tebrik etmek gerek...

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

tebrik etmek gerek...

Mesaj #1 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 3 yıl önce (18.08.2010, 03:17)

Türkiye yamaç paraşütü pilotları için önemi tartışılmaz olan bu forumda son zamanlarda eksikliğini hissettiğim bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu forumu tüm yamaç paraşütü pilotları kullanmaktadır. Leonardoya uçuş kayıtlarını yükleyip kişisel veri saklama şansına sahip olmaktan tutunda malzeme satma ve alma kolaylığına kadar her şey bu forumda mevcuttur. Yamaç paraşütü ve sivil havacılığın bir çok dalının nabzı burada atmaktadır.

Gerekli gereksiz her konuda yorum yapılırken yıllarca tartışılan XC mesafe rekorları üzerine elde edilmiş başarılar nedense hiç alkış almadı. Tebrik edilmedi. Ülkemizde 200+ uçan Selcuk çağ değiştirdi. Yıllarca olurmu olmazmı diye uğraşılan mesafeyi yaptı oluyormuş yapılıyormuş dedi.

Hani XC uçanlar mesafe yapmanın zorluğunu bilirler. Bu zorluğu bilen ve leonardo da uçuş kaydı bulunan pilot sayısını söylemeye gerek yok. İsterseniz leonardo da en iyi mesafeyi seçerek sıralamaya bakınız.

Bu zorluğu biliyor olmasına karşın o sıralamadaki 200 den fazla kişiden kaçı haberleşme ağlarında, forumda tebrik ederim diye taktirlerini dile getirdi. Kaç kişinin taktir ve tebrik mesajını okudunuz.

232 km hani boru değil. 5 yıldır uçuyorum 80 km nin üzerini daha göremedim. Ben ayakta alkışlıyorum bu başarıyı. Selçuk Erkek Türkiyenin en iyi mesafesini yapan Türk Pilotu olarak seni alkışlıyorum kardeşim ve sen bu alkışı hak ediyorsun.

106 km uçan Ayşe. Bayanlarda Türkiye rekoru kırarak hatta 100 lerce erkek pilotun bile hayalindeki mesafeyi uçarak kırdığın rekorunu ayakta alkışlıyorum tebrik ediyorum. Başarıların devam etsinki seni takip edenler senin bu başarını geçmek adına hırslansın ve bunun için denemeler yapsın. Yurt dışında bizi temsil eden bayansın ve yarışmalardaki başarılarından dolayıda tebrik ediyorum...

Bayramoren'de cabalari taktire şayan olan tanışamadığım ama hakkında herkesin mükemmel insan dediği Tahsin Tekin'e de tesekkur etmemek onuda ayakta alkışlamamak ayıp olur. Tahsin hocam rekorlara teşfik için koyduğunuz para ödüllerinden tutunda uçuş için gelen arkadaşlara gösterdiğiniz yakınlıktan dolayı ve camiaya verdiğiniz önem değer ve hizmetlerden dolayıda camia adına teşekkür ederim.

Bu sitenin kurucusu olan Ali ve site için çalışan Akın abi (Akın abide ayrıca XCTurkiye'de Türkiye pilot sıralamasını, mesafe rekorlarının güncel son hallerini tutuyor. Bu da muazzam bir şey bu hususta ayrı bir alkış gerek çünkü XC uçanların hepsi oraya bakıp iç geçiriyor gaza geliyor vay be diyor. (Kör kendinden bilir :) )) ve diğer tüm moderatörlerede, Türkiye de yamaç paraşütü için verdiği emekleri herkesin bildiği Semih abiyi ve saymaya kalksam sayamayacağım kadar çok isimi alkışlıyorum.

Tebrik etmeliyiz. İnsanların başarılarını paylaşmalı alkışlamalıyızki başarılar ve emekler hafife alınmasın, değer kazansın, anlam bulsun.

Bu yazıyı yazmama neden olan XC TÜRK teki yazısı ile tetikleyen Selçuk ERKEK e ayrıca teşekkür ederim. (Yolladığı yazıyıda en son ekleyeceğim.)

Saçma saçma konuların sayfalarca dolusu tartışılabildiği bu anlamlı forumda 232 km lik bir uçuşun 21 kişi tarafından tebrikle onurlandırılmasında bir gariplik olmalı.

BUNDAN SONRA YAPALIM DERİM.

Bu arada örnek vereceğim. THK MANİSA SPRTİF HAVACILIK KULÜBÜ OLARAK bizler her yıl geleneksel ödül töreni yaparız. Afşin'i bu konuda hep alkışlarım. Her yıl en iyi pilot, en iyi çıkış yapan pilot, çaylak pilot, şu pilot bu pilot diye ödüller koyar ailelerinde katıldığı bir ortamda hem bir araya gelir eğleniriz hemde başarıları ödüllendiririz. Mesela 2008 yılının en iyi çıkış yapan pilotu ödülünü almıştım. Çeçeveli bir şekilde evimde asılıdır. Benim için anlamlı olması yanı sıra her pilot her yıl bir ödüle sahiplenmek için çaba sarfeder. Hedef iniş yarışmasında derece yapmak ister en iyi mesafeyi uçmak ister en iyi çıkış yapan olmak ister gibi. Bunlarda teşfik eder ve gelişimi arttırır. 2009 yılında +50 kulübünde tek pilotumuz vardı bu yıl 4 pilotumuz var ve kıl payı kaçıran bir çok pilotumuz. Eğitim alan ve yetişen bir sürü pilot vs. Bunların hepsi teşfiklerle insanların başarılarını alkışlayarak kişileri onurlandırarak bir şeyler başarmak için hırslandırarak yapıldı. Bunu yapan Afşin'e tekrar teşekkür ederim.

Benzeri şeylerde organize edilebilir. Selçuk Tahsin Abilerin koyduğu ödül olan 4000 TL yi aldı. Güle güle harcasın. Bence 250 km ye 300 km ye konulan ödüllere birileri daha hırslı bakıyor.

Vel hasıl,
Hasıl olan,
Olan biten,
biten...
Yitip giden BİZ den...
Olmasın...

Sürçü lisan eylediysem Affola.

SELÇUK ERKEK İN YAZISI:

RE: [xcturk] Bayanlar rekoru nihayet kirildi

Türkiye şampiyonası sıralamasında sadece 75 sporcu var. 2009 TPS'de 85 sporcu, 2008 TPS'de 115 sporcu. Bu ülkede bu kadar kişi miyiz?

Geçmişte bir şenlik, festival vs olunca bir sürü teşekkür yazısı akardı. Gitmeyenler, gidenler kadar haberdar olurlardı olaydan. Şimdi yarışmadan sonra tek bir yazı dönmüyor.
Mesafe için herhafta sonu e-groupta bir liste oluşurdu. Hatta o yüzden XC-Turk kurulmuştu. Artık pek ses çıkmıyor.
Acaba bu yüzden mi sayımız artmıyor? Özendirici bir ortam oluşmadığı için mi yeni mesafe pilotları ve yarışma pilotları, ortamdan ayrılanlar kadar hızlı yetişmiyor?

Bu arada Türkiye şampiyonasında dereceye giren tüm pilotları ve rekoru için Ayşe'yi tebrik ederim. Biraz özendirici olur belki :)

Bir de gerçekten de organizatörlere teşekkür borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Tahsin Beye, Semih Abiye, Adem Hasgül'e ve organizasyonda yer alan herkese emekleri için çok teşekkürler.

herkese iyi uçuşlar, selamlar

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ORKO » 1 on yıl 3 yıl önce (18.08.2010, 09:19)

sener bey türkiyede yetenekli biçok insan var ama çoğunun imkanları kısıtlı olduğu için kendilerini gösteremiyorlar...

bende gerçekten tebrik ediyorum mesafe uçan arkadaşları ve yarışmalarda derece yapan arkadaşları... zor iş... şurda bize iki sağlam termik vurunca tırsıyoruz, adamlar mesafe giderken başlarına neler geliyor allah bilir :)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 3 yıl önce (18.08.2010, 20:28)

Sayın Şener Arslanın yazısını destekliyorum gerçekten hak edene hakkını vermek gerek bu alkışlara bende katılıyorum

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Karaömer » 1 on yıl 3 yıl önce (19.08.2010, 08:17)

Evet "Marifet İltifata tâbidir" derler...

Arkadaşları THK İskenderun Sportif Havacılık Kulüp adına cânı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorummm.....

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen afsin » 1 on yıl 3 yıl önce (19.08.2010, 21:39)

eline diline yüreğine sağlık. İmzamı atarım. Rakamlar basit gibi görünsede hiçde kolay değil..tebrikler başarlı arkadaşlara..afşin

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen PROFLY » 1 on yıl 3 yıl önce (20.08.2010, 00:39)

Bravo Şener. Eline sağlık. Sana katılmamak elde değil.

Xc de 200+km uçan ilk Türk pilot Selçuk ve ilk 100+km uçan bayan pilot Ayşeyi, elini taşın altına koyan organizatörleri, şenlikler ve yarışmalarda görev alan herkesi ve ismini sayamadığım bu sporun gelişimine katkı sağlayan tüm arkadaşları kutlarım..

Mesut

Kullanıcı avatarı
SkyCloud
Ad Soyad: Akin Gokbulut
:
Moderatör Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen SkyCloud » 1 on yıl 3 yıl önce (20.08.2010, 09:22)

Duzeltmem gerekirse,
ilk 100+ km ucan Turk bayan pilot : Nilufer Demir
mesafe : 101,1 km
hem de uctugu kanat : Mistral3 DHV 1-2
sene : 27 Agustos 2006
kalkis : Ekecik / Aksaray
inis : Kayseri
http://www.ypforum.com/modules.php?name ... ightID=250

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen KANT » 1 on yıl 3 yıl önce (04.02.2011, 02:26)

güzel bir konuya değinmişiniz şener bey daha duyarlı , daha takipci olmalıyız

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

tebrikler

Mesaj #9 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 3 yıl önce (04.02.2011, 18:10)

Ben de başta Selçuk ve Ayşe olmak üzere, uzun kısa mesafe ve yarışma uçan herkesi tebrik ediyorum. İyi dereceleri uça uça yapacağız. Bir birimizi tebrik edelim,deneyimlerimizi paylaşalım, gönülleri hoş tutalım, Şenercim katılıyorum sana.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen bartsay » 1 on yıl 3 yıl önce (05.02.2011, 09:11)

Bir tebrik de benden
Abdullah, Erdinç,Yiğit, Serhat'a Türkiye'de speed işini başlattıkları ve cesaretle denemelere devam ettikleri için.
Bu arada forumda bir arkadaş bir yıl kadar önce şöyle yazmıştı
"eskiden 20-30 km mesafe kat edene kahraman gözü ile bakıyorduk, şimde 50-60 km sonra indiğimizde patlamış gözü ile bakıyoruz"
Bu gidişle patlama noktası 100 KM lere çıkacak gibi. xc pilotlarına tebrikler
Ben ayrıca dealer (distiribitörleri) tebrik ediyorum.
Bu kadar dar camiada hizmet vermek için çabaladıkları için.

Kullanıcı avatarı
edizzafer
Ad Soyad: Zafer Ediz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen edizzafer » 1 on yıl 3 yıl önce (14.03.2011, 13:46)

Şener bey tamamen katılıyorum, Emeğe saygı, ayakta alkışlıyoruz...