Hatay - İskederun YP Eğitimi Yardım !!!

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
foxx
Ad Soyad: Sertan Arıkan
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen foxx » 7 yıl 3 ay önce (16.12.2016, 13:42)

Herkese Merhaba

Hatay Mustafa Kemal Üni. de okuyan yeğenim yamaç paraşütü eğitimi almak istiyor nereden başlamalıyız kimlerle iletişime geçmeliyiz yardımcı olabilecek bir sportif havacılık kulübü, kuruluş, THK falan varmıdır ? varsa yetkililer kimdir? yardım lütfen !!!!

Yeğenim bu sene kazandı üniversiteyi 15 yaşından beri benim yanımda yer çalışması yapıyor ama hiç uçmadı (uçmasına izin vermedik).. yer çalışmasında çok iyi bir duruma geldi ama uçabilmesi için sertifika alabilmesi için eğitim alması lazım... kendisi çok hevesli ve çok yetenekli yardım edebilecek birileri varsa lütfen yardım edin...18 yaşında sigara içmez içki içmez prıl pırıl bir genç camiamızdaki abilerden yardım bekliyoruz..

teşekkürler iyi uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
yilmazverim
Ad Soyad: Yılmaz Verim
Aldığı Beğeni: 3 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen yilmazverim » 7 yıl 3 ay önce (16.12.2016, 22:14)

Merhabalar;
Ararsanız seve seve yardımcı oluruz.

505 374 8168
Yılmaz VERİM
İskenderun Sportif Havacılık Kulübü

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Re: Hatay - İskederun YP Eğitimi Yardım !!!

Mesaj #3 gönderen foxx » 7 yıl 2 ay önce (17.12.2016, 13:39)

Tamamdır Yılmaz Hocam sizinle iletişime geçiyoruz teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen foxx » 6 yıl 6 ay önce (19.08.2017, 17:38)

bu arkadaş benim yeğenim oluyor kendisi 98 doğumlu Mustafa Kemal Üni ingilizce 2. sınıf öğrencisi 4 senedir yer çalışması yapıyor kanat 99 model yaşı kadar kanatla sahilde kendini deli ediyor. çok yetenekli ters düz kumda çimde toprakta fark etmez yer çalışmaları çok iyi ama lanet olası p1 p2 sertifikasını bir türlü alamıyor ne mersinde ne hatayda bir türlü kursa gidemiyor..bu onun hikayesi...

sene 2009 da mersinde açılan p1 p2 kursuna gittiğimde 50 yaşında amcaları teyzeleri görmüştüm(50 yaşındakilerin uçmasında hiç bir sorun yok isterse 150 olsun konu o değil) 19 yaşında gençlere de imkan verilirse seviniriz...

adam uçmak istiyor yaa birisi yardımcı olsun lütfen...genç yetenekleri harcamayalım kazanalım....

sevgiler saygılar.....

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen foxx » 6 yıl 6 ay önce (21.08.2017, 13:56)

full yer çalışması

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen foxx » 6 yıl 2 hafta önce (27.02.2018, 21:51)

yukarı videolardaki arkadaş hala p1 p2 kurslarına katılamadı herhangi bir gelişme olmadı. yazık yaa güzelim ülkemde genç yetenekler böyle harcanıyor....

Kullanıcı avatarı
arifdagli
Ad Soyad: Arif DAĞLI
Aldığı Beğeni: 19 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen arifdagli » 6 yıl 2 hafta önce (28.02.2018, 08:43)

foxx yazdı:yukarı videolardaki arkadaş hala p1 p2 kurslarına katılamadı herhangi bir gelişme olmadı. yazık yaa güzelim ülkemde genç yetenekler böyle harcanıyor....

Pardon ama sertifika işine neden bu kadar takıldınız? Gençlik ve Spor Bakanlığından sertifika olmadan lisans çıkartabilir arkadaşınız. Yarışmalar haricinde de kimse sertifika falan sormaz kendisine.

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen foxx » 6 yıl 2 hafta önce (28.02.2018, 19:33)

Merhaba

Olay sadece sertifika değil bu adamın bu işe başlaması için bir eğitimden geçmesi lazım, kurs alması lazım ama kurs ücretleri çok fazla geliyor kendisi 18 yaşında bir öğrenci sonuçta... eskiden 10 yıl önce falan yani ara sıra 10 ar kişilik bedava kurslar olurdu.. THK ye gider kayıt yaptırır kursa gider p1 p2 alırdınız ÜCRETSİZ!! ama zamanla her şey değişmiş galiba, öyle bedava kurs falan kaldı mı var mı yok mu tam bir bilgim yok. THK ye sorduğumuz zaman şimdi kurs yok ne zaman açılacağı belli değil falan gibi cevaplar aldık..belki bir hoca, kulüp falan halimizden anlar yardımcı olur dedik ama olmadı şimdiye kadar.. en son para toplayıp bir yere gönderecez işte bakalım hayırlısı...

sağlık olsun gerisi illaki olur sıkıntı yok :)
iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
ustunh
Ad Soyad: Halil Üstün
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 13 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ustunh » 6 yıl 2 hafta önce (28.02.2018, 21:36)

p2 dediğimiz eğitim yer çalışması ve yaklaşık 10 adet uçuşu kapsar. THK nın gerek bölgesel gerekse eğitim merkezlerinde bu kurslara katılabilir ama sonrasında yine yalnız uçamaz. P2 düzeyinde bir başlangıç öğrencisinin bir eğitmen veya klup gözetiminde uçuşlarına devam etmesi gerekir. Ayrıca kursa ücretsiz katılabilse bile kurs sonrası devam edebilmek için kendi malzemesi olması gerekiyor. Sanırım bunları biliyor olmanız gerekir. Hal böyleyken neyi talep ettiğinizi pek anlayamadık.

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen foxx » 6 yıl 2 hafta önce (28.02.2018, 22:35)

bu kuralların farkındayız tabi ve bütün kurallara uymak gerekir diye düşünüyoruz...

çok farklı bir şey talep ettiğimizde yok aslında dediğim gibi eskiden bedava kurslar olurdu zaman zaman gider kursunu alırsın tepeden 2 3 kere uçarsın (10 küçük uçuş harici) bir fikrin olur en azından! devam edebilirmiyim,uçunca nasıl hissediyorum, becerebiliyormuyum bu işi vs vs gibi şeyler. sonrada devam etmek istiyorsan ekipman alırsın ya da kulüp ekipmanlarını kullanırsın ki bence bu iyi bir şey, ben 0 ekipman alıp zamanında keşke 2. el alsaydım yada daha geç alsaydım dediğim oldu 300m lik tepeden uçup 5 dk sonra yere inmek için 0 kanat almaya gerek yok (ekipman alabilen alsın hatta 0 alabilen alsın tabi ki) p3 falan neyse eğitimlere devam edersin. p5 eğitimi xc yarışma vb gibi şeyler için zaten ekipmanı olmak zorunda onu da o zaman düşünürsün. başlangıç için böyle olsa iyi olurdu diye düşündük. eğitim şart.. :)

sıkıntı yok devir değişmiş olabilir gereken neyse, doğrusu neyse o şekil yapılacak... yapacak bir şey yok....

dip not: p1 p2 alıp tepede, festival de tek başına uçan bi ton pilot vardı eskiden buna ben de dahil, şimdi nasıl oluyor tam bilmiyorum. yurt dışına gidince ara vermek zorunda kaldım gelince başlayamadım o yüzden gündem den pek haberim yok.

yanlışlarımız varsa sizlerle beraber düzelte düzelte yola devam ederiz...saygılar sevgiler iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
foxx
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen foxx » 6 yıl 2 hafta önce (28.02.2018, 22:48)

http://www.thk.org.tr/pdfs/yonerge/THKY ... ergesi.pdf

şu linkte gereken bilgiler var sanırım.