Leonardo : Ucus Kaydi gonderme kriterleri 2010

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen muzzy145 » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 01:54)

Veysel bey sizinde hakli oldugunuz yerler var benimde biz en iyisi olayi kisisel tartismaya cevirmeden anketten cikacak sonucu bekleyelim. Zaman ayirip cevap yazdiginiz icin tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
gokhansky
Ad Soyad: Gokhan Cavdar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen gokhansky » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 03:36)

paramedic yazdı:Leonardoda tutulan GPS kayıtlarının istatistik açıdan kim ne kadar uçmuştan çok öte bir anlamı var.

Bir çok kişiye anlamsız da gelse de ilerleyen zamanlarda oraya kayıtedilen uçuşların çok farklı kullanım alanları çıkacaktır.

Eğer leonardo da fazlalalık yapıyor tutulacak yer yok deniliyorsa seve seve bu iş için bir server ayırabilirim.

Acik konusmakda her zaman yarar var.

Serdara tamamen katilmakla beraber, oyum acik ve net olarak HAYIR dir arkadaslar!

Burada her ne kadar sonradan uyarilar olsada, gaz verme var diye düsünüyorum. Bence bu uygulama ilkokuldaki elmasi henüz kizarmayan, okumayi sökmesin,sökemez gibi olmus:))Adam okumayi sökücek ama sökme diye sizlanirsan olmaz kardesim.

Bu arada benimle ilgili herhangi bir GPS kaydi göremeyebilirsiniz Leonardo da, ama bu hic bir zaman ben ve diger saz arkadaslarim icin kistas,ölcü olamaz. Bunuda önemle belirtmek isterim.

Kullanıcı avatarı
erdal
Ad Soyad: Erdal Harmanlıoğlu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen erdal » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 09:09)

mrb;

burada problem uçuşların yer kaplaması veya her neyse artık.
sıralama yaparken süre ve kilometre aralığı eklenemezmi

böylece isteyen istediği kilometre aralığını veya istediği süre aralığını sıralamaya koyar.

yani bütün arkadaşaların isteği yerine getirilmiş olur. :)

kazasız uçuşlar dileklerimle

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 09:54)

Merhaba tekrar hatırlatıyorum

uçuşların yer kaplaması gibi bir problem yok.

Ayrıca istenilen kilometre aralığının vb gösterilmesi özelliği mevcut.
Leonardoda Uçuşlar menüsünde Filtre linkine tıklayarak kuş uçuşu km, mesafe, olc puan, olc çeşidi, ülke, şehir, yıl vs gibi tüm özellikler ile filtreleme yapabilir aralık belirleyebilirsiniz. Bu yaptığınız filtreyi sık kullanılanlara ekleyerek veya filtre açık kaldığı sürece yaptığınız bu filtreleme ile uçuşları görürsünüz. Filtrelemeyi kapatmak için tekrar bu sayfaya girerek en alttaki Filtrelemeyi Kapat a tıklarsanız tüm uçuşları görmeye devam edersiniz.

Kullanıcı avatarı
faruk
Ad Soyad: Faruk Kurt
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen faruk » 1 on yıl 3 yıl önce (01.04.2010, 11:08)

Herkese selamlar , gps kaydı gönderme kriterlerini yeni öğrendim arkadaşların da yazılarını okuyunca ben de acizane kendi fikrimi belirtmek istedim.
Öncelikle ilgili kriterlerin uygulanmamasından yana olduğumu belirteyim çünkü biz Marmara bölgesinde uçan pilotlar için özellikle kış ayları oldukça zor geçiyor 5 dakikalık uçuş için günlerce beklediğimiz oluyor örneğin geçen hafta 1200 metrelik Gürle'de ancak 11 dakika uçabildik .Türkiye'nin her yeri kayseri veya denizli'deki hava şartlarına sahip değil.
Amerika'da yaşayan muzaffer arkadaşımız bu kısa uçuşlara gıcık olduğunu yazmış ve üşenmemiş Veysel Erdoğan'ın uçuş kayıtlarını incelemiş sonuç olarak ta uçuşların %75'nin Güneyköyden yapıldığına ulaşmış . Muzaffer Bey, malesef bölgemiz bize bu mevsimde ancak bu kadar imkan sağlıyor ve bizler bu bölge pilotları olarak kış mevsimlerinde ancak bu kadar uçabiliyoruz bizim ABD veya Afrika'ya gitme imkanımız yok .
Sonuç olarak madem uçuş kriterleri anket sonucuna bağlı olacak o halde ben de buradan de ilgili arkadaşalara hayır oyu kullanmaları konusunda çağrıda bulunuyorum.
Saygılarımla

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen Champion » 1 on yıl 3 yıl önce (01.04.2010, 12:28)

Benimde aklıma daha farklı bir görüş açısı geldi..

Yapılan uçuşlardan hava sahası ihlaleleri yapanları farklı bir şekilde kayıt edelim( yaptığı hatayı belirterek), yada tamamen silelim..

Şimdilik ekteki dosyayı kullanabiliriz.

İnsanları hava sahalarına riayet etmeye özendirmemiz gerekiyor.

Uçuşlar yeni uçuş bölgelerinin bulunması ve kayıt altına alınması amacı nedeniyle önemli..Ama aynı tepeden yapılan 50 adet 5 dk uçuşun yüklenmesi banada biraz anlamsız geliyor.

Semih
Dosya ekleri
turkey.sua.kmz
(5.82 KiB) 205 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen ziya » 1 on yıl 3 yıl önce (01.04.2010, 14:38)

selamlar
Semih abi benimde dusumcem bastan yani şekildeydi ama
arkadaşlar ucusların genel toplaniyla(adet olarak)ilgili istastistik olacagi
soylediler.Banada mantikli geldi cunku bu ulkede nerede ve nekadar ucus oldugunu bilmiyoruz elimizde veri olacaktir.
Ayni zamanda bir ucus bolgesinden hangi tarihlerde daha yogun ucus ciktigininda grafigi cikabilir.Buda hem xc hemde egitim ucuslarinin planlanmasi aşamasinda yardimci olabilir.

saygilar
ziya..

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen kubibjk » 1 on yıl 3 yıl önce (02.04.2010, 22:40)

Merhabalar.Biz başlangıç pilotlarının veya düz uçuş yapan tüm pilotların gps kayıtları neden bazılarını bu kadar rahatsız etti acaba.Ankete evet oyu kullananların mazereti ne acaba gerçekten çok merak ediyorum.Ayrıca biz take-off ta niteliksizce düz uçuş yaparken bizi bekleyen nitelikli uçuş yapacak olan pilotların içlerinden ;şunlar bir çekilsede bir rahat uçsak diye düşündüklerini tahmin ediyorum.Ayrıca filtreleme denen bir seçenek var.Seçtiğinizde görmek istediklerinizi görürsünüz.Diğerleri sizi çok rahatsız ediyorsa onları görmezsiniz.Ankete tabiiki hayır oyu verdim.Saygılarımla.Tüm pilot arkadaşlarıma iyi ve keyifli uçuşlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Ahmet Oguz TOPALOGLU
Ad Soyad: Ahmet Oguz Topaloglu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

gps kayitlari

Mesaj #29 gönderen Ahmet Oguz TOPALOGLU » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 17:45)

Evet degerli pilot arkadaslar,ben de katiliyorum ucus kayitlarindaki mesafe ve sure limiti koyulmasin.Hatta bu konuyu Hakan Irtem ile de uc hafta once konusmustum.Bazi ucuslar goruyorum 2km ve kalktigi tepe en az 500m.Ortalama 1/8 suzulen bir kanatla hic termik bile donmese 4 km yapar.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen cincir » 1 on yıl 3 yıl önce (15.05.2010, 17:51)

Bu konu aşağıda ki linkten de görebileceğiniz anketle kapandı zaten.Gerçi kimse anket sonuçlarıyla ilgili yazmadı ama...
Teşekkürler.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=5871