Leonardo : Ucus Kaydı gönderme kriterleri icin anket

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Leonardo : Ucus Kaydi gönderme kriterleri uygulansın mı?

Anket 31.03.2010, 21:32 tarihinde bitecek

Evet
17
33%
Hayır
34
67%

Toplam oy: 51

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Leonardo : Ucus Kaydı gönderme kriterleri icin anket

Mesaj #1 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 3 yıl önce (30.03.2010, 21:32)

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
başlığı altında tartışılan ve yayınlanmış ucuş kaydı gönderme kriterlerine ilişkin olarak bu anket duzenlenmistir.
Nisan sonuna kadar anket açık kalacak olup bu sure zarfinda herhangi bir kriter olmaksizin herkes tum ucus kayitlarini atabilir.
Mayıs basinda da cikacak sonuca uygun sekilde devam edilecek.

ypforum kullanicilarini bu konudaki seviyeli tartismalari icin kutlarim.
Ve benzeri acilmis, acilacak diger konularda da tartismaya, fikir beyan etmeye aynen devam etmelerini diliyorum.

Not : Oncelikle ypforum'daki kendi 'Pilot Profili' sayfasındaki bilgilerini doldurmus bulunan ve gps'i olup uçuş kaydı gonderen pilotların oy kullanmasini rica ederim.
En son SkyCloud tarafından 15.08.2010, 21:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
muraks
Ad Soyad: Murat Aksoy
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen muraks » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 01:02)

Hekese selam,
Ben kriter uygulamasının gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bu konudaki düşüncelerimi aşağıdaki linkte belirttim.
http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... c&start=15

Aşağıya hiçbir uçuş kaydının silinmemesi için kendi sebeplerimi yazacağım. Aksini düşünen arkadaşlar da bir liste yapabilir ve hep beraber karşılaştırıp tarışabiliriz.
1- Her uçuş bir bilgidir ve bilgi değerlidir.
2- Lonardo uçuş kayıt defteri olarak kullanıabilir ve bu kayda istenildiğinde dünyanın her yerinden ulaşılabilir.
3- İstatistiki açıdan tüm uçuşlar önemlidir.
4- Uçuş yapılan bölge ile ilgili fikir sahibi olmamızı sağlar (sadece kısa uçuşlar yapılıyor, ulaşımı kolay take off vs)
5- Uzun kısa tüm uçuşlarını atan bir pilotun uçuş saati ve uçuş sayısı daha güvenilir olarak görlebilir. Hatta ve hatta bu kayıtlar kanat alış ve satışarında da dikkate alınabilir.
6- Yeni başlayanlar için kaydı atılan kısa uçuşlar bile motivasondur ve rekbetçi bir ortam hazırlar, kişisel gelişimini gözlemleyebilir.
7- Pilot yarışma ya da xc pilotu olmayabilir, belki birgün olacaktır ama bir ton para verip aldığı gps'i kullanmak ister.
8- Leonardo'nun filitreleri sayesinde istenilen türdeki uçuşlara ulaşılabilir. Kayıt kirliliği olduğunu düşünmüyorum. Kısa uçuşlara bakmak istemeyenler süreye ya da mesafeye göre sıralayabilir.
9- Herkesin her türlü uçuş kaydını atmaya hakkı olmalıdır.

Saygılar,
Murat

Kullanıcı avatarı
ert
Ad Soyad: Ertan Özcan
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ert » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 12:39)

Ben de basit bir cozum onerisi sunayim sizlere. Surekli filtre ile ugrasmak istemiyorum. Ana sayfadaki "Turkiye GPS kayitlari" linkinin altina "XC kayitlari" vbg. bir link daha koyalim. Bu linke tiklandiginda sadece belli kriterleri saglayan ucuslar gorulsun. (+10 km XC gibi)

Boylece Leonardo'yu ucus defteri olarak kullanmak isteyenlerin de gonlu olur.

Ertan Ozcan
Gazi Havacilik

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen cincir » 1 on yıl 3 yıl önce (31.03.2010, 12:45)

Konu ile ilgili anket olması bile bence yanlış ama oyumu kullandım.Neden derseniz Ali Yücer Bey'in aşağıdaki yazısına rağmen kim neden girişlerin kısıtlanmasını ister anlayamıyorum.Lütfen kısıtlanması için oy kullananlar neden kısıtlanma istediğini buraya yazsın,biz de merakımızı giderelim.Kısıtlama istemeyenler en azından gerekçelerini yazdılar.Murat Aksoy arkadaşımın yukarıda yazdığı yazıya imzamı atarım.
Ali Bey'in diğer linkteki yazısı:

PaRaDoX yazdı:Merhaba tekrar hatırlatıyorum

uçuşların yer kaplaması gibi bir problem yok.

Ayrıca istenilen kilometre aralığının vb gösterilmesi özelliği mevcut.
Leonardoda Uçuşlar menüsünde Filtre linkine tıklayarak kuş uçuşu km, mesafe, olc puan, olc çeşidi, ülke, şehir, yıl vs gibi tüm özellikler ile filtreleme yapabilir aralık belirleyebilirsiniz. Bu yaptığınız filtreyi sık kullanılanlara ekleyerek veya filtre açık kaldığı sürece yaptığınız bu filtreleme ile uçuşları görürsünüz. Filtrelemeyi kapatmak için tekrar bu sayfaya girerek en alttaki Filtrelemeyi Kapat a tıklarsanız tüm uçuşları görmeye devam edersiniz.