Leyleklerle Uçmak

Son yaptığınız uçuşu , XC uçuşlarınızı ve XC tekniklerinizi bu kategoride paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Leyleklerle Uçmak

Mesaj #1 gönderen yilmaz » 1 on yıl 7 yıl önce (27.07.2006, 11:10)

Slamlar,
gecen hafta sonu Aksaray Ekecik dağından kalkıp, cros icin çıktığım yolda güzel bir olay yaşadım...
yaklaşık 2200m lerde 20-30 adet leyleğin grup halinde bi termikte dönerek yükseldiklerini gördüm. Görüntü aynı PWC yarışmlarındaki pilotları andırıyordu.
Hayvanlar kalabalık olmanın avantajını kullanarak, en kuvvetli merkezleri bulup çok hızlı yükseliyorlardı.

Hemen Aralarına kaynadım 2-3 tur döndük. ilk hetapta ürküp uzaklaşmak isterlermiş gibi oldu ama, daha sonra beni umursamayarak sağımdan solumdan çok yakınımdan geçmeye başladılar.

Benim gittiğim yönle onların gittiği yön tam zıt oldugu için bu eğlenceli anlar fazla uzun sürmedi.
zaten hayvanların yükselebildiği termik beni kurtarmadığı için irtifa alamıyordum. Hayvanlar Glide ve kanadına güvenim sürekli termik değiştirerek, Kafa rüzgarına dogru gayet hızlı uçuyorlardı...

Daha önce yerden Leyleklerin nasıl termik döndüklerini defalarca izlemiştim. Hayvanlar gercekten XC için yaratılmışlar.. bu konudda çok yetenekliler...
tabi havada beraber aynı termikte tutunmaya çalışmak daha güzeldi..
keşke çekim yapma şansım olsaydı...
Gün sonunda bende 27km gidebildim. az bir mesafe ama keyifliydi.
Tüm havacıların bu keyfi yaşamsı dileğiyle

İyi uçuşlar