoff a varış.ulaşım mükemmel.trasnport aşağıya indi derdi yok:)tangır tungut yukarı çıktı derdi yok :) kısacası düzenlemelerden sonra 1 numara olmaya aday bir yer olacak.bu arada bundan sonra muhakkak orası için meteoroloji.gov.tr sitesini kullanacağım.hafta sonu da güney gösteriyor arkadaşlar.bide unutmadan,benim sınavlar başlıyor:) mümkünse sınavlarımdan sonra organizasyon yapalım :cry:

Kullanıcı avatarı
emraq
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 13:02)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1007029815680

bu arada link aralarda kaybolmasın.ayrıca uçuşvideo ya da atarsan herkesin izleme şansı olur.ben facebook kullanıcısı olmadığım için videoyu göremiyorum mesela. ;)

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 13:24)

Emrah video bende değil, elbette atarım.Ama çeken arkadaştan isterim artık
En son İbrahim Altın tarafından 17.11.2008, 13:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 13:27)

Yeni resimler gelmeye devam ediyor.Türkerin stada iniş anında çekilmiş fotoğrafları(Türkerciğim meşhur oldun vallahi)
Dosya ekleri
7.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
2.jpg (10.53 KiB) 6594 kere görüntülendi
1.jpg

Kullanıcı avatarı
emraq
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 13:28)

Bursa-Beşiktaş maçında davetsiz misafir
Emre KOŞAK/BURSA, (DHA) 17 Kasım 2008

''Bursaspor'la Beşiktaş arasında dün oyanan maç öncesi, yamaç paraşütü ile Atatürk Stadı'na inen 32 yaşındaki Türker Türkoğlu, “Rüzgarın azizliğine uğradım. Ana caddeye inecektim korktum. Stadı görünce tehlike yaşamamak için zorunlu olarak Atatürk Stadı'na indim” dedi.

Bursa Yamaç Paraşütü Klübü üyesi 6 kişi, dün öğle saatlerinde Uludağ'ın Bakacak Mevkii'nden 5'er dakika arayla atladı. Paşa Çiftliği'ne inmeyi planlayan dernek üyelerinden Türker Türkoğlu, Bursaspor- Beşiktaş maçı öncesi, Atatürk Stadı'nın yeşil zeminine indi. Seyirciler, bunu maç öncesi yapılan bir gösteri sanıp alkışladı. Ancak Türkoğlu, “Rüzgarın azizliğine uğradım. Ana caddeye inecektim korktum. Stadı görünce tehlike yaşamamak için zorunlu olarak Atatürk Stadı'na indim. Diğer arkadaşlarım da farklı yönlere inmiş” dedi.

Polis tarafından stadyumda gözaltına alındıktan sonra Çarşı Polis Merkezi'ne götürülen Türkoğlu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. ''

ortalığın yıkılmasına çok az kALMıştı:D
Dosya ekleri
davetsiz misafir.JPG

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 13:33)

Ah ahhh rüzgar güneye dönmesydi asıl o zaman ortalık yıkılacaktı.Stadın üzerinde firari kenarlarında Türk ve Bursaspor bayrakları asılmış 10 tane rengarenk yamaçparaşütü sırayla stada inecektik.Geçi bu seferde organize şube bizi paketleyecektik organize suçlardan. :lol:

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 17:21)

Öncelikle tüm katılımcı arkadaşlara ve tonos dağcılık klübü ekibine teşekkürlerimi belirtmek istiyorum.Çok güzel bir hafta sonu geçirdik.Gerçi uzun zamandır teleferiğe iniş bileti almamıştım ama olsun teleferik ile iniş te güzelmiş.
Türker in stad uçuşu da harika oldu.Önceden uçuş ile ilgili yetkililere bilgi verilmişti,hedefte türk bayrakları ve bursa spor flamaları ile stad üstünden geçerek
paşa çiftliği alanına inişti fakat irtifa kaybı sebebiyle stad inişi acil iniş oldu ve prosödür gereği Türker kısa süreli polisimizin misafiri oldu.Ayrıca emniyet yetkililerimize hoşgörülerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.Bazı sitelerde tamamen asılsız olan beşiktaşlı taraftar sahaya alınmayınca havadan indirme yaparak protesto etti gibi yazılar tamamen asılsızdır.
Gerçi rüzgarın güneye dönmesi hiç hesapta yoktu,biz de takılıp belki bizde stda inecektik ama olsun darısı bayram ve kutlamalarda inşallah.
Mangal ve temizlik olayına tüm pilot lar hemfikirdir diye düşünüyorum hafta sonuna doğru planlar yapılırsa yi olur belki uçuş bile çıkarabiliriz.Esen kalın.

Kullanıcı avatarı
tyuzgulec
Ad Soyad: Tahir Yüzgüleç
Pilot Menüsü: 

tebrikler

Mesaj #32 gönderen tyuzgulec » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 17:37)

Arkadaşlar herkesi tebrik ederim.Güzel bir organizasyon harikasınız.

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

...

Mesaj #33 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 17:50)

:D

TÜRKER tebrik ederim abi ...

dün güney rüzgarıyla gürsuda yanlız uçarken .. nerede bu millet diyordum .. sonra izmitten bir arkadaş geldide beraber bayağı keyifli uçtuk ...
demek maça gittin .. :)

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen teamstratus » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 19:09)

herkese desteklerinden dolayı tesekkür ediyorum ayrıca yogun bi gün gecirdim tahmin ettigimden daha fazla ilgi oldu bugün 3 haber ajansı ile ropörtaj yaptım insanların baya dikkatini cekmiş ,belkide bi faydası olur bundan sonrası yamacparasütü için bu arada beni karakolda yanlız bırakmayan arkadaslarıma ve emniyet yetkililerine tesekkür ediyorum

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen PROFLY » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 19:25)

Türker harikasın bende seni tebrik ediyorum :)

Haber oldun.. Yanlışlık oldu; rüzgar beni buraya getirdiyi geçelim ;)
Tekrar tebrikler kardeş..

Bu arada gönlü Uludağ'da olup Uludağdan uçan herkesi tebrik ederim.

Mesut

pisquare
Ad Soyad: Zafer Atlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen pisquare » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 20:41)

Bugünkü Fanatik gazetesinin 14. sayfasında tam sayfa resmi vardı, BEŞİKTAŞ ÇIKARTMASI manşetiyle :)

Kullanıcı avatarı
emraq
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen emraq » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 20:45)

resimlere devam
Dosya ekleri
ibo2.JPG
ibrahim.JPG
kenan3.JPG
kenan2.JPG
kenan.JPG

İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen İbrahim Altın » 1 on yıl 5 yıl önce (17.11.2008, 21:38)

Hafta sonu için planlamaya ne zaman başlıyoruz

Kullanıcı avatarı
alida
Ad Soyad: Fahri Dönmez
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen alida » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 07:49)

Tonos gürhavk bypk ve stratusteam den oluşan 10-15 kişilik bir guruptuk ve harika bir gündü..

" birliktelik, doğa ve Bursa.. işte bu.. Doğduğum büyüdüğüm gittiğim ve döndüğüm, memleketim.

Yapmakta olduğumuz sporun bir doğa sporu ve doğa yasaları gereği çok dikkatli ve bilgili olma zorunluluğumuz varsa şehir yaşamı ile buluştuğu noktada da aynı hassasiyeti göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.

II. Uçuş planı yapılırken aynı hassasiyetin düşünülmediği ve benzer girişimlerimizde bu kadar kolay kendimizi doğru ifade edemeyebileceğimizi öngörüyorum.

Eeee. Diğer organizasyon ne zaman..?

Fahri
Dosya ekleri
ulu4.JPG
ulu3.JPG
ulu2.JPG
ulu1.JPG

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

sen fenerli değilmiydin be türker abi :)

Mesaj #40 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 yıl önce (18.11.2008, 10:43)

Bursa Atatürk Stadı´na, Siyah-Beyazlı taraftar alınmayacaktı. Ancak maçın başlamasına 20 dakika kala Beşiktaşlı bir paraşütçü hava yoluyla stada giriş yaptı
Sırrı sonradan çözüldü
Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesinde alınan karar gereği, güvenlik gerekçesiyle konuk takım taraftarları stada giremeyecekti. Her şey planlandığı gibi gitmiş, Atatürk Stadı’na Beşiktaşlı alınmamıştı. Ancak maçın başlamasına 20 dakika kala sahneye bir Siyah-Beyazlı taraftar çıktı. Futbolcular ısınma hareketleri yaparken, oyuncuların ve taraftarların şaşkın bakışları arasında sahanın ortasına bir paraşütçü indi. Paraşütçünün sırrı, sonradan çözüldü.

‘Havadan indirme yaptık’
Beşiktaş taraftarı olan bu paraşütçünün, maça seyirci alınmadığı için bu yolu izlediği ve durumu protesto ettiği ortaya çıktı. Siyah-Beyazlı taraftarlar, internet sitelerinde olaya geniş yer verip, “Havadan indirme yaptık” yorumlarını yaptılar. Bu izinsiz gösteri sonrasında güvenlik güçleri ‘Korsan paraşütçü’ye derhal müdahale etti ve apar topar sahadan çıkardı. Durumdan habersiz Bursasporlu taraftarların, paraşütçüyü alkışlaması ise dikkat çekti.
Dosya ekleri
türker.jpg