Gosbf Havacılık Branşı - Yeni Gelişmeler

GOSBF Havacılık Branşı Yönetim Kurulu / Teknik Kurul Duyuruları

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Yamasut
Mesajlar: 155
Kayıt: 04.01.2007, 12:32
Ad Soyad: Serdar İlker
Şehir: Bursa
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Gosbf Havacılık Branşı - Yeni Gelişmeler

Mesaj #1 gönderen Yamasut » 7 yıl 5 ay önce (23.08.2015, 22:37)

Merhaba Arkadaşlar,

Hava Sporları Branşı; Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu bünyesinde tekrar çalışmaya başladı. Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Sn.Hasan ÖZTÜRK'ün göreve başlamasıyla beraber, kısa zamanda spor branşlarının Asbaşkanları belirlenmiştir. Hava Sporları Branşı Asbaşkanı olarak Sn. Alper KIVANÇ görevlendirilmiştir.

Pek çoğunuzun bildiği üzere hava sporları branşında pek çok alt branş da bulunmaktadır. Bu branşlardan bazıları Yamaç Paraşütü, Yelkenkanat, Balon, Mikrolight, Model Uçak, Planör, Paraşüt olarak sayılabilir. Bu yılın Ocak ayından beri tüm bu branşlarda yapılan, yapılanma çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar çerçevesinde Teknik Kurulları oluşturulmuş, illerde il temsilcileri seçimleri yapılmıştır.

Mevcut sistemde GOSBF'un pek çok ilde il temsilcisi bulunmaktadır. Bizin seçmiş olduğumuz il temsilcileri ise havacılık branşını temsilen, o ildeki GOSBF il temsilcisinin altında çalışacaklardır. Eğer ki bizim il temsilcisi seçtiğimiz il içerisinde daha önceden GOSBF il temsilcisi yok ise, seçmiş olduğumuz il temsilcileri GOSBF il temsilcisi olarak tüm branşlar için çalışabilirler.

Yapılanma çalışmaları içerisinde Hava Sporları Branşı için bir web sayfası oluşturulmuştur. Bu web sayfası http://thsf.gen.tr olarak açılmıştır. Daha önceki web sitesi http://thsf.gov.tr olarak çalışmakta idi, şu anda bu adresi Gençlik Spor Müdürlüğünün bazı prosedürlerinden dolayı kullanamıyoruz ancak ileride kullanabileceğiz. Hava sporları ve federasyon ile ilgili gelişmeleri ve duyuruları web adresimizden takip edebilirsiniz.

GOSBF Başkanı Sn. Hasan ÖZTÜRK , Asbaşkan Alper KIVANÇ ve havacılık branşı kurullarında çalışan tüm arkadaşlarımızın isteği bir an önce, Havacılık Branşının GOSBF bünyesinden çıkartılarak tekrar Türkiye Hava Sporları Federasyonuna dönüşmesidir. Bu amaca ulaşmak için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Yaklaşık olarak 25 yıllık geçmişi olan yamaçparaşütü sporunda, ve diğer havacılık branşlarında sizlerinde bildiği gibi pek çok sorunumuz ve düzenlenmesi, yasal altyapıya kavuşması gereken pek çok konu bulunmaktadır. Bu konulardan bazılarını belirtecek olursak, lisanslandırma, eğitim sistemi, eğitmenlikler, sporcu destekleri, tandem uçuşları, sivil havacılık ile ilgili konular, hava sahaları, milli takım kriterleri en başta gelmektedir. Bu konuların pek çoğunda THSF döneminde yönetmelikler ve talimatnameler hazırlanmış, çalışmalar belirli bir aşamaya getirilmişti. Bu nedenle bu dönem daha şanslıyız, hazırlanan çalışmaların uygulamaya konulması ve yarım kalan çalışmaların tamamlanması bize hız kazandıracaktır.

Uygulama ve işleyişlerin devlet prosedürlerinden geçirilmesi ve devreye alınması belirli süreler gerektiriyor, dolayısıyla, isteseniz de bazı konularda çok hızlı gidilemiyor. Bununla beraber bir önceki dönemde olduğu gibi, bu dönemde de bizlere vereceğiniz destek çok önemlidir.

Mevcut durum hakkında bilgi vermek amacıyla bu mail hazırlandı, bununla beraber, yeni gelişmeler oldukça hem web sayfasından hem de buradan gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Saygılarımızla,

Serdar İLKER
GOSBF
Hava Sporları Branşı
Teknik Kurul Üyesi


“GOSBF Havacılık Branşı Yönetim Kurulu / Teknik Kurul Duyuruları” sayfasına dön