YP Deneyimli Pilot (P5) / XC Eğitimi - FENOMEN AS

Ticari veya ücretsiz eğitim/kurs ilanları, eğitim veren kurum ve şirket bilgileri, bu bölümde paylaşılabilir.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
Ad Soyad: Tuğcan İstim
:
100+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 9 / 4
Pilot Menüsü: 

YP Deneyimli Pilot (P5) / XC Eğitimi - FENOMEN AS

Mesaj #1 gönderen tgcnstm » 8 yıl 11 ay önce (01.04.2015, 13:56)

Fenomen Air Sport uçuş okulu olarak 1-10 Mayıs 2015 tarihlerini kapsayan THK sertifikalı Deneyimli Pilot (P5) eğitim programımız ve detayları aşağıda mevcuttur. Katılmak isteyen pilotların en geç 24 Nisan 2015 tarihine kadar kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir .

P5 Eğitim Programı:
Tarih: 1-10 Mayıs 2015
Yer: Pamukkale/Denizli

Ders Programı
METEOROLOJİ: 02:00 saat.
Önemli meteorolojik olaylar, termallerin ve türbülansların bulunacağı yerler
YEDEK PARAŞÜT KATLAMA : 02:00 saat
Uygulamalı yedek paraşüt katlama eğitimi.
YEDEK AÇMA: 01:00 saat
Uygulamalı yedek paraşüt açma eğitimi
HARİTA OKUMA, SEYRÜSEFER, YARIŞMA TEKNİKLERİ, GPS KULLANIMI: 04:00 saat.
Haritanın tarifi, harita okuma, harita üzerinde tepelerin değerlendirilmesi, çizim ve ölçme, coğrafi koordinatlar, pusula ve kullanılması, seyrüseferin tarifi, seyrüsefer çeşitleri, GPS kullanımı
TEMEL HAVA FİZYOLOJİSİ: 01:00 saat.
Solunumun önemi, atmosferik basıncın etkileri, vertigo, psikolojik sorunlar, stres durumları.
SEVK VE İDARE SAATİ: 02:00 saat.
Termik uçuşu, performans uçuşlarında sevk idare teknikleri
EMERCENSİ DURUMLAR: 02:00 saat
Uçuşta ve inişte karşılaşılan emercensi durumlar, video.

Neden Pamukkale : Yarışmacı ve organizatör olarak birçok tecrübeye sahip olduğumuz bu bölgede XC tekniklerini öğrenmek isteyen kursiyerlere ,tecrübe paylaşımlarımızın daha verimli olacağı değerlendirilmiştir.

Uçuş Programı: Kursiyerler meteorolojik duruma göre Pamukkale Dinamit Tepesi ve Çökelez Dağın’dan 7-10 uçuş arasında XC planlaması ile uygulama yapacaktır. P5 sertifikası gerekliliği olan 2 adet minimum 15+km. ve 2 adet 30+km uçuşu başarıyla tamamlayan kursiyerlere THK Deneyimli Pilot (P5) Sertifikası verilecektir.

Kimler katılabilir: Eğitime THK P4 sertifikasına sahip kursiyerler katılabilmektedir. Sertifika sahibi olmayan ve XC eğitimi almak isteyen adaylarda aranan özelliller ise; Min: 50 saat uçuş tecrübesi olması, temel SIV eğitimi almış olmasıdır(Bu kursiyerlere eğitim sonunda belge düzenlemesi yapılamayacaktır).

Konaklama: Fenomen Air Sports tarafından toplu bir şekilde organize edilecektir.

Pilotların Sahip Olması Gereken Zorunlu Ekipmanlar;

* Data kablosu olan GPS (Kullanım konusunda yeterli bilgisi olmayanlar klavuzlarınıda yanlarında getirmelidir)
* Variometre
* 144-146 fekanslarına gönderim ve alım yapan telsiz.
* Kursiyerler kendi uçuş malzemeleri ile eğitime katılacaktır.

GPS’i olmayan kursiyerler stoklarımızda mevcut olan Fly Master NAV SD modelini okulumuzdan temin edebilirler.

Ulaşım: Katılımcıların en geç 30 Nisan 2015 Tarihi, Saat: 13:00 itibari ile Pamukkalede hazır olmaları gerekmektedir. Bölgeye ulaşım kursiyerlerin kendi imkanları ile planlanacaktır..

> Kotenjan sınırlıdır <

Eğitim Ücreti : 1.500 TL’dir.

Başvuru Formu: www.fenomenairsports.com/egitimler/egit ... formu.html

Kurs Sorumlu Eğitmeni : Abdullah YILDIZ

İrtibat Telefon: 0541 737 7192 / 0530 604 2676

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
:
100+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen tgcnstm » 8 yıl 11 ay önce (06.04.2015, 17:30)

Merhabalar,

1-10 Mayıs 2015 Tarihli Pamukkale/Denizli Deneyimli Pilot (P5) / XC Eğitimimizin kontenjanı dolmuştur. Kayıt formu dolduran pilotlar e-postalarını kontrol edebilirler.

Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Tarihlerin kendisine uymaması ya da diğer sebeplerden dolayı eğitime katılamayan pilotlar, 04-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Kayseri'de düzenlenecek olan 2.Dönem Deneyimli Pilot (P5) / XC Eğitimine katılmak için aşağıdaki başvuru formunu şimdiden doldurabilirler..

Kayseri eğitimi ile ilgili duyuru yakın zamanda yapılacaktır..

İyi uçuşlar..

fenomen air sports

Kullanıcı avatarı
tgcnstm
:
100+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen tgcnstm » 8 yıl 11 ay önce (17.04.2015, 17:24)

Merhabalar,

Kayseri'de yapılması planlanan 2. Dönem Deneyimli Pilot (P5) Eğitiminin tarihleri 6 - 14 Haziran 2015 şeklinde değiştirilmiştir..

Ve yine bu tarihlerde Kayseri bölgesinde yapılacak olan Ali Dağı Kupası organizasyonu sebebi ile eğitim, Pamukkale/Denizli bölgesine alınmıştır.

Eğitim kontenjanı açıktır, başvuruları online olarak yapabiliriz.

İletişim: 0 541 737 7192

fenomen air sports