Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu ANKARA

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
BALKİRAZ
Ad Soyad: Ertan Balkiraz
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 26 / 1
Pilot Menüsü: 

Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu ANKARA

Mesaj #1 gönderen BALKİRAZ » 8 yıl 11 ay önce (30.03.2015, 23:21)

Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursu Ankara, 18-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacaktır. THK onaylı yamaç paraşütü başlangıç (P2) sertifikası verilecektir. Kontenjan 14 kişidir. Katılımcıların en az 16 yaşından gün almaları gerekmektedir. Kurs süresince devamlılık mecburidir. Eğitimlerimiz FAI ve THK eğitim standartlarına uygundur. Çalışan ve öğrencilere yönelik bir kurs olduğundan dersler mesaiden sonra uçuşlarda hafta sonu yapılacaktır.
Kayıt için gereken belgeler;
1. SGK Hastanelerinden veya özel hastanelerden alınmış uçuşa ve atlayışa elverişlidir ibareli heyet raporu (KBB, dahiliye, ortopedi, göz, psikiyatri veya nöroloji) Özkaya Tıp Merkezi 50 TL(anlaşmamız vardır)
2. Kimlik fotokopisi
3. 6 adet vesikalık fotoğraf (2 adet pul foto)
4. Adli sicil belgesi (Kamu görevlileri iş yerlerinin kimlik fotokopileri)
5. Kan grubunu gösteren belge
6. Öğrenim durumunu gösteren belge
7. Bir aylık yamaç paraşütü kaza sigortası (75 TL kurs başında topluca yaptırılacaktır.)
İletişim: Mustafa ÇELİK 0542-437-29-96, [email protected] Ertan BALKİRAZ 0542-277-21-22 [email protected], [email protected]
Eğitim yeri; Teorik dersler hafta için 18.30-21.30 saatleri arasında derslik yeri Kızılay da olup yoğunluğa göre adres bildirilecektir. Uçuş eğitimleri Ankara Gölbaşı, Ankara AYAŞ’ da yapılacaktır.
Kurs malzemesi: Malzemeler (uçuş/atlayış teçhizatı) THK Ankara Sportif Havacılık Kulübü tarafından karşılanmaktadır.
Kursa gelirken yanınızda getirmeniz gerekenler; Bileği koruyan bot yoksa spor ayakkabı, eşofman (en az 2 adet), şahsi eşyalar, sağlık karnesi (varsa), kazak, mont, bere, eldiven, dizlik, dirseklik, güneş kremi, gözlük vb.
Teorik dersler: 25 saat
-Yamaçparaşütü ve Ekipmanları,
-YP ve THK tarihçesi,
-Aerodinamik,
-Meteoroloji,
-Uçuş Teknikleri ve Sevk İdare,
-Genel Havacılık ve Hava Trafik Kuralları,
-Uçuş Emniyeti,
-Acil Durumlar,
-İlkyardım, vb.
Uygulamalı yer eğitimi 10 saat veya kanat hakimiyeti sağlanana kadar, 20 sori uçuş(min 60 m - max 350 m kadar), yazılı ve sözlü sınav. Teorik dersler Ankara da verilecek olup uygulama; Ankara Gölbaşı, Ankara Ayaş, Ankara Akyurt, Bolu Abant, Denizli Pamukkale ve Sakarya Serdivan uçuş bölgelerinde hava şartlarına göre seçilebilir.
Dosya ekleri
11086514_10153220259789704_2052935601_o.jpg