Kurban Bayramı Uçuş Kulübü SIV Eğitimi Ölüdeniz

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
yilmaz
Ad Soyad: Yılmaz Açıkgöz
:
Yarışma Pilotu 50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Kurban Bayramı Uçuş Kulübü SIV Eğitimi Ölüdeniz

Mesaj #1 gönderen yilmaz » 1 on yıl 1 yıl önce (17.10.2012, 11:41)

Merhaba Arkadaşlar,
Kurban bayramında Uçuş Kulübü olarak Ölüdenizde SIV eğitimi yapacağız.
Eğitim Bayramın 1. günü başlayacak. 24 Ekim 2012 Çarşamba günü. İlk gün tam katılım önemli.
Teorik eğitimler kiminle neler çalışılacak konuları konuşulacak ve yedek paraşütler katlanacak.

Kabaca bilgilendirme olarak
Amaç: Kişinin, hızlı irtifa kaybetme yöntemlerini ve kapanmaları su üzerinde bilinçli bir şekilde yaşaması ve doğru müdehaleleri öğrenmesi, kendini ve kanadını tanıması, kendine ve kanadına güvenmesi.

1. Aşama: Termik uçmaya başlayacak pilotların ihtiyacı olan temel SIV manevralarını içerir. Bunlar; speed kullanımı, yunuslama, kulak kapama, asimetrik kapanma, önden kapanma, B kolon stolu, wingover, spiral, kravat similasyonu. (Toplam 5 uçuş)

2. Aşama: Bu aşama performans kanatlara geçmek isteyen XC uçuşları veya akrobasiye başlamak isteyen pilotlar içindir. Eğitimde, pilot kendi tercihleri doğrultusunda gelişimi için gerekli olan manevraları çalışır. Çalışmanın temelinde speedli asimetrik kapanma, speedli önden kapanma, derin spiral, full stol, spin, wingover manevraları vardır. Ayrıca SAT ve asimetrik dönüş manevralarını da çalışabilirsiniz. (Toplam 5 uçuş)

Eğitime katılmak için ön şart: 1. aşama için; min 30 uçuş ve irtifa uçuşları yapmış olmak, 2. aşama için 100+ uçuş ve kanat hakimiyeti.
Eğitim telsiz destekli ve çalışma esnasında speed bot hazırda bekletilmektedir.
Kursiyerlerin kendi telsizlerini getirmeleri beklenmektedir. Telsizi olmayanlar için sınırlı sayıda temin edebiliriz, bunun için lütfen önceden haber veriniz.

Eğitimde birkaç kişilik kontenjan bulunmakta, ilgilenenler benimle irtibat kurabilirler.

İyi bayramlar, İyi uçuşlar

Yılmaz AÇIKGÖZ
0533 680 92 60
www.ucuskulubu.com

Kullanıcı avatarı
ekrem_abali
Ad Soyad: Ekrem Abalı
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ekrem_abali » 1 on yıl 1 yıl önce (17.10.2012, 23:02)

Kursta THK dan p5 alma olasılığı var mı ? ben sıv mi daha öncede yaptım p4 pilotuyum .